Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
dobrý...
túto tému som začal čítať skončil som na 11 strane, čítal som aj iné témy. zhruba postup mi je jasný len mám pár doplnujúcich otázočiek:
1. majetok sro a moj osobny je od seba oddelený že? čiže ak auto je prihlasený na spoločnosť, aj ked som spoločníkom sro, tak už nie je moje, resp. mňa ako FO? ide mi o to, že žena je zťp a sa jej pýtajú pri vybavovaní prispevku na auto, že či vlastníme iné auto. čiže takto ak by bolo písané na sro, nemohol by nikto povedať, "šak oni majú auto"?
2. Môžem do ZI dať aj noťas, ak nemám naň doklad o kúpe? resp. iné osobné veci, ktoré by takto patrili výhradne pod sro?
3. Doteraz som FO neplatca. Môžem prejsť nasro bez toho aby som menil IČO, DIČ?
4. AK by sa menilo ičo, dič, tak môžem súbežne byť aj FO aj PO, samozrejme pri vedení účtovníctva ju pre FO a PU pre PO? Alebo treba živnosť zrušiť?
5. AK budem v sro a som zároveň zamestnanec(chcem odísť zo školstva a nechcem hupnúť do vody nepripravený, chcem mať kontakty a už trochen nejaké meno), tak odvody neplatím? FO som druhý rok, zatiaľ ako FO nemám prijmy na platenie do SP a Zdr. odvody nemusím lebo som zamestnanec.
6. Môžem byť ako sro tiež neplatca? resp. zákon o dph platí pre mna rovnako ako pre FO, že?
7. ak som FO, tak už nemusím nanovo vybovať živnostenské listy, že? a môže byť sro pokračovateľom FO?
8. vraj ked som sro, tAK môžem od seba odkúpiť veci ako od FO. je to pravda?
9. môžem byť spoločníkom sro, ked som zamestnanec vo verejnom záujme(učiteľ). činnosť sro je odlišná od učiteľovania(akurát doučovanie, ale to je mimoškolská činnosť)
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
alessi Pozri príspevok
dobrý...
túto tému som začal čítať skončil som na 11 strane, čítal som aj iné témy. zhruba postup mi je jasný len mám pár doplnujúcich otázočiek:
1. majetok sro a moj osobny je od seba oddelený že? áno
čiže ak auto je prihlasený na spoločnosť, aj ked som spoločníkom sro, tak už nie je moje, resp. mňa ako FO? ide mi o to, že žena je zťp a sa jej pýtajú pri vybavovaní prispevku na auto, že či vlastníme iné auto. čiže takto ak by bolo písané na sro, nemohol by nikto povedať, "šak oni majú auto"? nemôžu, je to cudzie auto
2. Môžem do ZI dať aj noťas, ak nemám naň doklad o kúpe? resp. iné osobné veci, ktoré by takto patrili výhradne pod sro? do ZI nie, je to omplikované riešenie, proste NB a iné veci predáš, ale pozor na cenu, aby bola do 10% ZI - pozri iné témy.
3. Doteraz som FO neplatca. Môžem prejsť nasro bez toho aby som menil IČO, DIČ? ty ako FO=SZČO máš svoje IČO, DIČ a to ti zostane, sro bude mať nove IČO aj DIČ.
4. AK by sa menilo ičo, dič, tak môžem súbežne byť aj FO aj PO,
ty nie si FO aj PO, si iba FO, sro je samostaný právny subjekt, to nie si ty.

samozrejme pri vedení účtovníctva ju pre FO a PU pre PO? ano
Alebo treba živnosť zrušiť? netreba
5. AK budem v sro a som zároveň zamestnanec(chcem odísť zo školstva a nechcem hupnúť do vody nepripravený, chcem mať kontakty a už trochen nejaké meno), tak odvody neplatím? FO som druhý rok, zatiaľ ako FO nemám prijmy na platenie do SP a Zdr. odvody nemusím lebo som zamestnanec. SRO odvody neplatí, ked nema zam-cov a ty nebudeš zam-ec, že?
6. Môžem byť ako sro tiež neplatca? resp. zákon o dph platí pre mna rovnako ako pre FO, že? áno, platí rovnako. sro bude naplatiteľ DPH, pokiaľ ju nezaregistruješ
7. ak som FO, tak už nemusím nanovo vybovať živnostenské listy, že? a môže byť sro pokračovateľom FO? toto je čo za otazka? doteraz chápeš, že SZČO a SRO su samostatné, a teraz takáto otázka? samozrejme, že pre sro musíš vybaviť ŽL nanovo, a sro sa nestane pokračovateľom FO automaticky, právne, ale len svojim podnikaním - preberie tvojich klientov apod.

8. vraj ked som sro, tAK môžem od seba odkúpiť veci ako od FO. je to pravda? viď odpoved pri 2.
9. môžem byť spoločníkom sro, ked som zamestnanec vo verejnom záujme(učiteľ). činnosť sro je odlišná od učiteľovania(akurát doučovanie, ale to je mimoškolská činnosť)
a SZČO si mohol a môžeš byť? ak je tam kolízia alebo zádrhel, tak spoločník môžeš byť isto, treba zvážiť, či môžeš byť konateľ.
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
Ďakujem za odpovede. Aj ked nie vsetky ma potešili. Ale taký je zákon.
Len rámcovo:
1. ak niečo prevádzam na sro tak to robím kupno-predajnou zmluvou kde predávajúci som ja FO a kupujúci sro? Celkový Him nesmie byť viac ako 500€ alebo jedna položka nesmie mať cenu viac ako 500€?
2. sro môže mať rovnaké meno ako dodatok obchodného mena SZCO ak nie je zapísaná v OR? Teda s prídavkom sro.
3. ako SZCO si vravela že nemusím mať súhlas šéfa a že ako konateľ sro musím. Tak teraz neviem či ako konateľ môžem byť či nie ked som zamestnaný ako učiteľ.
4. Ako spoločník si chcem nechať vyplácať zisky. Tak tie odvody budú teda nutne. Či platí aj tu že prvý rok nič neplatím a potom podľa obratu?
5. môžem si dať na sro dať povedzme obchod a kupovať tak knihy od seba ako FO s tým že sro bude dobrovoľný platca dph?

sro chcem založiť kvôli oddeleniu osobného majetku a kvôli obchodnej činnosti.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
[QUOTE=alessi;1793428]Ďakujem za odpovede. Aj ked nie vsetky ma potešili. Ale taký je zákon.
Len rámcovo:
1. ak niečo prevádzam na sro tak to robím kupno-predajnou zmluvou kde predávajúci som ja FO a kupujúci sro? Celkový Him nesmie byť viac ako 500€ alebo jedna položka nesmie mať cenu viac ako 500€?
2. sro môže mať rovnaké meno ako dodatok obchodného mena SZCO ak nie je zapísaná v OR? Teda s prídavkom sro.
3. ako SZCO si vravela že nemusím mať súhlas šéfa a že ako konateľ sro musím. Tak teraz neviem či ako konateľ môžem byť či nie ked som zamestnaný ako učiteľ.
4. Ako spoločník si chcem nechať vyplácať zisky. Tak tie odvody budú teda nutne. Či platí aj tu že prvý rok nič neplatím a potom podľa obratu?
5. môžem si dať na sro dať povedzme obchod a kupovať tak knihy od seba ako FO s tým že sro bude dobrovoľný platca dph?

1 áno, prečo do 500.- Eur HIM ? Môže byť viac /do 1 659,70 Eur/ ak máš na mysli odpisy
2. áno
3. môžeš
4. až keď nejaký zisk vytvoríš
5. Nedoporučujem obchodovať ako sro so sám sebou ako FO k vôli DÚ. Nie je to podľa O.K.
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
Ďakujem.
1. Kejka uviedla ze 10% zo Zi pri prepise majetku na sro.
5. Ani keby slo o bezplatny prevod? Tak asi ukoncim zivnost potom po vytvorení sro. S tým že sro bude mať rovnaké predmety podnikania. Len si dám niečo iné ako hlavnú činnosť.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
alessi Pozri príspevok
Ďakujem.
1. Kejka uviedla ze 10% zo Zi pri prepise majetku na sro.
5. Ani keby slo o bezplatny prevod? Tak asi ukoncim zivnost potom po vytvorení sro. S tým že sro bude mať rovnaké predmety podnikania. Len si dám niečo iné ako hlavnú činnosť.
Ak no napísala KEJKA, tak je to O.K. Potom prečo zbytočná otázka ?
5. Maloobchod alebo veľkoobchod ako sro môžeš prevádzkovať. Ja som myslela že by si si chcel ako PO kupovať tovar od FO. K tomuto som dala nie.
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
Ja som od Kejky nepochopil ze ci ten celkovy prevod môže byť desať percent alebo len jedna položka
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

alessi Pozri príspevok
Ja som od Kejky nepochopil ze ci ten celkovy prevod môže byť desať percent alebo len jedna položka
Kejka mala na mysli toto ustanovenie obch. zák.:
§ 59a
Na začiatok

(1) Ak spoločnosť nadobúda majetok na základe zmluvy uzatvorenej s jej zakladateľom alebo spoločníkom za protihodnotu vo výške najmenej 10 % hodnoty základného imania, musí byť hodnota predmetu zmluvy určená znaleckým posudkom. Táto zmluva nemôže nadobudnúť účinnosť skôr, ako bude uložená spolu so znaleckým posudkom v zbierke listín. Ak je na účinnosť zmluvy potrebný zápis do osobitnej evidencie podľa osobitného zákona, musí byť zmluva spolu so znaleckým posudkom uložená do zbierky listín pred zápisom do osobitnej evidencie.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Dobrý deň,

podávam elektronický návrh na zápis spoločnosti s ručením obmedzeným a zaujímalo by ma, či môžem k súhlasu vlastníka nehnuteľnosti priložiť výpis z katastra, stiahnutý z internetu, alebo je potrebné skenovať originál výpis, ktorý si vyžiadam na katastri za 8 EUR?
0 0
zvladnemto zvladnemto

zvladnemto je offline (nepripojený) zvladnemto

Dobrý deň,

Podávam návrh na prvozápis spoločnosti, avšak trošku som sa omeškal a až teraz som prišiel nato že uplynula 90dňová lehota platnosti ZL. Spoločenskú zmluvu mám spísanú 12.04.2011 ZL vydané 20.04.2011. Je potrebné prepracovať aj spoločenskú zmluvu alebo stačí vyaviť len nové zivnostenské oprávnenie?

Ďakujem,
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zvladnemto Pozri príspevok
Dobrý deň,

Podávam návrh na prvozápis spoločnosti, avšak trošku som sa omeškal a až teraz som prišiel nato že uplynula 90dňová lehota platnosti ZL. Spoločenskú zmluvu mám spísanú 12.04.2011 ZL vydané 20.04.2011. Je potrebné prepracovať aj spoločenskú zmluvu alebo stačí vyaviť len nové zivnostenské oprávnenie?

Ďakujem,
Kľudne to podaj, už to vôbec nesledujú, zrejme to zo zákona vypadlo.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Konateľ a spoločník zmenil trvalý pobyt. Nahlásil to na živnostenskom, máme o tom úradný záznam. Do OR posielam:
dodatok k zakladateľskej listine
úplné znenie zakladateľskej listiny
zápisnicu z valného zhromaždenia
úradný záznam o zmene trvalého pobytu

Dobre si myslím? Ďakujem za odpovede.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Economic Pozri príspevok
Žiadny dodatok, iba úplné znenie, môže byť úradný záznam a Vyhlásenie o zmene trvalého pobytu.
Pri elektronickom podaní môžeš ušetriť 50 % na súdnom poplatku.

Ďakujem za odpoveď. A vyhlásenie o zmene trvalého pobytu musí byť priložené? Ak áno, akú má mať formu? Ešte som sa s tým nestretla.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
dogicka Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď. A vyhlásenie o zmene trvalého pobytu musí byť priložené? Ak áno, akú má mať formu? Ešte som sa s tým nestretla.
To Vyhlásenie je podľa § 4 ods. 5 Vyhl. 150/2007 ktorou sa dopĺňa vyhláška 25/2004.
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

ahojte, vedel by mi niekto poradit? kamarati boli dnes podpisat u notara spolocensku zmluvu. nasledne sli na zivnostensky urad a tam im pani vyskrtla jednu cinnost. povedala im, ze pri zapise spolocnosti do ORSR nebudumat problem, ze v spolocenskej zmluve je 11 cinnosti a na ZL ich bude len 10.
nevie niekto z vas - naozaj to nebude problem? podla mna by sa spolocenska zmluva mala zhodovat s tym, co bude zapisane v ORSR, nie? dakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
*agatha* Pozri príspevok
ahojte, vedel by mi niekto poradit? kamarati boli dnes podpisat u notara spolocensku zmluvu. nasledne sli na zivnostensky urad a tam im pani vyskrtla jednu cinnost. povedala im, ze pri zapise spolocnosti do ORSR nebudumat problem, ze v spolocenskej zmluve je 11 cinnosti a na ZL ich bude len 10.
nevie niekto z vas - naozaj to nebude problem? podla mna by sa spolocenska zmluva mala zhodovat s tym, co bude zapisane v ORSR, nie? dakujem.
Môže to prejsť aj bez jedného predmetu podnikania. Môže sa na poslednú stranu návrhu napísať, že predmet číslo .... sa dá do OR zapísať po nadobudnutí Povolenia na jeho vykonávanie. Len pripomeniem, že pri elektronickom podaní do OR /okrem JKM, tam ešte platí 331,50 Eur/ sa dá ušetriť 50 % na súdnom poplatku, ale to asi vieš.
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

dakujem. k tomu elektronickemu podaniu nie je potrebny zaruceny elektronicky podpis?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
*agatha* Pozri príspevok
dakujem. k tomu elektronickemu podaniu nie je potrebny zaruceny elektronicky podpis?
Áno je potrebný, no nemusíš ho vlastniť sama, môžeš to podať prostredníctvom niekoho, kto ho má.
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

naozaj? tak to je super! to hned idem oznamit kamaratom :-)
pekny vecer.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
*agatha* Pozri príspevok
naozaj? tak to je super! to hned idem oznamit kamaratom :-)
pekny vecer.
Aj tebe krásny večer !
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať