Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Dobrý den, mohli by ste mi poradit ako vyplnit danove priznanie typu B, ak
Príjmy boli 12462,69 (jeho faktúry +dotácioa ktoru dostal na podnikanie)
Výdavky ( blocky, poplatky...) boli 1500
Odvody si neplatil lebo bol oslobodeny.....

Chcela som sa opytat ktora z tych možnosti sa zaskrtne v DP :
1. Pri príjmoch podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona uplatňujem preukázateľné výdavky podľa § 6 ods. 14 zákona
alebo
2. Pri príjmoch podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona uplatňujem výdavky percentom z príjmov (§ 6 ods. 10 zákona) a preukázateľne zaplatené poistné a príspevky vo výške ......

Dakujem velmi pekne.....
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

zabka83, prepáč, ja tuším, prečo zatiaľ nik neodpovedal. Nedá mi, ako samostatná účtovníčka predsa len ty vieš, či mu vedieš daňovú evidenciu alebo mu chceš uplatniť 40% resp. 60% výdavky.
Každý musí byť zdravotne poistený, či už z titulu závislej činnosti(zamestnanec a zamestnávateľ), poistenec štátu, SZČO, ..............na zdravotné poistenie neplatí oslobodenie, predpokladám, že minimálne na to poistenie sa prihlásil a poistné aj odvádzal. Na sociálne poistenie platí povinnosť podľa dosiahnutej výšky obratu.
Viď
ZDP § 6 ods. 10 a 14
ZoZP § 11, § 15, § 16, .............
Naposledy upravil Marína : 15.02.11 at 16:42
4 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Dakujem za odpoved, on si nevedie ziadnu evidenciu, teda ziadne JU, len teraz som mu nahodila blocky a faktury do tej tabulky pre evidenciu k pausalnej dani...len tam sa tusim uvadzaju len prijmy a do vydavkou len to poistenie... Preto som nevedela ktora ta z tych moznosti sa zaskrtne v tom danovom priznani.... a ci sa do prijmov zo zivnosti dava ta cela suma tych 12 462 alebo uz len ta upravena o tie percenta....
0 0
ingaur ingaur

ingaur je offline (nepripojený) ingaur

Chcela by som poprosiť o radu. Mám pred sebou tlačivo na daňové priznanie B a neviem si rady. Robím si paušálne výdaje, ale v minulom roku som na živnosť robila iba január a február, od marca mám pozastavenú živnosť, no pracovala som na dohodu. A práve tento zárobok z dohody neviem kam mám napísať a ešte kam mám uviesť že žiadam o vrátenie daní z dohody... neviem či som to napísala zrozumiteľne, ale skutočne by som potrebovala poradiť ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ingaur Pozri príspevok
Chcela by som poprosiť o radu. Mám pred sebou tlačivo na daňové priznanie B a neviem si rady. Robím si paušálne výdaje, ale v minulom roku som na živnosť robila iba január a február, od marca mám pozastavenú živnosť, no pracovala som na dohodu. A práve tento zárobok z dohody neviem kam mám napísať a ešte kam mám uviesť že žiadam o vrátenie daní z dohody... neviem či som to napísala zrozumiteľne, ale skutočne by som potrebovala poradiť ďakujem
Príjem z dohody je príjmom podla § 5. uvádzaš ho v odd. V. Vstupuje do základu dane na str. 6.

Zrazenú daň, podla toho či ide o zrážkovú alebo preddavkovú, uvádzaš v r. 99 alebo 101
1 0
ingaur ingaur

ingaur je offline (nepripojený) ingaur

veronikasad Pozri príspevok
Príjem z dohody je príjmom podla § 5. uvádzaš ho v odd. V. Vstupuje do základu dane na str. 6.

Zrazenú daň, podla toho či ide o zrážkovú alebo preddavkovú, uvádzaš v r. 99 alebo 101
.... a odpočítateľná položka na daňovníka je tých 4025,70€?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

ingaur Pozri príspevok
Chcela by som poprosiť o radu. Mám pred sebou tlačivo na daňové priznanie B a neviem si rady. Robím si paušálne výdaje, ale v minulom roku som na živnosť robila iba január a február, od marca mám pozastavenú živnosť, no pracovala som na dohodu. A práve tento zárobok z dohody neviem kam mám napísať a ešte kam mám uviesť že žiadam o vrátenie daní z dohody... neviem či som to napísala zrozumiteľne, ale skutočne by som potrebovala poradiť ďakujem
a po vypocitani preplatku si vyplnis na konci danoveho, zial nemam pred sebou formular, kde zaskrtnes ze si ziadas vyplatit a ci sekom alebo na ucet. Tot vsio
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

zabka83 Pozri príspevok
Dakujem za odpoved, on si nevedie ziadnu evidenciu, teda ziadne JU, len teraz som mu nahodila blocky a faktury do tej tabulky pre evidenciu k pausalnej dani...len tam sa tusim uvadzaju len prijmy a do vydavkou len to poistenie... Preto som nevedela ktora ta z tych moznosti sa zaskrtne v tom danovom priznani.... a ci sa do prijmov zo zivnosti dava ta cela suma tych 12 462 alebo uz len ta upravena o tie percenta....
Marina, reagovala na tvoj profil, ked si tam uvadzas samostatna uctovnicka, tak by si to mala vediet, skus si to radsej prepisat na uctovnik zaciatocnik - nie je hanba ked zaciname. Pri pausalnych vydavkoch (pausalna dan uz davno neexistuje) das do prijmov celkove prijmy a do vydavkov das percento (40 alebo 60)+zaplatene poistne a moznost 2. vydavky percentom z prijmu + preukazatelne zaplatene poistne.
4 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

to Marína, nika.sum, veronikasad a ostatní: Na TA3 hovorili, že vypísať DP je veľmi jednoduché a formulár na stránke daňového riaditeľstva ťa sám navedie. Dokonca ušetríš 100-200 EUR, je to veľmi jednoduché, nič špeciálne netreba ovládať.
5 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Monika, kde dostanem to "samo" ? Pošlem pár svojich DP na spracovanie ...
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

veronika, no asi na tej stránke...tak to "bolo povedané" ... ja nad tým rozmýšľam už od soboty... vážne pochybujem o zmysle mojej práce a vážne uvažujem, že toto nevďačné remeslo zavesím na klinec.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Monika Kováčová Pozri príspevok
to Marína, nika.sum, veronikasad a ostatní: Na TA3 hovorili, že vypísať DP je veľmi jednoduché a formulár na stránke daňového riaditeľstva ťa sám navedie. Dokonca ušetríš 100-200 EUR, je to veľmi jednoduché, nič špeciálne netreba ovládať.
.. nepočula som to síce... ale zrejme povedali aj to, že ani len poučenie k vyplneniu DP netreba čítať .. nieto ešte zák o DzP
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Monika, to nemyslíš vážne ? Kde zažiješ viac zábavy ako pri triedení dokladov igelitkárov ?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

poučenie sa vôbec nespomínalo... bežalo to v správach celú sobotu.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

veronika... už sa v tom tak nevyžívam, naopak - asi by som radšej s metlou a kýblom celý deň behala.
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

nika.sum Pozri príspevok
Marina, reagovala na tvoj profil, ked si tam uvadzas samostatna uctovnicka, tak by si to mala vediet, skus si to radsej prepisat na uctovnik zaciatocnik - nie je hanba ked zaciname. Pri pausalnych vydavkoch (pausalna dan uz davno neexistuje) das do prijmov celkove prijmy a do vydavkov das percento (40 alebo 60)+zaplatene poistne a moznost 2. vydavky percentom z prijmu + preukazatelne zaplatene poistne.

Ďakujem pekne, ani som nevedela ze to tam mam, nejake nedopatrenie...Uz som sti aj hned prepisala...
Dakujem aj za radu
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Monika Kováčová Pozri príspevok
to Marína, nika.sum, veronikasad a ostatní: Na TA3 hovorili, že vypísať DP je veľmi jednoduché a formulár na stránke daňového riaditeľstva ťa sám navedie. Dokonca ušetríš 100-200 EUR, je to veľmi jednoduché, nič špeciálne netreba ovládať.
Prosím Vás poraďte mi, vypisujem DP typ "B" a neviem sa pohnúť ďalej ,
do ktorej kolonky mám napísať 100-200€, ktoré ušetrím a týmto si ich chcem vyžiadať od DÚ.
3 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
... prosím, poraďte aj mne, tých 100-200 € sa mi zíde ...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
rodina1 Dnes, 06:13 PM

... prosím, poraďte aj mne, tých 100-200 € sa mi zíde ...
Jarka,dovolím Ti použiť rovnaký postup, ako poradia mne.
2 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
.... ďakujééém ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať