Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
an-ps an-ps

an-ps je offline (nepripojený) an-ps

Môže si SZČO uplatniť výdavky na zdr. poistenie zaplatené 5.1.2010 do r. 2009?
Našla som na porade dva rozdielne názory: jeden tvrdí že nie, druhý že áno. To si môžem vybrať podľa čoho budem postupovať?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

an-ps Pozri príspevok
Môže si SZČO uplatniť výdavky na zdr. poistenie zaplatené 5.1.2010 do r. 2009?
Našla som na porade dva rozdielne názory: jeden tvrdí že nie, druhý že áno. To si môžem vybrať podľa čoho budem postupovať?
nemôže si ich uplatniť do výdajov, práve preto, že boli uhradené v roku 2010, eviduje ich ako záväzok roku 2009
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

an-ps Pozri príspevok
Môže si SZČO uplatniť výdavky na zdr. poistenie zaplatené 5.1.2010 do r. 2009?
Našla som na porade dva rozdielne názory: jeden tvrdí že nie, druhý že áno. To si môžem vybrať podľa čoho budem postupovať?
môžeš priložiť link kde si našla, že áno, môže si uplatniť výdavky na zdr. poistenie zaplatené 5.1.2010 do r. 2009?
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Monika Kováčová Pozri príspevok
môžeš priložiť link kde si našla, že áno, môže si uplatniť výdavky na zdr. poistenie zaplatené 5.1.2010 do r. 2009?
Asi čítala tému pri prechode zmeny postupu účtovania a sa doplietla.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, ja chcem si len overit, SZCO, ma prijem aj na prikazne zmluvy, kt. nie su z cinnosti v zivnostenskom liste, ide len o prilezitostny prijem je to podla § 8 a kedze je to menej ako 5 nasobok zivotneho minima, tak to neuvadzam v danovom priznani. Dufam, ze je to tak. Potom ma prijem na DoVP kde je zrazena dan podla § 43, to moze ist do DP, ale nemusi vsak?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Monika Kováčová Pozri príspevok
môžeš priložiť link kde si našla, že áno, môže si uplatniť výdavky na zdr. poistenie zaplatené 5.1.2010 do r. 2009?
Zdenka175 Pozri príspevok
Asi čítala tému pri prechode zmeny postupu účtovania a sa doplietla.

Alebo s témou na RZZP. Tam zaplatené poistné za december v januári vstupuje do výpočtu.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, ja chcem si len overit, SZCO, ma prijem aj na prikazne zmluvy, kt. nie su z cinnosti v zivnostenskom liste, ide len o prilezitostny prijem je to podla § 8 a kedze je to menej ako 5 nasobok zivotneho minima, tak to neuvadzam v danovom priznani. Dufam, ze je to tak. Potom ma prijem na DoVP kde je zrazena dan podla § 43, to moze ist do DP, ale nemusi vsak?
Je to asi hlupost, ale uz vaham nad banalitami....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, ja chcem si len overit, SZCO, ma prijem aj na prikazne zmluvy, kt. nie su z cinnosti v zivnostenskom liste, ide len o prilezitostny prijem je to podla § 8 a kedze je to menej ako 5 nasobok zivotneho minima, tak to neuvadzam v danovom priznani. Dufam, ze je to tak. Potom ma prijem na DoVP kde je zrazena dan podla § 43, to moze ist do DP, ale nemusi vsak?

Z textu pod tabuľkou odd. VIII.

Na r. 1 stĺ. 1 sa uvádza kladný rozdiel medzi
príjmami podľa § 8 ods. 1 písm. a) zákona a päťnásobkom sumy platného životného minima podľa § 9 ods. 1 písm. h) zákona


Takže správne dúmaš. A DoVP tak isto.
0 0
blender blender

blender je offline (nepripojený) blender

Dobry den,

chcela by som si len potvrdit, ze:
Pri prijmoch podla par. 6 ods. 1 a 2 zakona o dani z prijmu sa uplatnuju bud skutocne vydavky alebo vydavky percentom z prijmov. Ich vzajomna kombinacia - konkretne zo zivnosti skutocne vydavky a z dusevneho vlastnictva percentualne vydavky - nie je mozna.

Je to takto spravne?

Dakujem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tak ako píšeš, nie je možná. Možná je len ods. 1+3, ods.2+3, ods.(1+2)+3.
0 0
lucia13 lucia13

lucia13 je offline (nepripojený) lucia13

dobrý den,
ja mám jednu jednoduchú otázku, ale už som taká domýlená, že sa radšej opýtam.
Paušálne výdavky vo výške 40% sa dajú použiť pre všetky typy živnosti, a zároveň aj keď mám v daňovom priznaní príjmy zo zamestnania a predaja obchodného podielu, kde si samozrejme 40% neuplatním. Len chcem vedieť či to, že mám v daňovom priznaní aj iné príjmy nevylučuje použitie paušálnych výdavkov.

dakujem veľmi pekne
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Nie, nevylučuje.
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Ahojte.Manžel má preplatky v sociálke aj vo VšZP za rok 2009, pretože asi 2,5 mes. maródil, nie v kuse ale z BÚ mu strhávali odvody v plnej výške,lebo nepozastavil trv. príkaz. Robím mu DP B - je SZČO, uplat. si 60% pauš. výd. Mám brať do úvahy naozaj zaplatené odvody / aj preplatok/, kt. sú na výpise BÚ, to , čo bolo v roku 2009 naozaj zaplatené, aj keď tam do soc. aj VšZP bolo zaplatené viac? Teraz máme pozastavené trv. príkazy, aby sa to zrovnalo a nemali tam preplatky.Je to správne, al. ako mám postupovať? Poraďte mi prosím, ako by to bolo najjednoduchšie, už teraz mám z toho strach, dík...
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Poradí mi niekto, prosím s otázkou vyššie? Ďakujem...........
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

dávaš do DP všetky odvody, ktoré boli fyzicky zaplatené, veď tento rok bude prezmenu o to menej a bude to vyrovnané.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Odvody musis platit normalne, na zaklade zuctovania ti odvody vratia a tie potom musis zauctovat, podla mna minusom, do dennika a tym sa to vysporiada.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
leozka Pozri príspevok
Ahojte.Manžel má preplatky v sociálke aj vo VšZP za rok 2009, pretože asi 2,5 mes. maródil, nie v kuse ale z BÚ mu strhávali odvody v plnej výške,lebo nepozastavil trv. príkaz. Robím mu DP B - je SZČO, uplat. si 60% pauš. výd. Mám brať do úvahy naozaj zaplatené odvody / aj preplatok/, kt. sú na výpise BÚ, to , čo bolo v roku 2009 naozaj zaplatené, aj keď tam do soc. aj VšZP bolo zaplatené viac? Teraz máme pozastavené trv. príkazy, aby sa to zrovnalo a nemali tam preplatky.Je to správne, al. ako mám postupovať? Poraďte mi prosím, ako by to bolo najjednoduchšie, už teraz mám z toho strach, dík...
Podľa mňa sú to odvody zaplatené nad rámec zákona a v r. 2009 by som ich účtovala mimo ZD.
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Tak z tohto som popletená úplne. Najjednoduchšie mi pripadá dať do DP všetky odvody tak ako boli zaplatené a v tomto roku sa to tým, že sú pozast. trv. príkazy, zrovná, ako napísala ANIK.Keď sme boli na soc.zaniesť papiere ohľadom PN, pýtala som sa kompetentnej a tá povedala, že nemusíme pozastaviť trv. príkaz, lebo sme nevedeli, ako dlho bude maródiť, tak sme to nechali tak, aby sme tam nemali nedoplatky, vraj sa to potom podľa dĺžky PN zrovná, tak teraz neviem.Anik, môžem to teda spraviť tak, ako si napísala, al. ich musím zaúčtovať mimo ZD, ako mi radila mysimis, neviem, ale dik všetkým za pomoc...
0 0
J+K J+K

J+K je offline (nepripojený) J+K

Prosím o radu.

SZČO ukončila živnosť 30.6.2009. Posledné 3 faktúry boli vyfakturované ešte počas trvania živnosti, ale reálne zaplatené až po ukončení živnosti. Robím daňové priznanie, paušálne výdavky 40 %, no a teraz neviem, či môžem uplatniť 40 % výdavky aj z faktúr zaplatených v období júl - december 2009.

Poradí mi niekto?
0 0
J+K J+K

J+K je offline (nepripojený) J+K

Nikto mi nevie poradiť?

Prosím o radu.

SZČO ukončila živnosť 30.6.2009. Posledné 3 faktúry boli vyfakturované ešte počas trvania živnosti, ale reálne zaplatené až po ukončení živnosti. Robím daňové priznanie, paušálne výdavky 40 %, no a teraz neviem, či môžem uplatniť 40 % výdavky aj z faktúr zaplatených v období júl - december 2009.

Faktúry boli zaplatené už po zrušení živnosti, tak neviem, či aj z nich môžem rátať 40 % výdavky, resp. či uhradenú sumu faktúr môžem uviesť aj do príjmov z podnikania ...

Poradí mi niekto?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať