Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

V oznámení o odmietnutí zápisu zmien píšu, že osobou oprávnenou na udelenie plnomocenstva je obchodná spoločnosť, konajúca prostredníctvom svojho štatutárneho zástupcu.
Je treba napísať, že Obchodná spoločnosť, ktorá je zastúpená konateľmi xxxxx splnomocňuje, alebo mohlo by byť splnomocnenie napísané aj takto:


Dolupodpísaní

Jan xxxxx, nar. 4.1.1990, r.č. ..........., bytom ..... SR
Tomáš xxxx, nar. 3.7.1981, r.č. ............, bytom .... SR
ako konatelia spoločnosti Birkenau, s.r.o., so sídlom 999 01 Dolná Ves, ktorá vznikla dňom 24.03.2010, a ktorá je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Trenčín, v oddieli sro, vo vložke č. 24555/R,
týmto splnomocňuje
Petra xxxxxx, bytom 95501 Bytčice, nar. 20.10.1970, r.č. ......, ČOP: EB.....

na vykonávanie všetkých potrebných úkonov voči Obchodnému registru v Trenčín, vrátane podania návrhov, doručovania písomností, prijímania rozhodnutí, podávania opravných prostriedkov voči rozhodnutiam tohoto orgánu a vzdávania práva na odvolanie, ako aj vykonania ďalších úkonov, ktoré bude v súvislosti s uvedeným potrebné a vhodné vykonať, najmä tých, ktoré bude potrebné a vhodné vykonať v súvislosti s prevodom obchodného podielu Jána xxxxx, odstúpení konateľa Jána xxxx a zmenou sídla obchodnej spoločnosti Birkenau s.r.o., a to podaním návrhu na zápis zmien, ako aj prípadným vykonaním opráv a doplnení návrhu a podaní vysvetlení.

V Dolnej Vsi dňa 20.5.2011




.............................................. .............................................. .

Jan xxxx Tomáš xxxx
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Prosím o radu. SRO postavila budovu, kde bude aj nové sídlo spoločnosti. Už prebehla kolaudácia a máme pridelené súpisné číslo. Pri zmene sídla spoločnosti budem robiť zmenu v OR, musím priložiť aj list vlastníctva? Pretože ten budem mať tak o mesiac.
0 0
azeko azeko

azeko je offline (nepripojený) azeko

Zdravím poraďáci,

Dnes som volal pani na živnostensky úrad s otázkou čo všetko potrebujem k vydaniu ZL právnickej osobe. Oznámila mi ze spoločenskú zmluvu, žiadosť, kolky, doklady o odbornej spôsobilosti a splnomocnenie keďže to vybavujem za otca.

Otázka je či mi nezabudla oznámiť, že potrebujem aj list vlastníctva kde bude zriadené sídlo spoločnosti. Potrebujem ho?

Za skorú radu veľmi pekne ďakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
LV budeš potrebovať na zápis do OR, na ŽL netreba.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
azeko Pozri príspevok
Zdravím poraďáci,

Dnes som volal pani na živnostensky úrad s otázkou čo všetko potrebujem k vydaniu ZL právnickej osobe. Oznámila mi ze spoločenskú zmluvu, žiadosť, kolky, doklady o odbornej spôsobilosti a splnomocnenie keďže to vybavujem za otca.

Otázka je či mi nezabudla oznámiť, že potrebujem aj list vlastníctva kde bude zriadené sídlo spoločnosti. Potrebujem ho?

Za skorú radu veľmi pekne ďakujem.

Povedala správne. Živnostenský toto už nerieši. No spomenutý doklad bude treba na zápis sro do OR. Môžeš aj priamo cez JKM elektronicky žiadať podanie, ale u nich neplatí zľava na SP 50 %, preto treba zvoliť niekoho na zápis, kto má ZEP a môže byť to byť výhoda.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Economic Pozri príspevok
V Tvojom prípade, ak budovu vlastní Vaša firma áno, aby sa to vlastníctvo vedelo preukázať. Môže to byť LV stiahnuté z kataster portálu. Doporučujem podať to elektronicky, ušetríte na SP.
Ďakujem, takže nemusí byť list vlastníctva s kolkom, keď stačí stiahnutý s kataster portálu?
0 0
azeko azeko

azeko je offline (nepripojený) azeko

Economic Pozri príspevok
Povedala správne. Živnostenský toto už nerieši. No spomenutý doklad bude treba na zápis sro do OR. Môžeš aj priamo cez JKM elektronicky žiadať podanie, ale u nich neplatí zľava na SP 50 %, preto treba zvoliť niekoho na zápis, kto má ZEP a môže byť to byť výhoda.
Uvažujem nad tým elektronickým podaním aby som ušetril polovicu poplatku. Avšak dnes som nepochodil na živnostenskom úrade, na moje viazané činnosti:
1. Opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení tlakových.
2. Opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení plynových.
3. Bezpečnostnotechnické služby.

potrebujem dokladovať čestné prehlásenie o tom že uvedené činnosti budem vykonávať sám ako jediný konateľ v jednoosobovej sro , pretože osvedčenia na uvedené činnosti sú vystavené na moje meno a nie na právnicku osobu. Lámem si s tým hlavu ako to napísať aby mi to vzala.

Stretli ste sa s tým už niekedy? Ako by malo vyzerať do prehlásenie?

Som vdačný za každú radu.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
azeko Pozri príspevok
Uvažujem nad tým elektronickým podaním aby som ušetril polovicu poplatku. Avšak dnes som nepochodil na živnostenskom úrade, na moje viazané činnosti:
1. Opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení tlakových.
2. Opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení plynových.
3. Bezpečnostnotechnické služby.

potrebujem dokladovať čestné prehlásenie o tom že uvedené činnosti budem vykonávať sám ako jediný konateľ v jednoosobovej sro , pretože osvedčenia na uvedené činnosti sú vystavené na moje meno a nie na právnicku osobu. Lámem si s tým hlavu ako to napísať aby mi to vzala.

Stretli ste sa s tým už niekedy? Ako by malo vyzerať do prehlásenie?

Som vdačný za každú radu.
Ja som sa síce s tým ešte nestretla, ale v záhlaví by boli tvoje údaje, meno, priezvisko, r.č. bydlisko a v samotnom texte by som dala :
čestne vyhlasujem, že činnosti : .... tie by som všetky vypísala, budem vykonávať sám, ako konateľ spoločnosti. Spoločnosť nezamestnáva na tieto činnosti žiadnu inú osobu. A napísala by som aj to, že toto vyhlásenie slúži ako poddoklad k žiadosti o vydanie Osvedčenia o živnostenskom oprávnení...... a podpis...
Podľa mňa je to maximálne postačujúce.
0 0
azeko azeko

azeko je offline (nepripojený) azeko

Economic Pozri príspevok
Ja som sa síce s tým ešte nestretla, ale v záhlaví by boli tvoje údaje, meno, priezvisko, r.č. bydlisko a v samotnom texte by som dala :
čestne vyhlasujem, že činnosti : .... tie by som všetky vypísala, budem vykonávať sám, ako konateľ spoločnosti. Spoločnosť nezamestnáva na tieto činnosti žiadnu inú osobu. A napísala by som aj to, že toto vyhlásenie slúži ako poddoklad k žiadosti o vydanie Osvedčenia o živnostenskom oprávnení...... a podpis...
Podľa mňa je to maximálne postačujúce.
Ďakujem veľmi mi Vaše rady pomohli, pripájam súbor môžte sa nato pozrieť a možno poslúži aj ostatným, ktorí sa s niečím podobným stretnú.

cestne-prehlasenie.doc
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

Zdravim Vas. Chcem sa opytat skusenejsich, idem zakladat srocku 3 spolocnikom a sucasne aj konatelom. Kazdy z nich ma cca po 4 rozne zivnost. opravnenia. A teraz moja otazka znie: Kazdy musi ist na zivnostensky urad a poziadat o vypis ZO, samozrejme vo vypise musi byt uz uvedena zakladajuca sro, sidlo, ico,... . A co ked kazdy z konatelov ma ine ICO pre svoje zivnostenske podnikanie, bude im pridelene nove alebo ostane jedno z povodnych?? A nakoniec na zivnostensky odbor musia prist uz z vypracovanou a podpisanou spolocenskou zmluvoou?? prosim poradte
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bobekoad Pozri príspevok
Zdravim Vas. Chcem sa opytat skusenejsich, idem zakladat srocku 3 spolocnikom a sucasne aj konatelom. Kazdy z nich ma cca po 4 rozne zivnost. opravnenia. A teraz moja otazka znie: Kazdy musi ist na zivnostensky urad a poziadat o vypis ZO, samozrejme vo vypise musi byt uz uvedena zakladajuca sro, sidlo, ico,... . A co ked kazdy z konatelov ma ine ICO pre svoje zivnostenske podnikanie, bude im pridelene nove alebo ostane jedno z povodnych?? A nakoniec na zivnostensky odbor musia prist uz z vypracovanou a podpisanou spolocenskou zmluvoou?? prosim poradte
Živnostenské listy vystavené na FO sú pre sro neplatné.
Eseročka si vybavuje nové Osvedčenie o živnostenskom oprávnení. Toto Vám vydajú po predložení spoločenskej zmluvy a žiadosti.
Sro má nové IČO

Spoločenská zmluva musí obsahovať všetky potrebné náležitosti, aby návrh neodmietli.
Pri elektronickom podaní sa dá ušetriť 50 % na súdnom poplatku
Naposledy upravil Economic : 20.06.11 at 18:49 Dôvod: upresnenie
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

Takze, ak maju 3 konatelia ZO na svoje meno ako FO, aj tak musia poziadat /jeden z nich na zaklade SZ/ o Osvedcenie /alebo vypis??- pred rokom to bol vypis, asi sa to zmenilo/ so vsetkymi predmetmi podnikania ktore chcu ako sro vykonavat a zaplatit za kazde ZO prislusny spravny poplatok???
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

Este jedna otazka- ak by chceli co to usetrit- moze byt sro zalozena na ZO jedneho z konatelov, ktory ma v sucasnosti najviac ZO ako FO, ktore budu aj v zalozenej sro??
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bobekoad Pozri príspevok
Takze, ak maju 3 konatelia ZO na svoje meno ako FO, aj tak musia poziadat /jeden z nich na zaklade SZ/ o Osvedcenie /alebo vypis??- pred rokom to bol vypis, asi sa to zmenilo/ so vsetkymi predmetmi podnikania ktore chcu ako sro vykonavat a zaplatit za kazde ZO prislusny spravny poplatok???
Žiadajú o vydanie Osvedčenia o živnostenskom oprávnení /na ňom sú všetky predmety podnikania, už sa nedokladajú výpisy/ Pred rokom bol jeden predmet = jeden ŽL. Už teraz nie.
Za každý predmet podnikania sa platí.

voľný - každý 5.- Eur
viazaný alebo remeselný každý : 15.- Eur
Prijímajú aj platby v hotovosti
konatelia už nepotrebujú ani VRT. Všetko sa vybavuje na JKM - na živnostenskom úrade
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

no super, tekze budem musiet oplacat vsetky predmety v sro. Ozaj a teraz je to ako, ked pises ze uz neplati jeden predmet = jeden ŽL?
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

Velmi krasne dik za info, a nakoniec este jedna: Moze osvedcenie vybavit len jeden z konatelov a aj ho prevziat ak ostatny nemozu? alebo musi mat plnomocenstvo? V pripade tretej osoby urcite treba plnomocenstvo, ze? a ako je to s overenim- treba uradne overené plnomocenstvo v tomto pripade??
Naposledy upravil bobekoad : 20.06.11 at 19:27
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

bobekoad Pozri príspevok
Este jedna otazka- ak by chceli co to usetrit- moze byt sro zalozena na ZO jedneho z konatelov, ktory ma v sucasnosti najviac ZO ako FO, ktore budu aj v zalozenej sro??

to chcu setrit na poplatkoch za jednotlive zivnosti? ved si to daju do zriadovacich vydavkov
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

To závisí od spôsobu, akým budú v mene spoločnosti konať. Ak bude každý konať samostatne, môže ŽL vybaviť len jeden z nich, ak budú konať viacerí spoločne, mali by tak konať aj pred živ. úradom. V tom prípade však môžu viacerí konatelia splnomocniť jedného z nich alebo tretiu osobu na vybavenie ŽL.

Čo sa týka overenia, zákon ho výslovne nevyžaduje. Ja ho však pre istotu vždy odporúčam (na matrike sa platí za overenie podpisu 0,5 Eur).

Všetko dobré.
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Ešte mi napadlo k tým predmetom podnikania. Pokiaľ zakladatelia sú "staršími" živnostníkmi, zrejme majú množstvo živností. Postupom času však voľných živností ubúda a mnohé z nich zastrešujú celú skupinu pôvodne samostatných voľných živností. Treba si pozrieť zoznam voľných živností na stránke min. vnútra a vybrať si "zastrešujúce" živnosti.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bobekoad Pozri príspevok
Velmi krasne dik za info, a nakoniec este jedna: Moze osvedcenie vybavit len jeden z konatelov a aj ho prevziat ak ostatny nemozu? alebo musi mat plnomocenstvo? V pripade tretej osoby urcite treba plnomocenstvo, ze? a ako je to s overenim- treba uradne overené plnomocenstvo v tomto pripade??
Podľa živnostenského zákona na plnej moci nemusia byť overené podpisy. No v prípade podania do OR pozor na jednu vec, Návrh na prvý zápis podpisujú všetci konatelia /podpis musí byť úradne osvedčený - to isté platí o plnej moci/

S tými predmetmi na Osvedčení som to myslela tak, že na jednom Osvedčení môže byť aj 20 predmetov podnikania. Už neplatí že každý predmet je na novom ŽL.

A čo sa týka tej spoločenskej zmluvy, nerobila by som ju sama a nemať s tým skúsenosti, pretože v takýchto prípadoch veľmi často dochádza k častým odmietnutiam a tým sa potom celý proces zápisu do OR naťahuje a strácate čas. Doporučila by som to zveriť odborníkom, ktorí majú dobré znenie spoločenskej zmluvy, ktoré v OR bezproblémovo prechádza. Nezabúdajte, že šetrí sa čas,ale aj peniaze !!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať