Zavrieť

Porady

Aky kavovar (espresso) - ake mate skusenosti?

Idem kupovat kavovar a som ochotny zan dat max. 4.000,- Viete mi poradit znacku pripadne konkretny typ? Chcem espresso, co urobi chutnu kavu aj s penou (nie prekvapkavanu). Pozdavaju sa mi tieto:
Krups XP 400030, AEG EA 120 CREMA a Rowenta ES 5100.
Prosim napiste mi Vase skusenosti.
DAKUJEM
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Lazicka Pozri príspevok
Dobrý deň,
plánujem si kúpiť menší kávovar, ale vôbec sa v tom nevyznám. Chcem,aby robil dobrú kávu, nejaké to kapučínko, dobrú penu a pod. Nemusí to byť žiaden technologický zázrak, stačí úplne normálny kávovar do tých 200€. Najhoršie na tom je, že nemám potuchy, ktoré značky sú dobré a ktoré by som nemala radšej kupovať. Nechcem žiadny na kapsule, nemusí mať ani mlynček (to je asi drahšia záležitosť). Z toho, čo som sa tu dočítala, tak by mal mať aspoň tých 15 barov. To je všetko čo viem. Vie mi niekto poradiť a doporučiť nejakú značku alebo konkrétny kávovar?
Vopred ďakujem
...si normálna ...?????

TOTO je NORMÁLNY kávovar ......a ani toľko €-čiek nevysolíš zaň ...

0 0
Lazicka Lazicka

Lazicka je offline (nepripojený) Lazicka

Fakt vtipné a ďakujem za radu. Myslím, že z popisu pochopí aj malé decko, čo som tým chcela povedať a čo mi vlastne ide. A téma s názvom "Aky kavovar (espresso) - ake mate skusenosti?" je v poriadku? Nezdá sa mi, že by tam hovorili o týchto "kávovaroch". Vravela som, že nemám s týmito vecami skúsenosti a naozaj sa teda OSPRAVEDLŇUJEM za svoju neznalosť a za to, že som chcela od niekoho pomoc.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Lazicka Pozri príspevok
Fakt vtipné a ďakujem za radu. Myslím, že z popisu pochopí aj malé decko, čo som tým chcela povedať a čo mi vlastne ide. A téma s názvom "Aky kavovar (espresso) - ake mate skusenosti?" je v poriadku? Nezdá sa mi, že by tam hovorili o týchto "kávovaroch". Vravela som, že nemám s týmito vecami skúsenosti a naozaj sa teda OSPRAVEDLŇUJEM za svoju neznalosť a za to, že som chcela od niekoho pomoc.
Keď chceš niečo lacnejšie, tak si kúp napr. KRUPS XP 400030 (mám ho a som spokojný) a keď chceš riadnu mašinu, tak napr. SAECO (nájdeš cez google). Ten KRUPS kúpiš za cca 100 eur a jednoduchší SAECO okolo 500 eur.
0 0
Lazicka Lazicka

Lazicka je offline (nepripojený) Lazicka

Ďakujem Bastian
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

firma Gaggia:http://www.kava-kavovary.sk/kavovary-gaggia.html
tradícia f. Gaggia:Piest, alebo pákové, poháňaný stroj bol vyvinutý v Taliansku v roku 1945 Achille Gaggia, zakladateľ výrobca strojov espresso Gaggia . Design druhovo používa páku, prečerpávacie prevádzkovateľom, k nátlaku na horúcu vodu a poslať to cez kávu melie. Akt produkovania injekcie espresso sa hovorovo hovorí tiahne výstrel, pretože tieto páky-štýl espresso nutné ťahať dlhú kľučku produkovať výstrel. [2]
Existujú dva typy strojov páky, ručné piest a pružina piestu dizajn. S ručným piest, prevádzkovateľ priamo tlačí vodu cez areálu. V piestu design jar, operátor pracuje na napätie pružiny, ktoré potom prináša tlak na espresso (zvyčajne 8 až 10 bar ).
alebo aj viac :http://translate.google.sk/translate...presso_machine
Naposledy upravil lujza.j : 18.03.11 at 20:57
0 0
vgabka vgabka

vgabka je offline (nepripojený) vgabka

učiteľka a účtovníčka
Aj ja som členom tejto debaty o kávovaroch, pretože som si taktiež jedného času kupovala kávovar. Tak ak tu niekto vtipkuje, tak nech si založí osobitnú diskusnú skupinu. Tu píšu ľudia, ktorí stoja pred dilemou, aký kávovar (esspresovar) je najlepší. Ja momentálne mám dva a som s oboma maximálne spokojná. Preto sa chcem podeliť s postrehmi s tými, ktorí idú kávovar kupovať. Tlak 15 barov je vraj optimum pre kávovary (podľa slov odborníkov). Preto ani nejako nehľadaj kávovary s vyšším tlakom. Ak sa rozhodneš pre pákový, tak daj pozor, aby mal závit pre páku vyrobený z kovu (to mi odporúčali odborníci, keď som kupovala svoj). Ja osobne mám KRUPS pákový a bola som s nim veľmi spokojná. Moja rodina si kávu z neho pochvaľovala. Aj latte s napeneným mliekom moje dievčatá pili radi. Pretože som chcela kávovar s mlynčekom, okolo ktorého by bolo menej roboty, tak som začala googlovať, aký je najlepší. Dočítala som sa však, že užívatelia takýchto kávovarov sa dosť sťažujú - raz sa im zasekne káva v mlynčeku, potom ho treba stále čistiť a tak. Tak som sa rozhodla, že ak si chcem zjednodušiť prácu pri príprave kávy, tak to nie je veľmi vhodný typ. Tak som sa rozhodla pre Krups - dolce gusto. Mnoho ľudí ho odsudzuje, pretože kapsule sú dosť drahé. Ale pokiaľ si vyhliadnete akciu v supermarkete, tak ta káva ani nie je taká drahá. A keďže mám dva kávovary, tak prípravu kombinujem. Raz z jedného, raz z druhého. To sú moje postrehy. Čo sa týka značiek, tak tu v niektorých príspevkoch sú spomenuté tie značky, ktoré sú tip top - SAECO, GAGGIA. Ale ja s nimi nemám skúsenosti. Pila som kávu z esspesovaru SAECO, ale tuším z môjho Krupsu mi chutila viac.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
vgabka Pozri príspevok
...... Pila som kávu z esspesovaru SAECO, ale tuším z môjho Krupsu mi chutila viac.
Máme SAECO X small a káva je zakaždým keď ju zmeníme iná. Tak si myslím, že to nie je iným kávovarom, ale použitou kávou
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vgabka Pozri príspevok
Aj ja som členom tejto debaty o kávovaroch, pretože som si taktiež jedného času kupovala kávovar. Tak ak tu niekto vtipkuje, tak nech si založí osobitnú diskusnú skupinu. Tu píšu ľudia, ktorí stoja pred dilemou, aký kávovar (esspresovar) je najlepší. Ja momentálne mám dva a som s oboma maximálne spokojná. Preto sa chcem podeliť s postrehmi s tými, ktorí idú kávovar kupovať. Tlak 15 barov je vraj optimum pre kávovary (podľa slov odborníkov). Preto ani nejako nehľadaj kávovary s vyšším tlakom. Ak sa rozhodneš pre pákový, tak daj pozor, aby mal závit pre páku vyrobený z kovu (to mi odporúčali odborníci, keď som kupovala svoj). Ja osobne mám KRUPS pákový a bola som s nim veľmi spokojná. Moja rodina si kávu z neho pochvaľovala. Aj latte s napeneným mliekom moje dievčatá pili radi. Pretože som chcela kávovar s mlynčekom, okolo ktorého by bolo menej roboty, tak som začala googlovať, aký je najlepší. Dočítala som sa však, že užívatelia takýchto kávovarov sa dosť sťažujú - raz sa im zasekne káva v mlynčeku, potom ho treba stále čistiť a tak. Tak som sa rozhodla, že ak si chcem zjednodušiť prácu pri príprave kávy, tak to nie je veľmi vhodný typ. Tak som sa rozhodla pre Krups - dolce gusto. Mnoho ľudí ho odsudzuje, pretože kapsule sú dosť drahé. Ale pokiaľ si vyhliadnete akciu v supermarkete, tak ta káva ani nie je taká drahá. A keďže mám dva kávovary, tak prípravu kombinujem. Raz z jedného, raz z druhého. To sú moje postrehy. Čo sa týka značiek, tak tu v niektorých príspevkoch sú spomenuté tie značky, ktoré sú tip top - SAECO, GAGGIA. Ale ja s nimi nemám skúsenosti. Pila som kávu z esspesovaru SAECO, ale tuším z môjho Krupsu mi chutila viac.
Či som alebo neviem , nech posúdi každý sám ...
...a preto sa ešte zamyslím ...teraz pre zmenu vážnejšie ...

To s tým mnou uvedeným kávovarom som myslel smrteľne vážne , podané ale na srandovnú nôtu ....

Takže ...vážení , môj názor asi je taký ...

Pri tých poniektorých značkách ale poniektorí pozabudli aj podotknúť / myslím si / , že na aký účel , presnejšie povedané , komu a kde bude takýto kávovar slúžiť ...
Nepredpokladám totiž , že poniektoré uvedené linky , kde sa kávovary šplhajú do výšin aj nad 1.000 € by mal slúžiť len pre jednu rodinu , potiažmo osobu ...skôr by som povedal , že sa už potom jedná o firmu .
Dá sa tiež povedať , že ak aj by šlo o tento prípad , tak tiež jednoznačne stojím si za názorom , že dotyčná osoba je potom nejaký podnikateľ , ktorý si v pohode dá tento kávovar do nákladov ......toto ale nik nespomenie , radšej hneď odsúdi názor / hlavne ten môj / , že sa vtipkuje ...


vgabka...hm , Ty máš dokonca dva , značkové ...odborníkmi doporučené......he , predajca aj vlastnú mater , nos medzi očami niekedy zaprie , len aby predal , kurňa ...
No vidíš ...ja mám tri - koťogó káve varič - a nemenil by som ani za nič ...

Ozaj ...spomenula si slovíčko dilema - pri výbere kávovaru ....
Hm , tak aj ja mám občas dilemu - t.j. kde je vážnejšie nutná a ťažká voľba medzi dvoma vzájomne sa vylučujúcimi možnosťami ....a preto tento výraz spájam s určite iným spojením , ale výber kávovaru medzi to určite nepatrí ...

O zjednodušení prípravy kávy sa radšej ani nezmieňujem , to je len fráza ...tak ako ja , tak aj Ty vodu musíš dať do nádobky , kávu tiež ...tak isto ako aj do iných kávovaričov ......o následných nákladoch ani nevravím , tie už hotové kelímky s obsahom - len vodu cez to nechať prebehnúť , atď...
Chuť kávy ???????....tak to je už vecou každého ...mal som možnosť aj z Dolce gusta , aj iné stroje ...či v kaviarni , či na návšteve ......no čo už , keď mne len tá nostalgia chutí ???....zabijem sa ???
Myslím , že kvôli káve asi nie ...pre iné som sa nepráskol , tak čo ...

P.S.:
Čo sa vtipkovania týka ...he , neprestanem , pokiaľ budem budem vládať ...ale to je už o inom , to by si asi nepochopila / bez urážky / ...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jess Pozri príspevok
Máme SAECO X small a káva je zakaždým keď ju zmeníme iná. Tak si myslím, že to nie je iným kávovarom, ale použitou kávou
vždy to je o káve " zo štandardky " dobré presso nikdy nebude
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vgabka Pozri príspevok
Aj ja som členom tejto debaty o kávovaroch, pretože som si taktiež jedného času kupovala kávovar. Tak ak tu niekto vtipkuje, tak nech si založí osobitnú diskusnú skupinu. Tu píšu ľudia, ktorí stoja pred dilemou, aký kávovar (esspresovar) je najlepší. Ja momentálne mám dva a som s oboma maximálne spokojná. Preto sa chcem podeliť s postrehmi s tými, ktorí idú kávovar kupovať. Tlak 15 barov je vraj optimum pre kávovary (podľa slov odborníkov). Preto ani nejako nehľadaj kávovary s vyšším tlakom. Ak sa rozhodneš pre pákový, tak daj pozor, aby mal závit pre páku vyrobený z kovu (to mi odporúčali odborníci, keď som kupovala svoj). Ja osobne mám KRUPS pákový a bola som s nim veľmi spokojná. Moja rodina si kávu z neho pochvaľovala. Aj latte s napeneným mliekom moje dievčatá pili radi. Pretože som chcela kávovar s mlynčekom, okolo ktorého by bolo menej roboty, tak som začala googlovať, aký je najlepší. Dočítala som sa však, že užívatelia takýchto kávovarov sa dosť sťažujú - raz sa im zasekne káva v mlynčeku, potom ho treba stále čistiť a tak. Tak som sa rozhodla, že ak si chcem zjednodušiť prácu pri príprave kávy, tak to nie je veľmi vhodný typ. Tak som sa rozhodla pre Krups - dolce gusto. Mnoho ľudí ho odsudzuje, pretože kapsule sú dosť drahé. Ale pokiaľ si vyhliadnete akciu v supermarkete, tak ta káva ani nie je taká drahá. A keďže mám dva kávovary, tak prípravu kombinujem. Raz z jedného, raz z druhého. To sú moje postrehy. Čo sa týka značiek, tak tu v niektorých príspevkoch sú spomenuté tie značky, ktoré sú tip top - SAECO, GAGGIA. Ale ja s nimi nemám skúsenosti. Pila som kávu z esspesovaru SAECO, ale tuším z môjho Krupsu mi chutila viac.
škoda, pretože to sú výrobcovia, ktorý vyrábajú iba kaffe mašiny a nie aj iné druhy kuch. spotrebičov.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

buchač Pozri príspevok
Či som alebo neviem , nech posúdi každý sám ...
...a preto sa ešte zamyslím ...teraz pre zmenu vážnejšie ...

To s tým mnou uvedeným kávovarom som myslel smrteľne vážne , podané ale na srandovnú nôtu ....

Takže ...vážení , môj názor asi je taký ...

Pri tých poniektorých značkách ale poniektorí pozabudli aj podotknúť / myslím si / , že na aký účel , presnejšie povedané , komu a kde bude takýto kávovar slúžiť ...
Nepredpokladám totiž , že poniektoré uvedené linky , kde sa kávovary šplhajú do výšin aj nad 1.000 € by mal slúžiť len pre jednu rodinu , potiažmo osobu ...skôr by som povedal , že sa už potom jedná o firmu .
Dá sa tiež povedať , že ak aj by šlo o tento prípad , tak tiež jednoznačne stojím si za názorom , že dotyčná osoba je potom nejaký podnikateľ , ktorý si v pohode dá tento kávovar do nákladov ......toto ale nik nespomenie , radšej hneď odsúdi názor / hlavne ten môj / , že sa vtipkuje ...


vgabka...hm , Ty máš dokonca dva , značkové ...odborníkmi doporučené......he , predajca aj vlastnú mater , nos medzi očami niekedy zaprie , len aby predal , kurňa ...
No vidíš ...ja mám tri - koťogó káve varič - a nemenil by som ani za nič ...

Ozaj ...spomenula si slovíčko dilema - pri výbere kávovaru ....
Hm , tak aj ja mám občas dilemu - t.j. kde je vážnejšie nutná a ťažká voľba medzi dvoma vzájomne sa vylučujúcimi možnosťami ....a preto tento výraz spájam s určite iným spojením , ale výber kávovaru medzi to určite nepatrí ...

O zjednodušení prípravy kávy sa radšej ani nezmieňujem , to je len fráza ...tak ako ja , tak aj Ty vodu musíš dať do nádobky , kávu tiež ...tak isto ako aj do iných kávovaričov ......o následných nákladoch ani nevravím , tie už hotové kelímky s obsahom - len vodu cez to nechať prebehnúť , atď...
Chuť kávy ???????....tak to je už vecou každého ...mal som možnosť aj z Dolce gusta , aj iné stroje ...či v kaviarni , či na návšteve ......no čo už , keď mne len tá nostalgia chutí ???....zabijem sa ???
Myslím , že kvôli káve asi nie ...pre iné som sa nepráskol , tak čo ...

P.S.:
Čo sa vtipkovania týka ...he , neprestanem , pokiaľ budem budem vládať ...ale to je už o inom , to by si asi nepochopila / bez urážky / ...
Buchač, tvoje koťogo je bez pochyby super ale na mokka kávu. presso v ňom neurobíme
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j Pozri príspevok
Buchač, tvoje koťogo je bez pochyby super ale na mokka kávu. presso v ňom neurobíme
Hm ....a poviem Ti ja ???
Tu je odpoveď ...rokmi overená pravda ...ako keby som ja vravel ...ako keby som ja písal ...

http://klimo.blog.sme.sk/c/721/Pamat...na-kotogo.html
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

buchač Pozri príspevok
Hm ....a poviem Ti ja ???
Tu je odpoveď ...rokmi overená pravda ...ako keby som ja vravel ...ako keby som ja písal ...

http://klimo.blog.sme.sk/c/721/Pamat...na-kotogo.html
vždy sa na dovolenke v HR smejem ako majú vypredané Koťogá, to je prvé čo Taloši, ale aj Aziati kupujú, normálne to tam je vypredané. a to Chorváti robia super presso. milujem ich ristretto so super cremou
http://kaviaren.com/clanky/clanky/13...espresso-fakty
ale aj tak si vždy strašne pochutím, keď nám domáca hneď pri príchode urobí ich kávu v džezve.
1 0
vgabka vgabka

vgabka je offline (nepripojený) vgabka

učiteľka a účtovníčka
Máš pravdu ... nepochopila.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač Pozri príspevok
P.S.:
Čo sa vtipkovania týka ...he , neprestanem , pokiaľ budem budem vládať ...ale to je už o inom , to by si asi nepochopila / bez urážky / ...
vgabka Pozri príspevok
Máš pravdu ... nepochopila.


Uvediem do reálu .

Ak zbehneš smrťákovi z lopaty ...nájdeš , začneš sa aj iným pohľadom na svet pozerať ...
Nič nie je tak vážne , aby sa na žart nedalo obrátiť ...respektíve , povedal by som , životný optimizmus a aj iné skutočnosti mi dosť zmenili ten môj životný pohľad...
Ale inak , srandista som bol odjakživa ...bez toho to nejde ...
Alebo aj hej , no s takými osobami sa radšej nebavím...poznám viacerých , je to o ničom .../ znova poznámka - neber osobne ... /....týka sa to len a len skutočného života , net je o niečom inom ...
0 0
magi007 magi007

magi007 je offline (nepripojený) magi007

Ahojte,

Tiez prave uvazujeme o kupe kavovaru.
Napr. videl som dva typy kapslovych kavovarov Krups (Dolce Gusto) a Bosh.

Chcel by som sa spytat aky je medzi nimi rozdiel ? Teda okrem ceny, tam je to evidentne, ale zase pit zlu kavu len preto, lebo som usetril na kavovare tiez nie je vyhra, rovnako ako zaplatit 2x viac a pit rovnaku kavu .... :-)

Vie niekto polopatisticky popisat aky je medzi tymito dvoma rozdiel a vyhody a nevyhody ?

Dakujem
Martin
Naposledy upravil magi007 : 21.11.11 at 10:10 Dôvod: chybicka
0 0
laurin laurin

laurin je offline (nepripojený) laurin

Ceny pri tychto dvoch typoch su porovnatelne. Ja som si teraz kupil bosch tassimo t20 - ten najnizsi model. Ma kapsule naplnene skutocnou mletou kavou (co ma asi aj nestle ale nie som si isty). Kava je od Jacobs a taku som pil aj predtym (kronung) takze preto som aj vybral tento. Mletu kavu Nescafe/Nestle som v obchode nevidel, a nerad by som pil "nesku" z kapsul.
Ale ked kupovat tak potom v Rakusku - cena minuly tyzden v Billa za t20 - €49,9
1 0
magi007 magi007

magi007 je offline (nepripojený) magi007

No tak dobre, cenovo je maly rozdiel, stroje funguju podobne.
V com je rozdiel ? teda okrem vyrobcu ?
Alebo je rozdiel medzi tymi naplnami v kvailte ? A ak ano, ktore su kvalitnejsie ?
0 0
pekur pekur

pekur je offline (nepripojený) pekur

no hlavný rozdiel medzi Tassimo a Dolce Gusto je v tlaku. Tassimo píše o tlaku 3,3 bar, Dolce Gusto 15-19 v závislosti od modelu.
Hlavným nedostatkom oboch je obmedzený počet výrobcov kapsúl - zakaždým to robí len jedna firma Tassimo = Jacobs, Dolce Gusto = Nestle.
Pokaľ viem, najviac výrobcov rovnakých druhov kapsulí je na systém Espresso Point, ktorý pred viac ako 20 rokmi spustila Lavazza a dnes je viac ako 280 výrobcov káv ktoré tieto kapsule plnia. Ďalším podobným systémom je Caffitaly, u nás známa najmä od Tschibo, kde je tiež viacero výrobcov kapsúl na daný systém (na Slovensku dostať kapsule Caffitaly od spomínaného Tschibo, Július Meinl, Cremcaffé, Chicco d Oro, E-café, Dallmayr a možno aj viac). Na webe je mnoho týchto informácií, skúste pohľadať vez Google.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

myslím, že životnosť posledne spomínaných "kafe mašin" je primerane k cene
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať