Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Darina1234 Pozri príspevok
Ja som nevedela, že teraz budem musiet stale platit do neviem kedy, ked som zaplatila pri nakupe za program. Až teraz som sa to dozvedela od vas.
Tak pokiaľ viem ,tak naša účtovnícka práca je taká, kde sa neustále niečo v zákonoch mení a preto je snáď aj nutné, aby sa menil aj softvér. Nemôžeme predsa účtovať v programe, ktorý urobili v roku 2000. A samozrejme za stále aktuálne zmeny si treba aj zaplatiť....Alebo vieš o niektorom programe, ktorý je len za prvú pôvodnú cenu ? Hold ...za kvalitu si treba zaplatiť.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Darina1234 Pozri príspevok
urobila som si prechod do noveho roka a chcela si Alfu aktualizovat a nejde mi to, lebo nemam platny balik služieb zakaznickej podpory. znamena to že zajtra si ho musim objednať a až potom si Alfu aktualizovať? Som riadne nahnevana. lebo mi nutne treba robit faktury.
Ak zavoláš do Krosu - dá sa s nimi dohodnúť takto: mailom Ti pošlú faktúru, ako náhle ju uhradíš pošleš im na mail potvrdenie o úhrade a mailom ti pošlú licenčný súbor ktorý si stiahneš do PC a v tom okamžiku môžeš inštalovať nové verzie.
Ja som takto riešila a bola to otázka hodiny a mohla som robiť. Samozrejme som vystupovala tak, že ja som si neustriehla a prosila som ich o pomoc.... boli ústretoví... tak skús aj Ty.
0 0
monika306 monika306

monika306 je offline (nepripojený) monika306

ahojte, používam betav. alfy a mám verziu 14.52, tento rok som ešte neúčtovala, chcela som prejsť do roku 2009, ale tu ste radili, aby pri prechode už bola nainšt. verzia 15.00, ale ako ju mám nainštalovať? ak idem na aktualizácie, tak tam je 15.10 (aj to chybná ako som dnes pozerala), môžem nainštalovať rovno tú?
vďaka
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

monika306 Pozri príspevok
ahojte, používam betav. alfy a mám verziu 14.52, tento rok som ešte neúčtovala, chcela som prejsť do roku 2009, ale tu ste radili, aby pri prechode už bola nainšt. verzia 15.00, ale ako ju mám nainštalovať? ak idem na aktualizácie, tak tam je 15.10 (aj to chybná ako som dnes pozerala), môžem nainštalovať rovno tú?
vďaka
A prečo používaš beta v.alfy ? Ona je síce plnohodnotná, ale sa ešte overuje a testuje. Takže v určitých prípadoch nemusí robiť všetky operácie na 100% dobre. Preto je to beta verzia. A na ďalšiu otázku by si mala zavolať do Krosu, než si niečo pokazíš.
0 0
monika306 monika306

monika306 je offline (nepripojený) monika306

asi som sa zle vyjadrila, používam demoverziu a to preto, lebo muž začal podnikať koncom minulého roka a v peň. denníku mám veľmi málo operácií, takže spĺňam limit
môžem aktualizovať rovno 15.11?

vďaka všetkým
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
monika306 Pozri príspevok
asi som sa zle vyjadrila, používam demoverziu a to preto, lebo muž začal podnikať koncom minulého roka a v peň. denníku mám veľmi málo operácií, takže spĺňam limit
môžem aktualizovať rovno 15.11?

vďaka všetkým
dajú sa aktualizovať aj staršie verzie , ideš na www.kros na UPGRADE , ALFA, archív predchádzajúcich verzií..., tam si stiahneš aj staršie verzie.
0 0
monika306 monika306

monika306 je offline (nepripojený) monika306

vďaka, takže aktualizovať všetky za sebou a prechod do r. 2009 urobiť v 15.00?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
monika306 Pozri príspevok
vďaka, takže aktualizovať všetky za sebou a prechod do r. 2009 urobiť v 15.00?
myslím sa nemusíš trápiť a stiahnuť rovno 15.11 nakoľko
prišiel mi z Krosu mail:
Nová verzia 15.11 obsahuje:


  • Pri záväzkoch typu EÚ, program nesprávne prepočítal sumu v cudzej mene a kurz pri cudzích menách. Táto chyba sa vyskytla až vo verzii 15.10 a následne bola opravená vo verzii 15.11.
  • V tlačových zostavách fakturácie bola opravená chyba. Pri vypnutej voľbe duálneho zobrazovania program tlačil text "Halierové vyrovnanie" namiesto "Centové vyrovnanie".
  • V Daňovom priznaní fyzických osôb typu A a B bolo opravené zaokrúhľovanie nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka a manželku.
  • Vo výkaze DPFO bola opravená chyba, keď v oddiele VI., riadku 2 a 10 pri zadávaní vlastnej sumy, program pri opakovanom otvorení túto sumu nepreniesol. V programe je možnosť preniesť a ponechať vypočítanú sumu označením voľby "vlastná suma".
0 0
monika306 monika306

monika306 je offline (nepripojený) monika306

ďakujem vám za odpovede
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ahojte,ako si prosím Vás vysporiadavate v ALFE kurzoveé rozdiely?
program mi ich automaticky vypočíta aj zapíše,ale iba ku pohľadávke..
takto sa mi do peňažného denníka nedostanú...
ako si to prosím Vás vysporiadavate,aby sa zapísali do príjmov,resp.výdavkov-každý jeden kurzový rozdiel?
ďakujem
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

erika_H Pozri príspevok
Ahojte,ako si prosím Vás vysporiadavate v ALFE kurzoveé rozdiely?
program mi ich automaticky vypočíta aj zapíše,ale iba ku pohľadávke..
takto sa mi do peňažného denníka nedostanú...
ako si to prosím Vás vysporiadavate,aby sa zapísali do príjmov,resp.výdavkov-každý jeden kurzový rozdiel?
ďakujem
prosím,poradíte mi niekto?
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

ja som to účtovala asi nesprávne.. lebo keď som mala úhradu zahraničnej faktúry (faktúru som síce mala v záväzkoch zaúčtovanú v cudzej mene),ale úhradu som robila takto:
mám iba tuzemskú pokladňu
mám príjmový pd o úhrade zahraničnej došlej faktúry v CZK
ten si prepočítam kurzom NBS,a zapíšem do tuzemskej pokladnice v SK
keďže dátum daň.povinnosti je iný,ako dátum úhrady,vznikne mi kurzový rozdiel
no postup je správny,len nepoužívam valutovú pokladňu,preto mi na konci roka neprepočíta kurzové zisky a stratu..
takže neviem,ako si mám vypočítať kurzové rozdiely..
asi iba fyzicky ich napočítam.. tie,ktoré mi napísal na konkrétny záväzok, že "kurzový rozdiel"
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
Ahojte mám paušalistu v Alfe. Príjmy má na devízový účet. robí sa pri paušalistoch kurzové rozdiely? Viem , že u paušalistov sa eviduje len príjmy , čiže pohľadávky. Ako to je vlastne
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
AlkaS Pozri príspevok
Ahojte mám paušalistu v Alfe. Príjmy má na devízový účet. robí sa pri paušalistoch kurzové rozdiely? Viem , že u paušalistov sa eviduje len príjmy .

poradíte mi, prosím, prosím,.....!!!!
Naposledy upravil AlkaS : 22.02.09 at 17:46
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

Dobré ráno
prosím poraďte mi ako na to správne

- prišlo mi internetom oznam že školenie na alfu stojí.... EUR , VS, čas, dátum konania a č. účtu kam poslať peniaze
- 8.2.09 sme poslali z BU požadovanú sumu
- o týždeň mi prišla faktúra na školenie, kde je dát. zdan. plnenia uvedený dátum kedy im nabehla úhrada na BU , suma školenia rozdelená na základ a dph, spolu a mínusom uhradená záloha čiže ku konečnej úhrade 0.
- vraj ešte príde jedna niekedy pri konci mesiaca ako že bolo školenie konané.

prosím ako by ste toto zaúčtovali správne v alfe, na školení sme sa na toto pýtali a tam nám hovorili taký postup, že asi na 6 zápisov??? a daniar = účtovník ten by to riešil inak.

prosím napíšte mi niekto do textu kam by ste to dali.

ďakujem
-
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
Ja to robím takto v Alfe:
1. nahodím si preddavkovú faktúru do záväzkov ako preddavok
2. potom z BU spárujem úhradu tejto preddavkovej fa
3. keď dostaneš fa na školení , tak ju znova nahodím do záväzkov ako faktúru
4. cez ID zaúčtujem úhradu tejto fa
všetko máš potom vyparované
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

AlkaS -

- ja pred. fa nemám len oznam čo mám uhradiť

- tak to mám dať - inf. čo mám zaplatiť ako záväzok = iný neovpl.zákl.dane
- uhrada bu = vypárovanie so záväzkom

- potom ked mám fa čo dali na základe nabehnutej platby čo už je faktúra a je tam odrátaná úhrada zálohy = k úhrade 0,- tak ju zaevidujem do záväzkov ako školenie = pr. réžia a dph zaevidovať
- a zároveň tam dám pri nahadzovaní že uhrad. bu takže k úhrade bude 0

a potom ked príde na základe vykonania školenia faktúra tak tú už nedám do záväzkov len pripojím ktej faktúre kde dali odpočet zálohy ???
tak??

a nebolo by jednoduchšie dať oznam+faktúru s odpočtom + po vykonaní školenia spolu a zaevidovať v záv. len tú čo je odpočet zálohy a vypárovať s úhradou z bu a dať rovno do nákladov.??
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Kros vždy zasiela preddavkovú fa na základe prihlášky. Je záhadou, že ju nemáš. Ak platíš v hotovosti priamo v deň školenia, potom posielajú len riadnu faktúru
PS: Vo vyúčtovacej DF kros vždy píše, že napr. uhradený preddavkovou faktúrou č: xy a k úhrade je 0 /nula/
Ako to tam máš ?
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

manual - napísala som do kros že nemám predd. fa.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

tak písala som a kros mi zaslal presne ako to mám všetko zaevidovať.

ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať