Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
zuso zuso

zuso je offline (nepripojený) zuso

začiatočník v účtovníctve
jess
Tak potom Číselník - bankové účty a pridáš nový účet. Zrejme preto Ti nejde prepísať, lebo program tento starý účet používal v priebehu roka. Pri vystavovaní FA máš vpravo hore Firma a odberateľ. klikni na Firma a tam si zo zoznamu vyberieš na ktoré č.účtu Ti majú prísť peniažky.
Ďakujem moc, moc, moc. Ja slepá som to úplne prehliadla. Ešte raz vďaka
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
neni zač ....
0 0
zuso zuso

zuso je offline (nepripojený) zuso

začiatočník v účtovníctve
sway
Ak to chceš zmeniť už na hotovej odoslanej faktúre, tak si ju otvor a klikni si vpravo hore kde máš firma/partner, preklikni na firma a tam je roletka s účtami v banke , preklikni si ktorý chceš aby bol na odoslanej faktúrke a vytlač ju.
O toto mi išlo, už je to OK, ďakujem aj tebe.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
carduelis
Pomooooooooc!!! Dokončujem manželovi účtovníctvo v ALFE (už asi 3 dni), všetko to vyzerá super, až kým si nezapíšem odpisy do kariet IM a interným dokladom ich nevložím do PD. S hrôzou som zistila, že sa mi tie odpisy nikde nepremietajú. Objavili sa síce v tlačive prehľad príjmov a výdavkov ale nie sú asi zohľadnené v odpočítateľných výdavkoch. Tým pááádom, vychádza daň miesto 1500 sk ... no hrôza.
Keď ich ručne pripočítam pri vypisovaní DP, tak je to O.K., ale v riadku preddavková daň sa mi ukazuje asi 16000... Dúfam, že mi niekto odpíše, že som len blondýna a na niečo som zabudla...
odpisy si si zapísal-a ID a alfa sa ťa opýtala, či to má dať ako uzávierkové operácie, však? takže, ked si vytlačíš peňažný denník, toto bude ako posledný riadok v peňažnom denníku uvedené ako uzávierkové doklady.. skús si dať tlač peňažného denníka na obrazovku a daj si poslednú stranu.. uvidíš to tam...
0 0
carduelis carduelis

carduelis je offline (nepripojený) carduelis

Ďakujem vám všetkým za tipy, naozaj to cez ID funguje, ale iba zo stĺpca "prevádzková réžia".

Čo sa týka vypisovania DP, písali mi z Alfy, že s riadkom 98 je to nejaké nedoriešené a že v pondelok bude nový update so správnym výpočtom tohto riadku.

Ešte raz vám všetkým ďakujem, hlavne za to, že tu ste. Odkedy som objavila Poradu, som na nej tak trochu závislá. Našla som si tu veľa odpovedí na otázky, na ktoré sa nie je koho spýtať. Tento projekt je vydarený a hlavne stretli sa ľudia, ktorí sú ľuďmi...Nech sa vám všetkým darí!
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
carduelis
........Odkedy som objavila Poradu, som na nej tak trochu závislá. Našla som si tu veľa odpovedí na otázky, na ktoré sa nie je koho spýtať. Tento projekt je vydarený a hlavne stretli sa ľudia, ktorí sú ľuďmi...Nech sa vám všetkým darí!
dovolím si tvrdiť, že je tu min 60% závislákov ... a vďaka Porade nám viacerým svitlo na lepšie časy ( aspoň, čo sa rozumu týka )
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

jess
Toto je veľmi zlé v ALFe. Ucet, ale dúfam, že v OMEGe mi to neprepíše, lebo by ma šľak trafil. Ešte nemám uzavretý rok 2004, ale už účtujem a odpisujem zo skladu v r.2005. Robím v Omege len pol roka a PU tiež.
Omega je v tomto lepsia tam mozes opakovat prechod x krat vzdy ti aktualizuje len PS plus saldokonto. Nic ti z noveho roka nevymaze.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Manual
Nie je to zlé, len si treba údaje zazálohovať v r. 2005 čo už mám naúčtované a potom data znova obnoviť a je po probléme. Obnova dát mi znova prepíše to čo tam už mať nechcem.
Pekný večer želám...
Manual, mohol by si dať prosím Ťa nejaký "manuál" ako to robíš ? Bo som to akosi nepochopila
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

jess
Manual, mohol by si dať prosím Ťa nejaký "manuál" ako to robíš ? Bo som to akosi nepochopila
neviem ci som spravne pochopil manual ale neviem ci ti to v niecom pomoze. lebo ked spavis raz prechod tak ti prenesie pociat. stavy. potom budes uctovat novy rok a budes chciet zopakovat prechod. tak zalohujes 2005 a spravis prechod znova a obnovis 2005 tak tam budes mat tak ci tak zle PS a budes ich musiet upravit rucne. podla mna v Alfe su len dva sposoby prechod len ked je rok 2004 ukonceny alebo potom upravit stavy rucne.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
UCET
neviem ci som spravne pochopil manual ale neviem ci ti to v niecom pomoze. lebo ked spavis raz prechod tak ti prenesie pociat. stavy. potom budes uctovat novy rok a budes chciet zopakovat prechod. tak zalohujes 2005 a spravis prechod znova a obnovis 2005 tak tam budes mat tak ci tak zle PS a budes ich musiet upravit rucne. podla mna v Alfe su len dva sposoby prechod len ked je rok 2004 ukonceny alebo potom upravit stavy rucne.
No, zato sa pýtam ako to robí, lebo mne sú tiež známe len tie dva spôsoby ako hovoríš ty .
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

jess
No, zato sa pýtam ako to robí, lebo mne sú tiež známe len tie dva spôsoby ako hovoríš ty .
tak tak je to na 100% jedine ze by som za 5 rokov neprisiel na iny spôsob
0 0
bisou bisou

bisou je offline (nepripojený) bisou

Vie mi niekto poradit pod akou kolonkou mam uctova tvratenie osobneho vkladu podnikatela. Iný ..................... Vdaka
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
bisou
Vie mi niekto poradit pod akou kolonkou mam uctova tvratenie osobneho vkladu podnikatela. Iný ..................... Vdaka
33 - Iný neovplyvňujúci ZD
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
bisou
Vie mi niekto poradit pod akou kolonkou mam uctova tvratenie osobneho vkladu podnikatela. Iný ..................... Vdaka
vrátenie dávaj ako iný neovplyvňujúci daň z príjmu - ja som si urobila členenie aby som presne vedela koľko som už vrátila. A na opačnej strane ho musíš evidovať predsa v príjme - ako iný príjem, keď to vkladal a postupne sa ti musia tie sumy vyrovnať.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
sway
vrátenie dávaj ako iný neovplyvňujúci daň z príjmu - ja som si urobila členenie aby som presne vedela koľko som už vrátila. A na opačnej strane ho musíš evidovať predsa v príjme - ako iný príjem, keď to vkladal a postupne sa ti musia tie sumy vyrovnať.
sway, tiež člením 33-ojku na výber vkladu podnikateľa ... a pod. ....a keď príde k vyrovnaniu vklad-výber od zač.podnikania a bude sa vyberať ďalej na os.potrebu, potom to bude čo ten výber myslím?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
jess
sway, tiež člením 33-ojku na výber vkladu podnikateľa ... a pod. ....a keď príde k vyrovnaniu vklad-výber od zač.podnikania a bude sa vyberať ďalej na os.potrebu, potom to bude čo ten výber myslím?
ja som si členila "dočasná pôžička firme" na jednej i druhej strane - keď sa to vyrovnalo OK. A osobná spotreba je iná vec - tú dávam ako príde.:p
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
sway
A osobná spotreba je iná vec - tú dávam ako príde.:p
????????? .. ak to tajné, napíš do SS
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
jess
????????? .. ak to tajné, napíš do SS
nič nie je tajné

jednoducho v číselníku idem na členenie analytika si nájdem výdavok, prejdem si na iný neovplyvňujúci daň z príjmu a vpravo pod pridaj si dávam :
- osobná spotreba
- dočasná pôžička firme
- a čokoľvek iné ak potrebujem a koťko len chcem členení

a potom tieto isté členenia mám aj v príjem neovpl. daň...

a tam si sledujem jednotlivé položky - vidím ich , keď dám prehľady príjem a výdaj textovo a presne viem na čom som.

Osobnú spotrebu účtujem keď mám moc korún -čo sa nestáva- v pokladnici. Hotovo.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
de facto, keď máš "moc" korún v pokladni a fyzicky ich nemáš, tak dáš 33 .... pochopila som ?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
jasnačka!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať