Zavrieť

Porady

opatrovatelky v Rakusku

V Rakusku doteraz pracuje nacierno cca 40 tis opatrovateliek starych a chorych ludi zo Slovenska a Ciech. Novy zakon, ktory vysiel v Rakusku, ma tuto pracu zlegalizovat. Na ich stranke www.pflegedaheim.at je riesena problematika zo strany rodiny. Ma niekto uz skusenost, aky je postup opatrovatelky zo Slovenska, aby si svoju pracu zlegalizovala?
Usporiadat
kaspi71 kaspi71

kaspi71 je offline (nepripojený) kaspi71

:-)))))
Pre Libi 2 naturálny príjem bol stanovený na 98,10 € na mesiac, alebo cca 6,54 € na deň (odpracovaný). Je to vlastne poskytnuté ubytovanie a strava. Prepáč, ale správu som omylom vymazala. Ak som poplietla meno, prepáč.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
dvojča Pozri príspevok
Ahoj, rada by som s pripojila. Sociálna poisťovňa si sťahuje výpisy z daňového úradu, tým pádom nebude súhlasiť môj výpis s výpisom daňového úradu, keď vyjmem rakúske príjmy. Vieš na 100%, že rakúske príjmy nejdu na výpočet slovenských odvodov? v
Vďaka za odpoveď, pretože som sa nikde nedočítala, žeby tam nešli rakúske príjmy.
Určite tie príjmy neuvádzaš do SP. K tomu, že SP si sťahuje výpisy z DÚ - výpis z DP si podávaš sama a to len do SP a nie na Dú. SP s DÚ síce spolupracuje, ale, že sa jedná o príjmy z Rakúska uvádzaš aj na DP v oddieli XIII.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Opätovne uvádzam skutočnosti ohľadom podania rakúskeho DP. Uviedla som ich aj v príspevku 159:
Prikladám najnovšie informácie týkajúce sa rakúskych daňových priznaní. Je potrebné, aby si podala každá opatrovateľka toto daňové priznanie aj v prípade ak mala príjem nižší ako 10.000,- €. Uvedenú informáciu som získala od rakúskej firmy v ktorej som sa bola vyškoliť ako a kedy je potrebné podať daňové priznanie.
0 0
kaspi71 kaspi71

kaspi71 je offline (nepripojený) kaspi71

:-)))))
MYSIMIS - môžeš nám povedať, prečo je dôležité podať DP v Rakúsku, aj keď sme pod 10 tis. € ? Ja už ho mám spravené, ale chcela by som vedieť, na čo to má vplyv. Ďakujem vopred.
0 0
Rosenkranz Rosenkranz

Rosenkranz je offline (nepripojený) Rosenkranz

Marta Kožušková Pozri príspevok
Postup pri nahlasovaní PN je krásne rozpísaný v čl. 51, pozri. O peňažných dávkach som sa nedočítala ani zatiaľ nedozvedela.
Dakujem za poradenie.
0 0
Rosenkranz Rosenkranz

Rosenkranz je offline (nepripojený) Rosenkranz

Mam este jednu otazku kamaratka ktora tiez pracuje v Rakusku ako opatrovatelka a uz pol roka plati odvody je v 1 mesiaci tehotenstva ma narok aj na matersku aky je postup pri jej vybaveni?DAKUJEM
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
kaspi71 Pozri príspevok
MYSIMIS - môžeš nám povedať, prečo je dôležité podať DP v Rakúsku, aj keď sme pod 10 tis. € ? Ja už ho mám spravené, ale chcela by som vedieť, na čo to má vplyv. Ďakujem vopred.
Samozrejme vysvetlím, je to preto, že keď si nepodáš DP nemáš ako nahlásiť príjmy do SWA, je to hlavne z toho dôvodu, aby Ti potom nenapočítali príjmy za 3 roky späť a nedopočítali platbu odvodov.
0 0
Marta Kožušková Marta Kožušková
mysimis, prosím ja nerozumiem, kde mám vyžiadať rakúske tlačivo DP a ako je to s Dotazníkom pre FO v Rakúsku, ktoré sa posiela Financamt k čomu to slúži.ďakujem Marta
0 0
kaspi71 kaspi71

kaspi71 je offline (nepripojený) kaspi71

:-)))))
mysimis Pozri príspevok
Samozrejme vysvetlím, je to preto, že keď si nepodáš DP nemáš ako nahlásiť príjmy do SWA, je to hlavne z toho dôvodu, aby Ti potom nenapočítali príjmy za 3 roky späť a nedopočítali platbu odvodov.
Zdravím Vás. Oceniť mi to nešlo , vraj musím oceniť najskôr niekoho ďalšieho. O tomto probléme s SVA viem, ale tu každý hovorí inak, to je hrôza. A kopec žien si DP nebude, vraj nemusia, tak čo by si vyrábali problém..
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Marta Kožušková Pozri príspevok
mysimis, prosím ja nerozumiem, kde mám vyžiadať rakúske tlačivo DP a ako je to s Dotazníkom pre FO v Rakúsku, ktoré sa posiela Financamt k čomu to slúži.ďakujem Marta
Všetky tlačivá potrebné k daňovému priznaniu nájdeš na stránke www.bmf.gv.at. Ohľadom dotazníka - neviem o čo ide. Skús popísať.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
kaspi71 Pozri príspevok
Zdravím Vás. Oceniť mi to nešlo , vraj musím oceniť najskôr niekoho ďalšieho. O tomto probléme s SVA viem, ale tu každý hovorí inak, to je hrôza. A kopec žien si DP nebude, vraj nemusia, tak čo by si vyrábali problém..
Potom keď im dopočítajú odvody tak sa budú čudovať.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Zabudla som uviesť termín podania rakúskeho DP - je to 30. apríl 2009.
0 0
kaspi71 kaspi71

kaspi71 je offline (nepripojený) kaspi71

:-)))))
Marta Kožušková Pozri príspevok
mysimis, prosím ja nerozumiem, kde mám vyžiadať rakúske tlačivo DP a ako je to s Dotazníkom pre FO v Rakúsku, ktoré sa posiela Financamt k čomu to slúži.ďakujem Marta
Zadajte si do vyhľadávača BEILAGE ZUR EINKOMMENSTEUERERKLÄRUNG FUER 2008, to je priloha E1a, aj tú musíte vyplniť a daňové EINKOMMENSTEUERERKLÄRUNG FUER 2008.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Rakúske DP sa skladá z tlačiva E1, E1a a U1.
0 0
Marta Kožušková Marta Kožušková
Ďakujem, našla som to.K tomu dotazníku(Fragebogen fuer natuerliche person), dozvedela som sa od mojej známej že to treba vyplniť a poslať kvoli zápočtu doby do dochodku pre našu SP, keď to budem potrebovať.
0 0
Marta Kožušková Marta Kožušková
Vďaka,vďaka mysimis ten termín je doležitý pretože už odchádzam na turnus a keď sa vrátim dám to dohromady, ešte si to vytlačím a v Rakúsku preštudujem.Marta
0 0
Rosenkranz Rosenkranz

Rosenkranz je offline (nepripojený) Rosenkranz

Ahoj mne danove priznanie robi agentura ale chcem sa opytat ci by som mala dostat nejaky doklad o tom ze som ho poslala?Lebo mam take ohlasy ze niektore co si ho robili sami a podali ho osobne na danovom nedostali ziadny doklad.
0 0
kaspi71 kaspi71

kaspi71 je offline (nepripojený) kaspi71

:-)))))
Rosenkranz Pozri príspevok
Ahoj mne danove priznanie robi agentura ale chcem sa opytat ci by som mala dostat nejaky doklad o tom ze som ho poslala?Lebo mam take ohlasy ze niektore co si ho robili sami a podali ho osobne na danovom nedostali ziadny doklad.
A nepovedali im, že im to príde poštou asi do 2 týždňov? U nás je to tak. Ale každý finanzamt ide podľa svojho...
Mysimis - ja som poslala len E1 a prílohu E1a, daňové z obratu som neposielala. Uvidím, čo mi pošlú naspäť.
0 0
kaspi71 kaspi71

kaspi71 je offline (nepripojený) kaspi71

:-)))))
Marta Kožušková Pozri príspevok
Ďakujem, našla som to.K tomu dotazníku(Fragebogen fuer natuerliche person), dozvedela som sa od mojej známej že to treba vyplniť a poslať kvoli zápočtu doby do dochodku pre našu SP, keď to budem potrebovať.
Ale tam je napísané, že finanzamt Vás do mesiaca od podania DP vyzve na vyplnenie tohto dotazníka.
0 0
Rosenkranz Rosenkranz

Rosenkranz je offline (nepripojený) Rosenkranz

kaspi71 Pozri príspevok
A nepovedali im, že im to príde poštou asi do 2 týždňov? U nás je to tak. Ale každý finanzamt ide podľa svojho...
Mysimis - ja som poslala len E1 a prílohu E1a, daňové z obratu som neposielala. Uvidím, čo mi pošlú naspäť.
Kamoska bola vo Viedni osobne na Finanzamte podala ho tam ale nic jej nepovedali neviem asi to moznobrali ako samozrejmost.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať