Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
MrPerfecto MrPerfecto

MrPerfecto je offline (nepripojený) MrPerfecto

v zaväzkoch ? ja som to dal do kratkodobeho fin . majetku , peniaze a ceniny a ucty v bankach ... ??
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

MrPerfecto Pozri príspevok
v zaväzkoch ? ja som to dal do kratkodobeho fin . majetku , peniaze a ceniny a ucty v bankach ... ??
Áno vyplnite len tie riadky ktoré sa vás týkajú.
r. 10 peniaze a ceniny ./ to sa myslí pokladňa/..
r.11 Učty v bankách - ak máte účet.
r.17. Záväzky k 31.12 - nevyčerpaná dotácia + ostatné záväzky/ napr. nevyplatené poistné k 31.12./

a zaplatené poistné vo Výkaze o príjmoch a výdavkoch samozrejme
1 0
MrPerfecto MrPerfecto

MrPerfecto je offline (nepripojený) MrPerfecto

super dikynko :-) a este jedna stupidna otazka Nazov uctovnej jednotky ? vlastne dve stupidne : na DU odnesiem len DP, vykazy a potvrdenie z UP , kedze cast roku som bol nezamestnany , ostatne : penazny dennik, faktury a blocky si necham pre pripad danovej kontroly hej ?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

MrPerfecto Pozri príspevok
super dikynko :-) a este jedna stupidna otazka Nazov uctovnej jednotky ? vlastne dve stupidne : na DU odnesiem len DP, vykazy a potvrdenie z UP , kedze cast roku som bol nezamestnany , ostatne : penazny dennik, faktury a blocky si necham pre pripad danovej kontroly hej ?

názov účtovnej jednotky podľa živnostenského listu

na DÚ dávaš DP, výkazy a potvrdenie z ÚP nie je povinná príloha, ale ak chceš môžeš dať kópiu a originál si nechaj

ostatné - peňažný denník, doklady - uschovať, v prípade kontroly zdokladovať
0 0
MrPerfecto MrPerfecto

MrPerfecto je offline (nepripojený) MrPerfecto

názov účtovnej jednotky podľa živnostenského listu

myslis predmet živnosti ?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

MrPerfecto Pozri príspevok
názov účtovnej jednotky podľa živnostenského listu

myslis predmet živnosti ?
nie, predmet živnosti je niečo iné

názov účtovnej jednotky máš v ŽL uvedený ako obchodné meno
0 0
AMM AMM

AMM je offline (nepripojený) AMM

Ak som celý minulý rok poberala RP a teraz chcem požiadať o vrátenie dane z úrokov, potrebujem k tomu nejaký doklad, čo sa týka toho RP?
Môžem si požiadať aj o vrátenie dane z úrokov zo stavebného sporenia?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Potvrdenie o poberaní RP nie je potrebné prikladať k daňovému priznaniu. A možeš si požiadať o vrátenie úrokov aj zo stavebného sporenia.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

vyplňam DP B ale je tam príjem zo zamestnania:8795,27, poistné 611,66, ZD 8183,61. Zo živnosti strata -3709,86. Takže 8183,61-4025,70=4157,91 a daň 790, ale preddavky zamestnávateľa boli strhnuté 1500,45, takže preplatok 710,45. Je to dobre? Prikladám potvrdenia od dvoch zamestnávateľov a V o M a Z a výkaz PaV. Takže 4 prílohy. Môže to tak byť. ďakujem
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

môžE
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

a prikladám ako prílohy aj potvrdenia zo zamestnania?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
sybila3 Pozri príspevok
a prikladám ako prílohy aj potvrdenia zo zamestnania?
sybila Ty si na Porade už dlhšiu dobu - všetko už na Porade je
1 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Chcem si overiť: Dôchodca začal živnosť v r. 2009, z podnikania je v strate. Ale okrem toho na dohodu upratuje priestory, cca 800 Eur ročne, kde mu predtým DU vracal zrazenú daň. Teraz vlastne ked to dá do jedného dan. priznania so živnosťou, tak mu ju asi nevrátia. Veľmi je nahnevaný, tak len to chcem overiť. Ďakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

gita Pozri príspevok
Chcem si overiť: Dôchodca začal živnosť v r. 2009, z podnikania je v strate. Ale okrem toho na dohodu upratuje priestory, cca 800 Eur ročne, kde mu predtým DU vracal zrazenú daň. Teraz vlastne ked to dá do jedného dan. priznania so živnosťou, tak mu ju asi nevrátia. Veľmi je nahnevaný, tak len to chcem overiť. Ďakujem
A prečo by mu nevrátili?. Z jeho celkových príjmov mu nevyšla DP a preddavok zaplatil .....
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ja viem, len mám toho strašne veľa, zo závislou činnosťou nemám moc skúsenosť, tak sa radšej opýtam, sorry.
0 0
sisuska sisuska

sisuska je offline (nepripojený) sisuska

ahoj poraďáci,
chcela by som vás poprosiť o radu - som živnostník a v roku 2009 som dostala z úradu práce dotáciu na podnikanie.
V daňovom priznaní som dotáciu zapísala do kolonky príjmy zo živnosti, ale nie som si istá, či je to správne, ak nie, ovplyvní mi to aj platenie poistného do fondov, ďakujem moc
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sisuska Pozri príspevok
ahoj poraďáci,
chcela by som vás poprosiť o radu - som živnostník a v roku 2009 som dostala z úradu práce dotáciu na podnikanie.
V daňovom priznaní som dotáciu zapísala do kolonky príjmy zo živnosti, ale nie som si istá, či je to správne, ak nie, ovplyvní mi to aj platenie poistného do fondov, ďakujem moc
viedla si učtovníctvo alebo si uplatňovala paušálne výdavky ?

Príjem z dotácie sa zahrňa do príjmov pre posudzovanie povinnej registrácie do SP.
0 0
hanicka22 hanicka22

hanicka22 je offline (nepripojený) hanicka22

Ahojte, SZCO si uplatnuje pausalne vydavky 40%. Bol SZCO len 3 mesiace. Zvysok roka nepracoval. Ma narok na celu nezdanitelnu cast na danovnika 4025,70 €? Jeho prijem bol spolu zo zivnosti za tri mesiace 6800 €.
Vlastne od akej zarobenej sumy si moze uplatnit nezdanitelnu cast na danovnika?
Naposledy upravil hanicka22 : 14.02.11 at 08:27
0 0
hanicka22 hanicka22

hanicka22 je offline (nepripojený) hanicka22

Prosiiim, skusi mi niekto poradit?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

milión krát tu máš písané, že NČZD sa nedelí na mesiace.. a už vôbec to neovplyvňuje zárobok..
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať