Zavrieť

Porady

Aky kavovar (espresso) - ake mate skusenosti?

Idem kupovat kavovar a som ochotny zan dat max. 4.000,- Viete mi poradit znacku pripadne konkretny typ? Chcem espresso, co urobi chutnu kavu aj s penou (nie prekvapkavanu). Pozdavaju sa mi tieto:
Krups XP 400030, AEG EA 120 CREMA a Rowenta ES 5100.
Prosim napiste mi Vase skusenosti.
DAKUJEM
Usporiadat
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
Ahoj .... my máme v robote kávovar Saeco Go automat.... každé ráno nasypeme zrnkovú kávu a máme čerstvú kávičku... zatiaľ si na ňu nikto nesťažoval. Používame do nej zlatú Julius Meinl /tiež odskúšané, všetky ostatné boli kyselé/.
1 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

slavica Pozri príspevok
Peti, nooo ty si dobrá, ty chceš aby som robila pokusného králika? ...Ale môžno máš pravdu, už som si ho googlila, je to víťaz nejakého testu, tak asi bude dobrý...no nerada by som dopadla ako Milenas...tieto reklamačky...to ma zabíja ...aj keď všetko je lotéria, čo kúpiš.
Napísala som to tak z úplne sebeckých dôvodov. Môj kávovar drží pohromade len silou vôle. Zo párkrát sa totiž ocitol na zemi. Tak by sa mi nejaké overené referencie z prvej ruky zišli.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Keď kúpiš, Slávka, dofrčím na kávu, otestujem, degustujem a rozhodnem sa.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

slavica Pozri príspevok
Peti beriem ťa za slovo, zajtra ho objednávam...mám v kancli taký lacný Lidl-zázrak, ale vždy keď príde dakto prestojím pri ňom veľa času, tak chcem nejakého kamaráta, čo urobí veľa roboty za mňa...aspoň s kávou, keď už s iným nie
Ja mám podobné čudo, čo do rýchlosti výroby kávy, a pritom mám rada, keď sa veci dejú ajvaj. Budem držať prstíky, aby sa vydaril, lebo tú kávu nevypijeme spolu ani v ďalšom desaťročí.
0 0
milenass milenass

milenass je offline (nepripojený) milenass

Tak kávovar je zbalený, už len nech si preň prídu.
Zvalík, veď to máte potom skoro ten istý. Nemali ste ešte tento problém ako ja?
0 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
milenass Pozri príspevok
Tak kávovar je zbalený, už len nech si preň prídu.
Zvalík, veď to máte potom skoro ten istý. Nemali ste ešte tento problém ako ja?
no nedokážem ti odpovedať... nám keď svietia kontrolky tak treba doliať vodu, vyprázdniť kávovú usadeninu alebo dosypať kavu - ale to už bolo vyššie spomenuté alebo potom už len odvápniť, čo pochybujem že to už platí v tvojom prípade keď je čisto nový.... takže treba už len reklamovať /tak ako si to spravila/.... My ho máme 9 mesiacov, 2x sme odvápňovali a všetko v pohode /klopkám na čelo/. Takže verím, že ti ho vymenia za bezchybný. Ahoj
0 0
milenass milenass

milenass je offline (nepripojený) milenass

Ahojte poraďáci! Takže sa Vám opäť hlásim. Opravený (neopravený) kávovar mám opäť doma. Vraj mu nič nebolo a mám si riadne prečítať návod na použitie! Zaujímavé! Robila som všetko tak ako v návode a robím to aj teraz a zatiaľ funguje. Klop, klop ... Možno mu pomohlo natriasanie v aute Ale prišla som na to, že treba dopĺňať vodu, vyprázdňovať zásobník na odpad pri zapnutom stroji. Medzitým som si spravila poriadnu zásobu kávy. Rôzne druhy - no hneď prvý sáčok mi chutí a necítim žiadnu pachuť. Je to Italcaffé - espresso casa. Manžel hovorí, že som si kúpila hračku - takže som zatiaľ spokojná a už sa teším na zajtrajšiu kávičku
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tak si ju teda zajtra poriadne uži
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Zvalik Pozri príspevok
Ahoj .... my máme v robote kávovar Saeco Go automat.... každé ráno nasypeme zrnkovú kávu a máme čerstvú kávičku... zatiaľ si na ňu nikto nesťažoval. Používame do nej zlatú Julius Meinl /tiež odskúšané, všetky ostatné boli kyselé/.
Ja mám saeco doma a nedám na neho dopustiť. Nevyrovná sa mu žiadny lidlovy alebo tescový kavovar. Nastavim si kávičku na akú mám chuť. Takže môj názor je taký, že lepšie invesstovať než neskôr ľudovať. Hi, a preave dnes som kupil Meinl že vyskúšam
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ivantt Pozri príspevok
Ja mám saeco doma a nedám na neho dopustiť. Nevyrovná sa mu žiadny lidlovy alebo tescový kavovar. Nastavim si kávičku na akú mám chuť. Takže môj názor je taký, že lepšie invesstovať než neskôr ľudovať. Hi, a preave dnes som kupil Meinl že vyskúšam
pre boha ako ta napadlo vôbec porovnať Saeco z "kávovarmi" z Lidlu? je pravda o investícii do espesso mašiny, ale prepáč treba investovať aj do kávy, Meinl určite by si Saeco, ale aj ty pochutil na kvalitnej káve, ale to je vec názoru a penazí
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
lujza.j Pozri príspevok
pre boha ako ta napadlo vôbec porovnať Saeco z "kávovarmi" z Lidlu? je pravda o investícii do espesso mašiny, ale prepáč treba investovať aj do kávy, Meinl určite by si Saeco, ale aj ty pochutil na kvalitnej káve, ale to je vec názoru a penazí
Prvý krát som kúpil mainl lebo vcera som inú nedostal a kolega od ktoreho mavam kavu dovolenkuje, nejak som pozabudol. A kamaratka co predavala v cechach kavovari saeco mi vozieva kavu co predavaju a ta nema chybu. NO nejakych par dni to vydrzim s meinl ked uz som ju kupil...
0 0
milenass milenass

milenass je offline (nepripojený) milenass

Sto ľudí - sto chutí
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ivantt Pozri príspevok
Prvý krát som kúpil mainl lebo vcera som inú nedostal a kolega od ktoreho mavam kavu dovolenkuje, nejak som pozabudol. A kamaratka co predavala v cechach kavovari saeco mi vozieva kavu co predavaju a ta nema chybu. NO nejakych par dni to vydrzim s meinl ked uz som ju kupil...
najlepšie je kupovať kávu ako píšeš , tam kde predávajú stoje a teda aj kávu, určite nie v bežných obchodných reťazcoch káva, ktorú tam predávajú je naozaj káva ale inak 100 ľudí 100 chutí a ešte Slováci ako takí nie sú kávičkári ako napr. Taliani, my sa tu na kávičkárov bez urážky iba hrajeme pijeme tu veľké mliekové kávy poobede, pričom v iných kávičkárskych krajinách sú to čisto kávy, ktorá sa pijú iba doobeda
1 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
lujza.j Pozri príspevok
najlepšie je kupovať kávu ako píšeš , tam kde predávajú stoje a teda aj kávu, určite nie v bežných obchodných reťazcoch káva, ktorú tam predávajú je naozaj káva ale inak 100 ľudí 100 chutí a ešte Slováci ako takí nie sú kávičkári ako napr. Taliani, my sa tu na kávičkárov bez urážky iba hrajeme pijeme tu veľké mliekové kávy poobede, pričom v iných kávičkárskych krajinách sú to čisto kávy, ktorá sa pijú iba doobeda
To je pravda, ja pijem kavu celý den.. ráno zacnem a kojncim vecer a je velká a s mliekom. Inak by som nevydrzal v praci a mlieko ziernuje ucinky kofeinu na zalúdok. Ale ked mam pohodicku, spravim si pikolo kavicku a vychutnám si ju. A moja oblubena kava je milinari, je to talianska kava a je super. A neskusal som cinetku ci ako sa to vola.. to uz je pre mna velmi draha kava. No a ja mam taky dojem ze bez kavy by som neprezil ( co je riadna blbost, urcite by som prezil ) a nevedel by som pit kavu len doobeda, to by som urcite bol o 18:00 na jednotke intenzívnej starostlivosti :-)) No a nakoniec, nemam rad nescafe a zalievanu len ked musim....
0 0
milenass milenass

milenass je offline (nepripojený) milenass

Ahojte, takže po dvoch mesiacoch sa opäť ozývam. Kávovar zatiaľ pracuje v pohode, kávička má krásnu penu ale kapučíno veru poriadne neviem spraviť Z viacerých druhov káv som skončila výber a ustálila som sa na dvoch, ktoré úplne vyhovujú mojim chuťovým pohárikom.
1. miesto - AMANN KAFFEE PREMIUM DE LUXE
2. miesto - ITALCAFFÉ ESPRESSO CASA
Dnes som doplnila mlynček Alžírskou kávou, tak som zvedavá, aká to bude chuť. Mám ešte s príchuťou Baylis a Almond. Teším sa zajtra na kávičku Na zdravie
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

milenass Pozri príspevok
Ahojte, takže po dvoch mesiacoch sa opäť ozývam. Kávovar zatiaľ pracuje v pohode, kávička má krásnu penu ale kapučíno veru poriadne neviem spraviť Z viacerých druhov káv som skončila výber a ustálila som sa na dvoch, ktoré úplne vyhovujú mojim chuťovým pohárikom.
1. miesto - AMANN KAFFEE PREMIUM DE LUXE
2. miesto - ITALCAFFÉ ESPRESSO CASA
Dnes som doplnila mlynček Alžírskou kávou, tak som zvedavá, aká to bude chuť. Mám ešte s príchuťou Baylis a Almond. Teším sa zajtra na kávičku Na zdravie
mliečko ti napeňuje mašina, alebo ty?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ivantt Pozri príspevok
To je pravda, ja pijem kavu celý den.. ráno zacnem a kojncim vecer a je velká a s mliekom. Inak by som nevydrzal v praci a mlieko ziernuje ucinky kofeinu na zalúdok. Ale ked mam pohodicku, spravim si pikolo kavicku a vychutnám si ju. A moja oblubena kava je milinari, je to talianska kava a je super. A neskusal som cinetku ci ako sa to vola.. to uz je pre mna velmi draha kava. No a ja mam taky dojem ze bez kavy by som neprezil ( co je riadna blbost, urcite by som prezil ) a nevedel by som pit kavu len doobeda, to by som urcite bol o 18:00 na jednotke intenzívnej starostlivosti :-)) No a nakoniec, nemam rad nescafe a zalievanu len ked musim....
milinari? nie Molinari? ak áno tak to je teda kááávička ale aj cena
0 0
milenass milenass

milenass je offline (nepripojený) milenass

Lujza.j, prídavný kapučinátor zo začiatku napeňoval (hoci nie hneď od začiatku) no teraz sa mi zdá, ako keby len zohrial mlieko. A ručne napeniť mlieko sa mi tiež už dávno nepodarilo Ešte šťastie, že my kapučíno nepijeme, len moji chalani sem tam pýtajú - takže aké spravím, také vypijú
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

aké kupuješ mlieko?
0 0
milenass milenass

milenass je offline (nepripojený) milenass

Ako kedy. Niekedy Jednota 1,5% plnotučné, no včera som skúšala aj 3,5% a bolo to ešte horšie. Vychladené boli tiež takže neviem kde robím chybu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať