Zavrieť

Porady

Aky kavovar (espresso) - ake mate skusenosti?

Idem kupovat kavovar a som ochotny zan dat max. 4.000,- Viete mi poradit znacku pripadne konkretny typ? Chcem espresso, co urobi chutnu kavu aj s penou (nie prekvapkavanu). Pozdavaju sa mi tieto:
Krups XP 400030, AEG EA 120 CREMA a Rowenta ES 5100.
Prosim napiste mi Vase skusenosti.
DAKUJEM
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mlieko iba plnotučné-vždy, ale aj v tých aj rozdiel, plnotučné Rajo z toho je dobrá pena,aspoň môj chlap keď mi robí veľké ranné capucinko, tak hovorí, že je z toho najlepšia penaale u nás sa pena robí klasicky-ručne
0 0
milenass milenass

milenass je offline (nepripojený) milenass

Díky. Zajtra kúpime Rajo a vyskúšam
0 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
ivantt Pozri príspevok
Ja mám saeco doma a nedám na neho dopustiť. Nevyrovná sa mu žiadny lidlovy alebo tescový kavovar. Nastavim si kávičku na akú mám chuť. Takže môj názor je taký, že lepšie invesstovať než neskôr ľudovať. Hi, a preave dnes som kupil Meinl že vyskúšam

Ahoj.... a ako Ti chutila zlatá Julius Meinl? My sme sa jej nevzdali, vyskúšali sme fakt rôzne kávy a aj tie čo odporúča výrobca nášho kávovaru Saeco, ale zlatá bola naj-naj lepšia!!
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ahojte. Chcem si kúpiť kávovar SAECO RI9745/01 x small. Nemáte s ním niekto skúsenosti ?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ahojte, ja mám saeco odea go, kupovali sme ho v decembri 2008, hneď medzi sviatkami sa pokazil, musela som ho dať do servisu, bol chybný mlynček, vymenili ho a šlapal, potom sa občas niekoľkokrát zasekol ale zase naskočil, ale permanentne je pod ním kaluž vody, keď sa naposledy zasekol tak som volala do servisu ale bavili sa so mnou ako keby som bola nejaká podvodníčka, tak som ho očistila odvápnila a fungoval, ale teraz záruka bude končiť 23 blikajú kontrolky a mlynček nemelie, čo s ním, poslať do servisu a žiadať naspäť peniaze, že sú s ním stále problémy alebo čo? čo mám urobiť? dík
A ešte pridám svoj názor: keby som kupovala nový kávovar, čiže čo mi vadí pri tomto je, že nevidím či je dostatok vody, tak by so hľadala taký, kde je vidieť hladina vody, lebo koľkokrát som dala pripraviť kávu tváril sa, že je vody dosť, ale urbil len polovicu kávy a zasvietil, že došla voda, takže skoro pred každým použitím som musela nádržku vyberať a kontrolovať vodu.
Naposledy upravil sybila3 : 09.12.10 at 18:27
0 0
suzzix suzzix

suzzix je offline (nepripojený) suzzix

Ahoj, My máme dolce gusto od Krups a sme s ním nad mieru spokojní. Kapsule su dostupne a nasi hostia su ohurení capucinom alebo Late z neho. Je lahko ovladatelný a udrzba je jednoduchá, pretože pri klasických kavovaroch musiš mysliet na to, že ak chces kvalitnu kavu treba ho pravidelne cistit a taktiez kava, ktorá sa otvorí sa musí spotrebovat do 3 dní (aspon myslím), inak vyprchá. Ale co sa týka značiek odporučam švajčiarsku značku JURA.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no už je opravený, ide ešte tichšie ako keď bol nový, ale ja som ho pravidelne odvápňovala a čistila, oni mi napísali, že ho treba častejšie odvápňovať a mazať, ale v návode nevidím žiadne mazanie a neviem čo mám mazať, nemáte niekto saeco odea go alebo podobný? dík
0 0
milenass milenass

milenass je offline (nepripojený) milenass

Sybila3, rada by som Ti pomohla, no ja mám len od októbra Saeco Odea Giro Plus a mne všetko čo treba spraviť ukazuje kávovar. Zatiaľ som ho ani neodvápňovala, lebo pijeme len jednu alebo dve kávy denne. Ale keď som zo začiatku umyvávala tu centrálnu jednotku, tak sa mi zdalo, že je to sem tam mastné ale v ktorých častiach to bolo to Ti presne nepoviem. Skús sa pozrieť do návodu, či to tam niekde nie je uvedené a ja idem prezrieť do toho môjho, či to tam nenájdem
0 0
milenass milenass

milenass je offline (nepripojený) milenass

Tak návod som preštudovala a veru o nejakom mazaní tam nie je ani slovo
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

milenass Pozri príspevok
Sybila3, rada by som Ti pomohla, no ja mám len od októbra Saeco Odea Giro Plus a mne všetko čo treba spraviť ukazuje kávovar. Zatiaľ som ho ani neodvápňovala, lebo pijeme len jednu alebo dve kávy denne. Ale keď som zo začiatku umyvávala tu centrálnu jednotku, tak sa mi zdalo, že je to sem tam mastné ale v ktorých častiach to bolo to Ti presne nepoviem. Skús sa pozrieť do návodu, či to tam niekde nie je uvedené a ja idem prezrieť do toho môjho, či to tam nenájdem
presne aj ja, to je podobný typ, odvápňovala som, keď mi zasvietila kontrolka a v návode nie je mazanie uvedené a tí..... nechcem sa vyjadriť čo v oprave mi napíšu, že častejšie odvápňovať a mazať, ale čo a jak mám vedieť že odvápniť ked nezasvieti, my tiež urobíme 2-3 šálky kávy. Takú hovadinu mi napíšu. A že mazať a čo? prečo to neuviedli v návode?
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

V Rakúsku sme pozerali niečo takéto:
http://www.eduscho.at/Saeco-Kaffeevo...200004299.html
Pijeme Nescafé ale chýba mi tá príma aróma. S takými kávovarmi nemám nijaké skúsenosti, vôbec neviem čo takáto príprava kávy obnáša. Teda ako sa s tým robí, ako sa to čistí atď. Určite nechcem nič na nejaké tablety, jedine na zrnkovú kávu s mlynčekom. Táto cena 300€ je ešte pre mňa akceptovateľná, no viac nedám. To radšej budem ďalej piť tú Nesku. Čo mi poradíte?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

deane7 Pozri príspevok
V Rakúsku sme pozerali niečo takéto:
http://www.eduscho.at/Saeco-Kaffeevo...200004299.html
Pijeme Nescafé ale chýba mi tá príma aróma. S takými kávovarmi nemám nijaké skúsenosti, vôbec neviem čo takáto príprava kávy obnáša. Teda ako sa s tým robí, ako sa to čistí atď. Určite nechcem nič na nejaké tablety, jedine na zrnkovú kávu s mlynčekom. Táto cena 300€ je ešte pre mňa akceptovateľná, no viac nedám. To radšej budem ďalej piť tú Nesku. Čo mi poradíte?
naleješ vodu, nasypeš kávu+nastavíš mlynček, počkáš kým je voda zohriata a zapneš gombík
mlynček treba nastaviť tak aby káva veľmi rýchle nepretekalazmena v zomletí kávy sa ukáže asi tak pri tretej káve.
1 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Dík. A čo čistenie, ako často, náročnosť? V obchode sa tam s predavačkou neporadím keďže ona je taká hlúpa nevzdelaná, nevie vôbec po slovensky. Teda neviem či to tam bol presne ten typ, no cena bola taká.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

deane7 Pozri príspevok
Dík. A čo čistenie, ako často, náročnosť? V obchode sa tam s predavačkou neporadím keďže ona je taká hlúpa nevzdelaná, nevie vôbec po slovensky. Teda neviem či to tam bol presne ten typ, no cena bola taká.
dajú sa kúpiť také "odkalovacie" prášky, to sa nasype do nádržky nechá rozpustiť potom trošku odpustíš,aby sa to dostalo do všetkých trubiek necháš pôsobiť a potom to postupne odpustíš. ja som si to kupovala v "špeci"predajni kde predávajú aj kávu, kedysi boli na Mickievičovej v BA, teraz sú na Žilinskej v BA. ako často čistiť?podľa toho koľko kávy vypijete
1 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Jasne, pýtam sa ako lama, nikdy som taký kávovar nepoužíval, neviem o tom nič. Dlho pijeme Nesku, no asi je čas na zmenu. Tak napríklad 5-6 káv denne by sa v ňom varilo ak nepríde návšteva.
0 0
milenass milenass

milenass je offline (nepripojený) milenass

Deane7, ja mám od jesene Saeco Odea Giro plus - je to niečo podobné a ak neberiem do úvahy prvotný zádrhel - tak zatiaľ pracuje v pohode (klop, klop). Manipulácia je jednoduchá: zapneš vypínač, nastavíš si silu kávy (slabu, strednú alebo silnú) a množstvo vody na šialku. Kávovar si sám pomelie kávu a ty už len čakáš na kávičku. My sme pili 20 rokov Nescu a veru už mám problém domíňať zásobu Gold-ky čo sme si vždy robili U nás je tiež poriadne tvrdá voda ale do kávovaru dávame vodu z kanvice Brita. Pijeme s mužom len tak 1-2 kávy denne a zatiaľ som ešte nemusela odvápňovať. Čistím ho tak raz za týždeň, takže veľa roboty s ním nie je
1 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
deane7 Pozri príspevok
V Rakúsku sme pozerali niečo takéto:
http://www.eduscho.at/Saeco-Kaffeevo...200004299.html
Pijeme Nescafé ale chýba mi tá príma aróma. S takými kávovarmi nemám nijaké skúsenosti, vôbec neviem čo takáto príprava kávy obnáša. Teda ako sa s tým robí, ako sa to čistí atď. Určite nechcem nič na nejaké tablety, jedine na zrnkovú kávu s mlynčekom. Táto cena 300€ je ešte pre mňa akceptovateľná, no viac nedám. To radšej budem ďalej piť tú Nesku. Čo mi poradíte?
Mám presne rovnaký. Kúpili sme na vianoce v NAY za 215 Eur. Bol v akcii a bol posledný. Funguje skvele. Má to keramický mlynček, ktorý sa nastavuje SÁM podľa druhu kávy. Ako písala lujza, najlepšia káva je asi tá tretia kým sa ten mlynček nastaví. Vľavo do nádobky naleješ vodu, vpravo ti vyhaduje použitú kávu. "Papuľuje" na všetko - preplnený odpad, nedostatok vody, nemá kávu .... Zvrchu je zásobník na kávu. Čiže, ak máš vodu a kávu, stačí stlačiť gombík, či chceš malú kávu, veľkú kávu alebo len vriacu vodu na čaj. Pred každým použitím aj hodinku po použití sa sám prečistí - teda trubky. Potom sa aj sám vypne, ale zásobník kávy musíš bohužiaľ vysypať ty . Podľa návodu, ktorý je priložený si veru kávu ani neurobíš, preto toľko píšem . Robí to peknú penu . Vľavo je ešte tryska na napenenie mlieka. Dokúp si džezvu - to je tá nádobka na mlieko. Do nej sa naleje cca 1,5dcl studeného mlieka, trysku ponoríš doň a gombík otočíš do polohy vľavo. Pozor ! Najprv sa tryska sama prečistí, takže ti pôjde do mlieka voda. Preto treba najprv nechať trysku Pinarello prečistiť , aby vytiekla voda a potom zasunúť trysku do mlieka. Ja to robievam tak,že si trysku otočím trochu vľavo a pod 45°uhlom držím džezvu a za pár sekúnd mám plnú džezvu napeneného mlieka. Pozor, tá vrchná kovová tyčka je horúca - neraz som sa popálila. No a potom penu pozbieram a dám do už vopred pripravenej kávičky. Peny je aj 3cm. Posypem škoricovým cukrom a mňáááám. Za tie peniaze sme nadmieru spokojní. Na internete je tento najlacnejší za 300 Eur. No a druh kávy si musíš zistiť sám podľa tvojej chuti. Nám chutila zatiaľ najviac taká čierna Meinl 0,5kg. Teraz sme kúpili zlatú1kg Meinl, ale nemchutí nám a ešte pretým sme mali Segarfreedo a tá nám tiež nemchutila.

Ták a hneď si ju idem urobiť Dobrú chuť !
Naposledy upravil jess : 29.01.11 at 08:48
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

deane7 Pozri príspevok
Jasne, pýtam sa ako lama, nikdy som taký kávovar nepoužíval, neviem o tom nič. Dlho pijeme Nesku, no asi je čas na zmenu. Tak napríklad 5-6 káv denne by sa v ňom varilo ak nepríde návšteva.
v pohode nevadí, tiež sme doma prešli "kávovými" štádiami dlho sme pili prekapávanú, fakt dlho, potom dlho nesku, mne potom prestala chutiť tak som pila zelený čaj až kým sme nekúpili espresso mašinu.asi mesiac máme plnoautomat, predtým sme mali klasický pákový zn.Gaggia/táto firma ako prvá na svete vyrobila espresso mašinu/ ten robil úžasnú kávu, plnoautomat ma zatiaľ nijako neohúril, ale ešte má poslednú šancu musím si kúpiť moju obľúbenú Naber caffe a keď z tej neurobí takú "kaficu" ako pákový tak už neviem
a k tvrdej vode ja som uvažovala, že by som skúsila robiť kávu z kojeneckej vody.ako často čistiť?možno raz za 2mesiace?
2 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Zatiaľ ešte máme doma asi 1,5 kg nesky, tú musíme najskôr vypiť, lebo po kúpe kávovaru by už nešla asi na odbyt. Pozerám na infernete a aj u nás už od 300€ sú automaty s mlynčekom.
Takže ten soc z kávy to niekam dáva bokom?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

deane7 Pozri príspevok
Zatiaľ ešte máme doma asi 1,5 kg nesky, tú musíme najskôr vypiť, lebo po kúpe kávovaru by už nešla asi na odbyt. Pozerám na infernete a aj u nás už od 300€ sú automaty s mlynčekom.
Takže ten soc z kávy to niekam dáva bokom?
ten padá do takej nádržky,ktorú keď je plná vyprázdniš ,inak stroj nepôjde bude tam blikať závada
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať