Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Dáša_ Pozri príspevok
ja, ja
super...
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Dáša_ Pozri príspevok
a ubudlo z toho dokladu povinných náležitostí ????
Inak, niekedy je fakt švanda, čo všetko sa dostane do rúk s dokladmi...
ale áno, napríklad je daným dokladom faktúra na 1000E, k tomu príjmový doklad na tú istú sumu s dátumom vystavenia faktúry a na druhej strane fixou (ktorú je vidno aj na prvej) napísané - uhradené 600, doplatiť do dd.mm.rr.- prípadne poznámky, čo všetko treba ten deň vybaviť, nakúpiť - s dodatkom *do účtovníctva, *mimo účtovníctva+zaúčtovať... a podobne.
Mám takýchto expertov
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Marianna01 Pozri príspevok
ale áno, napríklad je daným dokladom faktúra na 1000E, k tomu príjmový doklad na tú istú sumu s dátumom vystavenia faktúry a na druhej strane fixou (ktorú je vidno aj na prvej) napísané - uhradené 600, doplatiť do dd.mm.rr.- prípadne poznámky, čo všetko treba ten deň vybaviť, nakúpiť - s dodatkom *do účtovníctva, *mimo účtovníctva+zaúčtovať... a podobne.
Mám takýchto expertov
"Účtujeme transparentne"
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Marianna01 Pozri príspevok
ale áno, napríklad je daným dokladom faktúra na 1000E, k tomu príjmový doklad na tú istú sumu s dátumom vystavenia faktúry a na druhej strane fixou (ktorú je vidno aj na prvej) napísané - uhradené 600, doplatiť do dd.mm.rr.- prípadne poznámky, čo všetko treba ten deň vybaviť, nakúpiť - s dodatkom *do účtovníctva, *mimo účtovníctva+zaúčtovať... a podobne.
Mám takýchto expertov
Mariannka, účtovníctvo treba občas aj "optimalizovať"--ale zasa nie takto moc okato...
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Mariannka, účtovníctvo treba občas aj "optimalizovať"--ale zasa nie takto moc okato...
no a vysvetli im to
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Nepotešil ma zápal okostnice, ktorý som v stredu vyfasovala.
Odvtedy puchnem a puchnem. No a keď odpuchnem, pôjde zub von.
Teraz by som nikomu nepriala ma stretnúť.... jedno oko mi nie je vidieť, líce ako keby som si do úst strčila celé jablko, ústa skoro neotvorím.
Bože, čo ma tak tresceš, šak ja som hladná........!
Ešteže ma ten zub nebolí, lebo to už by bol môj koniec... :-((
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Marianna01 Pozri príspevok
ani nerozčúlilo, ani nepotešilo, dnes mi prišiel tento link, kopírujem:

[hore]Slovenský recept na integraci: Romové pomohou lidem uložit nákupy do tašky


Ve slovenských supermarketech budou zákazníkům skládat nákup do tašek asistenti, vyškolení budou i pro případ podezřívavých pohledů a arogantního odmítnutí. Projekt financovaný z evropských fondů má pomoci překonat předsudky vůči romské menšině.

Averze vůči Romům na Slovensku stoupá. Mnozí lidé pociťují sociální propad díky ztrátě zaměstnání a hledají pomyslné viníky. Nejjednodušší cestou je obrátit se proti těm, kterým pomáhá stát. Napětí mezi majoritním obyvatelstvem a romskou menšinou se tak nebezpečně zvyšuje.

Sdružení mladých Romů přišlo s nápadem, jak alespoň trochu nedůvěru prolomit. Inspirovalo se zahraničním. Chce, aby v obchodních řetězcích a jiných centrech pomáhali lidem s nákupy právě mladí Romové. Ti by jako asistenti u pokladen měli zákazníkům ukládat věci z nákupního vozíku do tašek.

[hore]Pečlivý výběr


„Romy lidé vidí většinou jen jako ty, kteří zneužívají stát, propíjejí sociální dávky, nechtějí pracovat a kradou. Ale tak to není. Chceme se pokusit zvýšit důvěru, aby si lidé uvědomili, že ne všichni Romové vám chtějí ukrást peněženku, ale naopak - pomohou vám, poděkují a popřejí hezký den! Asistenty budeme speciálně vybírat i školit,“ vysvětlil iHNed šéf sdružení a autor projektu Ivan Mako.

Přiznává, že ho na stáži ve Spojených státech zaujalo, že tuto práci vykonávají v nákupních centrech většinou přistěhovalci. A řekl si, že by to mohla být šance i pro slovenské Romy.

Na světě je projekt Vitamin Work, který jako první podpořil britský velvyslanec na Slovensku Michael Roberts. Zaujal ho do té míry, že se obrátil na vicepremiéra pro národnostní menšiny Dušana Čaploviče. Podle velvyslance je to jedna ze správných cest nejen ke zvýšení zaměstnanosti Romů, ale i překonávání vzájemných bariér. Peníze na realizaci projektu by měly být čerpány z evropských fondů.

zdroj: http://zahranicni.ihned.cz/c1-393792...akupy-do-tasky

myslím, že po kauzách -"múr" a podobne ranená hus zagágala...
Ale veď u nás sa to už robí dávno, presne tak ako píšu, len oni tam majú preklep......Chce, aby v obchodních řetězcích a jiných centrech pomáhali lidem s nákupy právě mladí Romové. Ti by jako asistenti u pokladen měli zákazníkům ukládat věci z nákupního vozíku do tašek. No a správne malo byť Ti jako asistenti u pokladen zákazníkúm ukládají věci z nákupního vozíku do kapes (vlastních).

Takže nevymysleli nič svetaborného.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

AlaNR Pozri príspevok
Nepotešil ma zápal okostnice, ktorý som v stredu vyfasovala.
Odvtedy puchnem a puchnem. No a keď odpuchnem, pôjde zub von.
Teraz by som nikomu nepriala ma stretnúť.... jedno oko mi nie je vidieť, líce ako keby som si do úst strčila celé jablko, ústa skoro neotvorím.
Bože, čo ma tak tresceš, šak ja som hladná........!
Ešteže ma ten zub nebolí, lebo to už by bol môj koniec... :-((
Chudiatko, ľutujem ťa a držím palce, aby to bolo čo najskôr preč.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Daňová kontrola mi máva pred nosom s dokladom, vraj v účtovníctve je iné, než na faktúre.
Čumím, asi takto:


Pozerám, porovnávam - a fakt, v účtovníctve úplne iná DPH, ako na doklade. Druhé, čo ma zarazí, prečo práve tento doklad nemá účtopredpis a chýba aj môj podpis. Pozriem na faktúru pred a po tomto čísle, všetko OK.
No nič, vzdychnem a začínam počítať sumu pokuty.
Vtom taká spásonosná myšlienka, či ten klient doklad nevymenil.
Ako to dokázať?
No nič, vkladám faktúru k ostatným a ajhľa - trčí z radu.
Mám totiž "zlozvyk" dierovať doklady zarovnané nahor, čiže keď je šanón v poličke, vidno doklady zarovnané ako v knihe.
A tento - zarovnaný dole - trčal "z knihy" aspoň 1/2 cm.

No a dušoval sa, že to on NIE!
Juj, ale som ho prebodla (očami).
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Daňová kontrola mi máva pred nosom s dokladom, vraj v účtovníctve je iné, než na faktúre.
Čumím, asi takto:


Pozerám, porovnávam - a fakt, v účtovníctve úplne iná DPH, ako na doklade. Druhé, čo ma zarazí, prečo práve tento doklad nemá účtopredpis a chýba aj môj podpis. Pozriem na faktúru pred a po tomto čísle, všetko OK.
No nič, vzdychnem a začínam počítať sumu pokuty.
Vtom taká spásonosná myšlienka, či ten klient doklad nevymenil.
Ako to dokázať?
No nič, vkladám faktúru k ostatným a ajhľa - trčí z radu.
Mám totiž "zlozvyk" dierovať doklady zarovnané nahor, čiže keď je šanón v poličke, vidno doklady zarovnané ako v knihe.
A tento - zarovnaný dole - trčal "z knihy" aspoň 1/2 cm.

No a dušoval sa, že to on NIE!
Juj, ale som ho prebodla (očami).
Dúfam , že si to nenechala ľadom .........mala si mu dobre do duše prehovoriť .
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Rozalka dúfam, že mu to vytmavíš.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Pôvodca textu príspevku: Marianna01
ani nerozčúlilo, ani nepotešilo, dnes mi prišiel tento link, kopírujem:

[hore]Slovenský recept na integraci: Romové pomohou lidem uložit nákupy do tašky


Ve slovenských supermarketech budou zákazníkům skládat nákup do tašek asistenti, vyškolení budou i pro případ podezřívavých pohledů a arogantního odmítnutí. Projekt financovaný z evropských fondů má pomoci překonat předsudky vůči romské menšině.

Averze vůči Romům na Slovensku stoupá. Mnozí lidé pociťují sociální propad díky ztrátě zaměstnání a hledají pomyslné viníky. Nejjednodušší cestou je obrátit se proti těm, kterým pomáhá stát. Napětí mezi majoritním obyvatelstvem a romskou menšinou se tak nebezpečně zvyšuje.

Sdružení mladých Romů přišlo s nápadem, jak alespoň trochu nedůvěru prolomit. Inspirovalo se zahraničním. Chce, aby v obchodních řetězcích a jiných centrech pomáhali lidem s nákupy právě mladí Romové. Ti by jako asistenti u pokladen měli zákazníkům ukládat věci z nákupního vozíku do tašek.
[hore]Pečlivý výběr


„Romy lidé vidí většinou jen jako ty, kteří zneužívají stát, propíjejí sociální dávky, nechtějí pracovat a kradou. Ale tak to není. Chceme se pokusit zvýšit důvěru, aby si lidé uvědomili, že ne všichni Romové vám chtějí ukrást peněženku, ale naopak - pomohou vám, poděkují a popřejí hezký den! Asistenty budeme speciálně vybírat i školit,“ vysvětlil iHNed šéf sdružení a autor projektu Ivan Mako.

Přiznává, že ho na stáži ve Spojených státech zaujalo, že tuto práci vykonávají v nákupních centrech většinou přistěhovalci. A řekl si, že by to mohla být šance i pro slovenské Romy.

Na světě je projekt Vitamin Work, který jako první podpořil britský velvyslanec na Slovensku Michael Roberts. Zaujal ho do té míry, že se obrátil na vicepremiéra pro národnostní menšiny Dušana Čaploviče. Podle velvyslance je to jedna ze správných cest nejen ke zvýšení zaměstnanosti Romů, ale i překonávání vzájemných bariér. Peníze na realizaci projektu by měly být čerpány z evropských fondů.

zdroj: http://zahranicni.ihned.cz/c1-393792...akupy-do-tasky

myslím, že po kauzách -"múr" a podobne ranená hus zagágala... ..(((skopírované)))


..už som si myslela, že dnes mám premárnený deň..ale potešila som sa..nemám rada hypermarkety, supermarkety a všelijaké markety, takže budem ušetrená vyššie uvedených služieb..jáááj, je mi fajn..
Naposledy upravil pepsikova : 11.12.09 at 20:23 Dôvod: skopírované..
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Dúfam , že si to nenechala ľadom .........mala si mu dobre do duše prehovoriť .
tuta Pozri príspevok
Rozalka dúfam, že mu to vytmavíš.

Jasné, to ma ešte nepoznáte. Juj, to som ako čertica ...........
Len čo odišla kontrola, tak som si to s ním vytmavila.

Kolegovia mali zábavu, chichúňali sa v kútoch, ako sme na seba postupne zvyšovali hlasy, rozhovor prebiehal asi takto:

Ale pani inžinierka ...
Ale pán inžinier ....

Ale pani inžinierka ...
Ale pán inžinier ....


Ale pani inžinierka ...
Ale pán inžinier ....


Atď.

0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pepsikova
vieš si to vôbec predstaviť?
Chce, aby v obchodních řetězcích a jiných centrech pomáhali lidem s nákupy právě mladí Romové. Ti by jako asistenti u pokladen měli zákazníkům ukládat věci z nákupního vozíku do tašek.
Oni totiž tam zabudli dopísať "...ukládat věci z nákupního vozíku do vlastních tašek."

Problém nie je v tom, že je to Róm, ktorý by chcel pracovať, problém je v tom, že MNOHO Rómov nie je naučená pracovať - začína to školskou dochádzkou (skôr nedochádzkou - záškoláctvom), potom v osemnástke je odrazu invalid (ale piť a fajčiť môže) a keď mu niekto ponúkne prácu, tak len nekvalifikovanú (veď nemá potrebné vzdelanie) a za nízky plat (hneď sa ozve, že za 350€ on pracovať nebude, bo to málo, keď berie podporu 500€). Sú zvyknutí BRAŤ, nie DÁVAŤ!
Naposledy upravil misoft : 12.12.09 at 00:55
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
ja sa momentálne teším ako keď dáte dieťatku hračku, dcérka sa s priateľom vrátila z cudziny domov natrvalo po troch rokoch!!!!!! Dom hneď ožil.... a plánujú zostať doma. Možno budú aj vnúčatá
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Držím palčeky - na tie vnúčatká, snáď "do roka proroka" ?
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
Rozalka Pozri príspevok
Držím palčeky - na tie vnúčatká, snáď "do roka proroka" ?
ani nevieš čo by som zato dala keby bol malý prorok do roka!
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Možno neviem, ale viem si to živo predstaviť. Nech sa ti splní želanie.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Zdenka175 Pozri príspevok
Chudiatko, ľutujem ťa a držím palce, aby to bolo čo najskôr preč.
Ďakujem všetkým :-)
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tak mne prisiel list, kt. som pisala ako staznost na mestsku policiu v Petrzalke. Vytykala som im, preco davaju papuce za parkovanie na chodniku, kt. nikam nevedie alebo ked niekto stoji kolesami na "trave", kt. nie je travou a ma na to vazny dovod (stahovanie, rekonstrukcia domu) a preco neriesia vykaly psov, volny pohyb bojovych psov v parku kde behaju male deti a prostitutky s ich "chrancami" co sa tu ponevieraju. Ich odpoved v skratke: Ak Vas niekto uda na mestsku policiu musia to riesit (mam pocit, ze bezohladu na to ci ma udavac staznost opodstatnenu), vraj kontrolovali ci maju psi znamky (to som sa nestazovala) a zbieranie vykalov a vraj nezistili porusenie. A ja stale nechapem, kde sa to na tych travnikoch berie, ci to tam nebodaj nejaky clovek co neznasa psov nenosi :-) . Takze skoda sa rozculovat, parkovat tam kde nehrozi, ze sa to nejakemu susedovi nebude pacit (co je v Petrzalke problem) a vykaly si nevsimat, lebo oni tam vlastne ani nie su....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať