Zavrieť

Porady

Registratúra

rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Ahoj poraďáci, jaj aj sa bojím opýtať na registratúru, viem že tu toho bolo popísaného veľa. Ale stále neviem či je treba dať si schváliť reg.poriadok a plán(právnicka osoba). Čítala som že od 1. mája by mala výjsť novela zákona, ktorá by mala definovať tých čo sú povinný si ho dať schváliť, ale zaťial som ju nikde nenašla (hľadala som na jaspi). Neviem mám dať firme schváliť ten vzorový plán a poriadok? Nehnevajte sa na mňa za otázku
Usporiadat
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Misomiso, navrhujem, aby si založil tému (ďalšiu ) kde budeš rozprávať svoje skúsenosti a príhody. Čo ty na to?
Veľmi dobre sa čítajú tvoje príspevky (to sa vyjadrili už viacerí v rôznych témach), ale pravdu povediac, tu mi vadíš. Je to téma o registratúre a keď si to bude niekto čítať. Zbytočne tu musí prejsť nie málo príspevkov.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
matig Pozri príspevok
Ahojte,
počuli ste nieco o tom, že investičné faktúry treba uchovať, kým je majetok v užívaní, napr aj 15 rokov?
Po novom, ak to viem správne, tak 10 rokov. Ak ich uchováš dlhšie, bude to len na osoh (pre istotu).
Naposledy upravil anklar : 01.06.07 at 10:32 Dôvod: Dopĺňan: vlastne aj podľa starého katalógu to bolo 10 r.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Miso, Miso! Taký milý deň si mi spravil. Len sa tak usmievam. Vďaka, lenže, prišlo mi na um, že musím pracovať, lebo zo zábavy nevyžijem.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Gabi03 Pozri príspevok
Misomiso, navrhujem, aby si založil tému (ďalšiu ) kde budeš rozprávať svoje skúsenosti a príhody. Čo ty na to?
Veľmi dobre sa čítajú tvoje príspevky (to sa vyjadrili už viacerí v rôznych témach), ale pravdu povediac, tu mi vadíš. Je to téma o registratúre a keď si to bude niekto čítať. Zbytočne tu musí prejsť nie málo príspevkov.
Ale ved to tu bolo aj tak stale dokola. Ked si prejdes vsetky prispevky, zistis, ze sa tam stale strieda:

- Musis vypracovat registraturny plan
- Nemusus vypracovat registraturny plan
- Musis
- Nemusis
- Musis

...s tym, ze obcas sa niekto medzu tym opyta, co je to registraturny plan.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Melnick Pozri príspevok
Aj to,že sme z témy urobili ruské kolo o tom svedčí.
Plne s Tebou súhlasím misomiso ,už nám chýba iba sedmokráska do ruky.
Naposledy upravil Melnick : 01.06.07 at 12:16
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Teraz som GABI cez SS slubil, ze uz sem nebudem odpovedat, ale som tak nas**ty, ze musim. Tak napriklad pred 5 minutami prisla postarka. Priniesla (okrem ineho) nejaky list zo zahranicia. Ked som ho otvoril, zistil som, ze je to ponuka od tej podvodnej spolocnosti, pred ktorou uz boli firmy niekolkokrat varovane aj v spravodajstve televizii. Ide o ponuku na bezplatne zaradenie firmy do svetoveho adresara firiem (ktory aj tak nikto necita) a kde je iba medzi recou info v anglictine, ze ked to chete mat bezplatne, nemate to podpisovat, ak to podpisete, musite platit 877 EUR rocne a v podstate sa to neda vypovedat. Samozrejme dole je zvyraznena informacia, ze to mate podpisat a odoslat.

Us sa s nimi chcelo par firiem co sa dali nachytat aj sudit, ale nakoniec usudili, z je lepsie platit. Dokonca aj niektore statne firmy doplatili na neopatrnost (jazykovu neznalost) svojich zamestnancov, cize tejto firme prispievame aj my z nasich dani.

A teraz ja, ked dostanem takyto list, (ktory samozrejme putuje ihned do kosa) by som ho mal v zmysle zakona oznacit, najst mu miesto (napr. vytvorit sanon "podvodne ponuky zo zahranicia"), potom ho archivovat, dokonca snad niekde uvadzat, ci sa na to odpovedalo, a potom este ziadat archiv, ci to nema trvalu hodnotu pre Slovensko a ci si to nechce vystavit do muzea?

Ved to je absurdne!! Dviha sa mi z toho zaludok. Takto som si teda kapitalizmus ako raj pre podnikanie nepredstavoval.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Misomiso,
na takéto účely mám pod stolom samostatný plastový archív, ktorý ma vyšiel 45,- korún - smetný kôš.

Dúfam, že nikto nečaká, že sa budú zakladať aj takéto veci. Už by len tých ponúk na zaradenie do katalógu bolo minimálne za šanón...

To by sme museli zakladať aj letáky z Metra...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

AlaNR Pozri príspevok
Misomiso,
na takéto účely mám pod stolom samostatný plastový archív, ktorý ma vyšiel 45,- korún - smetný kôš.

Dúfam, že nikto nečaká, že sa budú zakladať aj takéto veci. Už by len tých ponúk na zaradenie do katalógu bolo minimálne za šanón...

To by sme museli zakladať aj letáky z Metra...
No neviem. Ked som sa este pred par tyzdnami seriozne pytal v tejto teme a poukazoval som na absurdnost tohto zakona tym, ze ked nam prijde napr. objednavka alebo ponuka postou, tak okolo nej musim podla zakona cvicit, pretoze to moe mat "historicku hodnotu" ale ked nam prijde objednavk aalebo ponuka e-mailom alebo telefonicky, tak nemusim a vseto je O.K. tak mi poniektori horlivci napisali, ze aj e.mailove treba archivovat a dokonca mam robi zaznamy s tel. rozhovorov.

Hovorte si co chcete, ale pre mna su ti ludia, co zakon vymysleli banda uchylov.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
misomiso Pozri príspevok
. Ide o ponuku na bezplatne zaradenie firmy do svetoveho adresara firiem (ktory aj tak nikto necita) a kde je iba medzi recou info v anglictine, ze ked to chete mat bezplatne, nemate to podpisovat, ak to podpisete, musite platit 877 EUR rocne a v podstate sa to neda vypovedat. Samozrejme dole je zvyraznena informacia, ze to mate podpisat a odoslat.

Us sa s nimi chcelo par firiem co sa dali nachytat aj sudit, ale nakoniec usudili, z je lepsie platit. Dokonca aj niektore statne firmy doplatili na neopatrnost (jazykovu neznalost) svojich zamestnancov, cize tejto firme prispievame aj my z nasich dani.

A čo v prípade,že im statočne platím ,no keďže sa zmluva vypovedať nedá,zvolím radšej zrušenie firmy,/viem ,že u veľkých firiem sa to nedá/v tom prípade končí aj vydarená zmluva. Nie?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ano, ale preds vies, ako je zrusenie firmy a zalozenie novej administrative a financne narocne. To sa nikomu neoplati za tych 900 Eur rocne.
0 0
Hel Hel

Hel je offline (nepripojený) Hel

Anklar,
súhlasím s kopletne s Tvojou reakciou a aj tomu, čo si napísala rozumiem. Ja som si len všimol, že tvorca zákona pri definíciách definoval registratúrny záznam tak, že keď chceš zistiť čo to je registratúrny záznam podľa tohto zákona, tak si v začarovanom kruhu. Ty si ho vo svojich úvahách nevytvorila. Lenže my by sme sa mali držať zákonov. Možno tu hovorím o detailoch, ktoré sú zbytočné, ale na nepresne definovaných zákonoch vzniklo mnoho problémov, s tým možno súhlasíš.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Mám nové info. Práve som dotelefonovala s paňou z archívu. Mala tam rozdelené firmy do 3 skupiniek, kde sro-čky sú buď v jednej, pod 20 ZCov bez auditu a v druhej s auditom. Tá druhá musí vypracovávať reg. plán. Bohužiaľ pre mňa, do tej druhej patria aj tie, ktoré nespĺňajú uvedené podmienky, ale majú veľkoobchodnú činnosť. Ale najväčšia švanda je tá, že si mám zavolať až po 16.6., lebo vtedy vyvesia na ministerstve vnútra viac menej presnejší zoznam dokumentov, ktoré majú trvalú hodnotu. Ževraj by tam mal byť aj reg. plán ako príklad.
Chúďa mi nevedela povedať, ako je to so zakladacou listinou alebo spoločenskou zmluvou. Podľa nej by to mali byť dokumenty s trvalou hodnotou, ale to ešte neznamená, že musíme predkladať reg. plán. Mám si neskôr zavolať.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Zuzi, ta sprava, co si mo poslala, bola akurat 50. (vycerpanu limit) a vypislo mi, ze uz nemozem ani ja odpovedat inym, tak pisem sem, lebo spravu o podvodnej forme som uverejnil tu v Registrature.

Moja odpoved na Tvoju SS:
Bohuzial, uz to skoncilo v kosi. Ale bude ich istotne viac, (pravdepodobne niekto presne skopiroval "vydareny" podnikatelsky zamer), pretoze svagrina naletela nejakej svajciarskej firme a toto prislo zo Spanielska.

Pre vsetkych: uz mi prosim nepiste SS, aj tak ich nedostanema a nemozem na ne odpovedat. Diky
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

misomiso Pozri príspevok
Zuzi, ta sprava, co si mo poslala, bola akurat 50. (vycerpanu limit) a vypislo mi, ze uz nemozem ani ja odpovedat inym, tak pisem sem, lebo spravu o podvodnej forme som uverejnil tu v Registrature.

Pre vsetkych: uz mi prosim nepiste SS, aj tak ich nedostanema a nemozem na ne odpovedat. Diky
Veď si staré správy vymaž !
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

liba2 Pozri príspevok
Veď si staré správy vymaž !
Nevymazem. Ja som rad, ze to prestalo fungovat. V poslednej dobe som zacal dostavat vela SS, jednak mnohi chceli, aby som poradil iba im a dokonca sa SS podielaju aj na zhorsovani vztahov medzi nami.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Hel Pozri príspevok
Anklar,
súhlasím s kopletne s Tvojou reakciou a aj tomu, čo si napísala rozumiem. Ja som si len všimol, že tvorca zákona pri definíciách definoval registratúrny záznam tak, že keď chceš zistiť čo to je registratúrny záznam podľa tohto zákona, tak si v začarovanom kruhu. Ty si ho vo svojich úvahách nevytvorila. Lenže my by sme sa mali držať zákonov. Možno tu hovorím o detailoch, ktoré sú zbytočné, ale na nepresne definovaných zákonoch vzniklo mnoho problémov, s tým možno súhlasíš.
Ďakujem, Hel.Ahoj! Máš pravdu, tvorcovia zákonov veci značne komplikujú. Potom si zvyčajne počkáme na výklad k tomu-ktorému zákonu. Čo sa týka tejto témy, musím prezradiť, že som už trochu obstarožná vykopávka, v agende mám viacročné skúsenosti, a preto som sa, s dovolením všetkých príspevkárov, zapojila. Pre Teba ešte toľko: ak nie si v pracovnom procese začiatočník, nepochybne vieš určiť, ktorý záznam (vlastná korešpondencia, došlá pošta, elektronická korešpondencia,faxy...) je pre Teba, resp. firmu dôležitý. Je veľa takých, ktoré končia v "registračke pod stolom". A tak je to správne. Čo sa týka napr. pozvánok,odkladáš iba tie, na ktoré odpovedáš kladne. Pochopiteľne, iba ak chceš. Ak si budeš myslieť, že tá adresa bude pre Teba ešte užitočná. Inak, "pod stolom". Keďže si kládol seriózne otázky, je isté, že za krátky čas nebudeš mať o nakladaní so záznamami žiadne pochybnosti. Pekný deň!
Naposledy upravil anklar : 04.06.07 at 10:33 Dôvod: Kladná odpoveď na pozvánku: a) ak sa z toho vykľúva obchod, b) ak si to vyžaduje protokol.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
misomiso Pozri príspevok
No neviem. Ked som sa este pred par tyzdnami seriozne pytal v tejto teme a poukazoval som na absurdnost tohto zakona tym, ze ked nam prijde napr. objednavka alebo ponuka postou, tak okolo nej musim podla zakona cvicit, pretoze to moe mat "historicku hodnotu" ale ked nam prijde objednavk aalebo ponuka e-mailom alebo telefonicky, tak nemusim a vseto je O.K. tak mi poniektori horlivci napisali, ze aj e.mailove treba archivovat a dokonca mam robi zaznamy s tel. rozhovorov.

Hovorte si co chcete, ale pre mna su ti ludia, co zakon vymysleli banda uchylov.
Ahoj, Misomiso! Počas víkendu som veľmi aktívne odpočívala !!! a medzi varením, praním, upratovaním, som si na Teba spomenula. Vzápätí mi napadlo: musím ho trošku podpichnúť! Misomiso, Ty,Ty, Ty, vieš, že tú svoju administratívu by si mohol/mal spravovať okrem zákona ešte aj podľa ISO normy?
Aby to bolo jasné! Čo Ty nato ako odborník? (He-he-he. Len Ťa naťahujem.)
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Ja už tomu nerozumiem. Gabi, ja keď som písala na ministerstvo, presne som tam uviedla, že máme 30 zamestnancov, aj to, že máme povinnosť auditu. A ženská mi odpísala, že nemusím predkladať Rplán ... Ja neviem ako si to predstavujú. Po 16.6. nakoniec napíšu, že tú povinnosť máme úplne všetci a môžeme ísť akurát tak do prdele, lebo do 30.6. treba predložiť plán a som zvedavá kto to stihne .. Naťahujú to tuším ako sa len dá. Sami nevedia, čo chcú ...
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

M&G Pozri príspevok
Ja už tomu nerozumiem. Gabi, ja keď som písala na ministerstvo, presne som tam uviedla, že máme 30 zamestnancov, aj to, že máme povinnosť auditu. A ženská mi odpísala, že nemusím predkladať Rplán ... Ja neviem ako si to predstavujú. Po 16.6. nakoniec napíšu, že tú povinnosť máme úplne všetci a môžeme ísť akurát tak do prdele, lebo do 30.6. treba predložiť plán a som zvedavá kto to stihne .. Naťahujú to tuším ako sa len dá. Sami nevedia, čo chcú ...
No tá pani v telefóne bola milá. Dokonca ma upozornila, že ak aj predložíme jeden dva mesiace po termíne, nebudú to pokutovať. Ja ešte čakám do toho 16-teho, lebo sama vravela, že aby som zbytočne niečo nerobila.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

OK, keby si mala po 16-tom nejaké nové info, daj prosím ťa vedieť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať