Zavrieť

Porady

Preco vzdelani a sikovni ludia, ktori by mali na to, radsej hladaju zamestnavatela?

V poslednej dobe pocujem (a vidim) vela ludi s fantastickym vzdelanim ako hovoria (a pisu), ze si nevedia najst pracu. Ako je to mozne? Ved by sa o nich mali bit zamestnavatelia. Ohanaju sa tu roznymi skolami, znalostami, posielaju denne 10 ponuk.... a predsa ziadna robota. A potom len nariekaju a sa navzajom hladkaju, ze to pre to a pre hento a si hladaju dovody. Pre mna je to dost cudne. Myslim si, ze by velka cast tychto nenachadzacov prace mohla zacat podnikat - ved maju na ruke viac tromfov ako ostatni. Ja ked som si dlhsi cas nenachadzal pracu co by mi vyhovovala, tak som zacal pracovat bez "bacu". Stal som sa bacom sam seba... A mozno prave to je ten problem, ze ked clovek zacne podnikat a sa musi niekedy (casto ) sam nakopat do zadku, aby sa pustil do prace, tak to nedokazu. Ale podla mna buducnost Slovenska nie je v masovom zamestnavani sa v Peugeot, WV, KIA, IBM, McDonalds.... ale v sebarealizovani sa v podnikani. Ze by tu ludom chybala odvaha, chut, ochota robit trocha viac...? Asi ano. Mam taky pocit, ze slovac potrebuje mat nad sebou nejakeho "bacu - pastiera" ci uz v politike alebo v praci, co ich popozenie a sem tam svihne bicom. Pravdaze si nemyslim, ze by mali podnikat uplne vsetci - napr. zdrav. a soc. pracovnici, policajti, hasici atd. A zase niektori na to jednoducho nemaju. Ale ti co na to maju nech tu nenariekaju. Kto je zdravy a ma chut nieco dosiahnut, tak to urcite dosiahne. A tiez si myslim, ze vo vacsine pripadov nemoze byt brzdou ani nedostatok penazi na rozbehnutie. VZDY SA DAJU NAJST CESTY. Ci uz si pozicat, dat sa dokopy s niekym alebo si zarobit-nasetrit aspon malinky kapitalik. Zacat sa da aj v malom...
Naposledy upravil Dav : 24.10.10 at 12:17 Dôvod: doplnenujem par slov
Usporiadat
Téma je uzavretá.
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
emik Pozri príspevok
Anklar, preco nesuhlasis s tym citatom?
Emik, odpísala som ti, že neviem, prečo s tým citátom nesúhlasím, ale, že s ním nesúhlasím pocitovo.
Tak, už viem, prečo! Bastian to presne popisuje vo svojom príspevku č. 57. No nie je to zaujímavé? Takto som na to prišla aj ja, že prečo!
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Bastian Pozri príspevok
Nie system vychovava ale my - ludia. Vsetko co je a ako to je, je preto tak, lebo si to ludia tak vytvorili, lebo to tak chceli, pripadne odovzdali moc do ruk tym, ktorym chceli aby za nich riesili...
Akurat v tej politike je to tak, ze si ludia niekoho zvolia na zaklade slubov a potom cakaju, ze to aj dodrzi. Bohuzial to ale nie je vzdy tak - sem-tam urobia ine ako slubovali. Vtedy to uz nie je uplne o tom, ze by ludia mali to co chceli. Ale aj tak nemaju pravo nadavat na nich - predsa ich tam dostali oni. Vdaka svojej kratkozrakosti a necitanim medzi riadkami si ludia casto zvolia zleho krala, ktory ich potom trocha ofakli. Na stastie sme na Slovensku - mame tu pekne citatelnych politikov.
Aspoň aká taká nádej pre svetlejšiu budúcnosť. Ak poznáš tých opačných tak pošepkaj. Pôjdem do radu aj trikrát.
0 0
emik emik

emik je offline (nepripojený) emik

anklar Pozri príspevok
Emik, odpísala som ti, že neviem, prečo s tým citátom nesúhlasím, ale, že s ním nesúhlasím pocitovo.
Tak, už viem, prečo! Bastian to presne popisuje vo svojom príspevku č. 57. No nie je to zaujímavé? Takto som na to prišla aj ja, že prečo!
ano rozumiem, no darmo kym zakaznikom bude vyhovovat to ze nakupia vsetky potraviny napriklad pod jednou strechou tak male firmy mozu zaujat len kvalitou sluzieb a uctou k zakaznikovi.

zakaznici na slovensku by mali byt trochu viac narocnejsi a stat si za svojimi pravami.

To, ze na Slovensko prichadzaju zahr. investori je fajn, ale urcite treba mysliet na to ze po par rokoch (az cena prace stupne na uroven inych krajin v eu) tak tieto firmy sa zbalia a odidu. Preto by sa mali neustale zlepsovat podmienky pre slov. firmy. Co moze robit len vlada.

A s tym suvisi zmyslanie ludi na slovensku -> posledne volby a ich vysledok; Podla mna vacsina ludi ma pocit, ze vsetci by sme si mali byt rovni, ze ten kto viac zaraba by mal platit vacsie dane a ludia sa spoliehaju, ze stat sa o nich postara(resp. musi sa postarat).

Co moze spravit kazdy jeden z nas? Mozme prispiet k tomu tak, ze nase deti (sice ziadne este nemam) budeme vychovavat v tom duchu, ze sme strojcom vlastneho stastia, musime mat ciel, ist za nim a nieco pre to spravit. Nebat sa povedat svoj nazor a pytat sa. Samozrejme toto sa musi podporovat aj v skolskych zariadeniach.
No a predovsetkym MY musime takto mysliet
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Emik, v úplnej miere súhlasím s Tvojím príspevkom č. 64. K časti Tvojej vety, citujem: "...väčšina ľudí má pocit...že ten, kto viac zarába by mal platiť väčšie dane..." pridávam toľko, že to, samozrejme, tiež považujem za hlúpe. Kričí z toho iba hlúposť podľa môjho názoru. Tí, ktorí zarábajú viac, aj platia predsa vyššie dane. Hádam, škoda komentovať, aj tak to za nás p o r i e š i a.
Poriešiť = ledabolo pristupovať k problematike, len aby sa nepovedalo, že tomu nebola venovaná pozornosť.
Riešiť / vyriešiť = komplexný prístup k problematike s efektívnym výsledkom.
(tak, ľudovo vysvetlený rozdiel medzi dvoma výrazmi)
0 0
emik emik

emik je offline (nepripojený) emik

No ale musim povedat, ze som rada, ze to neplati pre vsetkych ako tu mozem citat. A pevne verim, ze sa to bude vyvijat len tym dobrym smerom.

Este k tomu problem problem uspiet na pohovore. Je to ako s predajom tovarov ci sluzieb. Treba predat vlastnu osobu - vedomosti, skusenosti, atd. To si tiez vyzaduje aby clovek porozmyslal, co moze byt zle, ze aplikujem denne na 10 ponuk a vysledok ziaden... - > proaktivny pristup?
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

emik Pozri príspevok
No ale musim povedat, ze som rada, ze to neplati pre vsetkych ako tu mozem citat. A pevne verim, ze sa to bude vyvijat len tym dobrym smerom.......
Ja tiez pevne verim, ze po kratkej pauze sa bude pokracovat v konstruktivnom rieseni problemov Slovenska.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Bojim sa ze to celkom nie je len o slovensku, treba sa nad tym systemom skutocne zamysliet. Ked spominate dane, ani to nie je pravda, ze ked zarabam viac tak aj viac platim, podla mna to len uplny idealista, pripadne maximalne statocny clovek moze povedat, pretoze tak to vobec nefunguje. Aspon nie v podnikani. Obzrite sa okolo seba ako to funguje, kolko je sedej a este viacej ciernej ekonomiky a nic sa nedeje. Tie hocikedy blaznive zakony su vysledkom slovenskej povahy, ze akonahle vyjde nejaky zakon uz aj kazdy rozmysla ako ho obide, a mozem tieto priklady vraviet do polnoci. Potom aj ten skutocne vzdelany clovek sa v takomto systeme spekulantov musi stratit . Ja som v tomto smere uz davno stratila iluzie a ratam sa k ciernym "prognostikom" /to si ale tentoraz fandim haha/
0 0
emik emik

emik je offline (nepripojený) emik

tetrisss Pozri príspevok
Potom aj ten skutocne vzdelany clovek sa v takomto systeme spekulantov musi stratit . Ja som v tomto smere uz davno stratila iluzie a ratam sa k ciernym "prognostikom" /to si ale tentoraz fandim haha/
nic zle nevidim na tom, ak niekto pozna zakony a vie co a ako robit aby ich neporusil a aby maximalizoval svoj zisk
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
emik Pozri príspevok
nic zle nevidim na tom, ak niekto pozna zakony a vie co a ako robit aby ich neporusil a aby maximalizoval svoj zisk
Lenze ja som nehovorila o dodrzovani zakonov, ale o obchadzani, proti vyuzitiu moznosti zakona nemam nic, kazdy je cudny ak to nerobi. Druha vec je ale, kto tvori tie zakony a pre koho, napr.o predcasnych dochodkoch, len tak mimo temy.
0 0
xmarcelx xmarcelx

xmarcelx je offline (nepripojený) xmarcelx

Ahoj Avandgard,

podľa tvojho príspevku o školskom systéme mi napadá, že si isto čítal knihu od Roberta Kiysakiho "bohatý otec, chudobný oted", alebo sa mýlim?
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

[quote=Bastian;540854]1. Napisal tu niekto, ze na rozhodnuti byt zamestnancami je nieco zle?
Tuto temu som zalozil po tom, ako sem (na poradu) vypisovala Habibti (kludne si to pozri) co vsetko vystudovala... ako denne vypisuje 10 ziadosti atd. a napriek tomu sa jej nedari zohnat pracu. Preto som sa rozhodol zalozit tuto temu.


Bastian ma milujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. Je mi to jasne........................................
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

[quote=habibti;545447]
Bastian Pozri príspevok
1. Napisal tu niekto, ze na rozhodnuti byt zamestnancami je nieco zle?
Tuto temu som zalozil po tom, ako sem (na poradu) vypisovala Habibti (kludne si to pozri) co vsetko vystudovala... ako denne vypisuje 10 ziadosti atd. a napriek tomu sa jej nedari zohnat pracu. Preto som sa rozhodol zalozit tuto temu.


Bastian ma milujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. Je mi to jasne........................................
No co uz... si ma odhalila
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Nad Bastianovou hlavičkou dnes nesvieti slniečko. Neva, zajtra isto vykukne - dobre, Bastian?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,

Bastian ma milujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

anklar Pozri príspevok
Nad Bastianovou hlavičkou dnes nesvieti slniečko. Neva, zajtra isto vykukne - dobre, Bastian?
Mila Anklar, prosim Ta napis odkial si na to dosla, ze nad mojou hlavickou dnes nesvieti slniecko?
Ved mam od rana fantasticku naladu. A teraz ked sa tu objavila Habibti, tak az ziarim od stastia
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

hanelie Pozri príspevok
Ako vidim, dobre sa tu zabavate.
A ja sa tu cervenam...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Bastian Pozri príspevok
Ako vidim, dobre sa tu zabavate.
A ja sa tu cervenam...
Tak to by som chcela vidieť Bastian, ako sa Ty červenáš....
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

danushka Pozri príspevok
Tak to by som chcela vidieť Bastian, ako sa Ty červenáš....
Takto:
Naposledy upravil Bastian : 09.12.08 at 21:40
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

ahojte,
je mnoho ludi, pre ktorych je najlepsie byt na pozicii zamestnanca, aby sa mohli venovat naplno svojej specializacii, a nie mamagnentu, ku ktoremu vobec nemusia mat vztah,
na druhej strane, je mnoho zamestnancov, ktori poukazuju na vyhody podnikatelov, tym by som odporucila ist robit sam na seba,

no urcite by som uvitala, aby vsetky nalezitosti tykajuce sa odvodov, dani, poisteni .... mal na starosti kazdy jednotlivec sam, aby si sam za to vsetko zodpovedal, (kolko casu by mu potom ostalo na samotnu pracu?)

a snad by kazdy aj jednoduhsie vedel ponuknut svoju pracu, resp. by si ju vedel ohodnotit, plati aj z opacnej pozicie
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Bastian Pozri príspevok
Takto:
Ahojko, Bastian!
Teraz som sa pozrela ako sa vieš červenať. Hmm, Bastian, ako ti rozumieť?
Pamätáš sa, minule v jednej téme (neviem v akej) sme sa názorovo zhodli a teraz sa už červenáš takto ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať