Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
buchač Pozri príspevok
....ale no tak , veď buďte objektívne .....

Škola sa začína uderom 8.00 hod ....
Nástup do objektu školy býva zvyčajnme do 7.45 hod.

V škôlkach je to myslím si tak isto ...už to bolo dávno ....nepamätám ...

Problém vidím inde , t.j. , že rodičia musia byť v robote už o 7.00 hod ...niekedy aj skôr ....preto sa otvára ranná družina už o 6.00 hod ...

A na toto si teda fakt pamätám ...na tie rána ...
Juraj aké nástup do objektu o 7,45 , veď je aj družina a ja som tiež chodila cca okolo 7,00 do školy- nakoľko mi nešiel autobus- meškala by som min. 20min......

A čo aj mne osobne dosť vadí, nadelili toľko voľna, že potom je ten nápor ešte väčší - stihnúť to a to je asi to najhoršie, nevravím, že majú byť ako napr., moja generácia , že sme mali prac. soboty a sviatky sa nadrábali ( aj v školách), ale ledva začnú chodiť do školy už majú, že jesenné prázdniny a takto to pokračuje stále! Takí prváci počas tak dlhých prázdnin aké sú - hlavne vianočné- zabudnú asi všetko čo sa dovtedy naučili, ak s nimi rodičia denne neopakujú............a potom finišujú polročné previerky a rodič nech dieťa doma učí a opakuje ......
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tak včera počas dňa om sa na elektronicke podavanie suhrnneho vykazu nedostala - vraj preťažený portál, skúste neskôr. Skúšam teraz - "Táto služba je dočasne mimo prevádzky. Prosím navštívte nás neskôr.
Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti, ktoré vám tento výpadok mohol spôsobiť.



vykonavanie udrzby, potrva dlhsie, navstivte nas rano "

Tak snáď to do soboty zvládneme.
0 0
drajver drajver

drajver je offline (nepripojený) drajver

skoro každý vie
Dáša_ Pozri príspevok
tak včera počas dňa om sa na elektronicke podavanie suhrnneho vykazu nedostala - vraj preťažený portál, skúste neskôr. Skúšam teraz - "Táto služba je dočasne mimo prevádzky. Prosím navštívte nás neskôr.
Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti, ktoré vám tento výpadok mohol spôsobiť.



vykonavanie udrzby, potrva dlhsie, navstivte nas rano "

Tak snáď to do soboty zvládneme.
Asi sa -aby vás nepreťažili- držia porekadla :
Čo môžeš odložiť na zajtra je zbytočné robiť dnes :
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dáša_ Pozri príspevok
tak včera počas dňa om sa na elektronicke podavanie suhrnneho vykazu nedostala - vraj preťažený portál, skúste neskôr. Skúšam teraz - "Táto služba je dočasne mimo prevádzky. Prosím navštívte nás neskôr.
Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti, ktoré vám tento výpadok mohol spôsobiť.

Tak snáď to do soboty zvládneme.
Ešte by ma zaujímalo, kedy je ráno. 8.05 stranka tále odkazuje "vykonavanie udrzby, potrva dlhsie, navstivte nas rano"
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

nepotesil ma mejl so ziadostou o vyplnenie tlaciv pre ziadost o uver zo SZRB alelujaaaa

na tom by nebolo nic keby netrebalo urobit opravne danove priznanie... na kt. som este nedostala prikaz lebo som si ista ze ked ho spravim, tak sa vyskytne nieco dalsie vdaka comu budem zase opravovat ... vrrr

tak sa idem do toho zahryznut nech to ma sef co najskor hotove...
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Dáša_ Pozri príspevok
tak včera počas dňa om sa na elektronicke podavanie suhrnneho vykazu nedostala - vraj preťažený portál, skúste neskôr. Skúšam teraz - "Táto služba je dočasne mimo prevádzky. Prosím navštívte nás neskôr.
Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti, ktoré vám tento výpadok mohol spôsobiť.



vykonavanie udrzby, potrva dlhsie, navstivte nas rano "

Tak snáď to do soboty zvládneme.
Hlavne, že na školení hovorili, že ak pošleš výkaz oneskorene pokuta 331,93€/10.000,-Sk/
Naposledy upravil truch : 17.02.10 at 07:29 Dôvod: upresnenie sumy v €
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Dáša_ Pozri príspevok
tak včera počas dňa om sa na elektronicke podavanie suhrnneho vykazu nedostala - vraj preťažený portál, skúste neskôr. Skúšam teraz - "Táto služba je dočasne mimo prevádzky. Prosím navštívte nás neskôr.
Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti, ktoré vám tento výpadok mohol spôsobiť.



vykonavanie udrzby, potrva dlhsie, navstivte nas rano "

Tak snáď to do soboty zvládneme.
no pekne, a v pondelok je posledný deň, takže ak im to pôjde takto ďalej asi si aj zarobia pokutami na nejakú dobrú dovču.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
cathyc Pozri príspevok
neviem ako je to inde, ale poznám príklad zo Švajčiarska. Deti tam chodia ráno na deviatu, sú v škole síce do 17.00 hod., ale strieda sa im počas dňa učenie s hrou a krúžkami. Okrem toho doma už žiadne učenie, lebo všetko s nimi riešia učitelia v škole. Takže večer už rodinka absolvuje vlastný program a nie ešte ponocovanie nad množstvom úloh.
U nás to zaviedli na jednej zo ZŠ uz pred 20.rokmi. Syn, vtedy prvák, jednoducho v pondelok odišiel do školy s aktovkou a domov ju doniesol až v piatok. V ŠD s deťmi robili úlohy, pripravovali ich na ďalší deň. Keď prišlo rodičko tak to bola chvála nad chválu aké su to šikovné deti, všetke dosahovali výborné výsledky. Jedna z mála tried, kde mali priam nadpriemerné výsledky. Naša radosť sa skončila, keď deti začali 5. ročník a každý predmet ich učil iný učiteľ. Zrazu naše deti nedosahovali ani priemerne výsledky. Dôvod? V 1.-4. ročníku mali jednú a tú istú učiteľku a družinárku. Učiteľka im dovtedy dávala ten istý diktát, kým všetke deti nenapísali na jednotky.
Bol to dobrý nápad, ale zle zrealizovaný.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

tutiola Pozri príspevok
U nás to zaviedli na jednej zo ZŠ uz pred 20.rokmi. Syn, vtedy prvák, jednoducho v pondelok odišiel do školy s aktovkou a domov ju doniesol až v piatok. V ŠD s deťmi robili úlohy, pripravovali ich na ďalší deň. Keď prišlo rodičko tak to bola chvála nad chválu aké su to šikovné deti, všetke dosahovali výborné výsledky. Jedna z mála tried, kde mali priam nadpriemerné výsledky. Naša radosť sa skončila, keď deti začali 5. ročník a každý predmet ich učil iný učiteľ. Zrazu naše deti nedosahovali ani priemerne výsledky. Dôvod? V 1.-4. ročníku mali jednú a tú istú učiteľku a družinárku. Učiteľka im dovtedy dávala ten istý diktát, kým všetke deti nenapísali na jednotky.
Bol to dobrý nápad, ale zle zrealizovaný.
je to hrozná škoda, u nás všetko ide tak akosi, ako v lete na saniach. Najhoršie však je, že sa starými spôsobmi vytvára u detí odpor k dennodenným povinnostiam. Permanemtný stres od detstva vyrába vystresovaných dospelých, ktorí ťažko zvládajú každodenný nápor.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Čo sa týka, že deti toho majú veľa - myslím učenia. Je to pravda. Ale prečo je ho tak veľa? Niekedy sme mali letné prázdniny, vianočné-nikdy nie až do 6.januára, a jarné prázdniny. Teraz okrem týchto sú jesenné prázdniny veľkonočné, polročné a každý rok aj chrípkové prázdniny. Musí sa to niekde odzrkadliť. Za kratší čas musia prebrať rovnaké množstvo učiva. Preto je toho tak veľa. Ak budú deti začínať neskoršie vyučovanie ako o 8. hod. a pribudnú ešte ďalšie dni voľna a detí nesmú byť samé doma, ako to rodičia zvládnu. Ak sa niečo zlé prihodí a zistí sa, že dieťa bolo doma same, hneď treba rodiča priam ukameňovať, lebo je nezodpovedný. Dnešný zamestnávatelia majú radi zamestnancov, ktorí nečerpajú dovolenky, OČR, PN. Ak deti sa budú učiť kratšie, budú mať ešte viac voľných dní, učivo sa zhustí na menej dní a tým bude náročnejšie. Každá minca má dve strany...
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Stve ma nezelana reklama na porade, ktorá sa nedá vypnúť a zasahuje do príspevkov, ktoré sú tým pádom nečitateľné a teda ani nepomôžu
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

tutiola Pozri príspevok
Čo sa týka, že deti toho majú veľa - myslím učenia. Je to pravda. Ale prečo je ho tak veľa? Niekedy sme mali letné prázdniny, vianočné-nikdy nie až do 6.januára, a jarné prázdniny. Teraz okrem týchto sú jesenné prázdniny veľkonočné, polročné a každý rok aj chrípkové prázdniny. Musí sa to niekde odzrkadliť. Za kratší čas musia prebrať rovnaké množstvo učiva. Preto je toho tak veľa. Ak budú deti začínať neskoršie vyučovanie ako o 8. hod. a pribudnú ešte ďalšie dni voľna a detí nesmú byť samé doma, ako to rodičia zvládnu. Ak sa niečo zlé prihodí a zistí sa, že dieťa bolo doma same, hneď treba rodiča priam ukameňovať, lebo je nezodpovedný. Dnešný zamestnávatelia majú radi zamestnancov, ktorí nečerpajú dovolenky, OČR, PN. Ak deti sa budú učiť kratšie, budú mať ešte viac voľných dní, učivo sa zhustí na menej dní a tým bude náročnejšie. Každá minca má dve strany...
v tomto s tebou nesúhlasím. Pozri si učebnice napríklad len takých piatakov, to sú deti, prvý rok v zostrenom režime. Tú látku čo preberajú oni len na takej občianskej náuke sme sa mi neučili ani na gympli. Zabrdni aj do iných a zistíš to. A druhá stránka je, že nie je v dnešnej dobe žiaduce, aby boli deti v škole o 09.00 do 13.00. Samozrejme rodičia musia pracovať, škola by mala byť nie len o učení, ale aj o zábave a tá sa dá do vyučovania vsunúť ak neočakávame, že pani učiteľky už budú o 14.00 doma. Dnešné družiny nespĺňajú ani zďaleka to na čo by mali slúžiť. Jedna znudená vychovávateľka na 30 detí asi veľa vody nenamúti. Vravím len o tom, že celý školský systém je na dve veci. A stačilo by zopár dobre cielených úprav v zákonoch. Na to však nie je buď vôľa, alebo mozgová kapacita zodpovedných.
V jednej veci s tebou však súhlasím...prázdnin je neskutočne veľa a letné sú príliš dlhé. Deti naozaj vypadnú z rytmu. Skôr sa mi páči ten západný systém a francúzsky návrh. Viac kratších prázdnin a častejšie. To znamená napríklad raz za dva mesiace dva týždne prázdnin. Samozrejme aj počas nich by mala byť alternatíva pre rodičov, ktorí nie sú nezamestnaní, aby škola poskytovala pre deti počas pracovnej doby nejaké záujmové aktivity. Veru by sa nám dnes zišli babičky, kde ich však nabrať keď sa onedlho bude robiť do sto rokov, aby sme si vôbec zaslúžili nejakú almužnú?
Naposledy upravil cathyc : 17.02.10 at 12:15
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Štve ma,že sa nemôžem dostať na stránku DRSR.Potrebujem si vypísať tlačivo na DPH a stále mi to vyhadzuje:
Chyba: Čas vypršal

Server www.drsr.sk má príliš dlhú odozvu.

Vypršal čas pri pokuse o pripojenie na zadaný server. Server môže byť preťažený, alebo preťaženie siete spôsobuje prílišné omeškanie dát. Ak sa dá predpokladať, že server je preťažený, skúste pred ďalším pokusom o pripojenie chvíľu počkať. Pokiaľ budú problémy pretrvávať kontaktujte vášho administrátora, alebo poskytovateľa pripojenia.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

books Pozri príspevok
Štve ma,že sa nemôžem dostať na stránku DRSR.Potrebujem si vypísať tlačivo na DPH a stále mi to vyhadzuje:
Chyba: Čas vypršal

Server www.drsr.sk má príliš dlhú odozvu.

Vypršal čas pri pokuse o pripojenie na zadaný server. Server môže byť preťažený, alebo preťaženie siete spôsobuje prílišné omeškanie dát. Ak sa dá predpokladať, že server je preťažený, skúste pred ďalším pokusom o pripojenie chvíľu počkať. Pokiaľ budú problémy pretrvávať kontaktujte vášho administrátora, alebo poskytovateľa pripojenia.
to je v daňovom období klasika už niekoľko rokov a ešte stále im to tam nedocvaklo, že to treba riešiť.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

cathyc Pozri príspevok
to je v daňovom období klasika už niekoľko rokov a ešte stále im to tam nedocvaklo, že to treba riešiť.
Ale načo? To by bola z ich strany zbytočná a hlavne nezaplatená iniciatíva. Ty si nečítala kto je zodpovedný za včasné doručenie dát??
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

books Pozri príspevok
Štve ma,že sa nemôžem dostať na stránku DRSR.Potrebujem si vypísať tlačivo na DPH a stále mi to vyhadzuje:
Chyba: Čas vypršal

Server www.drsr.sk má príliš dlhú odozvu.

Vypršal čas pri pokuse o pripojenie na zadaný server. Server môže byť preťažený, alebo preťaženie siete spôsobuje prílišné omeškanie dát. Ak sa dá predpokladať, že server je preťažený, skúste pred ďalším pokusom o pripojenie chvíľu počkať. Pokiaľ budú problémy pretrvávať kontaktujte vášho administrátora, alebo poskytovateľa pripojenia.

a bude ešte horšie, prvý krát sa podávajú súhrnné výkazy elektronicky, zatial iba velki exportéri, pri kvartalnom bude iný cvrkot... Vraj to vsetko zabezpecuje iba jeden server.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Dáša_ Pozri príspevok
a bude ešte horšie, prvý krát sa podávajú súhrnné výkazy elektronicky, zatial iba velki exportéri, pri kvartalnom bude iný cvrkot... Vraj to vsetko zabezpecuje iba jeden server.

Moja skusenosť:

Upload a download najlepšie funguje v čase 01:00 do 05:00
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

cathyc Pozri príspevok
v tomto s tebou nesúhlasím. Pozri si učebnice napríklad len takých piatakov, to sú deti, prvý rok v zostrenom režime.
syn je tretiak, posledny nreformovany ročník. Minule som sa tu už sťažovala: oni sa učia, z čoho sa skladá žula (kremen, živec a sľuda, pre tých, čo nevedia ), alebo že mramor je leštený druh vápenca.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Dáša_ Pozri príspevok
syn je tretiak, posledny nreformovany ročník. Minule som sa tu už sťažovala: oni sa učia, z čoho sa skladá žula (kremen, živec a sľuda, pre tých, čo nevedia ), alebo že mramor je leštený druh vápenca.
A čo z tým teraz?

Ja som absolvoval I.st. ZŠ v rokoch 1977-1981 a tiež sme sa to učili.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Dáša_ Pozri príspevok
syn je tretiak, posledny nreformovany ročník. Minule som sa tu už sťažovala: oni sa učia, z čoho sa skladá žula (kremen, živec a sľuda, pre tých, čo nevedia ), alebo že mramor je leštený druh vápenca.
Hmm. Ale aby s nimi učitelia ( na prvom stupni) precvičovali pravopis nielen formou dopĺňania ako v tajničke, až kým si ho deti nezapamätajú dôkladne, aby ich netrápili s "genitívom plurálu" , ale aby mohli povedať "druhý pád množného čísla"... Deti si preťažia hlavu zbytočnými vecami, a utvrdenie základných vedomostí ide bokom. Viac ako premenené horniny sa im v živote zíde základná znalosť gramatiky. Vo vyšších ročníkoch majú dosť času na náročnejšie učivo. Ale učitelia musia plniť výchovné plány, stanovené ministerstvom...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať