Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
myslel som v parlamente )
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Kvaka Pozri príspevok
On radí skupine postihnutých, nie neprispôbivým.
Som nemyslel tento konkrétny článok, ale všeobecne kým sa ty dopátraš svojich práv oni ich už dávno využívajú myslíš že to majú zo svojej hlavy?.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Kvaka Pozri príspevok
Mňa dnes naštvalo tiež niečo podobné. V novom čísle časopisu Život je opäť príbeh "Milí" susedia II. Podtitul:Kvôli neprispôsobivým ľuďom museli opustiť svoj dom, sú na dne. Najkrajší je k tomu názor právnika na otázku, akú šancu má žaloba na štát v prípade, že nezabezpečí dodržiavanie zákonov istou skupinou ľudí alebo jednotlivcom. Už vidím, ako štát zaplatí odškodnenie za narušenie kvality života, za zníženie hodnoty nehnuteľnosti postihnutých. Skôr príde k "harmantancu" ako k vymoženiu práva.
Tento príbeh je z okraja Brezna, píše sa o "dome hrôzy". Kým v Malackách ich je cca 40 neprispôsobivých, v Brezne až cca 200.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

srska Pozri príspevok
žeby tu snorilo stabilne dáke voko?
Veľký brat sa pozerá...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

pavol54 Pozri príspevok
Každý právnik ktorý radí tejto skupine neprispôsobivých ako obchádzať a zneužívať zákony, by mal aj so svojom rodinou ísť bývať priamo do takýchto osád.
Ja by som navrhovala opačne: zlikvidovať osady a osadníkov dať za susedov všetkým "cteným" pánom poslancom a členom vlád, ktorí 21 rokov tento problém neriešili, hoci mali na to mandát, právomoci či prostriedky... Potom by sa snáď nejaké riešenie našlo, keby takáto rodinka ako na Družstevnej bývala v susedstve Mečiara, Gašparoviča, Dzurindu, Slotu, Malíkovej, Počiatka, Fica, Mikloša, Kaliňáka, Lipšica, Packu, Spišiaka či Harabina...
Je taký problém prijať napr. zákon, že rodinné prídavky trebárs len po štvrté dieťa, na každé ďalšie len v prípade, že rodičia pracujú a snažia sa mu zabezpečiť hygienický, sociálny a vzdelanostný štandard... A v prípade, že sa rodič dostal do basy, resp. do konfliktu so zákonom, zatrhnúť aj tie... A umožniť im rovnaké "výhody", aké majú gadžovia - platiť si škôlky, školy, nemocenské, bývanie, energie...
1 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
Oliwa je to problem lebo toto vsetko by bola diskriminacia z pohladu EU a hned by sme boli rasisti pretoze chceme od tej svargy aby konence zacali makat a nie sa prizivovat na ludoch ktori pracuju a platia riadne dane tomuto zhnitemu statu
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

A keď Francúzi pošlú domov rumunských cigánov a neumožnia sa im usalašiť na parížskych predmestiach, to nie je diskriminácia? A nikto im nepovie nič... Prečo, lebo Francúzsko je veľký štát a my nie?
SR vznikla v r. 1993. Do EÚ sme vstúpili v máji 2004 - čo sa vyriešilo z rómskej otázky za tých 11 rokov, kým sme neboli vazalmi únie? Holé, holé nič...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

čo tak opýtať sa tímlíderky pre oblasť SOS (sociálne odkázané spoločenstvá) čo za rôčik vykonala , koľko utratila na sc (stačí len v sr) a aké pozitívne výsledky dosiahla
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
Ved to , lenze kam vystahujeme slovenskych ciganov?
Kto co povie zabozrutom? nikto nic ako pises, pretoze su velky a su aj zakladatelmi EU ,preto si myslim ze EU by sa nemala starat do vnutrostatnych problemov ohladom romov, a to ze davaju nejake Europske peniaze na riesenie tohto problemu? a kde su???nech si ich nehaju ja poznam aj lacnejsi sposob , ako to vyriesit.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

video1983 Pozri príspevok
Ved to , lenze kam vystahujeme slovenskych ciganov?
Kto co povie zabozrutom? nikto nic ako pises, pretoze su velky a su aj zakladatelmi EU ,preto si myslim ze EU by sa nemala starat do vnutrostatnych problemov ohladom romov, a to ze davaju nejake Europske peniaze na riesenie tohto problemu? a kde su???nech si ich nehaju ja poznam aj lacnejsi sposob , ako to vyriesit.
??? snáď cigánov zo slovenska
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

srska Pozri príspevok
čo tak opýtať sa tímlíderky pre oblasť SOS (sociálne odkázané spoločenstvá) čo za rôčik vykonala , koľko utratila na sc (stačí len v sr) a aké pozitívne výsledky dosiahla
Odhliadnuc od tejto osôbky - budem sa snažiť byť objektívna: rok je krátka doba, aby bolo vidieť v tejto oblasti nejaké výsledky... Ale desať alebo dvadsať rokov - to už sa dá niečo urobiť a aj by sme to mali ako majoritná väčšina pocítiť. Za tú dobu tu vyrástla ďalšia generácia rómov či cigánov /nazvite si ich, ako chcete/. Ak teraz ich deti vidia, ako ich rodičia beztrestne otŕčajú holé zadky slušnému susedovi, čo nás bude čakať o ďalších dvadsať rokov, keď dorastú? Viac holých zadkov, ale tie už budú - naše... A asi budeme s nimi nútení utekať kade-ľahšie, keď si budeme chrániť holý život... Ak sa nič nezmení. Lebo už včera bolo neskoro!!!
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
EU dala na ciganov 200mil €
K 200mil.€ vyclenenych pre ciganov vydelime 1264€,co je aktualna priemerna cena metra stvorcoveho,vyjde nam 158,228 m2,ktore ked vydelime cislom 75m2,co je priemerna rozloha 3-izb. bytu,vyjde nam 2109 bytov pre mlade pracujuce rodiny, ktore by sa nemuseli na cely zivot zadlzit a zit ako slusna, pracujuca rodina s viacerymi detmi, ktore by dokazali uzivit...
A preto sa pytam - Kto je tu diskriminovaný??

odpoved zeny ktora sa venuje ciganskej problematike 10r!!!

taketo reci len podporuju rasizmus a k nicomu konstruktivnemu nevedu..


nemyslim, ze to co som napisal podporuje rasizmus. Kto sa inak zamysli nad tym co znamena 200milionov eur rozmenenych na drobne?


romovia su diskriminovani v prvom aj v druhom rade pristupom ku vzdelaniu, extremnou chudobou, nerovnostou prilezitosti pri hladani zamestnania, ich vychodiskova pozicia je neporovnatelna s vychodiskovou poziciou bielych v tejto spolocnosti. od toho sa potom odvijaju nerovne prilezitosti v pristupe k byvaniu. 200 mil. eur je prilis malo na to, aby sa tento systemovy lapsus vyriesil. ale mozu pomoct, ak sa pouziju na spravne programy.


pristup ku vzdelaniu? Ved maju rovnaku moznost sa vzdelavat ako ostatne deti, lenze to by tam aj museli chodit a ked uz aj pridu mali by byt aj patricne obleceny o hygiene ani nehovorim. Agresivne spravanie uz v mladom veku nie je vynimkou! Som zvedavy ci by si svoje dieta posadila do "ciganskej" triedy ked si tak strasne proti ich "diskriminacii". Pises ze sa tejto problematike venujes cca 10r. takych ako ty je v Amnesty International plna kancelaria , ale ani jeden z nich nevie co je to zit pri ciganoch!! Len same reci o diskriminacii. Pozri toto je strasna tema kde sa clovek len rozculi, je pekne ze sa snazis niec urobit ja ti len drzim palce v tvojej praci ale nepis to prosim ta o diskriminacii ciganov!! a uz vobec im nedavaj europsku nalepku romovia, pretoze vzdy to boli a budu cigani!


vyjadrujes sa ako rasista. nemam cas viac pokracovat v tejto diskusii.



a bolo po diskusii



0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

video1983 Pozri príspevok
Oliwa je to problem lebo toto vsetko by bola diskriminacia z pohladu EU a hned by sme boli rasisti pretoze chceme od tej svargy aby konence zacali makat a nie sa prizivovat na ludoch ktori pracuju a platia riadne dane tomuto zhnitemu statu
no dobre tak to spravme opačne, keď to štát nerieši... prispôsobme sa tej čvarge - kde sa mám hlásiť o sociálny aspoň trojizbový byt?, dávky a ostatné benefity... len mám menší problém 30tka tento rok na krku... chýba mi tak zo 10 -15 detí na prídavky
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
dodame neboj nic
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ice dive Pozri príspevok
no dobre tak to spravme opačne, keď to štát nerieši... prispôsobme sa tej čvarge - kde sa mám hlásiť o sociálny aspoň trojizbový byt?, dávky a ostatné benefity... len mám menší problém 30tka tento rok na krku... chýba mi tak zo 10 -15 detí na prídavky
Prepánajána, to čo si doteraz robil, keď si nič nerobil? Ale keď sa do toho hneď tento večer pustíš, prípadne aj nejaké dvojičky by sa aspoň každý druhý rok zadarili, ešte máš šancu to do 40-ky stihnúť...
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

video1983 Pozri príspevok
EU dala na ciganov 200mil €
K 200mil.€ vyclenenych pre ciganov vydelime 1264€,co je aktualna priemerna cena metra stvorcoveho,vyjde nam 158,228 m2,ktore ked vydelime cislom 75m2,co je priemerna rozloha 3-izb. bytu,vyjde nam 2109 bytov pre mlade pracujuce rodiny, ktore by sa nemuseli na cely zivot zadlzit a zit ako slusna, pracujuca rodina s viacerymi detmi, ktore by dokazali uzivit...
A preto sa pytam - Kto je tu diskriminovaný??

odpoved zeny ktora sa venuje ciganskej problematike 10r!!!

taketo reci len podporuju rasizmus a k nicomu konstruktivnemu nevedu..


nemyslim, ze to co som napisal podporuje rasizmus. Kto sa inak zamysli nad tym co znamena 200milionov eur rozmenenych na drobne?


romovia su diskriminovani v prvom aj v druhom rade pristupom ku vzdelaniu, extremnou chudobou, nerovnostou prilezitosti pri hladani zamestnania, ich vychodiskova pozicia je neporovnatelna s vychodiskovou poziciou bielych v tejto spolocnosti. od toho sa potom odvijaju nerovne prilezitosti v pristupe k byvaniu. 200 mil. eur je prilis malo na to, aby sa tento systemovy lapsus vyriesil. ale mozu pomoct, ak sa pouziju na spravne programy.


pristup ku vzdelaniu? Ved maju rovnaku moznost sa vzdelavat ako ostatne deti, lenze to by tam aj museli chodit a ked uz aj pridu mali by byt aj patricne obleceny o hygiene ani nehovorim. Agresivne spravanie uz v mladom veku nie je vynimkou! Som zvedavy ci by si svoje dieta posadila do "ciganskej" triedy ked si tak strasne proti ich "diskriminacii". Pises ze sa tejto problematike venujes cca 10r. takych ako ty je v Amnesty International plna kancelaria , ale ani jeden z nich nevie co je to zit pri ciganoch!! Len same reci o diskriminacii. Pozri toto je strasna tema kde sa clovek len rozculi, je pekne ze sa snazis niec urobit ja ti len drzim palce v tvojej praci ale nepis to prosim ta o diskriminacii ciganov!! a uz vobec im nedavaj europsku nalepku romovia, pretoze vzdy to boli a budu cigani!


vyjadrujes sa ako rasista. nemam cas viac pokracovat v tejto diskusii.



a bolo po diskusii
Ak nie je spokojná s uvedenou sumou, tak by si mala v prvom rade postrážiť akú národnosť si udávajú napr. aj v sčítaní obyvateľstva, nakoľko sa im prideľujú peniaze podľa počtu. Je to verejne známe, len sa o tom nehovorí. Prečo sa nechávajú, predpokladám zo svojej nevedomosti, zneužívať vychytralcami.
Odporúčala by som jej, aby si kampaň viedli veľmi svedomito.
Prosím ťa, kde prebiehala táto diskusia? Ak sa dá...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...mňa by vážne zaujímalo vysvetlenie pojmu "anonymný"..lebo rozum mi hovorí, že je to niekto, kto síce existuje,ale presné inštrukcie o ňom nemusia byť verejné..no a na Slovensku asi moj rozum nepochodí..lebo sčítanie národa malo byť síce anonymné, ale keďže hárky boli do 17.6. ešte na obecných úradoch, mohol do nich kuknúť (eventuálne) hocikto..a ak sa nesčítalo napr. 10 % obyvatelov, obec nedostane financie na nich, ale len na tých, čo sa sčítali..odhliadnem od toho, že cigáni nie sú sčítaní možno ani spolovice,ludia z obcí tiež niektorí nie, v mestách je to podobne...a štát si medlí labky, zase ušetrí- nie sú ludia, nepojdu eurky...a pritom nikto nevedel,že sčítanie je spojené s financovaním obcí..nikde som o tom nečítala ani nepočula...ale je to fčul holý fakt!..http://aktualne.centrum.sk/domov/zdr...tml?id=1235855

..a súdne potvrdené, že sčítanie je anonymné..
http://aktualne.centrum.sk/domov/zdr...tml?id=1234252

..a konštatovanie, že nie je anonymné...
http://aktualne.centrum.sk/domov/zdr...tml?id=1233775

..tuším s*anie do huby sa tu stáva národným športom na medaily...
Naposledy upravil pepsikova : 25.06.11 at 09:07
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
http://www.sme.sk/c/5952649/osn-nech...-zachrany.html
prekaza, ze deti stratia identitu, ale neprekaza, ze stratia zivot. Je to nejake cudne chapanie ludskosti.
Vobec, cela OSN je asi len na dve veci.... Vojnam este nezabranili, o spravodlivost sa nezasadzuju, zivoty nechrania. Len stoja kopu penazi.
Naposledy upravil durisovad : 25.06.11 at 09:41
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

durisovad Pozri príspevok
http://www.sme.sk/c/5952649/osn-nech...-zachrany.html
prekaza, ze deti stratia identitu, ale neprekaza, ze stratia zivot. Je to nejake cudne chapanie ludskosti.
Vobec, cela OSN je asi len na dve veci.... Vojnam este nezabranili, o spravodlivost sa nezasadzuju, zivoty nechrania. Len stoja kopu penazi.
nepomohli ani v 1968
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

diskriminácia je pojem nehoráznej lži tých spolkov a nadácii,ktorý na cigánskej problematike paratizujú a to všelijakých Ludí proti rasizmu a inej hávede ktorá za peniaze predá aj vlastnú mater,je to falošné a pokrytecké,bývat od ciganských osád na stovky kilometrov a hrubo klamat a zavádzat o tejto problematike-pravda je taka že neromovia sú terorizovaný týmto etnikom,lebo sú natolko slušný že nezoberú zbrane a spravodlivost do vlastných rúk,cigáni majú všetko,len nie zákon a poriadok v tom je ta asi jediná diskriminácia,treba tvrdo aplikovat na nich rovnaké práva a povinosti,dalej prídavky len po 3 dieta od 3 danový bonus,viazanie dávok na plnenie základných povinosti,/školská dochádzka/,stahovanie energii,škod,pokút atd z dávok,limitacia hornej výšky súbehu dávok spoločne posudzovaných osob,platby za dobrovolné sterilizácie, preventívne zásahy kukláčov v osadách,romské hliadky atd
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať