Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
ZuzanaP
Ďakujem veľmi pekne a ešte otázočka: ako uzatvárate jednotlivé roky? Na konci roka nemám žiadne interné doklady ani nič podobné.
Alfu v podstate nijako špeciálne neuzatváraš, keď máš všetko zaúčtované, vytlač si "sumár,uzávierku" sú to výkazy o PaV, Maj.a záv. a ja si ešte tlačím Prehľady - príjmy a výdavky textovo. Potom si daj Firma - prechod do ďalšieho roku a otvorí sa Ti nový účt. rok s počiatočnými stavmi prebranými z konca roku predošlého. stačí?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
ďakujem všetkým, nie nemám nič podobné a teraz mi to je už jasné!!!
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

ZuzanaP
ďakujem všetkým, nie nemám nič podobné a teraz mi to je už jasné!!!
len si davaj pozor v Alfe nesmies opakovat prechod do noveho roku viac krat. keby si este nieco upravila v 2004 tak nemozes zopakovat prechod lebo ti vymaze vsetko co spravis v 2005. potom jedine upravit pociatocne stavy rucne.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
UCET
len si davaj pozor v Alfe nesmies opakovat prechod do noveho roku viac krat. keby si este nieco upravila v 2004 tak nemozes zopakovat prechod lebo ti vymaze vsetko co spravis v 2005. potom jedine upravit pociatocne stavy rucne.
Toto je veľmi zlé v ALFe. Ucet, ale dúfam, že v OMEGe mi to neprepíše, lebo by ma šľak trafil. Ešte nemám uzavretý rok 2004, ale už účtujem a odpisujem zo skladu v r.2005. Robím v Omege len pol roka a PU tiež.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Nie je to zlé, len si treba údaje zazálohovať v r. 2005 čo už mám naúčtované a potom data znova obnoviť a je po probléme. Obnova dát mi znova prepíše to čo tam už mať nechcem.
Pekný večer želám...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Manual
Nie je to zlé, len si treba údaje zazálohovať v r. 2005 čo už mám naúčtované a potom data znova obnoviť a je po probléme. Obnova dát mi znova prepíše to čo tam už mať nechcem.
Pekný večer želám...
výborný nápad!!! :p
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
jess
Toto je veľmi zlé v ALFe. Ucet, ale dúfam, že v OMEGe mi to neprepíše, lebo by ma šľak trafil. Ešte nemám uzavretý rok 2004, ale už účtujem a odpisujem zo skladu v r.2005. Robím v Omege len pol roka a PU tiež.
Nič sa neboj v OMEGE to funguje že ideš prechod do existujúceho a len poopravuje poč.stavy a tak. ale záááálohuj a Alfu urob ako radí prísp.hore, je to super nápad!!
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
sway
výborný nápad!!! :p
až na to, že som to nepochopila.... asi mi to nepáli ... prosím vysvetliť ako pre blbých dobre ?!
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
sway
Nič sa neboj v OMEGE to funguje že ideš prechod do existujúceho a len poopravuje poč.stavy a tak. ale záááálohuj a Alfu urob ako radí prísp.hore, je to super nápad!!
počiatočné stavy ??? To je IDx, čo mi urobil program pri prechode do nového roka? Fakt som dnes asi priblblá !
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

sway
Nič sa neboj v OMEGE to funguje že ideš prechod do existujúceho a len poopravuje poč.stavy a tak. ale záááálohuj a Alfu urob ako radí prísp.hore, je to super nápad!!
Skúsim popísať čo som sa dozvedela na školení Omegy, možno to niekomu pomôže:
Keď potrebujem paralelne robiť v dvoch rokoch idem: FIRMA - PRECHOD DO ĎALŠIEHO ROKA a soft mi starý rok preklopí do obdobia 00=otvorenie.
V januári normálne pracujem. Obdobie 00=otvorenie mi to neovplyvní.
Prechod do ďalšieho obdobia môžem robiť opakovane, nové údaje v januári mi to neovplyvní.
Keď mám rok dokončený idem na ZÁVIERKU = obdobie zatvorenie cez FIRMA-UZÁVIERKA (tu pozor! naviguje čo potrebuje).
Následne urobím aj prenos, čím vytvorím otvorenie v ďalšom roku.
Závierku môžem rušiť a opakovať.
Ak dodatočne potrebujem vidieť doklady zo starého roka musím mať zakliknuté obdobie december, nie zatvorenie (tam už nič nebude).

Nemám to overené, ešte som to nerobila, ale z tohoto mi vyplýva, že PS meniť ručne nemusím.
Naposledy upravil M0NIKA : 02.02.05 at 19:17
0 0
zuso zuso

zuso je offline (nepripojený) zuso

začiatočník v účtovníctve
Chcela by som sa opýtať, ak mi vie niekto poradiť, ako v Alfe zmením na faktúre číslo účtu dodávateľa? Podnikateľ v priebehu roka zmenil banku a na faktúre sa mi zobrazuje stále to prvé č.ú. Ked som ten pôvodný účet chcela vymazať, pretože bol aktuálny len 1/2 roka, ak sa to nedalo. Ešte som neurobila prechod do daľšieho roku, tak snáď až potom. Ale keby to náhodou niekto vedel, poradíte mi?
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
zuso
Chcela by som sa opýtať, ak mi vie niekto poradiť, ako v Alfe zmením na faktúre číslo účtu dodávateľa? Podnikateľ v priebehu roka zmenil banku a na faktúre sa mi zobrazuje stále to prvé č.ú. Ked som ten pôvodný účet chcela vymazať, pretože bol aktuálny len 1/2 roka, ak sa to nedalo. Ešte som neurobila prechod do daľšieho roku, tak snáď až potom. Ale keby to náhodou niekto vedel, poradíte mi?
chod do číselníka partnerov, zadaj si toho daného dodávateľa a tam zmeň číslo účtu a už sa ti bude automaticky prenášať na príkazy
0 0
zuso zuso

zuso je offline (nepripojený) zuso

začiatočník v účtovníctve
babenko1
chod do číselníka partnerov, zadaj si toho daného dodávateľa a tam zmeň číslo účtu a už sa ti bude automaticky prenášať na príkazy
Neviem či som to dobre pochopila, už je na mna veľa hodín. Dodávateľom som myslela toho komu robím účtovníctvo, ten je na faktúre v hlavičke.
0 0
carduelis carduelis

carduelis je offline (nepripojený) carduelis

Pomooooooooc!!! Dokončujem manželovi účtovníctvo v ALFE (už asi 3 dni), všetko to vyzerá super, až kým si nezapíšem odpisy do kariet IM a interným dokladom ich nevložím do PD. S hrôzou som zistila, že sa mi tie odpisy nikde nepremietajú. Objavili sa síce v tlačive prehľad príjmov a výdavkov ale nie sú asi zohľadnené v odpočítateľných výdavkoch. Tým pááádom, vychádza daň miesto 1500 sk ... no hrôza.
Keď ich ručne pripočítam pri vypisovaní DP, tak je to O.K., ale v riadku preddavková daň sa mi ukazuje asi 16000... Dúfam, že mi niekto odpíše, že som len blondýna a na niečo som zabudla...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
zuso
Neviem či som to dobre pochopila, už je na mna veľa hodín. Dodávateľom som myslela toho komu robím účtovníctvo, ten je na faktúre v hlavičke.
Potom ak ide o Tvoje účtovníctvo - resp opravu Odoslanej faktúry - zmeň si v číselníku - bankové účty - pridaj si tam ďalší účet ten aktuálny účet v banke, môžeš ich tam mať viac . Ak to chceš zmeniť už na hotovej odoslanej faktúre, tak si ju otvor a klikni si vpravo hore kde máš firma/partner - vidíš väčšinou partner, preklikni na firma a tam je roletka s účtami v banke , preklikni si ktorý chceš aby bol na odoslanej faktúrke a vytlač ju.
daj vedieť či to išlo.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
re: cardelius:


zajtra dobre??? - už nevládzem, pozriem to u seba.
0 0
carduelis carduelis

carduelis je offline (nepripojený) carduelis

Dakujem, tiez uz som uplne mimo. Aspon sa mi bude lahsie zaspavat. Tak dobru noc.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

carduelis
Pomooooooooc!!! Dokončujem manželovi účtovníctvo v ALFE (už asi 3 dni), všetko to vyzerá super, až kým si nezapíšem odpisy do kariet IM a interným dokladom ich nevložím do PD. S hrôzou som zistila, že sa mi tie odpisy nikde nepremietajú. Objavili sa síce v tlačive prehľad príjmov a výdavkov ale nie sú asi zohľadnené v odpočítateľných výdavkoch. Tým pááádom, vychádza daň miesto 1500 sk ... no hrôza.
Keď ich ručne pripočítam pri vypisovaní DP, tak je to O.K., ale v riadku preddavková daň sa mi ukazuje asi 16000... Dúfam, že mi niekto odpíše, že som len blondýna a na niečo som zabudla...
Ahoj, pozerala som ako mám odpisy zaúčtované ja a:
v PD mám int. výdyvok - réžia zaúčtované jednou sumou odpisy a dala som ich uložiť ako závierkový doklad.
V PRÍJMOCH a VÝDAVKOCH TEXTOVO, keď dáš počítať daň tie odpisy už nevidíš - tam Ťa upozorní, že keď to máš v PD tak to uz nemá byť tu, ale zohľadnil mi ich.
Neviem, či som Ti pomohla, ale mne to takto vyšlo dobre.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
zuso
Chcela by som sa opýtať, ak mi vie niekto poradiť, ako v Alfe zmením na faktúre číslo účtu dodávateľa? Podnikateľ v priebehu roka zmenil banku a na faktúre sa mi zobrazuje stále to prvé č.ú. Ked som ten pôvodný účet chcela vymazať, pretože bol aktuálny len 1/2 roka, ak sa to nedalo. Ešte som neurobila prechod do daľšieho roku, tak snáď až potom. Ale keby to náhodou niekto vedel, poradíte mi?
Na odoslanej fa by to podľa mňa vadiť nemalo, ale neviem prečo sa ti to nedá prepísať v číselníkoch/partneroch. Pri zaevidovaní došlých je to ľahké, tam program preberie č.účtu z číselníka a ak nesedí s číslom na fa tak ho len prepíšem. Pokiaľ ma partner upozorní, že zmenil č.účtu natrvalo počas roka, tak ho prepíšem v číselníkoch. Fakt neviem,prečo Ti to nechce v Alfe prepísať. Podnikatelia predsa používajú aj viac podnikateľských účtov.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
zuso
Neviem či som to dobre pochopila, už je na mna veľa hodín. Dodávateľom som myslela toho komu robím účtovníctvo, ten je na faktúre v hlavičke.
Tak potom Číselník - bankové účty a pridáš nový účet. Zrejme preto Ti nejde prepísať, lebo program tento starý účet používal v priebehu roka. Pri vystavovaní FA máš vpravo hore Firma a odberateľ. klikni na Firma a tam si zo zoznamu vyberieš na ktoré č.účtu Ti majú prísť peniažky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať