Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ale najviac ma sklamal Figel z KDH- tak ako eurokomisár spravil fakt velmi vela dobrých vecí,ale teraz sa nejako poriadne zopsul-čo on dokáže na tlačovke za 30 min. natrepať hovadín, to je až na úžas...-však jasne, všetko zastavme nič nepotrebujeme, zasa zakonzervujeme na 50 rokov a bude všetko OK, však načo sú nám dialnice, všakže?
Stanko, ale on nepovedal, že sa nebudú stavať dialnice. Povedal, že stavať sa budú ale z iných zdrojov. Tu bol podľa toho, čo som ja počula, problém v tom, že koncesionár nemal finančné krytie. Okrem toho je problém so stanoviskom Bruselu na jeden úsek diaľnice, ten balík PPP projektov bol na celý úsek - čo je asi ozaj blbosť. Treba to rozdeliť na viac úsekov. Fico povedal že majú stavať aj tak - teda nebrať do úvahy pripomienky Bruselu a ochranárov. Podľa mňa treba brať do úvahy pripomienky ochranárov a stavať tak, aby sme si neničili prírodu. Tým bývalým vo vláde to bolo jedno
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
wagner Pozri príspevok
Teraz ešte zima prejde, ale ujo Jurkovič upozorňoval, že za dvadsať rokov tu môže byť malá doba ľadová, tak ako bola v 17 storočí. Kde sa potom budú vyhrievať tí, čo majú radi teplo?
Akoze doba ladova? A co globalne oteplovanie? Mali by sme viac znecistovat ovzdusie, aby sme predisli zime?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
wagner Pozri príspevok
Teraz ešte zima prejde, ale ujo Jurkovič upozorňoval, že za dvadsať rokov tu môže byť malá doba ľadová, tak ako bola v 17 storočí. Kde sa potom budú vyhrievať tí, čo majú radi teplo?
..ja by som tú zimu zniesla,už by mohla byť aj zajtra, ale čo tvoje kvietky?..
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Mňa potešilo včerajšie vystúpenie Alexandrovcov...síce minuloročné sa mi páčilo viac, ale v ich podaní Kalinka nemá konkurenciu a to už nevravím o prekvapení, keď zaspievali " Na Kráľovej holi", "Macejko" , či Lady karneval.....

akurát som poriadne zmrzla,lebo to bolo na zimnom štadióne ,tak dúfam, že to ostane bez následkov.....
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Bola som si "informatívne" pozrieť koberec. Jeden sa mi páčil (farba). Predavač ma potešil, že je to jeden z tých lacnejších - a potom ma "potešil" ešte raz - cena "len" cca 220 EUR (za 13 m2). Musím sa ísť vytešovať niekam inam.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...chcela som si stiahnuť a nainštalovať demoverziu z ALFY..no a vraj pred inštaláciou treba ukončiť všetky, dokonca aj antivírusový program...neviete prečo?..
..pôvodca ALFY sa nedá zistiť a tak rozmýšlam, či je to bezpečná verzia,síce priamo,od predajcu, ale predsa...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

pepsikova Pozri príspevok
...chcela som si stiahnuť a nainštalovať demoverziu z ALFY..no a vraj pred inštaláciou treba ukončiť všetky, dokonca aj antivírusový program...neviete prečo?..
..pôvodca ALFY sa nedá zistiť a tak rozmýšlam, či je to bezpečná verzia,síce priamo,od predajcu, ale predsa...
To píše každý program pred inštaláciou,že treba ukončiť všetko vrátane antivíru- ale nikdy som ich neposlúchol, antivírak som nevypol a nič sa nestalo...
Inak, v pohode si to nainštaluj-predsa len Kross žilina je overená firma, myslím,že sa im dá veriť...
1 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Môžeš bez problémov stiahnúť demoverziu, overené vlastnou skúsenosťou. Neviem prečo sa má pozastaviť antivírusový program, ale postupovala som podľa pokynov a v nastavení Esset-u som zadala dočasné pozastavenie programu a potom zas spustila.
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

pepsikova Pozri príspevok
...chcela som si stiahnuť a nainštalovať demoverziu z ALFY..no a vraj pred inštaláciou treba ukončiť všetky, dokonca aj antivírusový program...neviete prečo?..
..pôvodca ALFY sa nedá zistiť a tak rozmýšlam, či je to bezpečná verzia,síce priamo,od predajcu, ale predsa...
Pepsi, kľudne si Alfu stiahni, je to bez problémov. Pri sťahovaní všetkých krosáckych programoch máš mať všetko zatvorené. Sťahujem už roky a bez problémov. Alfu som si stiahla a robila som cez ňu priznanie k dani z motorových vozidiel.
4 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
truch Pozri príspevok
Pepsi, kľudne si Alfu stiahni, je to bez problémov. Pri sťahovaní všetkých krosáckych programoch máš mať všetko zatvorené. Sťahujem už roky a bez problémov. Alfu som si stiahla a robila som cez ňu priznanie k dani z motorových vozidiel.

...a nevieš náhodou, kde nájdem tie predtlačené tlačivá?..potrebujem objednávku, vypísať som dokázala, aj vytlačiť, ale čisté tlačivá na vytlačenie- to nejak nevím...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

pepsikova Pozri príspevok
...a fakt neviem, či už mne šibe, alebo sa niekto hrá, alebo tu straší....idem do emailu a tam šóra notifikácií z porady....kto ich tam vpustil, naozaj neviem, lebo notifikácie nemám nastavené, nepotrebujem ich....to sa tu len tak, samy od seba naštvali a idú si sami chodiť emailom, či ako?...
Teba to neteší a ja by som to zase potrebovala - neviem, ako si nastavím tému ako "sledovanú".
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Llívia Pozri príspevok
Teba to neteší a ja by som to zase potrebovala - neviem, ako si nastavím tému ako "sledovanú".
Na hornej lište je "Práca s témou" - to si odklikneš a dáš si sledovať tému.
4 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

durisovad Pozri príspevok
Akoze doba ladova? A co globalne oteplovanie? Mali by sme viac znecistovat ovzdusie, aby sme predisli zime?
Ťažko povedať, či je to znečisťovaním prostredia. V 17 storočí sa životné prostredie asi tak neznečisťovalo tak, ako teraz a bola malá doba ľadová. Okrem Jurkoviča to hovorili aj tí, čo pozorujú limby v Tatrách. Tento rok robili nejaké vrty a zistili, že globálne oteplenie sa nekoná, ale zemeguľa sa ochladzuje. Tiež sa už nehovovrí o jave El-niňo ale La-niňa. Toto je chladný prúd.

pepsikova Pozri príspevok
..ja by som tú zimu zniesla,už by mohla byť aj zajtra, ale čo tvoje kvietky?..
Väčšina mojich kvietkov je už na zimnom stanovišti. Ostatné pôjdu dnu zajtra, všetky sú na podstienke a teda nepadá na ne dážď ani priamy mráz. Iba fúka vietor, ale do rána vydržia.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54 Pozri príspevok
Prečo si každý politik a každý romsky funkcinár nezoberie do osobnej starostlivosti jednu rómsku osadu?
...no hej ...už sa potrhali ...dokonca v Únii sa poondiali ...

A toto celé odcitujem , kua ....
Na košický Lunik IX majú prísť milióny eur z Únie
Viac ako 8 miliónov eur. Taký balík zrejme príde na košické sídlisko Lunik IX už v priebehu niekoľkých mesiacov. Majú slúžiť napríklad na posilnenie terénnej sociálnej práce, zlepšiť výchovno-vzdelávací proces detí, či sídliskové životné prostredie. To všetko sa má stať v rámci už schválenej Lokálnej stratégie komplexného prístupu.
KOŠICE. Tvorcom spomínanej stratégie je Košické lokálne partnerstvo sociálnej inklúzie (KLPSI). V rámci nej tak pre košickú mestskú samosprávu navrhlo na 18 mesiacov päť projektov v celkovej sume viac ako 8,2 milióna eur.
"Ideme dostavať krídlo základnej školy tak, aby sme znížili dvojzmennosť jej prevádzky na jednozmennú. Má tam byť tiež nová materská škola. Má pripravovať deti v nultom ročníku. Ideme tiež budovať nové komunitné centrum, ktorého súčasťou má byť nielen hygienická stanica, ale aj práčovňa. Dve kancelárie, ktoré si mesto na sídlisku prenajíma od miestneho úradu, už jednoducho nestačia," povedal predseda KLPSI Roman Kaiser.
Viac komunitných pracovníkov
Tvrdí, že súčasných desať komunitných pracovníkov tak na viac ako 6-tisíc ľudí jednoducho nestačí.
"V rámci projektového zámeru preto plánujeme vyškoliť a vypustiť do praxe nových terénnych komunitných pracovníkov a ich asistentov predovšetkým z radov tamojších Rómov. Vzdelávať ich plánujeme v spolupráci s Vysokou školou svätej Alžbety, ktorá má Ústav európskych rómskych štúdií v Banskej Bystrici."
Nicholsonová projekt víta, vidí aj negatíva
Štátna tajomníčka rezortu práce, sociálnych vecí a rodiny Lucia Nicholsonová (SaS) spomínanú aktivitu nielen košickej mestskej samosprávy víta. "Určite sa mi páči, že je tam vzdelávanie detí, či dostavanie školy. Mal by tam vzniknúť aj priestor na predškolské zariadenie, aby sme s deťmi začali čo najskôr pracovať."
Ocenila tiež začiatok práce s rómskou komunitou a vnesenie princípu zásluhovosti. "V projektoch je načrtnutý bodový systém, do ktorého sa majú rodiny zapájať."
V lokálnej stratégii však vidí aj negatíva. "Ak sa komplexný prístup nepodarí obsiahnuť, pôjde, opäť, o nie dobre investované peniaze," povedala Nicholsonová.
"Riziká spočívajú aj v tom, že do prác treba zapojiť mesto, mestské podniky a mimovládne organizácie na území Lunika IX. Tieto subjekty sú nútené spolupracovať, aby sa dosiahli požadované výsledky," doplnila hovorkyňa Úradu rómskeho splnomocnenca Iveta Duchoňová.
Schvaľovala aj mestská samospráva
Stratégiu schválili aj košickí mestskí poslanci. Úrad rómskeho splnomocnenca ju následne v polovici mája podporil.
"Lokálna stratégia komplexného prístupu pre Lunik IX svojím zameraním prispieva k sociálnej inklúzii, zabráneniu separácie a segregácie rómskej komunity, zlepšeniu životného prostredia, vzdelanostnej úrovne a zdravia," zdôvodnila Duchoňová jej schválenie.
Vedenie mestskej samosprávy tento krok privítalo. "Bude to prínos do riešenia situácie na spomínanom sídlisku," povedal košický viceprimátor Marek Vargovčák (SDKÚ-DS). Tvrdí tak, že jej realizácia má zlepšiť životné podmienky, riešiť problém nezamestnanosti, ako aj zvýšiť vzdelanostnú úroveň obyvateľov na sídlisku.
"Zvýšenie životnej úrovne v jednej z nich znamená pre mesto pozitívny prínos," doplnil Vargovčák. Pripája sa k nemu aj Lucia Nicholsonová. "Napríklad tak, ak komunitné centrum bude spĺňať isté štandardy a vypĺňať deťom ich voľný čas. Dnes tam žije zhruba 2 700 detí."
Čakajú na výzvy
Kedy spomínané peniaze prídu, nateraz nie je jasné. Čakajú na výzvy. "My to vieme predpokladať. Ak rezort práce povie, že výzvu zavesí v októbri, tak v marci by sa to mohlo realizovať," povedal Kaiser.
"To je však iba na komunitných pracovníkov," doplnila ho Nicholsonová.
"Ide o európske peniaze z programovacieho obdobia 2007-2013. Znamená to, že tieto projekty sa musia ukončiť do spomínaného roka. Čím skôr budú výzvy vypísané, tým viac sa dá urobiť," uzavrel Roman Kaiser.
Aké sú plány
Zlepšiť výchovnovzdelávací proces na spomínam sídlisku. Plánujú rozšíriť priestory miestnej základnej školy pre potreby vyučovania, zvýšiť počet jej absolventov, ako aj zlepšiť základné vzdelávanie a výchovu na spomínanom sídlisku. Toto má stáť viac ako 2,4 milióna eur.
Vybudovať nové komunitné centrum, aby sa rozšírila, skvalitnila práca terénnych sociálnych pracovníkov a ich asistentov. Postavia sa aj práčovne, hygienické priestory a školiace miestnosti. Táto časť projektu má stáť 1,5 milióna eur.
Zlepšiť aj životné prostredie. Má sa tak stať vďaka zvýšeniu povedomia o ňom, ako aj zlepšenia nakladania s komunálnym odpadom. To všetko za viac ako 3,3 milióna eur.
Prekonať aj bariéry medzi učiteľmi, rodičmi a žiakmi. Má sa vytvoriť pozitívna školská klíma, zvýšiť počet terénnych sociálnych pracovníkov, či zaškolenie všetkých detí v rámci nultých ročníkov. Má to vyjsť na takmer 1 milión eur.
mám zvýrazniť aj červenou .....hádam , že len v tejto forme ako príspevok na "dobrú noc " postačí ...
http://korzar.sme.sk/c/5568082/na-ko...ur-z-unie.html
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

1. Peniaze majú prísť - neznamená, že aj prídu.
2. Na Luniku IX žijú len Rómovia?
3. Únia sa poondiala už v r. 2007 - "Ide o európske peniaze z programovacieho obdobia 2007-2013."
4. Väčšine z väčšinového obyvateľstva vadí, že Rómovia nepracujú, namiesto toho poberajú sociálne dávky. Nepracujú preto, že nemajú vzdelanie, častokrát ani základnú školu neukončia. Keď sa ide robiť niečo pre to, aby získali aspoň základné vzdelanie, zase sa ti to nepáči. Čo, vedel by si navrhnúť iné riešenie, napr. konečné?
5. Kde chodia biele deti do školy na dve zmeny?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Livia, neviem, ako vyriesit problem Ciganov, ale do skoly som ja chodila jeden tyzden doobeda, druhy poobede a neuskodilo mi to. Chodili so mnou do triedy aj deti z okolitych dedin a ani tie s tym nemali problem. Myslim, ze zalezi na rodicoch, aby deti do tej skoly posielali a skontrolovali, co tam aj skutocne pridu a ucia sa.
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ako vyriešiť, asi nevie nikto.
Ale prečo, keď už niekto chce riešiť, tak zase sú pindy, že sa rieši a stojí to peniaze?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...som sa rozčúlila, lebo mi nadáva môj vlastný žlčník...Terezka nakládla na tie chlebíky kadečo so fšeličím, na to ešte niečo, plus paprička,syrík no a moja pažravosť je nebotyčná...a fčuľ-babo, vaď sa s vlastným žlčníkom!!!..nemáte niekto sódu bikarbonu?..
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja by som odporucala caj z jablcnika. Je to sice velmi horka bylina, ale pomaha.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Odkaz pre Pepsikovej žlčník:
ukludni sa a daj pokoj.
sódu posielam.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať