Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

ema_ema Pozri príspevok
ďakujem za radu, a prosím tomu nechápem na tom názornom príklade v tabulke kde sa zadáva príjem tak vedľa by mali ísť výdavky teda 40%+odvody ale tam je že 0 a DP typ B a tak tomu vôbec nechápem to mám až na riadok 9 dať výdaj????
alebo aj do riadku vedľa príjmov pri paušáloch???
´dakujem za ochotu
Tak ako to je v priklade pri r. 2 je v stlpci 2 (vydavky) 0, az v r. 9 sa da suma 40%+odvody. Je to tam pekne vysvetlene, to DP typ B, tam je preto aby ste si mohli to tabulku ktorej sa to tyka hned pozriet.
0 0
ema_ema ema_ema

ema_ema je offline (nepripojený) ema_ema

nika.sum Pozri príspevok
Tak ako to je v priklade pri r. 2 je v stlpci 2 (vydavky) 0, az v r. 9 sa da suma 40%+odvody. Je to tam pekne vysvetlene, to DP typ B, tam je preto aby ste si mohli to tabulku ktorej sa to tyka hned pozriet.

Ďakujem
takže na r. 2 dám le príjmy a výdavky nič a až do súčtového riadku 9 dám príjmy a už aj výdavky 40%+odvody.

tak to má teda byť.

ale ten riadok 9 je súčtový no je to na hlavu.
Ďakujem za ochotu ste milý poraďáci
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

ema_ema Pozri príspevok
Ďakujem
takže na r. 2 dám le príjmy a výdavky nič a až do súčtového riadku 9 dám príjmy a už aj výdavky 40%+odvody.

tak to má teda byť.

ale ten riadok 9 je súčtový no je to na hlavu.
Ďakujem za ochotu ste milý poraďáci
Mne sa to tiez tak nepaci, je to divne, lebo doplnit r. 9 mozem ak ho vysvietim v programe na zlto, ale ked ho chcem znovu zablokovat tak sa mi vynuluje. Tu poznamku k tomu vyplnovaniu som uz citala x-krat, ci to nahodou zle nechapem.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Prosím o radu skúsenejších:
-ako mám vyplniť DP B - ak som zamestnaná,prenajímam byt kde príjem mám 120/mesačne a výdaj 120/mesačne.
-VI.oddiel r. 10 príjem aj výdaj - ale akú dať čiastku???:
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
120*12-oslobodená suma
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

KEJKA Pozri príspevok
120*12-oslobodená suma
oslobodená suma je 925,95 EUR?
- to zn, že 1440-925,95=514,05 to bude suma na r. 10 PaV?
Naposledy upravil Maxinka : 25.02.11 at 12:34 Dôvod: oprava
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ema_ema Pozri príspevok
Ďakujem
takže na r. 2 dám le príjmy a výdavky nič a až do súčtového riadku 9 dám príjmy a už aj výdavky 40%+odvody.

tak to má teda byť.

ale ten riadok 9 je súčtový no je to na hlavu.
Ďakujem za ochotu ste milý poraďáci
nika.sum Pozri príspevok
Mne sa to tiez tak nepaci, je to divne, lebo doplnit r. 9 mozem ak ho vysvietim v programe na zlto, ale ked ho chcem znovu zablokovat tak sa mi vynuluje. Tu poznamku k tomu vyplnovaniu som uz citala x-krat, ci to nahodou zle nechapem.
prepáč, nechce sa mi lustrovať dozadu, ale budem tiež vyplňovať pár DPFO-B
v akom programe ti to nefunguje?
lebo na drsr.sk sa pekne vyplnia logicky všetky riadky aj stlpce, nemám problém.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

KEJKA Pozri príspevok
prepáč, nechce sa mi lustrovať dozadu, ale budem tiež vyplňovať pár DPFO-B
v akom programe ti to nefunguje?
lebo na drsr.sk sa pekne vyplnia logicky všetky riadky aj stlpce, nemám problém.
Pri vyplnani pausalnych sme sa docitali, ze vraj pri prijmoch v riadku 2 oddiel VI. tabulka 1 maju byt vydavky 0,- a az v r. 9 maju byt uhrnom pausalne vydavky+odvody. Mne sa to zda divne, ale tak to je aj pod tabulkou vysvetlene. Ked som to skusala v MRP win vyplnan, tak ked to tam doplnim rucne tak pri znovuzablokovani policka sa mi to vymaze. Zostane mi to tam len ked ho nezablokujem.
Pozri sa tu:
http://www.porada.sk/160428-pausalne...ml#post1665089

ked vyplnas na stranka drsr.sk tak ti to formular sam pocita alebo ich musis vsetky doplnit? MRP mi krasne vypocita. Len niektore riadky su blokovane, ked ich chcem doplnit, tak ich musim vysvietit. Ked som sa snazila vyplnit na strankach DU, tak tam mi to nedoplna...

Ja som si to este raz pozerala, myslim, ze to nechapeme spravne. Ja si myslim, ze aj pri pausalnych vydavkoch by mali byt uvedene vydavky 40%+odvody v stlpci v tom riadku pri prijmoch ktorych sa to tyka.
Naposledy upravil nika.sum : 25.02.11 at 14:07
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Poučenie
Ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov (§ 6 ods. 10 zákona), uvedie sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona úhrnom na riadku 9 tejto tabuľky vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov, pričom pod tabuľkou č. 1 sa vyznačí táto skutočnosť a zároveň sa uvedie suma zaplateného poistného a príspevku v eurách v príslušnom zdaňovacom období

Tu je poučenie http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...ni/data/b1.zip
ak som dala neužitočné neprávom, tak sa ospravedlňujem, ale na mňa to v r.2011 pôsobí zmätočne, ked uvediete odkaz na staré poučenie
Nové-platné poučenie
Ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov (§ 6 ods. 10 zákona), uvedie sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona úhrnom na riadku 9 tejto tabuľky vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov, pričom pod tabuľkou č. 1 sa vyznačí táto skutočnosť a zároveň sa uvedie suma zaplateného poistného a príspevku v eurách v príslušnom zdaňovacom období. Na riadku 10 sa uvedie suma výdavku pri príjmoch podľa § 6 ods. 3 zákona oddelene. Znamená to, že sa môžu uplatniť pri príjmoch podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona v kombinácii s príjmami podľa § 6 ods. 3 zákona aj kombinácia výdavkov percentom z príjmov s daňovými výdavkami podľa § 19 zákona, napr. pri príjmoch podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona sa uplatnia daňové výdavky podľa § 19 zákona a pri príjmoch z prenájmu percentom z príjmov. Ak sa uplatňujú daňové výdavky podľa § 19 zákona, môžu sa tieto uviesť úhrnom na riadku 9 tejto tabuľky, ak sa vzťahujú len k príjmom uvedeným na riadkoch 1 až 8 (t.j. okrem príjmov z prenájmu uvedených na riadku 10 tejto tabuľky). Na riadku 10 stĺ. 1 sa uvádza podľa § 9 ods. 1 písm. h) zákona kladný rozdiel medzi príjmom z prenájmu nehnuteľnosti a päťnásobkom sumy životného minima platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia (ďalej len „päťnásobok sumy platného životného minima“). Výdavky priraďované k príjmom z prenájmu nehnuteľnosti zahrnovaným do základu dane sa na riadku 10 stĺ. 2 zistia rovnakým pomerom, ako je pomer príjmov z prenájmu nehnuteľnosti zahrnovaných do základu dane k celkovým takýmto príjmom [§ 9 ods. 1 písm. h) zákona], napríklad: daňovník v roku 2010 dosiahol príjmy z prenájmu nehnuteľnosti (§ 6 ods. 3 zákona) vo výške 9948 €, výdavky percentom z príjmu podľa § 6 ods. 10 sú vo výške 3979,2 €. Na riadku 10 stĺ. 1 sa uvedie suma 9022,05 € [9948 – 925,95 (v roku 2010 je suma päťnásobku sumy platného životného minima 925,95 €)]. Na riadku 10 stĺ. 2sa uvedie suma výdavku 3608,82 € [(9022,05 : 9948) x 3979,2].
Pod tabuľkou č. 1vypĺňa daňovník aj počet mesiacov vykonávania činnosti, z ktorej dosahuje príjmy z podnikania alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti pre potreby Sociálnej poisťovne podľa zákona č. 461/2003 Z.z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o sociálnom poistení“). Uvedený údaj daňovník vypĺňa z dôvodu určenia vymeriavacieho základu povinne nemocensky poistenej a povinne dôchodkovo poistenej samostatne zárobkovo činnej osoby, ktorým je polovica pomernej časti základu dane z príjmov fyzických osôb dosiahnutých vykonávaním podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti (§ 138 zákona o sociálnom poistení). Pomernou časťou základu dane je časť pripadajúca na jeden kalendárny mesiac výkonu podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti.
Z tabuľky 1 sa prenášajú údaje (spolu) z riadku 11 na stranu 4 do riadku 38 (príjmy) a riadku 39 (výdavky).
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ešte raz - mne z citovaného nevyplýva, že by mala byť v stlpci 2 nula
Ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov (§ 6 ods. 10 zákona), uvedie sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona úhrnom na riadku 9 tejto tabuľky vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov,.......
zvýraznené jasne predpokladá, že v každom riadku, kde uvediem príjem, uvediem aj výdavok.
Pokračovanie vety je o tom, že v r.9 bude súčet všetkých výdavkoch bez ohľadu na spôsob ich výpočtu, resp. bez ohľadu na zvolený spôsob ich uplatnenia.
0 1
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
opravujem
V tomto prípade budete vyplňovať DP z príjmu typ B , kde okrem iných povinne vyplnených častí uvediete príjmy do VI.Oddiel
riadok č.2 stĺpec 1 ........................6550,00 euro
riadok č.2 stĺpec 2 ......................3120,00 euro Daňové priznanie typ B
riadok č.9 stl.1 ...............................6550,00 euro
riadok č.9 stl.2................................3120,00 euro
riadok č.11 stl.1..............................6550,00 euro
riadok č.11 strl.2............................3120,00 euro
Zita5 Pozri príspevok
Ak by ste použili spôsob v bode 3 môjho príspevku vyššie uvedeného - citujem :
3) alebo uplatníte paušálne výdavky §6 odst.10 zákona o dani z príjmu
K bodu 3 - výkazy sa nezostavujú lebo nie ste účtovnou jednotkou
(nie ste účtovnou jednotkou )

Tak si spravíte evidenciu vystavených faktúr za rok 2010, spočítate si príjem skutočne uhradený v roku 2010 a z toho si vypočítate 40% paušálnych výdavkov , ktoré od skutočne uhradeného príjmu odpočítate a odpočítate aj skutočne uhradené odvody do fondov(ak platíte ) .

Musíte mať k preukázaniu úhrady príjmu bankový výpis , alebo príjmový pokladničný doklad , ktorým bola úhrada faktúry realizovaná , aby bolo jasné a dokázateľné , že tá ktorá faktúra bola v roku 2010 zaplatená a v akom dátume .

Ako komplexný príklad uvediem :

Vystavené FA za prácu v roku 2010 celkom v hodnote 8 550 euro
z toho skutočne uhradených 6 550 euro
40% paušálne výdavky 2 620 euro
Skutočné platby do fondov 500 euro

Čiastkový základ dane Vám vyjde 3430 euro

Vzhľadom k tomu , že nezdaniteľná časť základu dane daňovníka za rok 2010 je (základ dane rovný alebo nižší ako 15 387,12 eura ) 4 027,70 eura , daň z uvedeného príkladu nevychádza platiť .


V tomto prípade budete vyplňovať DP z príjmu typ B , kde okrem iných povinne vyplnených častí uvediete príjmy do VI.Oddiel
riadok č.2 stĺpec 1 ........................6550,00 euro
riadok č.2 stĺpec 2 .........................0 euro http://www.porada.sk/1657536-post826.html
riadok č.9 stl.1 ...............................6550,00 euro
riadok č.9 stl.2................................3120,00 euro
riadok č.11 stl.1..............................6550,00 euro
riadok č.11 strl.2............................3120,00 euro

Pod VI.Oddiele, uvediete počet mesiacov, počas ktorých bola živnosť vykonávaná a zaškrtnete X Pri príjmoch § 6 odst.1 a 2 zákona uplatňujem výdavky percentom z príjmov a preukázateľne zaplatené poistné vo výške 500 euro (tam vpíšete sumu celkom platieb do fondov )
potom ďalej nasleduje
riadok 38 ................ 6550
riadok 39..................3120
riadok 40..................3430
r.59...........................3430
r.62...........................3430
r.64...........................3430
r.66...........................3430
r.67...........................3430
r.68...........................3430
r.69...........................3430
r.70...........................4025,70
r.76...........................4025,70

Nula do riadkov 77,78,87,91,93

Dátum,podpis a treba vypísať ešte Potvrdenie o podaní DP a dať si ho na DU potvrdiť .


To som uviedla ako príklad, neviem však či máte ešte nejaké iné príjmy , ale je to jedna z možností ,ak máte len príjem z podnikania využiť paušálne výdavky.Nekomentujem však zamestnanecký pracovný pomer, lebo mi vychádza , že pracujete pre firmu na živnosť .To už treba nechať posúdiť prípadnej daňovej kontrole, s čím treba počítať .
Dúfam, že som sa nezmýlila , ak áno verím, že ma poraďáci opravia.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja si tiez myslim, ze sa to ma byt tak ako to Kejka opravila. Tak som to povodne spravila, skusala som tam dat nulu, ale je to nelogicke a aj program mi naznacuje ze je to nespravne.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
KEJKA Pozri príspevok
ak som dala neužitočné neprávom, tak sa ospravedlňujem, ale na mňa to v r.2011 pôsobí zmätočne, ked uvediete odkaz na staré poučenie
Nové-platné poučenie
KEJKA Pozri príspevok
Ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov (§ 6 ods. 10 zákona), uvedie sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona úhrnom na riadku 9 tejto tabuľky vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov, pričom pod tabuľkou č. 1 sa vyznačí táto skutočnosť a zároveň sa uvedie suma zaplateného poistného a príspevku v eurách v príslušnom zdaňovacom období. Na riadku 10 sa uvedie suma výdavku pri príjmoch podľa § 6 ods. 3 zákona oddelene. Znamená to, že sa môžu uplatniť pri príjmoch podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona v kombinácii s príjmami podľa § 6 ods. 3 zákona aj kombinácia výdavkov percentom z príjmov s daňovými výdavkami podľa § 19 zákona, napr. pri príjmoch podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona sa uplatnia daňové výdavky podľa § 19 zákona a pri príjmoch z prenájmu percentom z príjmov. Ak sa uplatňujú daňové výdavky podľa § 19 zákona, môžu sa tieto uviesť úhrnom na riadku 9 tejto tabuľky, ak sa vzťahujú len k príjmom uvedeným na riadkoch 1 až 8 (t.j. okrem príjmov z prenájmu uvedených na riadku 10 tejto tabuľky). Na riadku 10 stĺ. 1 sa uvádza podľa § 9 ods. 1 písm. h) zákona kladný rozdiel medzi príjmom z prenájmu nehnuteľnosti a päťnásobkom sumy životného minima platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia (ďalej len „päťnásobok sumy platného životného minima“). Výdavky priraďované k príjmom z prenájmu nehnuteľnosti zahrnovaným do základu dane sa na riadku 10 stĺ. 2 zistia rovnakým pomerom, ako je pomer príjmov z prenájmu nehnuteľnosti zahrnovaných do základu dane k celkovým takýmto príjmom [§ 9 ods. 1 písm. h) zákona], napríklad: daňovník v roku 2010 dosiahol príjmy z prenájmu nehnuteľnosti (§ 6 ods. 3 zákona) vo výške 9948 €, výdavky percentom z príjmu podľa § 6 ods. 10 sú vo výške 3979,2 €. Na riadku 10 stĺ. 1 sa uvedie suma 9022,05 € [9948 – 925,95 (v roku 2010 je suma päťnásobku sumy platného životného minima 925,95 €)]. Na riadku 10 stĺ. 2sa uvedie suma výdavku 3608,82 € [(9022,05 : 9948) x 3979,2].
Pod tabuľkou č. 1vypĺňa daňovník aj počet mesiacov vykonávania činnosti, z ktorej dosahuje príjmy z podnikania alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti pre potreby Sociálnej poisťovne podľa zákona č. 461/2003 Z.z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o sociálnom poistení“). Uvedený údaj daňovník vypĺňa z dôvodu určenia vymeriavacieho základu povinne nemocensky poistenej a povinne dôchodkovo poistenej samostatne zárobkovo činnej osoby, ktorým je polovica pomernej časti základu dane z príjmov fyzických osôb dosiahnutých vykonávaním podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti (§ 138 zákona o sociálnom poistení). Pomernou časťou základu dane je časť pripadajúca na jeden kalendárny mesiac výkonu podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti.
Z tabuľky 1 sa prenášajú údaje (spolu) z riadku 11 na stranu 4 do riadku 38 (príjmy) a riadku 39 (výdavky).
V prvom rade ďakujem za neužitočné


Citácia z Vášho príspevku Kejka


Ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov (§ 6 ods. 10 zákona), uvedie sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona úhrnom na riadku 9 tejto tabuľky vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov, pričom pod tabuľkou č. 1 sa vyznačí táto skutočnosť a zároveň sa uvedie suma zaplateného poistného a príspevku v eurách v príslušnom zdaňovacom období.


Citácia z môjho príspevku
Poučenie
Ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov (§ 6 ods. 10 zákona), uvedie sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona úhrnom na riadku 9 tejto tabuľky vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov, pričom pod tabuľkou č. 1 sa vyznačí táto skutočnosť a zároveň sa uvedie suma zaplateného poistného a príspevku v eurách v príslušnom zdaňovacom období


Obe citácie sú na vlas rovnaké .Treba si to viackrát prečítať .
Ja osobne by som Vám Kejka doporučila pozrieť archív Porady, riadok 2 a riadok 9 boli na Porade v dobe minulej diskutované .
Napríklad http://www.porada.sk/t42486-danove-p...e-vydavky.html viac si hľadajte .......
Ja si však stojím za svojim v riadku 2 sa uvedú len príjmy , v riadku 9 sa uvedú výdavky (§6 odst.10) vrátane preukázateľnej výšky poistného .
Toto však nie je novina , tak sa to robilo aj minulých rokoch.

Takže ja nemám záujem zavádzať a dezinformovať a takto vyplnené daňové priznanie aj odovzdávam na DU , ktorý ho riadne preberie a ešte som problém s tým nemala .

Jediné čo sa musím ospravedlniť , tak za to , že citácia je síce z Poučenia za rok 2010 .......avšak link som okopírovala na stránke DRSR, no ale ako vidím ten link nie je správny.

Inak nič na svojom vyjadrení v príspevku tu http://www.porada.sk/1658755-post831.html nemením .
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

nika.sum Pozri príspevok
Ja si tiez myslim, ze sa to ma byt tak ako to Kejka opravila. Tak som to povodne spravila, skusala som tam dat nulu, ale je to nelogicke a aj program mi naznacuje ze je to nespravne.
Logické - nelogické, z poučenia jasne vyplýva - úhrnom na riadku 9 vrátane zaplateného poistného. A aký program - ak to skúsite vyplniť na stránke DR tak to bez problémov prejde. A v poučení je tiež pre mňa jasné - pri preukázateľných môže uviesť úhrnom na riadku 9 pri paušálnych uvádza úhrnom na riadku 9. Čiže pri preukázateľných dáva možnosť voľby pri paušálnych nie.
A uvediem príklad - FO bude mať príjmy pri ktorých si bude uplatňovať paušálne výdavky pri príjmoch podľa par. 6 ods. 1 a 2 vo viacerých riadkoch, chcela by som vedieť, ku ktorým príjmom - v ktorom riadku uvediete preukázateľne zaplatené poistné. Toto by ma naozaj zaujímalo.
Naposledy upravil Pepa : 25.02.11 at 19:18
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Pepa Pozri príspevok
Logické - nelogické, z poučenia jasne vyplýva - úhrnom na riadku 9 vrátane zaplateného poistného. A aký program - ak to skúsite vyplniť na stránke DR tak to bez problémov prejde. A v poučení je tiež pre mňa jasné - pri preukázateľných môže uviesť úhrnom na riadku 9 pri paušálnych uvádza úhrnom na riadku 9. Čiže pri preukázateľných dáva možnosť voľby pri paušálnych nie.
A uvediem príklad - FO bude mať príjmy pri ktorých si bude uplatňovať paušálne výdavky pri príjmoch podľa par. 6 ods. 1 a 2 vo viacerých riadkoch, chcela by som vedieť, ku ktorým príjmom - v ktorom riadku uvediete preukázateľne zaplatené poistné. Toto by ma naozaj zaujímalo.
V DP pre pausalne vydavky mam len prijmy zo zivnosti, tak toto som riesit nemusela. Aj v predchadzajucom roku som to tiez uviedla v r. pri prijmoch zo zivnosti a ziadne odozvy z DU som nemala. Robim v MRP Win.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

KEJKA Pozri príspevok
ešte raz - mne z citovaného nevyplýva, že by mala byť v stlpci 2 nula
Ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov (§ 6 ods. 10 zákona), uvedie sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona a úhrnom na riadku 9 tejto tabuľky vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov,.......
zvýraznené jasne predpokladá, že v každom riadku, kde uvediem príjem, uvediem aj výdavok.
Pokračovanie vety je o tom, že v r.9 bude súčet všetkých výdavkoch bez ohľadu na spôsob ich výpočtu, resp. bez ohľadu na zvolený spôsob ich uplatnenia.
Ak by tam bolo "a" tak by som súhlasila s tým čo je uvedené v príspevku, ale nie je - takže úhrnom na riadku 9. A ak daňovník uzná za vhodné, resp. nevie "rozčleniť" výdavky k jednotlivým príjmom /telefon, pouzívanie os. auta, str. lístky ..../ tak aj pri preukázateľných príjmoch - pretože môže uviesť úhrnom na riadku 9.
Stokrát sme to v predchádzajúcich rokoch riešili - potvrdil to aj DU. Neviem prečo by to malo byť inak za rok 2010. V poučení zmenu nevidím.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Pepa Pozri príspevok
Ak by tam bolo "a" tak by som súhlasila s tým čo je uvedené v príspevku, ale nie je - takže úhrnom na riadku 9. A ak daňovník uzná za vhodné, resp. nevie "rozčleniť" výdavky k jednotlivým príjmom /telefon, pouzívanie os. auta, str. lístky ..../ tak aj pri preukázateľných príjmoch - pretože môže uviesť úhrnom na riadku 9.
Stokrát sme to v predchádzajúcich rokoch riešili - potvrdil to aj DU. Neviem prečo by to malo byť inak za rok 2010. V poučení zmenu nevidím.
Kedze s tym mate viac skusenosti, tak som rada, ze som sa zase naucila nieco nove. Esteze tu mame poradu.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KEJKA Pozri príspevok
ešte raz - mne z citovaného nevyplýva, že by mala byť v stlpci 2 nula
Ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov (§ 6 ods. 10 zákona), uvedie sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona úhrnom na riadku 9 tejto tabuľky vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov,.......
zvýraznené jasne predpokladá, že v každom riadku, kde uvediem príjem, uvediem aj výdavok.
Pokračovanie vety je o tom, že v r.9 bude súčet všetkých výdavkoch bez ohľadu na spôsob ich výpočtu, resp. bez ohľadu na zvolený spôsob ich uplatnenia.
Pepa Pozri príspevok
Ak by tam bolo "a" tak by som súhlasila s tým čo je uvedené v príspevku, ale nie je - takže úhrnom na riadku 9. A ak daňovník uzná za vhodné, resp. nevie "rozčleniť" výdavky k jednotlivým príjmom /telefon, pouzívanie os. auta, str. lístky ..../ tak aj pri preukázateľných príjmoch - pretože môže uviesť úhrnom na riadku 9.
Stokrát sme to v predchádzajúcich rokoch riešili - potvrdil to aj DU. Neviem prečo by to malo byť inak za rok 2010. V poučení zmenu nevidím.
sranda je, že ja som vždy po minulé roky dávala výdavky aj k tým príjmom a aj v súhrne, teda vyplňovala podľa seba a tiež mi to doteraz nikto z DU nenapadol - takže toto asi argument protinázorovej strany nebude. Bud si to tam správca doplní alebo ignoruje - netuším, ale zrejme niektorá strana to robí zle, ale s istotou nebudem označovať, ktorá to je.
Mne to "a" tam nechýba, ja tú vetu čítam takto
Ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov (§ 6 ods. 10 zákona), uvedie sa suma výdavku - ktorý je uvedený pri jednotlivých druhoch príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona úhrnom na riadku 9 tejto tabuľky vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov,.......
asi toľko.
A vyplním to rovnako aj v tomto roku, predsa len je pre mňa rozhodujúce ako to chápem ja a súčasne aj že to mnou pochopeným spôsobom sa dá vyplniť na drsr.sk bez hlásenia chyby.í
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

účtujem v programe alfa -

program automaticky pri zadaní paušálnych výdavkov -napr.40 % k príjmom na riadku 2 - sám doplní výdavky na riadku 2 a pripočíta preukazatelne zaplatené poistné vyčíslené pod tabulkou č. 1

aj ja som po iné roky k príjmom v riadku 2 dávala výdavky a samozrejme potom aj výdavky súhrnom r. 9 a r.10 - tiež bez upozornenia z DU , že to nie je správne ...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

KEJKA Pozri príspevok
A vyplním to rovnako aj v tomto roku, predsa len je pre mňa rozhodujúce ako to chápem ja a súčasne aj že to mnou pochopeným spôsobom sa dá vyplniť na drsr.sk bez hlásenia chyby.í
.. je úplne jedno, či výdavky pri jednotlivých príjmoch vyplníš, alebo nie .. ja nevypĺňam - a žiadnu chybu nehlási. Aj tak musíš uviesť sumár spolu s odvodmi na riadku 9 - a ten je rozhodujúci.
ja som tam naposledy výdavky uvádzala tuším za rok 2007 (ešte bola diskusia - ak dobre pamätám, či odvody pripočítať k výdavkom zo živnosti - keďže vždy mám viac druhov príjmov)
Odvtedy vyplňam pri výdavkoch len riadok 9 (tak, ako je aj v tých spomínaných usmerneniach drsr - aj v DP) .. a nie je problém
Naposledy upravil Katy a R : 25.02.11 at 23:46
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať