Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Katka91 Katka91

Katka91 je offline (nepripojený) Katka91

Mňa práve vytočil šofér, potrebovala som vedieť, kedy bude odchádzať z nakládky a on namiesto odpovede sa ma podráždene opýtal - a načo ti to je?
Kurnik, keby som to nepotrebovala, tak sa ho nepýtam!
A potešilo ma to, že som to tu mohla napísať, hneď mi je lepšie
Pekný deň všetkým
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

wegamizi Pozri príspevok
Vcera rano mi manzel splachol hnetaci noz z domacej pekarne na chlieb. Isiel vyliat vodu z misky na WC a ja som si v tej miske odmacala noz od kuskov chlebika Na porazenie.
Dnes rano ma potesilo ked som zavolala do servisnej predajne, ze mi nahradny noz poslu dobierkou a bude aj s postovnym stat cca 15€. No co dodat?........
. Je to na zlosť, ale viete si predstaviť iný prípad?! Náš pán súsed bol po záťahu s kamarátmi a on si spláchol - náhodou svoju zubnú protézu. Zistil to hneď, ale nebolo pomoci nové zuby ho stáli mailand a ešte na dôvažok musel dva týždne chodiť bez nich. Pritom mal prácu čo denne bol stále vstyku s ľudmi.To mal veľkú zlosť celé dva týždneb a vždy sa mračil, aby sa nemusel zasmiať
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Ja už neviem, či som debilná ja (pardon za výraz) alebo niekto iný. Idem robiť DP jednej kozmetičke, po prezretí DP za rok 2007 som zistila, že vo výkaze o M a Z má uvedený hmotný majetok vo výške cca 110 000, ktorý sa nemení od r. 2005 a zase žiadna evidencia k nemu...

V PD je drobný majetok, zaúčtovaný ako prevádzková réžia a popis položky DHIM... Ani za svet som sa nedopočítala k takej sume z toho drobného majetku.

Mňa ide roztrhnúť od jedu, to je už druhá firma, ktorá to má takto....

A keďže ja nechcem tú chybu prenášať aj do roku 2008,mám pátrať čo tým básnik chcel povedať? A hlavne, že si za to pani ekonomka vypýtala slušné peniaze. To len ja chcem byť taká poctivá a musím narážať na takéto problémy????

Uf, je mi lepšie....


A ešte tá kozmetička zistila aj nedoplatky na ZP, čo ju priviedlo tiež do šialenstva, lebo podľa pani ekonomky bolo všetko OK.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ZuzanaP Pozri príspevok
Ja už neviem, či som debilná ja (pardon za výraz) alebo niekto iný. Idem robiť DP jednej kozmetičke, po prezretí DP za rok 2007 som zistila, že vo výkaze o M a Z má uvedený hmotný majetok vo výške cca 110 000, ktorý sa nemení od r. 2005 a zase žiadna evidencia k nemu...

V PD je drobný majetok, zaúčtovaný ako prevádzková réžia a popis položky DHIM... Ani za svet som sa nedopočítala k takej sume z toho drobného majetku.

Mňa ide roztrhnúť od jedu, to je už druhá firma, ktorá to má takto....

A keďže ja nechcem tú chybu prenášať aj do roku 2008,mám pátrať čo tým básnik chcel povedať? A hlavne, že si za to pani ekonomka vypýtala slušné peniaze. To len ja chcem byť taká poctivá a musím narážať na takéto problémy????

Uf, je mi lepšie....


A ešte tá kozmetička zistila aj nedoplatky na ZP, čo ju priviedlo tiež do šialenstva, lebo podľa pani ekonomky bolo všetko OK.
A čo keď to má dlhodobý HM, ktorý od roku 2005 neodpisuje daňovo. Je pravda, že vo výkaze by sa to malo aj tak znižovať o účtovné odpisy.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Nejde o život, ale vadí mi, že čoraz častejšie sa odborné otázky zaraďujú do Poraďáckej kaviarne, a nie k príslušným odborným témam.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ktoré otázky? Veď Zuzka si chcela len uľaviť z toho čo zistila z dokladov. Ja teda nevidím otázku ani zadanie problému. Len obyčajné uľavenie. Podľa mňa to je zaradené správne. Alebo sa to týka iného príspevku a nie ZukyP?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Iných...Napríklad : Benefity, Odstupné, Prenájom bytu a daň, Výživné.., Výpoveď zmluvy o dielo, DB počas MD,Odpisy v JÚ , a iné sa mi ani nechce vypisovať- tém, ktoré patria do odbornej časti.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

So Zuzkou súhlasím - je to na infarkt, keď zistí také "milé prekvapenia".
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Dav Pozri príspevok
Iných...Napríklad : Benefity, Odstupné, Prenájom bytu a daň, Výživné.., Výpoveď zmluvy o dielo, DB počas MD,Odpisy v JÚ , a iné sa mi ani nechce vypisovať- tém, ktoré patria do odbornej časti.
Olinka, mne ich ani nemusíš vypisovať... ale napísala si to ako napísala a ja som to pochopila ako pochopila. Ale ak zle zaradia tak možno len nevedia kde a ako aby to bolo správne zaradené. A do kaviarne každý rád zájde.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
smith Pozri príspevok
A čo keď to má dlhodobý HM, ktorý od roku 2005 neodpisuje daňovo. Je pravda, že vo výkaze by sa to malo aj tak znižovať o účtovné odpisy.
Viem, že nie som v odbornej téme, ale musím zareagovať. Už som to povedala klientke, nech teda zistí u bývalej ekonomky, čo tam zaúčtovala a kde sú inventárne karty. Ona tvrdí, že nič nad Sk 30 000,-- nekupovala, len v roku 2005 mala solárko a to aj v priebehu toho roka predala.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Elena Navrátilová Pozri príspevok
Ktoré otázky? Veď Zuzka si chcela len uľaviť z toho čo zistila z dokladov. Ja teda nevidím otázku ani zadanie problému. Len obyčajné uľavenie. Podľa mňa to je zaradené správne. Alebo sa to týka iného príspevku a nie ZukyP?

A prefektne sa mi uľavilo
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Dav Pozri príspevok
So Zuzkou súhlasím - je to na infarkt, keď zistí také "milé prekvapenia".
A hlavne keď potrebuje DP za rok 2008 čo najskôr, lebo si vybavuje úver....

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Olinka, mne ich ani nemusíš vypisovať... ale napísala si to ako napísala a ja som to pochopila ako pochopila. Ale ak zle zaradia tak možno len nevedia kde a ako aby to bolo správne zaradené. A do kaviarne každý rád zájde.
Už sa pracuje na odstránení, keďže nechcem ťahať chybu, môj výkaz o MaZ bude v tom riadku iný, lebo kúpila v roku 2008 opäť solárium, ale aj tak sa bude ťahať aj s tou chybou.
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Poradáci moji, napíšem Vám akú blbosť som včera spravila. Mám seknuté kríže, prišla som domov na aute, horko-ťažko som sa vyteperila spoza volantu, oprela som sa o auto, aby som sa vedela vyrovnať a ľavou rukou som zároveň zabuchla dvere na aute ,ale pravú ruku som privrela-vlaste len palec na pravej ruke. Ukrutná bolesť, modrý necht, napuchnutý palec je výsledok
mojej šikovnosti. Nechcite vedieť čo som cítila, hrešila som po madarsky po slovensky a skoro som zavýjala ako pes.
Dnes je to už lepšie už sa natom len smejem, asi prídem o necht.
No čo už mám sedemnásť ale rozum nikde.?!
Cila
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

cila: len na odlahcenie... a bolest krizov bola v tu ranu prec... (tym nechcem zosmiesnit seknutie, viem o co ide, sama som tym presla, ani inekcie nepomohli..)
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Cila Pozri príspevok
Poradáci moji, napíšem Vám akú blbosť som včera spravila. Mám seknuté kríže, prišla som domov na aute, horko-ťažko som sa vyteperila spoza volantu, oprela som sa o auto, aby som sa vedela vyrovnať a ľavou rukou som zároveň zabuchla dvere na aute ,ale pravú ruku som privrela-vlaste len palec na pravej ruke. Ukrutná bolesť, modrý necht, napuchnutý palec je výsledok
mojej šikovnosti. Nechcite vedieť čo som cítila, hrešila som po madarsky po slovensky a skoro som zavýjala ako pes.
Dnes je to už lepšie už sa natom len smejem, asi prídem o necht.
No čo už mám sedemnásť ale rozum nikde.?!
Cila
Tos tomu dala, ale ked máš odvahu, tak ti poradím. Tatko, keď sa mu stalo, že si takto privrel privrel prst, Zobral ihlu do klieští, nahrial riadne nad plameňom a tým rozžeraveným opatrne prepichol nechet na viacerých miestach - samozrejme tam kde to bolo riadne podobraté krvou, nechet zostal na mieste a to tmavé postupne vyrástlo.
0 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

No, skoro to isté sa stalo mojej mame,ibaže nie do auta, ale do skrine si privrela palec, mala ho potom asi týždeň boľavý, jasneže čierny, až sme sa smiali, že by si mala aj ostatné nechty nalakovať na čierno a bola by moderná... Ale bolesť prešla, len farba ostala a ešte stále jej to nevyrástlo úplne, hoci už sú to.....nnnno ....x týždňov a divne to vyzerá. Takže neboj sa, nemusí ti necht zliezť....
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Tiež ma dnes niečo veľmi potešilo, čakala som na jeden výsledok od lekára niečo vyše mesiaca. Konečne som dnes našla odvahu a zatelefonovala som, ako to dopadlo. Bolo mi povedané, že negatívne, tak som momentálne šťastný človek a usmievam sa sama pre seba, asi takto .
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Olice Pozri príspevok
Tiež ma dnes niečo veľmi potešilo, čakala som na jeden výsledok od lekára niečo vyše mesiaca. Konečne som dnes našla odvahu a zatelefonovala som, ako to dopadlo. Bolo mi povedané, že negatívne, tak som momentálne šťastný človek a usmievam sa sama pre seba, asi takto .
Tešíme sa s tebou
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Kazu Pozri príspevok
Tešíme sa s tebou
Ďakujem, ďakujem....
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Viem čo je to za bolesť, pretože aj mne sa to stalo, že som si vo dverách auta svoje prsty pricvikla.
Naposledy upravil branislavp : 27.01.09 at 16:16
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať