Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Xanti Pozri príspevok
Nezdokladuješ, treba tie dva dni doplatiť si nemocenskú zdravotné poistenie. To sa zvykne tak ked piatok skončíš prac. pomer a pondelok nastúpiš do nového. Nikto ťa nevezme cez víkend, je to o hubu .
Xanti, musím oponovať. Vezmú cez víkend. Dokonca mňa vzali na Bielu sobotu, ergo zaplatili mi aj 1 deň sviatku - veľkonočného pondelka. Ja som zatiaľ mala to šťastie, že som prestupovala z práce do práce bez prerušenia (mimo úradu práce ).
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Xanti len ťa trošku poopravím. Ide o zdravotné poistenie a nie soc.poist. Treba sa spätne prihlásiť ako samoplatiteľ k 8.6.2002, potom odhlásiť sa k 09.06.2002. Za tie 2 dni doplatiť poistné.
a ďalej sa v liste píše, že ak nevie preukázať platiteľa poistného, musí si ZP platiť sám ako samoplatiteľ a že mesačne musí odvádzať mininmálnu výšku preddavku ...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Gabi03 Pozri príspevok
Xanti, musím oponovať. Vezmú cez víkend. Dokonca mňa vzali na Bielu sobotu, ergo zaplatili mi aj 1 deň sviatku - veľkonočného pondelka. Ja som zatiaľ mala to šťastie, že som prestupovala z práce do práce bez prerušenia (mimo úradu práce ).
Samozrejme, vždy je to na dohode. A občas človek nevie čo si má dohodnúť. a príde na to dosť neskoro.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janaGT Pozri príspevok
takže podľa všetkého mu to bude chýbať aj na SP
Tam s tým ale spätne nič nenarobíš. Doplatiť starobné dôch. poistenie je možné len ak bol evidovaný ako uchádzač o zamestnanie.

Pri vypisovaní žiadosti o dôchodok nebude mať tieto dni "vykryté" - inak sa nič v SP nedeje.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

veronikasad Pozri príspevok
Tam s tým ale spätne nič nenarobíš. Doplatiť starobné dôch. poistenie je možné len ak bol evidovaný ako uchádzač o zamestnanie.

Pri vypisovaní žiadosti o dôchodok nebude mať tieto dni "vykryté" - inak sa nič v SP nedeje.
nikdy neb ol evidovaný na ÚP, chvalabohu
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Rozšafná SP....
Priateľka mala nedoplatok v SP, ktorý splácala po častiach. Na poslednú splátku sa nejako pouzabudlo. A dnes nám došlo z SP oznámenie, že vymáhanie postupujú XY firme. Samozrejme, že som hneď volal do vymáhačskej firmy, že nie je problém okamžite zaplatiť. Ale..... pre ních je, totiž XY firma pošle údaje k platbe, kde bude pridelený špecifický symbol, na základe čoho SP zistí po prijatí sumy, že je to zásluhou XY firmy uhradené. A samozrejme inkasuje za to nemalé percentá. Toto mi potvrdila aj dotyčná osoba z XY, aj keď nepriamo.
Nechápem prečo nemohla SP najprv priamo nám zaslať výzvu na úhradu poslednej splátky. Takto samozrejme zase zadarmo zarobí firma blízka neviem komu..... a to ma poriadne serie....
Chcel by som takto aj ja zarábať.
Zoli mne sa stalo to isté a tiež mi prišlo oznámenie z SP, že pohľad. postúpili...na 11,84€!!! Chodím na SP ako na hodinu klavíra, tých cca 20,-€ mám vždy v hotovosti a mohla som to zaplatiť hne´d v pokladni, ale...
tiež mi tá firma oznámila, že to nemám platiť až ked mi pošlú zloženku s VS a pod., ohradila som sa, že zloženku nechcem, platím internetben. ale aj tak mám čakať. Čiže za tú pohľadávku sa viacej zaplatí poštovné a ja ešte aj telefón. Kocúrkovo !!! Mňa hnevá, že veľké nedoplatky milionové doplatí štát z našich daní /nemocnice, štátne inšt. a pod./
Na SP vraj dostali taký befel, že pohľadávky majú previeť asi aj 1,-€ na tú nemenovanú /General Factoring a.s./
Zoli ved hore nechcú, aby sme všetkému rozumeli, alebo presnejšie aby sme ten rozum vôbec mali.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Alda, aj keď pohladávku postúpili vymáhačskej firme, ja by som asi nedoplatok uhradila soc. poisťovni. Ozaj - čo by sa stalo v prípade PN-ky živnostníka, ako by SP považovala tento nedoplatok, ktorý SZČO má záujem doplatiť - no nemá komu, lebo čaká na VS ...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Muška Pozri príspevok
Zuzanka, vitaj v klube

Ďakujem, tentokrát to bola našťastie klientka, ktorá to pochopila....
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
a ďalej sa v liste píše, že ak nevie preukázať platiteľa poistného, musí si ZP platiť sám ako samoplatiteľ a že mesačne musí odvádzať mininmálnu výšku preddavku ...
???
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ALDA Pozri príspevok
Zoli mne sa stalo to isté a tiež mi prišlo oznámenie z SP, že pohľad. postúpili...na 11,84€!!! Chodím na SP ako na hodinu klavíra, tých cca 20,-€ mám vždy v hotovosti a mohla som to zaplatiť hne´d v pokladni, ale...
tiež mi tá firma oznámila, že to nemám platiť až ked mi pošlú zloženku s VS a pod., ohradila som sa, že zloženku nechcem, platím internetben. ale aj tak mám čakať. Čiže za tú pohľadávku sa viacej zaplatí poštovné a ja ešte aj telefón. Kocúrkovo !!! Mňa hnevá, že veľké nedoplatky milionové doplatí štát z našich daní /nemocnice, štátne inšt. a pod./
Na SP vraj dostali taký befel, že pohľadávky majú previeť asi aj 1,-€ na tú nemenovanú /General Factoring a.s./
Zoli ved hore nechcú, aby sme všetkému rozumeli, alebo presnejšie aby sme ten rozum vôbec mali.
Ja si myslím, že tým dosiahnu práve opak. Takýmito prehľadnými praktikami tunelovať štát, to len slepý nevidí, a max.idiot nepochopí.
Nehovoriac o tom, že zmienená firma má sídlo v BA, ale kontaktné tel.čísla majú predvolbu 052, teda "ďaleký" východ SLovenska. A na SP mám v talóne aj iné perličky.
Otcovi som chcel vybaviť prepočet starobného dôchodku, nakoľko 3 roky ešte nadrábal. Počas tých 3 rokoch mal dlhodobejšiu PN (70 dni), čo má SP samozrejme v systéme nahodené. Ale oni aj tak potrebujú od bývalého zamestnávateľa potvrdenie na obdobie PN, že naozaj bol PN.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

ALDA Pozri príspevok
Mne oznámili kompenzáciu vraj preplatku, ale žiadny preplatok nemám a o tých kompenz. nedoplatkoch tiež netuším. No Kocúrkovo.
Kocúrkovo bolo aj u nás - prvý rok podávania RZZP. SZČO popri zamestnaní mal zo samost. zár. činnosti taký smiešny vymeriavací základ, že vyšlo doplatiť 41 slovenských korún, lebo neplatil preddavky. Tak to doplatil. Aké však bolo moje prekvapenie, keď prišlo vyrozumenie zo zdrav. poisťovne, že mu vracajú 1700 korún slovenských + nejaké drobné, lebo im vyšlo RZZP ináč, ale zamestnávateľ za neho odvádzal presne. Keď som pani hovorila, že nech nič nevracajú, lebo je to určite zle, z nižšieho VZ ako suma, ktorú mu chceli vrátiť, predsa nemôže vyjsť 14% 1700+nejaké drobné, odovedala, že ona za nič nemôže, jej to vypľul systém a vracajú to . Nakoniec to ale aj tak nevrátili, lebo opäť neplatil mesačé odvody a stiahli si to na kompenzáciu odvodov Kocúrkovo
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No mňa dnes prekvapila veľmi čudná reakcia jednej členky porady na jeden môj príspevok, nebudem ju menovať. Nie že by si to nezaslúžila, ale nedovoluje to etiketa porady.
Dobrovolne sa priznávam dala som sa vyprovokovať k neadekvátnej reakcii, zaslúžila by som si no prstoch, dúfam že v budúcnosti budem silná a nebudem reagovať na provokácie.

Cíti sa nepochopená lebo vo svojej téme nedostala odpovede aké čakala, a tak teraz kope do každého vo svojom okolí a obviňuje
nakolko niektori poradaci ktori maju o sebe velke mienenie absolutne zahltili tuto temu hlupostami
poraďákov, ktorí sa snažia vo voľnom čase radiť a pomáhať.

( v citáte sú jej slová, z jej témy, to aby ste si nemysleli, že má niečo voči lamparni )
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja si tiez musim veeeelmi casto davat pozor na rovnake vyprovokovanie... je neskutocne, ze ti ludia su tak pohodlni ze uz aj citat sa im nechce a niekedy dotycny este aj napise ze sa mu nechce citat lebo je toho vela alebo ze nema cas... ale chyba je v tom, ze sa vzdy niekto najde kto ho nasmeruje alebo po milionty krat zodpovie skutocne primitivnu otazku... niekedy sa chcem takychto opytat ze ci ma vobec obciansky a je svojpravny...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
celý deň mám nervy a večer ma poteší a rozveseli príspevok nemenovanej členky, ktorá si dala záväzok a sľub... budem ignorovať provokácie a nebudem reagovať na osobne útoky
ak to dokáže, zjem kefu.
sorry, som mrcha
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Myslím, že som odpovedala v správnej téme.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

andreaS Pozri príspevok
ja si tiez musim veeeelmi casto davat pozor na rovnake vyprovokovanie... je neskutocne, ze ti ludia su tak pohodlni ze uz aj citat sa im nechce a niekedy dotycny este aj napise ze sa mu nechce citat lebo je toho vela alebo ze nema cas... ale chyba je v tom, ze sa vzdy niekto najde kto ho nasmeruje alebo po milionty krat zodpovie skutocne primitivnu otazku... niekedy sa chcem takychto opytat ze ci ma vobec obciansky a je svojpravny...
No presne, kopa rovnakých duplicitných tém, stále dokola. Tak je jasne, že sa stráca prehlad. Ale ked jednoduhšie je založiť novú tému ako trošku pohľadať.
A ked sa človek snaží nasmerovať, tak dostane hubovej polievky, že daná osoba toto na poradákoch neznáša. Ked dajú linky a neodpovedajú konkrektne k téme, ktorá bola milionkrát zodpovedaná.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

alla66 Pozri príspevok
celý deň mám nervy a večer ma poteší a rozveseli príspevok nemenovanej členky, ktorá si dala záväzok a sľub... budem ignorovať provokácie a nebudem reagovať na osobne útoky
ak to dokáže, zjem kefu.
sorry, som mrcha
Teda a drotenú kefu zješ? Daj potom vedieť ako chutí, a na aký spôsob si ju jedla.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

andreaS Pozri príspevok
ja si tiez musim veeeelmi casto davat pozor na rovnake vyprovokovanie... je neskutocne, ze ti ludia su tak pohodlni ze uz aj citat sa im nechce a niekedy dotycny este aj napise ze sa mu nechce citat lebo je toho vela alebo ze nema cas... ale chyba je v tom, ze sa vzdy niekto najde kto ho nasmeruje alebo po milionty krat zodpovie skutocne primitivnu otazku... niekedy sa chcem takychto opytat ze ci ma vobec obciansky a je svojpravny...
aj mne sa stáva, že chcem reagovať na určitý príspevok, aj napíšem príspevok ale pri písaní vychladnem a neťuknem - poslať odpoveď... niektorí zabúdajú, že pomoc je naozaj na dobrovoľnosti, a niektorým sa neoplatí ani odpovedať, lebo "ne"chcú počuť názor iných, ktorý nie je totožný s ich.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
veronikasad Pozri príspevok
Alda, aj keď pohladávku postúpili vymáhačskej firme, ja by som asi nedoplatok uhradila soc. poisťovni. Ozaj - čo by sa stalo v prípade PN-ky živnostníka, ako by SP považovala tento nedoplatok, ktorý SZČO má záujem doplatiť - no nemá komu, lebo čaká na VS ...
Ono už v oznámení z SP je, že sa to bude platiť SP, ale ak by som to urobila nemohli by to v y s p á r o v a ť- toto slovo milujem v SP.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

ALDA Pozri príspevok
Ono už v oznámení z SP je, že sa to bude platiť SP, ale ak by som to urobila nemohli by to v y s p á r o v a ť- toto slovo milujem v SP.
Heli, naopak, to je skutočne nádherný výraz Veď nevieme, čo tam všetko spárujú.... Občas aj číslo topánok
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať