Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

prosím kto robí v alfe možno sa mu to už stalo

ako je možnosť pozrieť si príjmy a výdavky textovo a potom tam zadať odpis na daňovníka, deti, živ.poist. ja tam tabulka tých príjmov a výdajov a v podstate potom tam dám že načítať do DP.

lenže mne sa stalo že všetky riadky sedeli s peňažným denníkom okrem jedného - príjmy za výrobky a služby.
Peň. denník mi sedel s úhradami pohladávok ale nesedel mi ten riadok v tomto súpise príj. a výd. a tým to potom dávalo aj nesprávnu sumu do výkazov.

prosím čím to je ???

potom som zistila, ktorú úhradu pohľadávky mi tam nezaevidovalo a vymazala som to celé a nahodila znovu asi 2x potom to tam už bolo. no skoro ma vystrelo.
0 0
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

Ahoj! Dostala sme faktúru pri nákupe a mám problém ju zaúčtovať, SZČO je platca DPH od 1.3. Problém je taký, že na fa a tiež na PPD je rozpísaná suma bez DPH a tiež aj DPH na tri desatinné miesta, spolu potom vychádza suma na celé eurá. Pri nahodení fa ma aj pustí dopísať tie tri miesta, aj pri evidencii DPH pri odpočítaní dane, prepíšem to tak , ale ďalej mi aj tak zaokrúhli na dve desatinné miesta, aj peňažný denník ide stále na dve desatinné miesta. Poraďte, kto s tým robíte, či to môžem nechať tak zaokrúhlené? Potom pri tlači VPD budem mať už sumu na dve desatinné miesta. Nevadí, že na PPD budem mať základ a DPH na tri des.miesta a na VPD na dve des.miesta a celková suma bude rovnaká? Ďakujem za odpovede.
A ešte mimochodom, DP DPH teraz treba podať do 25. apríla , však? Pekný večer!
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Pekný deň prajem- potrebovala by som poradiť. Viem , že o stravných lístkoch je tu už popísané veľa, aj návody ako na to. Ale môj prípad som tu nenašla.
SZČO si objednal str. lístky - zaplatil ich cez BU- k tomu mám predd. FA. Potom dostal vyúčtovaciu. Keďže sa to v ALFE nedá vysporiadať ID- klasicky ako zál.FA- tak som si túto vyúčtovaciu nahodila do záväzkov s nulovou hodnotou- aj tak sa DPH neuplatňuje.
Pri úhrade cez BU- som to spárovala so zál.FA- mal by to byť výdavok na PP. Ak ich mám evidovať v knihe cenín- preto , lebo ich kúpil asi na 4 mesiace. Ale potom ako ďalej- príjem do pokladne z PP- celú sumu. A ďalej ID poplatok za službe vrátane DPH- ako PR. Ostane mi v pokladni potom už iba suma za str. lístky. Tie zaevidujem do cenín a potom každý mesiac na konci preúčtujem počet str. lístkov podľa nároku - cez VPD?
Dúfam, že som to celé nedomotala. To preúčtovanie je mi jasné, len tým , že to nekupoval v hotovosti, ale platil to zálohovo sa mi to celé pomotalo.
ďakujem za každú radu
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

1.Nákup SL : BU -Priebežné položky
Provízia za SL: BU - PR
2. Príjem do pokladne PPD - PP
3. Výdaj SL - VPD
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

dobré ráno

včera sa mi stalo čo ma skoro porazilo, potrebovala som niečo dokončiť a mám reg. verziu alfy
a najprv to začalo problémovať ked som dala že tlač tak mi vyhodilo na spodnú lištu tlač reportov a nič.
potom ked som vypla a zapla PC mi vyhlásilo že nenašiel sw kluč a start verzia bude fungovať 14 dní tak nejako ale potom to išlo.
to prečo mi urobilo, veď tam mám aj č. licencie ked pracujem .
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
veronkaj Pozri príspevok
dobré ráno

včera sa mi stalo čo ma skoro porazilo, potrebovala som niečo dokončiť a mám reg. verziu alfy
a najprv to začalo problémovať ked som dala že tlač tak mi vyhodilo na spodnú lištu tlač reportov a nič.
potom ked som vypla a zapla PC mi vyhlásilo že nenašiel sw kluč a start verzia bude fungovať 14 dní tak nejako ale potom to išlo.
to prečo mi urobilo, veď tam mám aj č. licencie ked pracujem .
Keď máš nejaké problémy, tak bude najlepšie, keď zavoláš do Krosu.
0 0
iasak iasak

iasak je offline (nepripojený) iasak

Prosim Vas, mam Alfu, ne som uplne v nej zbehly, potrebujem z faktury vytlacit prijmovy pokladnicny doklad-doteraz som si kupoval v papiernictve a vypisoval rucne. Som si vytvoril fakturu, idem do Tlac->prijmove doklady a tam mozem iba nejako vyfiltrovat(ak dam vyfiltrovat a zobrazit na obrazovku je tam zhruba 35 pokladnicnych blokov ale z tej faktury tam nie je urcite) alebo nieco podobne, proste si nemozem vybrat ze z tej onej faktury si chcem vytlacit doklad. Viete mi poradit ako na to. Budem vdacny. Vdaka
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

iasak Pozri príspevok
Prosim Vas, mam Alfu, ne som uplne v nej zbehly, potrebujem z faktury vytlacit prijmovy pokladnicny doklad-doteraz som si kupoval v papiernictve a vypisoval rucne. Som si vytvoril fakturu, idem do Tlac->prijmove doklady a tam mozem iba nejako vyfiltrovat(ak dam vyfiltrovat a zobrazit na obrazovku je tam zhruba 35 pokladnicnych blokov ale z tej faktury tam nie je urcite) alebo nieco podobne, proste si nemozem vybrat ze z tej onej faktury si chcem vytlacit doklad. Viete mi poradit ako na to. Budem vdacny. Vdaka
Ja to robím tak že dám príjem cez peňažný denník a potom idem na tlač príjmových dokladov alebo ak len ten jeden konkrétny príjmový doklad tak priamo cez peňažný denník - tlač doklad.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Prosím o radu. Ešte len teraz som začala účtovať rok 2009 a neviem zaúčtovať hotovostný nákup platený korunami a výdavok je samozrejme v eurách. Pracujem v Alfe. Skúsila som to no neviem či je to dobre. Bloček je na sumu 49,34 Eur. Dané je 2000,- Sk a vydali 17,05 Eur.

Ešte doplním, že v peňažnom denníku je možné prepnúť na SK pokladňu aj na Eur pokladňu. Mam urobiť výdaj VOZD 2000,- a príjem POZD 17,05 Eur? Rozdiel po prepočte na eurá je vlastne suma nákupu 49,34 Eur. Bolo by to takto správne? Prosím dosť mi to súri.
Naposledy upravil margaretka71 : 15.04.09 at 19:03 Dôvod: doplnenie textu
0 0
iasak iasak

iasak je offline (nepripojený) iasak

Maruška54 Pozri príspevok
Ja to robím tak že dám príjem cez peňažný denník a potom idem na tlač príjmových dokladov alebo ak len ten jeden konkrétny príjmový doklad tak priamo cez peňažný denník - tlač doklad.
Neviem co sa stalo, ale v penaznom denniku vidim iba prijmy a vydavky do 31.3.09...a od 1.4.09 uz som mal prijem z 9 faktur a tie tam nie su, som nestastny z toho.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

iasak Pozri príspevok
Neviem co sa stalo, ale v penaznom denniku vidim iba prijmy a vydavky do 31.3.09...a od 1.4.09 uz som mal prijem z 9 faktur a tie tam nie su, som nestastny z toho.
a urobil si si príjem cez peňažný denník?
0 0
iasak iasak

iasak je offline (nepripojený) iasak

Maruška54 Pozri príspevok
a urobil si si príjem cez peňažný denník?

a ako sa robi prijem cez penazny dennik, pravdu poviem ja s tou alfou nerobim, sem tam fakturku, oco ho pouziva a ja sem tam vytlacim fakturku, este sme pozerali v penaznom denniku, nie su tam vsetky faktury a je v tom pekny bordel. Vdaka za odpoved. Neviem ci tu dneska este budem. Tak zajtra tu skus pozret. Budem vdazcny. Dik
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Ak ti platia faktúru v hotovosti tak si dáš v peňažnom denníku pokladňa príjem - cez F7 si vyberieš konkrétnu faktúru a dáš ju uhradiť a až potom si môžeš vytlačiť príjmový doklad. Bolo by dobre keby si si to naštudoval v helpe programu, tam sú aj praktické príklady, alebo pre začiatok si treba objednať príručku. Aj ja som tak začínala.
0 0
peba peba

peba je offline (nepripojený) peba

Som platcom DPH!
Ja zas mám taký problém: ak tlačím v ALFE faktúry a hocijaký typ zostavy vyberiem napr. Profesional, dám tlačiť faktúru pre niekoho kt, je platcom DPH tak na faktúre nevytlačí moje IČ DPH iba jeho, ak tlačím faktúru neplatcu DPH tak moje IČ DPH zobrazí. Poradte mi prečo je to tak?
Veď by to malo byť opačne nie? Tý kt, sú platcami DPH potrebujú mať na Faktúre moje IČ DPH!
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

To či je niekto plátca DPH alebo nie nemá s tlačou faktúr nič spoločné. Niečo nie je v poriadku s číselníkom partnerov alebo firemnými iniciálami.
0 0
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

Zdravím! Dá sa v alfe vytlačiť aj Potvrdenie o podaní daňového priznania k dani z pridanej hodnoty? Potrebujem to dosť súrne zistiť, prosím, poraďte. Ak áno, ako? Cez tlač-výkaz-výkaz DPH som ho nenašla. Ďakujem za odpoveď. Pekný večer všetkým! E.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Tlac - Vykazy - Dan z pridanej hodnoty

tam oznacit za ktore obdobie

potom klik na TLAC

a tam vybrat druh zostavy "potvrdenie o podani DP"

0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

dá sa - tlač - výkazy - daň z pridanej hodnoty - označíš si za aké obdobie - tlač - druh zostavy a tamje možnosť tlač potvrdenia
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54



to sa nám podarilo
0 0
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

Vďaka, o chvíľu po napísaní príspevku som na to prišla. Želám Vám všetkým príjemný večer. E.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať