Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

MrPerfecto Pozri príspevok
ok dik a este jedna otazocka a uz dam pokoj , slubujeem :-) ake prilohy treba dat k danovemu priznaniu ?
ak budeš robiť paušál, žiadne výkazy neprikladáš

ak budeš robiť jedn. účto, prikladáš výkaz o majetku a záväzkoch a výkaz o príjmoch a výdajoch
0 0
MrPerfecto MrPerfecto

MrPerfecto je offline (nepripojený) MrPerfecto

Timka jasne, ze nechcem ale v tom uctovnicte treba mat asi doklady na co som peniaze minal , co ja teda absolutne nemam :-)
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

[QUOTE=MrPerfecto;1346831]Timka jasne, ze nechcem ale v tom uctovnicte treba mat asi doklady na co som peniaze minal , co ja teda absolutne nemam :-)[/QUOT

veď máš doklady o zdravotnom poistení .... účtuješ len o dokladoch, ktoré máš

ak si minul peniažky na niečo iné a príde ti kontrola z úradu práce, čo urobíš? vrátiš dotáciu?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

MrPerfecto Pozri príspevok
Timka jasne, ze nechcem ale v tom uctovnicte treba mat asi doklady na co som peniaze minal , co ja teda absolutne nemam :-)
Si skvelý a ako preukážeš ak Ti príde kontrola z UP, kde si tie prostriedky minul. Oni budú kontrolovať účelnosť ich použitia v súlade s podnikateľským zámerom čo TI schválili.

Ako DP urobiť môžeš s paušalnymi výdavkami. Ale na kontrolu z UP budeš na 100% potrebovať aj bločky a doklady.

Pozor na to.
0 0
MrPerfecto MrPerfecto

MrPerfecto je offline (nepripojený) MrPerfecto

to ja viem , ze na kontrolu UP ich budem musiet mat , ale ak chcem robit jedn. uctovnictvo musim uz teraz vydokladovat vsetky peniaze co som minul ?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

MrPerfecto Pozri príspevok
to ja viem , ze na kontrolu UP ich budem musiet mat , ale ak chcem robit jedn. uctovnictvo musim uz teraz vydokladovat vsetky peniaze co som minul ?
Len to čo si zarobil a to čo si minul s dotácie v súlade s podnik. plánom ak budeš robiť JU.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

MrPerfecto Pozri príspevok
to ja viem , ze na kontrolu UP ich budem musiet mat , ale ak chcem robit jedn. uctovnictvo musim uz teraz vydokladovat vsetky peniaze co som minul ?
neminuté fin. prostriedky z dotácie by si ich mal mať či už na účte alebo v pokladni, väčšinou sa kontrola ohlási až po skončení 2 rokov a dovtedy by si mal mať všetko v poriadku
0 0
anarchy anarchy

anarchy je offline (nepripojený) anarchy

Ahojte, chcela by som sa poradit k zdaneniu prijmov podla §7.

V roku 2009 sme s vyraznou stratou predali podielove listy (rozdiel medzi nakupnou cenou v roku 2006 a predajom v roku 2009), zaroven mame v roku 2009 urokovy prijem z poskytnutej pozicky.
Je mozne stratu z predaja PL a prijem z pozicky v prislusnej tabulke DP "kompenzovat" ...

Mata ma odsek 6/ §7, ale pripada mi to strasne nefer ...

Dakujem za radu.

NEVIETE MI NIEKTO PORADIT ...
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

anarchy Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som sa poradit k zdaneniu prijmov podla §7.

V roku 2009 sme s vyraznou stratou predali podielove listy (rozdiel medzi nakupnou cenou v roku 2006 a predajom v roku 2009), zaroven mame v roku 2009 urokovy prijem z poskytnutej pozicky.
Je mozne stratu z predaja PL a prijem z pozicky v prislusnej tabulke DP "kompenzovat" ... Nie. Výdavky pri predaji podiel. listov si môžeš uplatniť len do výšky predajnej ceny.

Mata ma odsek 6/ §7, ale pripada mi to strasne nefer ...

Dakujem za radu.

NEVIETE MI NIEKTO PORADIT ...
...
0 0
katkarbk katkarbk

katkarbk je offline (nepripojený) katkarbk

Prosím Vás, v prílohe k DP typ B - Výkaz o majetku a záväzkoch sa sumy v kolonke za bezprostredne predchádzajúce obdobie prepočítajú a vpíšu v eurách, alebo sa majú uviesť ešte v SK?
Ďakujem!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

katkarbk Pozri príspevok
Prosím Vás, v prílohe k DP typ B - Výkaz o majetku a záväzkoch sa sumy v kolonke za bezprostredne predchádzajúce obdobie prepočítajú a vpíšu v eurách, alebo sa majú uviesť ešte v SK?
Ďakujem!
V €.
0 0
katkarbk katkarbk

katkarbk je offline (nepripojený) katkarbk

Ďakujem!
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
Chcem sa spýtať vyplňam DP typ B príjmy len z prenájmu a odratávam tiež tých 4000 čosi na daňovníka?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Adaka Pozri príspevok
Chcem sa spýtať vyplňam DP typ B príjmy len z prenájmu a odratávam tiež tých 4000 čosi na daňovníka?
pokiaľ máš príjmy z prenájmu, vyplňaš typ B a uplatňuješ celú NČ 4025,70
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Adaka Pozri príspevok
Chcem sa spýtať vyplňam DP typ B príjmy len z prenájmu a odratávam tiež tých 4000 čosi na daňovníka?
Ano každý danovník má nárok na nezdaniteľné minimum vo výške presne ako píšeš 4000 čosi.
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Ahojte.Kámoška chce podať Dodat. DP B za rok 2008, našla chybu. Do príjmov prirátala fakt., kt. bola uhr. až v 1/2009.Chcem sa spýtať: bolo to ešte v Sk - príjem 483969,5Sk /ako to má zaokrúhliť ? Na 483970, al. 483969?/. Keď vypíše oddielXI - rozdiely z dodat. DP, v r. 111 jej výjde suma +2491 Sk, ako rozdiel súm daňového bonusu na poukázanie správcom dane, takže DÚ by jej mal túto sumu vrátiť /v odd. XIV- začiarkne, že žiada o vyplatenie rozd. daň. bonusu , uved. na r. 111/. Je potrebné niekde v pomocných výpočtoch napísať prepočet z Sk na Euro? Moja otázka je: Základ dane v dod. DP bude nižší ako v riadnom DP 2008. Do 8 dní by to mala zaniesť na soc. poisťovňu. Ako to ovplyvní platenie do SP. Treba ísť aj na zdrav. p.? A RZZP za r.2009 sa musí spraviť do konca marca, však?Ďakujem za odpoveď...
Naposledy upravil leozka : 26.03.10 at 15:44
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
chcem sa spýtať potrebujem pokladničnú knihu ked účtujem v jednod. účtovníctve a mám len peniaze v hotovosti( príjmy aj výdavky) musím to okrem do peňaž. denníka písať aj do knihy Dakujem
0 0
iva zem. iva zem.

iva zem. je offline (nepripojený) iva zem.

Prvý krát vypĺňam daňové priznanie typu B a tak si chcem overiť niekoľko faktov. Manžel je zamestnancom v trvalom pracovnom pomere, okrem toho pracoval v roku 2009 pre ďalšieho zamestnávateľa na základe dohody o vykonaní práce a zároveň pracoval pre ďalšiu spoločnosť na základe zmluvy o dielo. Čiže do základu dane z prímov zo závislej činnosti uvediem príjem od zamestnávateľa a z dohody a do základu dane z ostatných príjmov príjem zo zmluvy o dielo, ktorý bude znížený o sumu oslobodenú od dane, čiže o 894,60EUR. Môžem do výdavkov uviesť faktúru za nákup notebooku a bloček za klávesnicu (pracovné nástroje)? A doložiť len kópiu týchto dokladov, alebo je to potrebné uviesť na nejakom tlačive? A ešte otázka príjem z dohody, ktorý bol riadne zdanený musím uvádzať do daňového priznania?
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Daňovník najprv podal daňové priznanie typu A, kde uviedol len príjmy zo závislej činnosti. Ale mal podať typ B, pretože mal príjmy z prenájmu. Ako teraz podať DP? DP typ B dám ako opravné? Ďakujem.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Áno, DP typ B by som podala ako opravné.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať