Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Áno..ja som tam volala , takže 6.2. by mala byť nová verzia, kde to bude už opravené.
0 0
usko 1 usko 1

usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

Pozdravujem všetkých ALFÁKOV, prosím Vás o pomoc:
v knihe jázd existuje nejaká finta, aby som nemusela stále pridávať čas odchodu a príchodu? Ide o to, že SZČO absolvuje denne po meste množstvo jázd /ide o opravára/a program ma jednoduch ďalej nepustí ak nezadám tieto veličiny. Predtým som jednoducho zadala iba dátum, program sa ma spýtal, či ignorujem čas a mohla som ísť ďalej. Teraz je to veľmi komplikované /verzia
15.5/ Na jeden výraz musím zadať 4 časy. Asi niekde robím chybu...
Poraďte prosím. Ďakujem
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

draha24 Pozri príspevok
Mohol by tu niekdo skúsený polopatisticky , krok po kroku vypísať postup pro prechod iba pre tie faktury. Veľmi sa bojím, že niečo pokazím. Mám už nainštalovanú novú verzi ( 15.00) pre prechod na euro. Pri prechodu na 2009 to pýta všetky výkazy a uzávierky a tie ešte nemám. A potrebujem fakturovať už v eurách. Taktiež by som potrebovala upraviť čiarku v číslach na bodku, a neviem nájsť kde. Díky
Jamám ten istý problém a neviem, či môžem prejsť do r 2009 , vystavyť FA a pokračovať 2008.
Neviem nájsť odpoved, odpovedal vám niekdo.
Dakujem
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

marta bodonova Pozri príspevok
Jamám ten istý problém a neviem, či môžem prejsť do r 2009 , vystavyť FA a pokračovať 2008.
Neviem nájsť odpoved, odpovedal vám niekdo.
Dakujem
A čítala si túto tému?
Čítaj od príspevku č. 699.
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Dobrý deň,
mám jednu otázku, môžem si stiahnuť demo verziu ALFA, vystavyť FA 01/2009. Ukončiť rok 2008 a potom FA ešte raz nahodiť ?
Dakujem
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
Ahojte ! Poradili by ste mi prosím, mám takýto problém. Nakupujeme tovar v hotovosti . Niečo zistili, že na sklade nemajú tak mi to dali - mínusovou položkou, chápem to ako dobropis. ako si to mám zaúčtovať do peňažného denníka. Ako POZD , ale s mínusovou položkou alebo ako? Dakujem.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

Pôvodca textu príspevku: rodina1
Ďakujem. Chcela by som sa ešte opýtať, či je správne, keď v záväzkoch za rok 2008 mám okrem neuhradených dodávateľských faktúr a miezd a odvodov za 12/08 aj vypočítanú daň z MV a DPH za IV. Q 2008? Ďakujem.

- prosím začínam s alfou ked účtujete JU ako tam dávate záväzok ku koncu roku daň z MV a DPH za IV,Q ??? prosím aj odvody pre szčo do soc. a zdr. poisťovne si dávate ako záväzok alebo len rovno nahadzujete z BU ako výdavok a zadelíte do odvodov??
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

otázka a ako to je ked si idem kúpiť normálnu oficiálnu verziu alfy a dám ju do pc kde nieje internet. ???
- tam kde je by mi to zaregistrovalo cez net??
- tam kde nieje sa stane čo???
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
AlkaS Pozri príspevok
Ahojte ! Poradili by ste mi prosím, mám takýto problém. Nakupujeme tovar v hotovosti . Niečo zistili, že na sklade nemajú tak mi to dali - mínusovou položkou, chápem to ako dobropis. ako si to mám zaúčtovať do peňažného denníka. Ako POZD , ale s mínusovou položkou alebo ako? Dakujem.
Prosím poradťe, či som postupovala dobre? Ďakujem.....
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

AlkaS Pozri príspevok
Ahojte ! Poradili by ste mi prosím, mám takýto problém. Nakupujeme tovar v hotovosti . Niečo zistili, že na sklade nemajú tak mi to dali - mínusovou položkou, chápem to ako dobropis. ako si to mám zaúčtovať do peňažného denníka. Ako POZD , ale s mínusovou položkou alebo ako? Dakujem.
Kde máš mínusovú položku? Na pokladničnom bloku? Ale potom ju tam musíš mať predtým ako plusovú, teda zaplatila si za to čo si skutočne dostala. Nechápem, v čom potrebuješ poradiť. Popíš bližšie.
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
Ahojte ! Poradili by ste mi prosím, mám takýto problém. Nakupujeme tovar v hotovosti . Niečo zistili, že na sklade nemajú tak mi to dali - mínusovou položkou, chápem to ako dobropis. ako si to mám zaúčtovať do peňažného denníka. Ako POZD , ale s mínusovou položkou alebo ako? Dakujem.


Kde máš mínusovú položku? Na pokladničnom bloku? Ale potom ju tam musíš mať predtým ako plusovú, teda zaplatila si za to čo si skutočne dostala. Nechápem, v čom potrebuješ poradiť. Popíš bližšie.


Nakúpili sme nejaký tovar, vystavili mi dodací list a potvrdenku RP, platila som v hotovosti. Ale keď som to išla vybrať do skladu, tak zistili , že niektoré kusy nemajú , tak som sa vrátila k pokladni a pani mi tie kusy vystornovala - mínusovou položkou napr. -275 Sk a vrátila mi v hotovosti peniaze. chcela by som vedieť , či som postupovala správne. ďakujem
Naposledy upravil AlkaS : 06.02.09 at 07:21
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
poradte prosím.....
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Veď ty máš vlastne teraz 2 potvrdenky z ERP, áno? Jednu dáš ako výdaj z pokladne - nákup tovaru a druhú ako výdaj z pokladne - nákup tovaru ale so znamienkom mínus. Určite nie ako POZD s mínusovou položkou.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
AlkaS Pozri príspevok
Ahojte ! Poradili by ste mi prosím, mám takýto problém. Nakupujeme tovar v hotovosti . Niečo zistili, že na sklade nemajú tak mi to dali - mínusovou položkou, chápem to ako dobropis. ako si to mám zaúčtovať do peňažného denníka. Ako POZD , ale s mínusovou položkou alebo ako? Dakujem.


Kde máš mínusovú položku? Na pokladničnom bloku? Ale potom ju tam musíš mať predtým ako plusovú, teda zaplatila si za to čo si skutočne dostala. Nechápem, v čom potrebuješ poradiť. Popíš bližšie.


Nakúpili sme nejaký tovar, vystavili mi dodací list a potvrdenku RP, platila som v hotovosti. Ale keď som to išla vybrať do skladu, tak zistili , že niektoré kusy nemajú , tak som sa vrátila k pokladni a pani mi tie kusy vystornovala - mínusovou položkou napr. -275 Sk a vrátila mi v hotovosti peniaze. chcela by som vedieť , či som postupovala správne.

ďakujem
Ak si nechceš komplikovať život, sprav si podklad, spočítaj si výdavok, odpočítaj od neho storno a do denníka si naúčtuj iba výslednú sumu skutočného výdaja za tovar.

máš 2 potvrdenky : 100 tovar, -5 tovar, do denníka si zaúčtuj iba 95 na VOZD tovar a prilož obe potvrdenky.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
veronkaj Pozri príspevok
otázka a ako to je ked si idem kúpiť normálnu oficiálnu verziu alfy a dám ju do pc kde nieje internet. ???
- tam kde je by mi to zaregistrovalo cez net??
- tam kde nieje sa stane čo???
Keď si zakúpiš oficiálnu verziu, tak ju dostaneš na CD z ktorého si ju nainštaluješ a tiež každý upgrade si nainštaluješ z CD.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

ďakujem, takže sa to dá aj ked tam internet nieje.
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
Ďakujem všetkým.
0 0
MAJKA1983 MAJKA1983

MAJKA1983 je offline (nepripojený) MAJKA1983

Ahojte poraďáci... mám problém v alfe, neviem, či sa v tom programe niekto vyzná poriadne, ale myslím, že hej. Mám taký problém, že mi stále hádže do daňového priznania iný základ dane, ako mám... neviem, ako to mám aktualizovať. v pomoci pre alfu som našla toto:
V riadku 2 tabuľky č. 1 v daňovom priznaní typu B sa nachádza tlačidlo Naplň údaje z výkazu P a V. Pomocou tohto tlačidla môžete v tomto riadku aktualizovať údaje načítané z Výkazu o príjmoch a výdavkoch. Neviem to však nájsť... Díky za pomoc
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

MAJKA, veď len klikni na ten obdĺžniček, o ktorom píšeš - v riadku 2 tabuľky č. 1
0 0
MAJKA1983 MAJKA1983

MAJKA1983 je offline (nepripojený) MAJKA1983

abel Pozri príspevok
MAJKA, veď len klikni na ten obdĺžniček, o ktorom píšeš - v riadku 2 tabuľky č. 1
no ja o tom hovorím, ale neviem to nájsť :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať