Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Pepsíková, nemyslíš náhodou liek PREDNISOLON (niekedy sa označuje ako PREDNISOL) - to je veterinárny liek.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Zdenka 175, arizona :
No u nás sa za RTG snímky zubov platí, pretože súkromná s.r.o. neuzatvorila a ani neuzatvorí zmluvu s poisťovňou na rtg.
Povedali, citujem : "že sa im to ani neoplatí, pretože poisťovňa prepláca pre nich smiešnu čiastku."... .....
Takže pacient plať. Panoramatická snímka bola pred tromi rokmi za 400 Sk, jednotlivý zub za 100, aktuálne ceny neviem, nepotrebovala som odvtedy snímky.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Pre toto ja nikdy tlačivo v Ševte ani v inej predajni nekupoujem, mám naň nárok zadarmo, tak prečo zaň platiť a navyše tiež som kedysi kúpila, aj klienti mi doniesli dokonca aj s bločkom o nákupe a som šalela, že nie nové neplatné ale staré spred dvoch rokov im na drzovku predali. A nielen výkazy, aj daňové priznania !!! Na takých obchodníkov treba len kontrolu poslať. Odvtedy každému radím nekupovať, ale na DU si vyžiadať alebo ich ja vyplním cez www.drsr.sk resp. eDane. A vždy sledujem dole malinkým písmom napísaný kód, či zodpovedá aktuálnemu tlačivu
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Zdenka 175, arizona :
No u nás sa za RTG snímky zubov platí, pretože súkromná s.r.o. neuzatvorila a ani neuzatvorí zmluvu s poisťovňou na rtg.
Povedali, citujem : "že sa im to ani neoplatí, pretože poisťovňa prepláca pre nich smiešnu čiastku."... .....
Takže pacient plať. Panoramatická snímka bola pred tromi rokmi za 400 Sk, jednotlivý zub za 100, aktuálne ceny neviem, nepotrebovala som odvtedy snímky.
Za rtg snímky zubov už platíš všade plnú sumu...
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Llívia Pozri príspevok
Najväčšia haluz a najväčší odrb (pardon za výraz) zo štatistiky je aj tak údaj o priemernej mesačnej mzde v národnom (?) hospodárstve.
Jednak preto, že firmy s malým počtom zamestnancov sú "oslobodené" od zasielania výkazov s údajmi o mzde, a jednak preto, že celý ten výpočet je na ...., keďže pár ľudí s vysokými príjmami ťahá hranicu nahor, pritom sú tisíce zamestnancov s oveľa nižšími príjmami ako týchto pár veľmi dobre zarábajúcich.
Plne s Tebou súhlasím. Všetko je to presne tak. SR sa pred svetom a najmä EU prezentuje ako prosperujúci štát s nadpriemernou životnou úrovňou, pomerne nízkou nezamestnanosťou a pomerne rýchlo rastúcimi priemernými mzdami v hospodárstve. Čo na tom, že 70% jej obyvateľov má mzdu daleko podpriemernú a to je ešte rado, že má vôbec zamestnanie a nejakú mzdu.....Ale najv. od...b je v tom, že nielen manažment pár desiatok finančných a podobných inštitúcií, ale najmä priemer za štátne podniky a podniky s podielom štátu a tiež väčšie podniky, ktoré majú pravidelnú valorizáciu miezd stanovenú a povinnú z kolektívnej zmluvy a z účasti v Odboroch......toto všetko strašne skresluje výsledok, lebo tieto firmy obyčajne aj povinne podávajú štatistické výkazy na ŠU. Presne tak, menšie a stredné firmy a firmičky plus živnodstníci by ten priemer radikálne pokazili a negatívne by Slovensko zviditeľnili pre ostatnými štátmi Únie. A to predsa nie je prípustné, preto sú aj štatistiky dlhodobo povinné pre vyvolených.
Občas ich prihodia tak na rok dva maximálne aj nám menším, ale len s menej podstatnými údajmi....
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Za rtg snímky zubov už platíš všade plnú sumu...
K tomu len doplním, že ked ti zub odíde, ale nevztrhnú ho, radšej riadne vyčistia a vyplnia, tak zubár po vyplenení zubu je povinný zdokladovať pre poisťovňu RTG snímkou zubu, že sa vyplnil tak ako má, aby vôbec poisťovna njakú náhradu za prácu a materiál preplatila zubárovi. Takže nie len že si zacvakáš nemalé peniaze za záchranu zubu, ale ešte aj po úspešnom završení tejtom peripetie ta lekár pošle na rtg, lebo musí a zaplatíš si to aj tak napokon Ty. Niektorí lekári to potom riešia tiež aj tak, že zlavnia z ceny výkonu, ale takých je málo.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Za rtg snímky zubov už platíš všade plnú sumu...
Ja som bola vcera a neplatila som nic, tak neviem od coho to zavisi...mam sice EU karticku, ale skor sa mi zda , ze prave preto pytaju odo mna obcas viac...ale gratis som uz dlho nic nedostala
Povedala mi to doktorka vopred,ze to plne hradi poistovna,aj pri preberani snimkov som sa pre istotu spytala a tiez mi povedali, ze nic nedoplacam
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Stretol sa Francúz so Slovákom a rozprávajú sa, čo sa u nich udialo nového.
Francúz hovorí: V poslednom čase u nás zdraželi kurvy.
Slovák na to: U nás je to podobné, v poslednom čase u nás tie kurvy zdraželi všetko.

(sorry..vtip je ftip..)
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Oznam DR SR

Daňové riaditeľstvo SR si Vás dovoľuje informovať, že Portál daňovej správy SR je momentálne nedostupný z dôvodu jeho pravidelnej technickej aktualizácie. ani neviem, akého smajla mám použiť? ?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Llívia Pozri príspevok
Pepsíková, nemyslíš náhodou liek PREDNISOLON (niekedy sa označuje ako PREDNISOL) - to je veterinárny liek.
..

..nie, kázal mi Prednisol...
..Prednisolon je to isté,čítala som o tom na kanadskej stránke pre veterinárov a psy..

..ďakujem..
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Llívia Pozri príspevok
Najväčšia haluz a najväčší odrb (pardon za výraz) zo štatistiky je aj tak údaj o priemernej mesačnej mzde v národnom (?) hospodárstve.
Jednak preto, že firmy s malým počtom zamestnancov sú "oslobodené" od zasielania výkazov s údajmi o mzde, a jednak preto, že celý ten výpočet je na ...., keďže pár ľudí s vysokými príjmami ťahá hranicu nahor, pritom sú tisíce zamestnancov s oveľa nižšími príjmami ako týchto pár veľmi dobre zarábajúcich.
Neviem načo s údajmi o mzde otravujú zamestnávateľov, na stopro má sociálne poisťovňa presný prehľad koľko zamestnancov má akú mzdu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Vidím že vás tie rajčiny zaujaly.Kúpil som ich v novučičkootvorenej podnikovej predajni.Nachádza sa medzi Novákmi a Košom na starej ceste cca 0,5 km z Novák.Je to tzv unimobunka po pravej strane.Otvorili to v utorok a chýr sa zrejme rozšíril rýchlosťou blesku kúpichtivých tam neustále pribúda evidentne tie rajčiny nechutili len mne .Sú ešte také zimné presne ako keď majú málo slnka tak som ich naukladal na parapet na slniečko aby ešte trochu "došli".Ale musím povedať ,že nádherne voňajú a majú chuť rajčiny .Rozvoniavajú po celej izbe.Trochu som ich pofotil.Pokochajte sa
https://picasaweb.google.com/1075641...anickeRajciny#
Pýtajú za ne 2,45 €.
4 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Nó docela dosť stoja, ale vyzerajú dobre. Len mám trošku pochybnosti o ich pôvode, či náhodou nejde o nejaké prebalované rajčiny z Maroka alebo španielska, lebo akosi sa mi nehce veriť, že v našich zemepisných šírkach sa dajú aj v zime dopestovať......ani v skleníku. To vieš, nie že by som Tebe neverila, ale Slovač a najmä Slovač obchodník je velmi vynaliezavý.....ved aj kurence sme mali akože slovenské a boli polské, aj vajcia v Tescu boli v krabičke s razítkom SVKxxxxx a na vajciach že PLxxxx som im to rovno odniesla, že čo to má byť, slúbili, že to dajú do pooriadkum, ale ludí šidia dalej.......takže zostáva vždy do krabice nakuknúť, či sú fakt SVK alebo nekupovať v TESCU, tak ako mnoho dalších produktov v Tescu už dávno nekupujem.....
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Mozno su to rajcinky, co pestuju prievidzski banici
Polohou predaja je to pravdepodobne.
http://www.prievidza24.sk/news.php?extend.88963
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Betina2 Pozri príspevok
Nó docela dosť stoja, ale vyzerajú dobre. Len mám trošku pochybnosti o ich pôvode, či náhodou nejde o nejaké prebalované rajčiny z Maroka alebo španielska, lebo akosi sa mi nehce veriť, že v našich zemepisných šírkach sa dajú aj v zime dopestovať......ani v skleníku. To vieš, nie že by som Tebe neverila, ale Slovač a najmä Slovač obchodník je velmi vynaliezavý.....ved aj kurence sme mali akože slovenské a boli polské, aj vajcia v Tescu boli v krabičke s razítkom SVKxxxxx a na vajciach že PLxxxx som im to rovno odniesla, že čo to má byť, slúbili, že to dajú do pooriadkum, ale ludí šidia dalej.......takže zostáva vždy do krabice nakuknúť, či sú fakt SVK alebo nekupovať v TESCU, tak ako mnoho dalších produktov v Tescu už dávno nekupujem.....
Nie to je banícky original.Pozeral som dnes v Kauflande v Prievidzi tam stáli Marocké "rajčiny" 1,98 €.Boli sotva polovičné nevoňali a z rajčinami mali spoločné len meno.
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Betina2 Pozri príspevok
A vy dievčence a chlapci neviete, že do šatistického výkazu pre ŠU môžete napísať aj kvalifikovaný odhad, ak neviete presnú sumu? Takže u nás to bol väčšinou kvalifikovaný odhad, ktorý mal častokrát dosť daleko od neskôr zistenej reality.....ale ved predsa išlo o odhad, niečo čo sa predpokladalo, ale žial nenaplnilo..... kto zostavoval tie ich termíny, ten naozaj nikdy v realiote nebol Hlavne že sme si splnili povinnosť....ved viete ako sa hovorí, že štatistika je súhrn nepresných čísel o presne stanovených premenných. Preto ja štatistiky považujem za krajne skreslujúce obraz o stave ekonomiky atď.
Ja si myslím pravý opak: štatistika je presný súčet nepresných čísiel.
Najlepšou štatistickou metódou je Metóda ŽÁVES.


AK to niekto nepozná, "žádné velké s..ní"
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
A mňa včera veľmi potešila táto krásna kytička, ktorú mi poslala cez donáškovú službu, jedna moja priateľka z Porady :
Kytica od Kláriky.jpg  
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Melnick Pozri príspevok
A mňa včera veľmi potešila táto krásna kytička, ktorú mi poslala cez donáškovú službu, jedna moja priateľka z Porady :
hmhmhm,pochváľ sa ( ju), kto to bol, aká priateľka z porady? Som zvedavý...

Klárika rovná sa...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zvedavec a just neprezradím.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

http://video.markiza.sk/archiv-tv-ma...e-noviny/60211
Pozrite si to a na záver: Japonci za 6 dní opravili 150 km poškodených diaľnic. Keď sa však pozrieme na naše Slovensko, tak 150 m niekedy opravujú aj dva roky.

Banícke rajčiny: http://www.pluska.sk/slovensko/regio...u-rajciny.html
Naposledy upravil misoft : 24.03.11 at 20:38
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať