Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
veronkaj Pozri príspevok
ja mám originál alfu na cd kúpenú a tam niekde nájdem tú vir. tlačiareň???
vlož si CD do PC klik na Alfa a servis, ostatné a tam si nalistuj fine print factora , klik a vyber si ktoré sa ti hodí do PC.a potom v pravom okne klik na exe a nainštaluje ti virt.tlačiareň
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

prosím poradte mi ako v tomto prípade


- szčo ked mal vystav. fa v min. r. ale nezaokrúhlené konečné sumy, tak som príjm. doklady za tieto fa zaokrúhlila a rozdiel v halieroch dorovnala v knihe pohladávok.

- ale má aj došlé faktúry, ktoré zaplatil v hotovosti a ako príjm. doklad mu dali priamo zo soft. kde robili faktúru a tiež je nezaokr. . mám aj teraz dať na výdav. do pokladne zaokrúhl. sumu a pod to dať príj. doklad kde je rozpis tak ako na fa a hal. dorovnať zase v knihe záväzkov???
0 0
Katka22 Katka22

Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

teraz hlavne mama :-)
veronkaj Pozri príspevok
prosím poradte mi ako v tomto prípade


- szčo ked mal vystav. fa v min. r. ale nezaokrúhlené konečné sumy, tak som príjm. doklady za tieto fa zaokrúhlila a rozdiel v halieroch dorovnala v knihe pohladávok.

- ale má aj došlé faktúry, ktoré zaplatil v hotovosti a ako príjm. doklad mu dali priamo zo soft. kde robili faktúru a tiež je nezaokr. . mám aj teraz dať na výdav. do pokladne zaokrúhl. sumu a pod to dať príj. doklad kde je rozpis tak ako na fa a hal. dorovnať zase v knihe záväzkov???
Tvoj výdavok bude iba to čo je na príjmovom doklade (už zaokruhlená suma) rozdiel dorovnáš v evidencii záväzkov .
Aspoň ja to tak robím.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

dobré ráno

prosím mám problém
ako je v alfe evidencia dph tak je tabulka s údajmi, pod ňou je že oprav, pridaj, vymaž a potom okienko návrat a medzi tým by malo byť že spolu dph a súčet. lenže to spolu dph mi tam chýba neviete ako to tam dať???????

nemám to tam ani pri odpoč. ani zdanit. obchodoch.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

veronkaj Pozri príspevok
dobré ráno

prosím mám problém
ako je v alfe evidencia dph tak je tabulka s údajmi, pod ňou je že oprav, pridaj, vymaž a potom okienko návrat a medzi tým by malo byť že spolu dph a súčet. lenže to spolu dph mi tam chýba neviete ako to tam dať???????

nemám to tam ani pri odpoč. ani zdanit. obchodoch.
Skús zreparovať databázu. Firma-Reparovanie databázy. Alebo aj vypni PC a znova spusti. Možno to tam naskočí.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

ked budem doma skúsim, no ide ma rozhodiť,

prosím a ešte mám dotaz

ked pani čo robila v min. rokoch dph tak som zistila že napr. ked jej vyšlo z vystav. fa základ. dane a dph tak zaokruhlovala daň aj základ dolu a mne to počítač zaokrúhuje na celú korunu hore.
ako to je teda správne ??

a na dvoch kvartáloch neviem z akého dôvodu nedala bežne dph do riadkov ako sa dávajú ale do r. kde v starých tlačivách r. 23 rozdiel v základe dana a v dani po oprave tak tam napísala že - a základ dane za výdavky za uvedený qartál a do r 24 uviedla z toho daň. dalej už odčítala ako sa má, prečo to tak robila v dvoch qart. neviem pred a po to robila už normálne. v tých 2 q neboli žiadne rozdiely na výdav. alebo nejaké zvláštne nákupy normálne bežne ako inokedy.
0 0
MAJKA1983 MAJKA1983

MAJKA1983 je offline (nepripojený) MAJKA1983

Ahojte, potrebovala by som poradiť, či sa dá v alfe nastaviť a kde sa to dá nastaviť - ak si živnostník uplatňuje paušálne výdavky. Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

MAJKA1983 Pozri príspevok
Ahojte, potrebovala by som poradiť, či sa dá v alfe nastaviť a kde sa to dá nastaviť - ak si živnostník uplatňuje paušálne výdavky. Ďakujem.
Pri uplatňovaní paušálnych výdavkov živnostník nevedie účtovníctvo.
0 0
MAJKA1983 MAJKA1983

MAJKA1983 je offline (nepripojený) MAJKA1983

veronikasad Pozri príspevok
Pri uplatňovaní paušálnych výdavkov živnostník nevedie účtovníctvo.
a keď potrebujem urobiť výkaz majetku a záväzkov a výkaz o príjmoch a výdavkoch (vyžiadal si daňový úrad)... nájdem niekde tlačivá a postup, ako to vyplniť?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

MAJKA1983 Pozri príspevok
a keď potrebujem urobiť výkaz majetku a záväzkov a výkaz o príjmoch a výdavkoch (vyžiadal si daňový úrad)... nájdem niekde tlačivá a postup, ako to vyplniť?
Neprikladáš žiadne výkazy. Zrejme si pod odd. VI. zabudla zaškrtnú okienko, že si uplatňuje výdavky percentom z príjmu. Choď to na DU opraviť.
0 0
MAJKA1983 MAJKA1983

MAJKA1983 je offline (nepripojený) MAJKA1983

veronikasad Pozri príspevok
Neprikladáš žiadne výkazy. Zrejme si pod odd. VI. zabudla zaškrtnú okienko, že si uplatňuje výdavky percentom z príjmu. Choď to na DU opraviť.
nie, brat žiada o odklad zaplatenia dane z príjmov a volali mu, že má priložiť súpis majetku, tak som z toho vydedukovala, že sú to tieto dva výkazy... mýlim sa?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

MAJKA1983 Pozri príspevok
nie, brat žiada o odklad zaplatenia dane z príjmov a volali mu, že má priložiť súpis majetku, tak som z toho vydedukovala, že sú to tieto dva výkazy... mýlim sa?
Nie, to nebudú výkazy.
Súpisom majetku bude jeho hmotný majetok zaradený do podnikania - zrejme to chce DU použiť ako zábezpeku dane, ak by sa daň nezaplatila. Ak ide o väčšiu sumu, možno ich zaujíma aj majetok mimo podnikania /byt, rodinný dom .../. Informuj sa u správcu dane.
0 0
MAJKA1983 MAJKA1983

MAJKA1983 je offline (nepripojený) MAJKA1983

veronikasad Pozri príspevok
Nie, to nebudú výkazy.
Súpisom majetku bude jeho hmotný majetok zaradený do podnikania - zrejme to chce DU použiť ako zábezpeku dane, ak by sa daň nezaplatila. Ak ide o väčšiu sumu, možno ich zaujíma aj majetok mimo podnikania /byt, rodinný dom .../. Informuj sa u správcu dane.
aha... a je na to nejaké tlačivo? jedná sa nie o vysokú čiastku cca 16 000 sk, nemá žiadny majetok zaradený do podnikania, je murár...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

MAJKA1983 Pozri príspevok
aha... a je na to nejaké tlačivo? jedná sa nie o vysokú čiastku cca 16 000 sk, nemá žiadny majetok zaradený do podnikania, je murár...
nestretla som sa s tým.
Skús si ešte na stránke www.drsr.sk pozrieť daňovú kalkulačku. Zadaj si výšku dane a zistíš dátum, do ktorého sa penále nevyrubujú.
Možno do tohto dátumu daň zaplatí a nebude potrebovať žiadny odklad.
0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

ahojte chcem sa spýtať , vyplňujem v Alfe DP typ B ale živnostník nemal žiadne príjmi z podnikania a chcem do položiek príjmi a výdavky napísať nuly ale nejde mi to keďže neprikladám žiadne výkazy len príjmi zo záv. činnosti chcela som tam aspoň napísať tie nuly že zo živnosti nemá príjmi dá sa to nejako dopísať?
Naposledy upravil katkap17 : 27.03.09 at 10:52
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

ak nie sú žiadne príjmy zo živnosti nemusí sa dopisovať nič
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

katkap17 Pozri príspevok
ahojte chcem sa spýtať , vyplňujem v Alfe DP typ B ale živnostník nemal žiadne príjmi z podnikania a chcem do položiek príjmi a výdavky napísať nuly ale nejde mi to keďže neprikladám žiadne výkazy len príjmi zo záv. činnosti chcela som tam aspoň napísať tie nuly že zo živnosti nemá príjmi dá sa to nejako dopísať?
Ak živnostník v danom roku nevykonával podnikatelskú činnosť a mal len príjmy zo závislej činnosti, stačí DP typu A + sprievodný list - oznámenie, že nevykonával podnikatelskú činnosť.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ahojte, vedeli by ste mi prosím pomôcť -
ako mám v ALFE postupovať s dlhodobým majetkom-ktorý nechcem daňovo v konkrétnom roku odpisovať?

Automaticky mám totiž odpisový plán na 4 roky
Keď stlačím tlačítko výpočet odpisov - je tam "zapíš odpisy na karty majetku"-alfa automaticky zapíše do PD-ale hneď aj daňové odpisy.
A ja do PD ani nič nechcem zapisovať..
Iba si do evidencie poznačiť - účtovné odpisy,ale daňové neuplatnené..
A Ak by sa to dalo,tak aj na kartu dlhodobého majetku.. ale akosi mi t o nejde a neviem čo s tým robiť
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

erika_H Pozri príspevok
Ahojte, vedeli by ste mi prosím pomôcť -
ako mám v ALFE postupovať s dlhodobým majetkom-ktorý nechcem daňovo v konkrétnom roku odpisovať?

Automaticky mám totiž odpisový plán na 4 roky
Keď stlačím tlačítko výpočet odpisov - je tam "zapíš odpisy na karty majetku"-alfa automaticky zapíše do PD-ale hneď aj daňové odpisy. Nezapíše automaticky, len ak chceš tak ich zapíše.
A ja do PD ani nič nechcem zapisovať.. Odklikni, že nechceš zápis DO do PD.
Iba si do evidencie poznačiť - účtovné odpisy,ale daňové neuplatnené..
A Ak by sa to dalo,tak aj na kartu dlhodobého majetku.. ale akosi mi t o nejde a neviem čo s tým robiť
Ak nechceš daňový odpis uplatniť napr. v r. 2008, tak zaklikni neodpisovať v danom roku. Potom ti odpis na daný DHM nevypočíta.
Musíš sledovať kroky, ktoré ti program ponúka a odentrovať to čo potrebuješ
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Postupuj podľa obrázkov
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať