Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Zdenka, nechápem prečo Tvoja? Hádam jeho? Nebude mať čím kúriť... žiješ... dymíš... lacnejšie kúriš. Tak skutočne Tvoja?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
Tak jedna drahá banka uvádza pohyby z roku 2008 v EUR!!!

Čo myslíte, potešilo? :O
Dnes som pochopila, čo si týmto myslela.
Skoro ma porazilo, keď som to zbadala.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Aj ja som nasla na vypise obraty r.2008 v EUR, ale malickymi cislickami v texte boli aj v SK. Zbadala som to asi po 5-minutovom jedovani sa.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Gabi03 Pozri príspevok
Tak sa pochválte, kto ako kde ide s prechodom?
nechcem zamrníkovať odbornú tému ... tak ti odpoviem tu

som si povedala, že už mám toho dosť ... a dnes som si dala predpísať ACTIVELLE
dúfam, že pomôže;
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Tak to ja už mám po prechode
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Katy a R Pozri príspevok
nechcem zamrníkovať odbornú tému ... tak ti odpoviem tu

som si povedala, že už mám toho dosť ... a dnes som si dala predpísať ACTIVELLE
dúfam, že pomôže;
... potom sa ozvi! Ak bude pomáhať, dám si tiež predpísať.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

cloe Pozri príspevok
... potom sa ozvi! Ak bude pomáhať, dám si tiež predpísať.
ja už som "po"
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
cloe Pozri príspevok
... potom sa ozvi! Ak bude pomáhať, dám si tiež predpísať.
Aby si nedopadla ako ja, keď mi priateľka doporučila super liek proti zabúdaniu a napísala mi názov. Keď som to v lekárni prečítala, kukali na mňa ako na čudo. Potom vysvitlo, že ten názov nebol správny. Stál nemálo Sk, tak som sa lekárničky spýtala, či si ho mám vôbec kúpiť, keď priateľke nezabral ani po 3 mesiacoch. Všetci prítomní v lekárni sa rozosmiali. Kúpila som si ho, alebo nie?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

ALDA Pozri príspevok
Aby si nedopadla ako ja, keď mi priateľka doporučila super liek proti zabúdaniu a napísala mi názov. Keď som to v lekárni prečítala, kukali na mňa ako na čudo. Potom vysvitlo, že ten názov nebol správny. Stál nemálo Sk, tak som sa lekárničky spýtala, či si ho mám vôbec kúpiť, keď priateľke nezabral ani po 3 mesiacoch. Všetci prítomní v lekárni sa rozosmiali. Kúpila som si ho, alebo nie?
... no to teda bol super liek na pamäť, keď si ani názov nezapamätala ..
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

cloe Pozri príspevok
... potom sa ozvi! Ak bude pomáhať, dám si tiež predpísať.
jasné... doporučím len v prípade, že sa osvečí..
Inak, dnes som si ho nemohla vybrať, lebo v korunách som mala veľkú hotovosť a v eurách malú.. ... no čo už, hádam do zajtra nejako prežijem..
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Mňa dnes zarmútila Porada...


Fakt!

čítala som si niektoré staršie príspevky (nehľadiac však na dátum - týka sa to aj "čerstvých") a zistila som, že je to medzi nami s gramatikou naozaj, ale naozaj úbohé... Aj ja spravím gramatickú chybu a čím ďalej som od školy, tým viac a horšie, spravím preklep bežne, ale aby niekto bez mihnutia oka napísal: abi komýn, tak to je fakt sila. A príspevok za príspevkom chyba za chybou, hrúbka za hrúbkou. Však ešte aj ten windows upozorňuje na chybné slová, ktoré v takomto tvare nemajú význam (mimochodom - aj slovíčko windows ), tak prečo si to, preboha, aspoň neprekontrolujeme po sebe a skúsime opačný variant tvrdého alebo mäkkého i.
Naposledy upravil Marianna01 : 08.01.09 at 13:44 Dôvod: mala som preklep... :o
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Marianna01 Pozri príspevok
Mňa dnes zarmútila Porada...


Fakt!

čítala som si niektoré staršie príspevky (nehľadiac však na dátum - týka sa to aj "čerstvých") a zistila som, že je to medzi nami s gramatikou naozaj, ale naozaj úbohé... Aj ja spravím gramatickú chybu a čím ďalej som od školy, tým viac a horšie, spravím preklep bežne, ale aby niekto bez mihnutia oka napísal: abi komýn, tak to je fakt sila. A príspevok za príspevkom chyba za chybou, hrúbka za hrúbkou. Však ešte aj ten windows upozorňuje na chybné slová, ktoré v takomto tvare nemajú význam (mimochodom - aj slovíčko windows ), tak prečo si to, preboha, aspoň neprekontrolujeme po sebe a skúsime opačný variant tvrdého alebo mäkkého i.
Máš pravdu, ale si uvedom, že tu píšu aj príslušníci menšín a mám dojem, že vtedy je problém. A preto by sa malo venovať v školách štátnemu jazyku viac pozornosti. Môj názor.
PS: Len aby sme boli zdraví a mali dobré prostredie a kľud na učenie a prácu, alebo aj na odpočinok v dôchodku. Mňa veľmi zarmucuje, že v tomto storočí nie je plyn a čo nás ešte čaká ani nevieme a zúria vojny a ešte sa aj medzi sebou doslova žerieme /aj tu na Porade/.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Dnes ma pobavil druhý sused v Prievidzi. Rozprávali sme sa o € a on hovoril, že bol meniť peniaze už 4 krát. A to tri krát u nás a dnes musel ísť do PD, lebo u nás bolo veľa ľudí. Pýtal sa ma, či som si už bola zameniť aj ja. Nejako mu to nešlo do hlavy, keď som povedala, že ja nemám čo meniť a tých pár korún čo mám, sú na bežnom účte a netreba ich meniť. A zostal v nemom úžase, keď som mu ukázala prázdnu peňaženku. Čudne sa na mňa díval, keď som povedala, že ja peniaze doma nemám a na platenie používam kartu alebo vyberiem toľko, koľko potrebujem. Popri tom nie je až tak starý človek - má asi 63 rokov. Ale na cestovanie používa čipovú kartu a bankomatovú kartu vrátil, lebo on tomu neverí.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ide ma roztrhnúť. No vo vianočnom zhone doma aj v práci som išla povybavovať veci k stavebnému sporeniu, ktorý sme si chceli zobrať tento rok, január - február. Zvyšovali sme cielovú sumu, tak som musela ešte niečo doplatiť. S "drahou" pani sme všetko vypísali, povedala mi sumu, ktorú mám doplatiť, a ja v dobrej viere, že je všetko v poriadku, som na to zabudla.
Až tento rok mi prišlo oznámenie zo sporiteľne, že tam nemám dosť našetrené z cieľovej sumy. A prečo?! No lebo "drahá" pani mi zabudla oznámiť, že budú strhávať poplatok. Samozrejme chýbajú mi tam peniaze!!! Buď medziúver s o dosť vyšším úrokom, alebo počkať ďalšie mesiace! No iné mi fakt nechýba v tomto období.

Prepáčte, že som sem tak negatívne napísala, ale stále som zúrivá.

PS: Ak bude mať niekto záujem, do SS-ky napíšem, do ktorej pobočky radšej neísť.

Doplnenie: Samozrejme som o to viac rozčúlená, že tá pííííp ženská tvrdí, že mi to hovorila. Ani ju nenapadlo sa ospravedlniť alebo snažiť sa to nejak vyriešiť.
Naposledy upravil Gabi03 : 08.01.09 at 14:45 Dôvod: doplnenie
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Mňa dnes zarmútilo, že vykradli malý obchodík mojej maminy. Nebránili ani dva zámky, mreže, zamknuté dvere. Nikto nič nevidel, nepočul, v dedine. V roku 2008 si "vybavila" dôchodok a chcela zo zdravotných problémov firmu predať a skončiť s podnikaním, čakala na nejakého záujemcu. Toto ju len utvrdilo, že čím skôr skončí tým lepšie. Škoda 15tisíc. Po ôsmych rokoch mala týždeň dovolenky, robila každý deň, mala len jednu pracovníčku na 1/2 úväzok a už nevládala toľko robiť. Ešte že si zobrala všetky peniaze aj ERP domov, škoda by bola vyššia.
Takýto je dnes svet, resp. ľudia.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Lienočka,
ani neviem čo by som Ti napísala.
Asi len to, že je mi to úprimne ľúto. Ale maminka má krásneho vnúčika a Teba a to je k nezaplateniu . To určite ten kmín nemá.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Muši pekne si to Lenke napísala... niet čo dodať. Leni je to aj môj názor.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Muši, mamina má 3 vnúčata, len vzdialené. Sestra je od nej 10km, ja 90km, ale pravidelne sa stretávame a tešime sa na seba. Už tri roky do nej hučíme, aby skončila, nanič nemá čas a mala by aj oddychovať, v záhradke relaxovať, to zbožňuje. Toto ju len utvrdilo, že treba naozaj skončiť a užívať si vnúčata, 11r,2r,9mes.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Gabi03 Pozri príspevok


Prepáčte, že som sem tak negatívne napísala, ale stále som zúrivá.

Gabi tých smejkov-zúrivkov si tam riadne nacápala , ale ver tom, že taká istá som bola asi pred mesiacom. Zrušila som od jedu posledné stavebné sporenie, lebo milá pani mi tiež zabudla povedať, že za navýšenie cieľovej sumy mi okrem poplatkov strhnú 2000,-Sk a peniaze si nemožem vybrať, lebo zas zaplatím za predčasne zrušenie a že mám zas dať.....a dať .. a dosť!! Mrchy sú to s celým stavebným sporením do hája...aby si človek nemohol ani vlastné peniaze vybrať a prémia prepadne v prospech poplatkov a zmien. Riadny cirkus som urobila, doniesla bločky na preplatenie aspoň zbytku čo mi vyplatia "dobráci" a so stavebným sporením sa môžu... nikdy viac.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Tak baby, čo sa mne stalo so stavebným...neuveríte.
Finančný poradca našu rodinu o.ebabral o cca 13000,- /3 stavebné sporenia/.
Stručne:
Uplynula 6-ročná lehota, tak sme chceli vybrať /darovať dcére ako príspevok na dom - do ktorého sa furt nie a nie presťahovať - ale to je na inú a dllllllllhšiu tému / a chceli sme ďalej pokračovať v stavebnom sporení.

Finančný poradca v mesiaci 7/2008 spísal ukončenie v ČSOB na 8/2008 /vtedy bolo 6 rokov/ a spísal nové stavebné /v PSS - vraj je tam "lepšie"/ od 7/2008. Mne sa to nepozdávalo a hovorím, nie je problém kvôli štátnej prémii, že sa tam tie mesiace prekrývajú. Odpoveď: nieeeeeeee, dôležitý je koniec roka.

O mesiac prišlo 6 listov z ČSOB a PSS.....,že "aký trestný čin sme spáchali???", že až v dvoch sporiteľniach chceme štátnu prémiu??" Nepomohli vysvetľovačky, a bla-bla....proste za rok 2008 nám /teda trom/ nedajú a nedajú a nedajú štátnu prémiu. /tak sme prišli o 6 tis./

O mesiac mi volali z ČSOB , že výpovede sú neplatné, lebo finančný poradca u nich nemá "povolenie" vypovedať uvedené zmluvy, že musíme osobne.
Tak sme išli osobne samozrejme dobre namosúrení, a pani v ČSOB sa čudovala, že prečo sme to takto riešili, že v PSS sme zaplatili 2000,- /cieľová suma 200 tis./ + 450,- Sk poplatok a keby sme pokračovali v ČSOB, tie našetrené peniaze by nám do 10 dní vyplatili a chceli by od nás poplatok iba 499,- Sk /a tak sme prišli o ďalší 3 x 1951 = 5853,- Sk/.

Tak nám poradila, že aby sme u nich nerušili, ale požiadali PSS o stornovanie zmluvy nakoľko nás finančný poradca uviedol do omylu. PSS mi po mesiaci odpovedala, že mi ešte nemôžu odpovedať, lebo im neodpovedala maklérska firma. To trvalo ďalší mesiac /po mojich urgenciách/.
PSS sa nakoniec vyjadrila, že zmluvy boli podpísaná správne Tak som ich už od jedu chcela aj zrušiť aj za cenu , že prídeme o tých 2450,- Sk. No už som na každú "našetrila" po 3000,- Sk . A aké bolo moje prekvapenie? Pani v PSS mi oznámila: Ak zrušíme, tak prídeme o vstupný poplatok 2450,- Sk, ale ešte nám naparia aj pokutu 1,5 % z cieľovej sumy , to by bolo presne tých 3000,- Sk /takže by to bolo ďalších 3x3000,- = 9000,- Sk /.

Tak sme vlastne boli donútení zostať v PSS.

Pred Vianocami sme boli teda zrušiť tie zmluvy v ČSOB a keďže nám to vyplatia až v januári, tak musíme ešte zaplatiť 3xpoplatok za vedenie účtu, t.j. asi 500,- Sk /čiže spolu 1500,- Sk/

Takže suma sumárum 13353,- Sk.

Teraz sa každý deň "štartujem" ako mám napísať tej maklérskej firme list o náhradu škody.....a teda som zvedavá či uspejem.

Záver:
1. Neprofesionalitou maklérky sme prišli o viac ako 13000,-
2. Chceli sme dať dcére v lete peniaze, /a nenápadne sa jej zbaviť / dostane ich v januári - takže furt má dôvod "neodsťahovať sa"

Gabi, Slávka.....koľko mám dať tých ftipných smajlíkov ????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať