Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

Poradí niekto?Ďakujem
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

katka: a ako si potom nahodila zdravotnu poistovnu?

V dph to nema co robit.

Nahadzujes cez Zavazky. Dolezite je zadanie sumy... do kolonky "suma" pri nahodeni zavazku zadas celkovu sumu a hned vedla je kolonka "zaklad" .. kliknutim do policka "zaklad" sa ti objavia 3 moznosti 19-10-0 tak zvolis 0% ... a typ dokladu zvolis "poistne" ... nastavit sa tam da vselico...

ja vzdy nahadzujem policko po policku a po vyplneni jedneho sa na dalsie posuniem tabulatorom...
0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

Musím si to ešte pozrieť a opraviť si to asi som to zle nahodila. Ešte sa opýtam ako zaúčtovať cestnú daň tak isto cez záväzky?
Ďakujem už som si to našla už je to dobré Diky moc
Naposledy upravil katkap17 : 20.08.09 at 11:33
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

katkap17 Pozri príspevok
Musím si to ešte pozrieť a opraviť si to asi som to zle nahodila. Ešte sa opýtam ako zaúčtovať cestnú daň tak isto cez záväzky?
Ďakujem už som si to našla už je to dobré Diky moc
Ano, aj cestnu daň ( spravne daň z motorových vozidiel) cez záväzky.
A do evidencie zaväzkov treba evidivať všetko, čo je záväzkom, t.j. nezužovať pojem evidencia záväzkov len na "knihu došlých faktúr".
T.j. napr. mali by tam byť záväzky z titulu miezd voči zamestnancom a poisťovniam, poistné SZČO, preddavky na daň, daňová povinnost DPH, koncesion.poplatky, poistenie majetku, nasplatená istiny leasingov ... atď
0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

Ďakujem za odpoveď, A cestná daň sa tiež zapisuje do evid. DPH? Čo v takomto prípade keď nemôžem nájsť ktoré záväzky sa zdaňujú a ktoré nie,
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

katka: no to je velmi zvlastna otazka... doporucujem skolenie o dph... budem sa opakovat ale nie je to take jednoduche ako sa zda...

veeeeeelmi zjednodusene sa da povedat, pokial mas danovy doklad na kt. nieje vycislena dph, tak tento doklad do dph nepatri... ale opakujem je to velmi zjednodusene tvrdenie... uplatnenie dph z faktur, na kt. je vycislena ma tiez svoje pravidla a neda sa jednoznacne povedat: ano mozes si uplatnit kazdu vyfakturovanu dph

0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

Aj tak ďakujem za odpoveď pomaličky sa rozbieham a čítam zákony ale človek tomu porozumie až v praxi keď sa s tým stretne
0 0
Čimko Čimko

Čimko je offline (nepripojený) Čimko

Ahoj, chcem sa spýtať, či mi môžete poradiť.
Bola vystavená fa telefónny účet za mesiac 08/09 na sumu 11 €. Zaplatená bola 7.9. a 14.9. Za mesiac 09/09 bola vystavená fa na 9 €. Druhá platba (11 € z 14.9.) bola ponechaná - majiteľ ju nechcel vrátiť s tým, že v budúcej fa bude suma na zaplatenie znížená o túto čiastku (11 €). Teda na fa 09/09 mám sumu 9 €, ale na zaplatenie mám sumu - 2€ - mám tam teda preplatok na budúcu fa. Ako to mám zaúčtovať v alfe - fa 08/09 mám zaúčtovanú s dvojitou platbou. Ale ako "zaplatiť" fa 09/09?
Ďakujem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Čimko Pozri príspevok
Ahoj, chcem sa spýtať, či mi môžete poradiť.
Bola vystavená fa telefónny účet za mesiac 08/09 na sumu 11 €. Zaplatená bola 7.9. a 14.9. Za mesiac 09/09 bola vystavená fa na 9 €. Druhá platba (11 € z 14.9.) bola ponechaná - majiteľ ju nechcel vrátiť s tým, že v budúcej fa bude suma na zaplatenie znížená o túto čiastku (11 €). Teda na fa 09/09 mám sumu 9 €, ale na zaplatenie mám sumu - 2€ - mám tam teda preplatok na budúcu fa. Ako to mám zaúčtovať v alfe - fa 08/09 mám zaúčtovanú s dvojitou platbou. Ale ako "zaplatiť" fa 09/09?
Ďakujem.

Cez knihu zavazkov si najdi prvu preplatenu fakturu, otvor si ju a daj pridat pohyb pri uhrade... mozes si tam dat pokec aky chces... datum si daj trebars aktualny, typ dokladu napises cislo druhej faktury od orange (aby si z popisu videl kam tie peniaze isli) a sumu daj minusom -9,-

Rovnaky postup bude pri novej fakture, kde ale napises sumu s +9,- a cislo dokladu bude opat cislo inej, prvej fa.

napr.

Prva faktura od orange na 11,- ma cislo 105. Na nej mas v uhradach 2x 11,-.

Druha faktura od orange na 9,- ma cislo 205. Na nej nie je uhrada ziadna.

Nastavis sa na prvu na 11,-, das pridat uhradu, cislo dokladu bude 205 a suma bude -9,-.

Nastavis sa na druhu fakturu na 9,-, das pridat uhradu, cislo dokladu bude 105 a suma +9,-.

Tymto istym sposobom potom zrusis aj tie zvysne 2,- ale tentokrat to budu zapisy na prvej fa -2,- a na novej tretej fa +2,-. A na tej tretej ti potom bude vysiet len skutocna suma na uhradu.
0 0
Čimko Čimko

Čimko je offline (nepripojený) Čimko

Ďakujem, veľmi mi to pomohlo.
Čimko
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Ahojte, prosím poradíte mi.. potrebujem poslať emailom objednávku vytvorenú v programe ALFA, ako ju uložiť a potom poslať??? Diki
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

svedia Pozri príspevok
Ahojte, prosím poradíte mi.. potrebujem poslať emailom objednávku vytvorenú v programe ALFA, ako ju uložiť a potom poslať??? Diki
Vystavenú objednávku daj Tlač, potom daj Export, Formát daj PDF, Cieľ daj E-mail a už normálne ako posielanie mailu a to je všetko . Takto zasielaj všetko, kde je možnosť Exportu
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Ďakujem ale ja tam mám len keď dám tlač tak tam mám len obrazovka a tlačiareň, nemám tam vôbec nejakú kolónku export, asi mám niečo zlé..
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

svedia Pozri príspevok
Ďakujem ale ja tam mám len keď dám tlač tak tam mám len obrazovka a tlačiareň, nemám tam vôbec nejakú kolónku export, asi mám niečo zlé..
Pozri na hornú lištu vľavo je tam Tlač Export Nastavienia Tú objednávku daj tlač, aby si ju videla na obrazovke a potom pozri na hornú lištu
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

len keď dám tlačiť faktúry tak tam mám navyše rámček a v ňom buď štandardná alebo editovateľná..
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

svedia Pozri príspevok
Ďakujem ale ja tam mám len keď dám tlač tak tam mám len obrazovka a tlačiareň, nemám tam vôbec nejakú kolónku export, asi mám niečo zlé..
Nemáš nič zlé , daj Tlač - Obrazovka a tam máš Export, v ľavom hornom rohu
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Ja tam mám len tlač...
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

ale viem, že niekedy dávno som tam mala tiež tlač aj export...
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

svedia Pozri príspevok
Ja tam mám len tlač...
Máš to takto ?
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

tak to mám len pri tlačení faktúry.. ale pri objednávke nie..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať