Zavrieť

Porady

Registratúra

rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Ahoj poraďáci, jaj aj sa bojím opýtať na registratúru, viem že tu toho bolo popísaného veľa. Ale stále neviem či je treba dať si schváliť reg.poriadok a plán(právnicka osoba). Čítala som že od 1. mája by mala výjsť novela zákona, ktorá by mala definovať tých čo sú povinný si ho dať schváliť, ale zaťial som ju nikde nenašla (hľadala som na jaspi). Neviem mám dať firme schváliť ten vzorový plán a poriadok? Nehnevajte sa na mňa za otázku
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Už mám zmätok z RP+RP. Ak to dobre chápem tak pre s.r.o. som vyhotovila aj registr. plán aj registr. poriadok a dala som ho schváliť archívu. Nie som si však už istá, takže sa to opýtam takto: "mám vyhotoviť aj pre živnostníkov RP+RP a dať ho schvaľovať?"
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Miška vydrž ,napíšem stanovisko MV SR ,dala som viac dotazov. Uvidím čo mi odpíšu a hlavne kedy.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Dnes mi odpísali z archívu toto. A nie som o nič múdrejšia, než som bola .-)

Dobrý deň,
podľa § 16 novely zákona č. 395/2002 Z.z. registratúrny plán nemá povinnosť vypracovať pôvodca registratúry, ktorý je podnikateľom a jeho registratúru tvorí iba účtovná dokumentácia.
Výklad novely zákona by mal byť v dohľadnej dobe uverejnený na internetovej stránke MV SR.
0 0
anaman anaman

anaman je offline (nepripojený) anaman

22 rokov sa venujem tvorbe interných predpisov firiem, personálny audit a audit firemných procesom , návrhy oragnizačných štruktúr a pod. ...viac
Vyhláška 628/2002 Z. z. bude novelizovaná určite v dohľadnom čase. Jej pripomienkovanie sa skončilo 7.mája 2007. Ale podľa textu, ktorý bol zverejnený k pripomienkovaniu nemožno očakávať žiadne podstatné zmeny.
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
Ahojte novela by mala byt 1.júna.
...nepravdive vymazané! dakujem anaman
Naposledy upravil kacena26 : 24.05.07 at 03:45
0 0
anaman anaman

anaman je offline (nepripojený) anaman

22 rokov sa venujem tvorbe interných predpisov firiem, personálny audit a audit firemných procesom , návrhy oragnizačných štruktúr a pod. ...viac
kacena26, ak si prečítaš dôvodovú správu k zákonu 216/2007 Z.z. zistíš, že "registratúra" sa neruší. Je potrebné však ujasniť si pojmy ako: registratúra, registratúrny poriadok, registratúrny plán. Ale toho je už na porade nepísané "kopec". Treba iba čítať. Ak si z okolia Bánoviec n. B. môžem ti preposlať pozvánku na školenie, kde si registratúrny plán môžeš aj vypracovať.
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

Stále neviem, či sa má dať do 31.5.2007 schváliť registratúrny poriadok archívu alebo nie. Sme "normálna sro".
0 0
anaman anaman

anaman je offline (nepripojený) anaman

22 rokov sa venujem tvorbe interných predpisov firiem, personálny audit a audit firemných procesom , návrhy oragnizačných štruktúr a pod. ...viac
Žiadne hraničné termíny zákonom nie sú dané. Je daná iba účinnosť zákona. Registratúrny poriadok podľa zákona 216/2007 Z.z. "normálna s.r.o." na schválenie archívu už nepredkladá.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Registratúrne denníky v Exceli:
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Zjednodušený denník prikladám opakovane:
0 0
seflera seflera

seflera je offline (nepripojený) seflera

Peterka Pozri príspevok
Týka sa to podľa mňa veľkého % podnikateľov (priam väčšinového) a zákon nadobúda účinnosť 1. júna 2007 - Prajem pevné nervy a odhodlanie.

§ 43
Prechodné ustanovenia
(1) Pôvodca registratúry upraví svoj registratúrny poriadok podľa § 9 s účinnosťou najneskôr od 1. januára 2008 a predloží ho na schválenie do 30. júna 2007.
(2) Podmienky ochrany archívnych dokumentov podľa § 18 ods. 1, § 21 ods. 3 a § 23 ods. 3 musí archív splniť najneskôr do 31. decembra 2005.
(3) Archív zriadený pred 1. januárom 2003 upraví svoj bádateľský poriadok podľa vzoru uvedeného v prílohe č. 9 do 30. júna 2003.
(4) Archív zriadený po 1. januári 2003 vydá bádateľský poriadok archívu do jedného mesiaca od zriadenia archívu.
Tak nerozumiem či platí dátum 1.6. 2007 alebo 1.7.2007

Ako už bolo vyššie napísané zákon má účinnosť od 1. júna 2007 a vo vyhláške je to, čo si citoval. Ale zákon je zákon a vyhláška je podzákonná norma. Takže teraz buď človeče múdry (tiež som z toho niekedy - často jeleň). Ja osobne si myslím že sa treba držať zákona. Ale aj tak sa tu my všetci zaoberáme týmto zákonom viac, ako ľudkovia v príslušných archívoch, lebo Vám k tomu nepovedia ani ˇfˇ. (To neznamená, že si na nás nezgustnú, keď budú môcť. )
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

anaman Pozri príspevok
Žiadne hraničné termíny zákonom nie sú dané. Je daná iba účinnosť zákona. Registratúrny poriadok podľa zákona 216/2007 Z.z. "normálna s.r.o." na schválenie archívu už nepredkladá.
Podľa informácie archívu je hraničný termín je 1.6.2007."Normálna s.r.o. " má podľa mňa aj iné dokumenty ako len účtovnú dokumentáciu.
0 0
seflera seflera

seflera je offline (nepripojený) seflera

Peterka Pozri príspevok
Podľa informácie archívu je hraničný termín je 1.6.2007."Normálna s.r.o. " má podľa mňa aj iné dokumenty ako len účtovnú dokumentáciu.

No a vo väčšine prípadov stačí dať odsúhlasiť iba registratúrny plán, registratúrny poriadok netreba. Ale či sa to ozaj týka Vašej sr-očky, treba zistiť podľa zákona.
0 0
anaman anaman

anaman je offline (nepripojený) anaman

22 rokov sa venujem tvorbe interných predpisov firiem, personálny audit a audit firemných procesom , návrhy oragnizačných štruktúr a pod. ...viac
Samozrejme, že "normálna s.r.o." má aj iné dokumenty ako účtovné a preto je zo zákona povinná vypracovať registratúrny plán a predložiť ho na schválenie archívu. Nie však registratúrny poriadok! "normálnou s.r.o." však samozrejme nemyslím právnické osoby zriadené orgánom verejnej správy, právnické osoby zriadené zákonom ...
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Peterka, znamená to, že do 1.6. mám predložiť registratúrny plán?? alebo do 30.6. ako bolo uvedené vo výhláške 251/2005
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

Treba pozrieť celú diskusiu a vybrať si sám čo robiť.
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je teraz online Kristina27

Aj my sme "malá SRO" bez zamestnancov, mám vypracovaný reg. plán, chcela som ho poslať do archívu na schválenie, ale dnes mi však pani z archívu povedala, že ešte nemám nič posielať, aby som si zavolala po 30.05.2007, lebo vtedy majú školenie, čo s takýmito "malými" SRO-čkami.
0 0
Marta L Marta L

Marta L je offline (nepripojený) Marta L

človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac
Dobry den,
vsetci tu pisete o "beznej s.r.o." a co ma robit malá a.s. s poctom zamestnancov do 10 alebo do 20?
Tiez len reg. plan?
Vsetky zakony, co sa na Slovensku schvalia su "jasne".
Novela by mala nejednoznacne veci ujasnit, no na Slovensku ich este viac zamota. A co chudak podnikatel, no ma smolu nanho padnu uz len sankcie.
0 0
uzivatel2 uzivatel2

uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

Kata
Mám takéto informácie:

Zákon nadobúda účinnosť 1. júna 2007. Ústredný orgán štátnej správy na danom úseku, t. j. MV SR je povinný bližšie upraviť podrobnosti vo vykonávacom predpise k zákonu do daného termínu. (napr. zoznam podnikateľských subjektov, ktorí budú povinní vyhotoviť registratúrny plán).

Takže čakáme na vykonávací predpis.
0 0
seflera seflera

seflera je offline (nepripojený) seflera

Kristina27 Pozri príspevok
Aj my sme "malá SRO" bez zamestnancov, mám vypracovaný reg. plán, chcela som ho poslať do archívu na schválenie, ale dnes mi však pani z archívu povedala, že ešte nemám nič posielať, aby som si zavolala po 30.05.2007, lebo vtedy majú školenie, čo s takýmito "malými" SRO-čkami.

Kristínka, neviem akú máš skúsenosť s "paňou na telefóne", ale zákon je viac, ako jej názor, si myslím.
Ja osobne veľmi zlú, stalo sa mi, že mi úrad mal do 30 dni poslať rozhodnutie, čo samozrejme neposlal, my sme nemohli čakať, tak sme sa tvárili, že rozhodnutie bolo kladné a pracovali sme tak. Rozhodnutie prišlo asi 3 týždne (kladné) po termíne a my sme dostali pokutu, že ten čas, čo sme nemali v rukách rozhodnutie a pracovali sme. Takže pozor na "priateľa na telefóne".
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať