Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

katarina.j Pozri príspevok
No mňa včera napálilo, keď došiel syn zo školy a v slovníku odkaz od tried.učiteľky:"V škole sa vyskytli vši, prosím skontrolujte si vaše dieťa. Ak bude mať vši, nesmie do kolektívu až do úplného zničenia parazitov. Prosím podpísať nižšie, že ste dieťa skontrolovali a môže byť v kolektíve." Tak to je vrchol! V dnešnej dobe a pri mnohých hygienických prostriedkoch ešte sú vši? To som sa divila(a to sme ho dávali na vraj lepšiu školu). No čo už, ešte také "zvieratká" sme doma nemali:-) a dúfam, že ani mať nebudeme...
No to bude asi tým, že máte doma prváčika! Tak si zvykajte!
Ale paniku robiť nemusíš - chlapcov si rozdeľte - jedného Stando a druhého Ty - a máte z toho večerný rituál ... a nezabudnite ani na seba!... Včera som išla z práce okolo jedného domu - taký nízky, do okien im vidno, ale vynovený, parádny, aj drahé autá za bránou parkujú... a čo nevidím - za oknom rozsvietená stolová lampa, pri nej dievčenská hlávka a dve ruky, ako sa v tej hlávke prehrabávajú ... Hneď som si spomenula, čo nám minulý týždeň pani učiteľka na rodičovskom pripomínala, že nezabudnúť - sezóna sa blíži - a už je tu!!! Stačí ak ich má jeden, dostane sa do čiapky - a choď sa pozrieť do šatne, ako sa tie čiapky povaľujú, aj keď je tam milión skriniek či vešiakov...
Moje deti si prvýkrát /a pevne dúfam, že aj posledný/ doniesli pred rokmi tento "suvenír" z McDonalda, kam sme ich vzali za odmenu za koncoročné vysvedčenie... Zo školy nič, lebo sme dbali na prevenciu, ale v posledný školský deň sme si vydýchli a poľavili v "bdelosti"...Bolo horúco, decká sa šmýkali v takej uzatvorenej kĺzačke vonku, potom som si uvedomila, že tuším aj nejaké rómča odtiaľ z času na čas vyletelo... ale už bolo neskoro... Odvtedy sme v McDonalde neboli...
Tiež sme sa čudovali, či je to vôbec možné /ani som nevedela, ako to má vyzerať/, aj hanbili - keď manžel zháňal po drogériách a lekárňach vhodný šampón alebo spray - až kým ho lekárnička neukľudnila, že momentálne nemajú, ale objednali, lebo všetko je vypredané... Celá rodina sme sa vydezinfikovali, aj turbany z plienok mali na hlave - preventívne /vrátane muža - hoci protestoval, ale uznal, že ak chce s nami žiť, musí sa prispôsobiť... /, dcérka malá dlhé a husté vlasy - no hrôza - ale prežili sme - vši nie...

A že ste malého dali na lepšiu školu? Tak to by tam potom aj tie zvieratká mali byť "onakvejšie" - nejaké značkové - a samozrejme "lepšie držať"...
Naposledy upravil Oliwa : 29.09.10 at 14:32
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
katarina.j Pozri príspevok
No to si ma potešilaešte fakt dobré, že chalani nosia krátke vlasy, lebo si neviem predstaviť, ako by mi bolo ľúto ostrihať dlhé kvoli niekomu zo školy (čo nosí vši). Ja som sa len divila, že dieťa má vši a dajú ho do školy???neviem ako rozmýšľajú rodičia daného dieťaťa-či takto "ak má moje dieťa, nech to maju aj ostatní" alebo si to nevšimli? nuž, tu je mnoho otázok a odpovedí....tak uvidím, snáď sa nám tie zvieratká vyhnú....
..

..tiež súhlasím s wilmuškou..a ty nebesnej..keď môj stredný synko chodil do 5.triedy, mal vlasy do pol chrbta, bolo to, prosím, ešte v totalite..v žiackej poznámky namiesto známok a pani učiteľka sa vyjadrila, že :...no však počkaj, dostaneš vši a vlasy pôjdu dole!... (škola vydržala môj nálet a namojveru, nikdy, čo tam chodil, decká tam vši nemali...)
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Čo to je teraz za móda, že vši? Keď som chodila do škôlky a na základku, tak sme také zvieratká nechovali.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Oliwa Pozri príspevok
Pepsi, dúfam, že Ti je už lepšie...
Môj muž dostal minule od kamaráta domáce víno - vraj veľmi dobré - on mu hovorí "gynekologicko-ortopedické" ... a poviem Ti, že hneď sa mu od neho uľavilo a aj 2 kilá schudol - čo sa toľko nabehal...
A kamarátovi povedal, že ak z toho vína ešte má, nech ho rozdáva svojim - nepriateľom...
Mám Ti z neho vypýtať?
Moja to naozaj si myslíš, že som chcela Pepsi " zneškodniť " chlebíčkami?
Všetko bolo na nich najsamčerstvé, môžem ja za to, že Pepsi má ešte žlčník? Môžem Ti povedať, že tie chlebíčky boli pre priateľov
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
terezamaria Pozri príspevok
Moja to naozaj si myslíš, že som chcela Pepsi " zneškodniť " chlebíčkami?
Všetko bolo na nich najsamčerstvé, môžem ja za to, že Pepsi má ešte žlčník? Môžem Ti povedať, že tie chlebíčky boli pre priateľov
..

...aleee, mojuš, šak oni tie chlebíčky boli fantastickéééé...len pepsi bola hladná a ešte aj pažravá....v tom bol problém!!!...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Dnes som sa tešila, že idem poslednýkrát v tomto roku k zubárovi, ale kdeže. Na budúci mesiac zase A navyše, ten zub, ktorý mi robil, ma nebolel, kým sa ho nechytil.
2 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Učiteľka určite vie kde je zdroj vší. Všetky náklady na kupovanie šampónov, ako aj to že niektoré mamy si museli vziať dovolenku na odvšivenie dieťaťa by som im vyčíslila. Určite do školy nedonieslo dieťa ktoré žije v čistote v paneláku, v priemernej rodine s pracujúcimi rodičmi. Kto zaručí že o mesiac z tej istej hlavy sa vši neprenesú na čistú hlavu a znova treba kúpiť šampón, znova čerpať dovolenku?

A nenasleduje po všiach náhodou svrab ?
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...som si z veľkej nudy umyla okno na kuchyni..reku, uvidím slnko...ale kdeže!...poprškáva.....zas!...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Dnes mi moja povedala,že chce hovoriaceho papagája.No na čo potrebuje hovoriaceho,keď ho k slovu nepustí?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
marleau Pozri príspevok
Dnes mi moja povedala,že chce hovoriaceho papagája.No na čo potrebuje hovoriaceho,keď ho k slovu nepustí?
..

..no a?..to už je jej vec, ako sa dorozumejú..nemôžeš jej kúpiť papagája???...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

marleau Pozri príspevok
Dnes mi moja povedala,že chce hovoriaceho papagája.No na čo potrebuje hovoriaceho,keď ho k slovu nepustí?
Možno potrebuje niekoho kto jej povie: Áno miláčik. Máš pravdu miláčik. Ako povieš miláčik.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

pepsikova Pozri príspevok
..

..no a?..to už je jej vec, ako sa dorozumejú..nemôžeš jej kúpiť papagája???...
NEMOŽEM,ZVIERA DO BYTU NEPATRÍ.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Kazu Pozri príspevok
Možno potrebuje niekoho kto jej povie: Áno miláčik. Máš pravdu miláčik. Ako povieš miláčik.
Ona nie je z tých,čo by to potrebovali.Ale ja jej to poviem miliónkrát za deň.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Milión kráááát? A ty mi chceš tvrdiť, že papagája by k slovu nepustila? Však pri tebe sa ona nestihne ani nadýchnuť
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Llívia Dnes, 04:24 PM
Čo to je teraz za móda, že vši? Keď som chodila do škôlky a na základku, tak sme také zvieratká nechovali.

Ale chovali, aj ked nedobrovolne, tiez som si raz domov zo skoly doniesla, pamatam si, ze vtedy mi to mama nejakym petrolejom, ci cimsi podobnym odstranovala a to preberanie vo vlasoch po hnidach (vajickach). Vzdy ked sa spomenu vsi, tak ma hlava svrbi. Snad starsiemu to na strednej nehrozi, lebo teraz ma na hlave "mop" a myslim, ze to dennodenne umyvanie hlavy pubertaka by sa ani tym vsam nepacilo a drobec ma kratucke vlasy, tak tiez by nemusel byt vhodny prechodny pobyt, lebo ja mam dlhe a to by nebolo take jednoduche.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Kazu Pozri príspevok
Milión kráááát? A ty mi chceš tvrdiť, že papagája by k slovu nepustila? Však pri tebe sa ona nestihne ani nadýchnuť
Na tedááááá,že milión.Ja ju tak ľúbim,že si dovolím jej povedať miláčik aj vtedy,keď ona hovorí.Ináč po mene sme sa za 5 rokov bezproblémového vzťahu ani raz neoslovili krstným menom.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marleau Pozri príspevok
Na tedááááá,že milión.Ja ju tak ľúbim,že si dovolím jej povedať miláčik aj vtedy,keď ona hovorí.Ináč po mene sme sa za 5 rokov bezproblémového vzťahu ani raz neoslovili krstným menom.
Prvých 5 rokov ???

Tak potom ...

...zavolaj mi o takých 25 rokov ...pokecáme ...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

buchač Pozri príspevok
Prvých 5 rokov ???

Tak potom ...

...zavolaj mi o takých 25 rokov ...pokecáme ...
Nič sa nezmení k horšiemu.Ale o tom Ťa asi nepresvedčím,však?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marleau Pozri príspevok
Nič sa nezmení k horšiemu.Ale o tom Ťa asi nepresvedčím,však?
...nie , nemusíš ma presvedčovať ...fakt ...

Presvedčí Ťa život ...realita ...skutočnosti ...

Sú/boli aj prípady , že ON osloviac svoju nežne ..." že miláčik " a následne jej facka letela ...

ALE

Ti prajem , aby sa nič nezmenilo ...fakt ......
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

marleau Pozri príspevok
Na tedááááá,že milión.Ja ju tak ľúbim,že si dovolím jej povedať miláčik aj vtedy,keď ona hovorí.Ináč po mene sme sa za 5 rokov bezproblémového vzťahu ani raz neoslovili krstným menom.
Si zabudol, ako sa volá tvoja manželka?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať