Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

úrok kreditný zaradím medzi príjmy zo živnosti, alebo ho uvádzam na inom riadku DP? dík
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Pru Pozri príspevok
úrok kreditný zaradím medzi príjmy zo živnosti, alebo ho uvádzam na inom riadku DP? dík
Je to príjem zo živnosti, nedávaš to na žiadny iný riadok.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Lucida Pozri príspevok
Ahojte!
Mozem sa Vás opýtat... Ked subjekt nedosiahol ani minimálny príjem pre podávanie DP je potrebné podať na DU nejaké oznámenie alebo niečo také že nedosiahol príjem?
To som iba kdesi zacula...
Alebo riadne sa vykaslat na DP a nechat to tak?
Neviem...prosím o radu...

Dakujem pekne!
Ak subjektom myslíš fyzickú osobu a nedosiahol celkový príjem (nemyslí sa tým základ dane) min. 49248, tak DP nepodáva, len oznámi DÚ, že jeho príjem bol nižší ako 1/2 NČZD
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

takže uplatním nezdaniteľnú čiastku a ona mi dala aj šeky čo platila poistné do mám zahrnúť ako výdavok?
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
mzdarka renca Pozri príspevok
Ak subjektom myslíš fyzickú osobu a nedosiahol celkový príjem (nemyslí sa tým základ dane) min. 49248, tak DP nepodáva, len oznámi DÚ, že jeho príjem bol nižší ako 1/2 NČZD
Existuje na to aj nejaké tlačivo? Či vlastná tvorba? :-)


Ďakujem pekne!
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Lucida Pozri príspevok
Existuje na to aj nejaké tlačivo? Či vlastná tvorba? :-)


Ďakujem pekne!
vlastná tvorba
0 0
alemara alemara

alemara je offline (nepripojený) alemara

Ahojte,
rada by som sa spytala - živnostník (živnost od 08/08) mal za rok 08 prijmy len zo zavislej činnosti a z podnikania mal len vydavky - ma vyplňať DP typ B alebo može aj typ A. Asi si nemôže nič uplatniť na tie vydavky......poradte
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

ego.mc Pozri príspevok
v texte
Ďakujem za radu.
A ak tie maliarske práce nevykonával ale živnosť na ne má? Môže si uplatniť tých 60%
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ak zamestnanec má manželku celý rok na materskej doniesol mi potvrdenie o za celý rok o materskej. môžem mu uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku?
0 0
Veronika R Veronika R

Veronika R je offline (nepripojený) Veronika R

alemara Pozri príspevok
Ahojte,
rada by som sa spytala - živnostník (živnost od 08/08) mal za rok 08 prijmy len zo zavislej činnosti a z podnikania mal len vydavky - ma vyplňať DP typ B alebo može aj typ A. Asi si nemôže nič uplatniť na tie vydavky......poradte
Pokiaľ vkladal peniaze do podnikania a z tých platil za výdavky, ide o daňovú stratu, daňové priznanie sa podáva.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

sorry potvrdenie o výške materskej - koľko dostala za celýr ok dá sa to niekde v danovom priznaní uplatniť?
0 0
Veronika R Veronika R

Veronika R je offline (nepripojený) Veronika R

timejka200 Pozri príspevok
ak zamestnanec má manželku celý rok na materskej doniesol mi potvrdenie o za celý rok o materskej. môžem mu uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku?
Nechápem, nemohol ti doniesť potvrdenie o tom, že manželka je celý rok na materskej, veď materská sa poskytuje 28 týždňov. Ak ti doniesol potvrdenie z UPSVR. tak ide o rodičovský príspevok. Ten je štátna sociálna dávka, tak sa do príjmu manželky nepočíta. Uplatniš mu celú NČ. Ak mala počas roka materskú, a potom išla na RP, tak materskú odpočítaš od NČ.
0 0
alemara alemara

alemara je offline (nepripojený) alemara

Ďakujem a musi potom prikladať aj nejaké prílohy k DP?
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
mzdarka renca Pozri príspevok
vlastná tvorba
DAKUJEM VELMI PEKNE ZA POMOC!!!
0 0
Veronika R Veronika R

Veronika R je offline (nepripojený) Veronika R

k DP sa prikladá výkaz o majetku a záväzkoch, a výkaz o príjme a výdavkoch.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

tak rodičovský príspevok ...tak to potom nemôžem uplatniť v danovom priznaní?
0 0
alemara alemara

alemara je offline (nepripojený) alemara

veľmi pekne ďakujem
0 0
Veronika R Veronika R

Veronika R je offline (nepripojený) Veronika R

timejka200 Pozri príspevok
tak rodičovský príspevok ...tak to potom nemôžem uplatniť v danovom priznaní?

Z toho čo píšeš mi vychádza, že si ju chce uplatniť manžel, čo znamená, že pokiaľ mala celý rok RP, tak nič od NČ neodpočítaš. Pokiaľ mala aj materské, tak od NČ odpočítaš materskú a rozdiel uplatniš v manželovom DP.
Ona nemá dôvod robiť DP, ak nemala iný zdaniteľný príjem.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

on si chce uplatniť na nu nezdaniteľnú čiasktu, tak neviem či môžem doniesold mi aj potvrdenie že koľko poberala rodič.príspevok môžem to nejak uviesť v dp?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

timejka200 Pozri príspevok
on si chce uplatniť na nu nezdaniteľnú čiasktu, tak neviem či môžem doniesold mi aj potvrdenie že koľko poberala rodič.príspevok môžem to nejak uviesť v dp?
nakoľko je rodičovský príspevok štátna sociálna dávka, tak tento príjem nemá vplyv na výpočet OP.
Môže si na manželku uplatniť celú sumu 98496
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať