Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
AHojte, prosím, skontrolovali by ste mi niekto tento príklad?SZČO, 2 deti, príjem zo živnosti 15911,53, pauš.výd. 60%, poistné a príspevky 1581,93 / 2,5 m. maródil, ale nepozast. trv.príkaz, tak tam má k 12/2009 preplatok, aj v soc.pois.- je to započítané v tomto poistnom/, živ. poistka 273,6, Dopl.dôch.p-12,76, na manž. si nemôže odpísať NČ.DP B som vyplnila takto:

VI. 2 príjem 15911,53 výd. 11128,85
9. 15911,53 11128,85
x - uplat. si 60% výd. , poistné a príspevky 1581,93

r. 38 = 15911,53
r. 39 = 11128,85
r. 40 = +4782,68
r. 44 = +4782,68
r. 51 = 0
r. 58 = 0
r. 59 = 4782,68
r. 61 = 0
r. 62 = 4782,68
r. 64 = 4782,68
r. 66 = 4782,68
r. 67 = 4782,68
r. 68 = 4782,68
r. 69 = 4782,68
r. 70 = 4025,7
r. 72 = 12,76
r. 74 =273,6
r. 75 =286,36
r. 76 =4312,06
r. 77 = 470,62
r. 78 =89,41
r. 87 = 89,41
r. 91 = 89,41
r. 92 = 471,84
r.93 = 0
r. 95 = 471,84
r. 96 = 382,45

Takže DÚ vráti časť DB v sume 382,43. Skontrolovali by ste mi to niekto, či to môže byť? Ďakujem veľmi pekne
Naposledy upravil leozka : 17.03.10 at 09:00
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Prosíííííím, skontrolovali by ste mi niekto to DP? Zajtra už musím navštíviť DÚ, ďakujem všetkým poraďákom....
0 0
Silvia123 Silvia123

Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

Ahojte, ak živnostník v roku 2009 nemal žiadne príjmy musí podať DP? Alebo stačí len čestné prehlásenie na DU že nemal žiadne príjmy? Mal len výdavky na poistné -RZZP nie je problém, napíšem základ dane nula, ale nie som si istá tým či živnostník musí vždy podať DP, alebo ak nemá príjmy tak tiež nemusí...
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Silvia123 Pozri príspevok
Ahojte, ak živnostník v roku 2009 nemal žiadne príjmy musí podať DP? Alebo stačí len čestné prehlásenie na DU že nemal žiadne príjmy? Mal len výdavky na poistné -RZZP nie je problém, napíšem základ dane nula, ale nie som si istá tým či živnostník musí vždy podať DP, alebo ak nemá príjmy tak tiež nemusí...
Áno do príjmu 1/2 z NC sa nemusí podávať DP. Ale živnostník má povinnosť podať. Príjem bude 0 a výdavky sumu poistného a bude v strate.
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Prosííím, skontroloval by mi niekto príklad hore?Prosíím, Ďakujem
0 0
SzabM SzabM

SzabM je offline (nepripojený) SzabM

Teraz som krvopotne prepočítala Tvoje DP LEOZKA a odporúčam nasledovné:
do riadkov 51, 55, 61 by som nepísala nič, ani nulu. Do r. 96 píš namiesto 382,45 382,43 Eur. A nezabudni vyplniť ešte XIV. odd
0 0
janulka janulka

janulka je offline (nepripojený) janulka

28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac
Zdenka175 Pozri príspevok
Áno do príjmu 1/2 z NC sa nemusí podávať DP. Ale živnostník má povinnosť podať. Príjem bude 0 a výdavky sumu poistného a bude v strate.

Dobrý den prajem, nejaky cloviecik ma vcera oslovil, s otazkou, pani zlata som podnikatel, prisiel na to co znamena pojem samostatne zarobkovo činna osoba, nevedel chudacisko ze je nou od roku 2008, este ze sa daju pozriet vypisy zo ziv. listov na nete, on ani nevie kde ma original. Ze vraj on "nezarobil žádne eurá" minuly rok. O odvodvodoch do zdravotnej tiez velmi vela nevedel o sociálke ani nehovoriac. Prosim vas ked teda nemal ziadne príjmy ani z par. 5 ani z par. 6, vypisem mu nulove dan. priznanie typ B, a kedze nema platene ani len odvody tak aj tie budu nulove. Ono to príde ked ide clovek po polozkach v dan. priznani, ako samozrejmost. ale este som nemala takuto skusenost, a to dan. priznanie plné núl mi prislo velmi zvlastne. este tak možno priložiť cestné prehlasenie. ale je to vsetko, alebo este nieco musi dokladovat k d.p.

dakujem krasne za precitanie a trpezlivosť
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

A za rok 2008 podával DP? Prihlásený na ZP a SP bol?
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
leozka Pozri príspevok
Prosííím, skontroloval by mi niekto príklad hore?Prosíím, Ďakujem



Ďakujem Ti, takže to tak môže byť, aj tie príspevky a poistne? Lebo sme odviedli za rok 2009 viac, ako sme mali.Tak to teda môžem dať do poistného za rok 2009 a v tomto roku to zrovnám a za rok 2010 zasa napíšem do DP nižšie príspevky a poistné, môžem to tak spraviť? Ďakujem
0 0
Silvia123 Silvia123

Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

janulka, to je fakt dobre, načo si potom zakladal tú živnosť, keď ani nevie že ju má Keď nemal príjmy ani v roku 2008, tak zrejme do Sociálky platiť nemusel, ale v ZP ho asi nepotešia , no nechcela by som byť na jeho mieste...
0 0
janulka janulka

janulka je offline (nepripojený) janulka

28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac
heja3 Pozri príspevok
A za rok 2008 podával DP? Prihlásený na ZP a SP bol?
Áno, podával, podal dp typ B, mal nejake príjmy, výdaje žiadne, nakolko ani vtedy si neplatil odvody, uplatnene mal 40% výdaje. mal podane rzzp, kde mal nedoplatok za cely rok 2008. aj vypis z dp odniesol do sp za rok 2008.
0 0
janulka janulka

janulka je offline (nepripojený) janulka

28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac
Silvia123 Pozri príspevok
janulka, to je fakt dobre, načo si potom zakladal tú živnosť, keď ani nevie že ju má Keď nemal príjmy ani v roku 2008, tak zrejme do Sociálky platiť nemusel, ale v ZP ho asi nepotešia , no nechcela by som byť na jeho mieste...

No to ani, ja ved ja uz mam len blby pocit, za ze vyplnim dp s nulami. to je tak, niekto niekoho ked potrebuje na roboty prevazne na stavebne prace, nabalachaju cloveka dame vam robotu - len si rychlo spravte živnost a ten chudak ani len nevie co to obnasa. mna vie vsak vytocit, ked chcete pomoct a ten clovek vam nevie dat odpoved na konktretne otazky, ako napr. platite si odvody? ste zaregistrovany v sp alebo v zp? a vy sa len pozerate na na cloveka s vyrazom alebo
0 0
Silvia123 Silvia123

Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

No a za ten rok 2008 ZP zaplatil v roku 2009 nie? -to sa mu nemôže dať do výdavkov v DP za rok 2009? Veď dávajú sa 40% výdavky+zaplatené odvody, tak potom by nemal samé nuly, by mal stratu...? Ja som ešte paušál nerobila, takže istá si nie som, len ma to tak napadlo či to nemôže byť výdavok tohto roka v DP.
PS: ja robím DP dvom malým živnostníkom z rodiny a ešte aby som sa im doprosovala aby mi doniesli papiere, lebo sú schopní ich doniesť na konci marca...
0 0
janulka janulka

janulka je offline (nepripojený) janulka

28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac
Silvia123 Pozri príspevok
No a za ten rok 2008 ZP zaplatil v roku 2009 nie? -to sa mu nemôže dať do výdavkov v DP za rok 2009? Veď dávajú sa 40% výdavky+zaplatené odvody, tak potom by nemal samé nuly, by mal stratu...? no toto áno, toto sedí. Ja som ešte paušál nerobila, takže istá si nie som, len ma to tak napadlo či to nemôže byť výdavok tohto roka v DP.
PS: ja robím DP dvom malým živnostníkom z rodiny a ešte aby som sa im doprosovala aby mi doniesli papiere, lebo sú schopní ich doniesť na konci marca...

No ved to napadlo aj mna, mohlo by sa mu to dat do vydavkov v roku 2009 , asi musim prekonat blby pocit a nevsimat si ked sa ho na nieco pytam, lebo mam z takychto ludi pocit a stale maju v ociach vyraz ze co sa vyzvedam len aby som to nejako spravila,co chcem vlastne este vediet, co zase ..... nema ani potuchy kde ma doklady zo zp

ps: inac, ja mam pocit, ze sa im stale tiez doprosujem a ze na mna cakaju len vykvety
0 0
Silvia123 Silvia123

Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

Tak nech hľadá chlapec... .
Ja som sa napríklad minule pobavila:
Tí moji živnostníci sa urazili, že keď som im vystavovala PPD a VPD k VF, že prečo im nepoviem princíp, že ktorý doklad je ich a ktorý oráža zákazník, ja im totižto na doklady ceruzkou napíšem "NAŠE", "ICH" a oni že však im to stačí raz povedať a nemusia vyzerať ako hlupáci že tomu nerozumejú a mať to tam napísané, tak som im to vysvetlila, všetko akože bolo jasné... a teraz som musela vypisovať nové PPD ... no nezabijem ich...
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Silvia123 Pozri príspevok
No a za ten rok 2008 ZP zaplatil v roku 2009 nie? -to sa mu nemôže dať do výdavkov v DP za rok 2009? Veď dávajú sa 40% výdavky+zaplatené odvody, tak potom by nemal samé nuly, by mal stratu...? Ja som ešte paušál nerobila, takže istá si nie som, len ma to tak napadlo či to nemôže byť výdavok tohto roka v DP.
PS: ja robím DP dvom malým živnostníkom z rodiny a ešte aby som sa im doprosovala aby mi doniesli papiere, lebo sú schopní ich doniesť na konci marca...
citované
2. Postup pri vysporiadaní nedoplatku
Ak daňovníkovi z ročného zúčtovania zdravotného poistenia za rok 2008 vznikol nedoplatok, je povinný zaplatiť ho v roku 2009 a v roku 2009 je aj uznaným daňovým výdavkom. Daňové a účtovné vysporiadanie nedoplatku závisí od spôsobu uplatňovania výdavkov:
a) Pri uplatňovaní preukázateľne vynaložených daňových výdavkov zaúčtovaných v účtovníctve alebo v daňovej evidencii podľa § 6 ods. 14 zákona o dani z príjmov je bežné mesačné poistné aj nedoplatok z ročného zúčtovania uznaným daňovým výdavkom v zmysle § 19 ods. 3 písm. i) zákona o dani z príjmov, t. j. uhradený nedoplatok znižuje úhrn zdaniteľných príjmov z podnikania alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti.

Odpoveď v texte
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Ahojte prosím Vás, SZČO dostal list od zdravotnej poisťovne, že preplatok na ZP z roku 2008 mu rozdelili nasledovne: časť mu strhli na nedoplatok na dane a časť mu započítali s rokom 2009. Mám aj doklad od ZP o výške celého zaplateného poistného za rok 2009. Keď načítam poukazy a ten preplatok sumy sedia. Ale ja som teraz na neistote, či mám dať aj ten započítaný preplatok medzi výdavky na poistne? Nie som si celkom istá. Podľa mňa nie, lebo potom vlastne by som ho mala dať aj do príjmov lebo keď si to rozoberiem na drobné, tak keby on ten preplatok fyzicky od ZP dostal, tak ho zahrnem medzi POZD a následne by tú istú sumu zaplatil, tak to dám zase medzi výdavky na poistné. A keby som ho započítala, tak by sa dostal iba do výdavok na poistné a do príjmov nie.

Možno som to celé domotala, ale inak to neviem vysvetliť.

Ďakujem.
0 0
Jaja1986 Jaja1986

Jaja1986 je offline (nepripojený) Jaja1986

Dobrý deň mohli by ste prosím poradiť ako je to s ročným zúčtovaním dane, ak máme zamestnanca, ktorý bol do mája 2009 študent strednej školy, má nárok na vrátenie celej dane, ak áno tak Vás prosímo stručný popis ako to mám urobiť pracujeme v pohode.
Za skorú odpoveď voprad ďakujem.
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Prosím vie mi niekto poradiť k príspevku 678? ďakujem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lucinka23 Pozri príspevok
Ahojte prosím Vás, SZČO dostal list od zdravotnej poisťovne, že preplatok na ZP z roku 2008 mu rozdelili nasledovne: časť mu strhli na nedoplatok na dane a časť mu započítali s rokom 2009. Mám aj doklad od ZP o výške celého zaplateného poistného za rok 2009. Keď načítam poukazy a ten preplatok sumy sedia. Ale ja som teraz na neistote, či mám dať aj ten započítaný preplatok medzi výdavky na poistne? Nie som si celkom istá. Podľa mňa nie, lebo potom vlastne by som ho mala dať aj do príjmov lebo keď si to rozoberiem na drobné, tak keby on ten preplatok fyzicky od ZP dostal, tak ho zahrnem medzi POZD a následne by tú istú sumu zaplatil, tak to dám zase medzi výdavky na poistné. A keby som ho započítala, tak by sa dostal iba do výdavok na poistné a do príjmov nie.

Možno som to celé domotala, ale inak to neviem vysvetliť.

Ďakujem.
Ja by som to riešila v rámci uzávierkových operácii na základe prípisu zo zdravotnej poisťovne , ktorý by bol zároveň podkladom pre účtovanie .Účtovala by som o zápočte na konci roka .To znamená :
1. Interný doklad by bol preplatok ZP , ktorý by som v plnej výške za účtovala do príjmov OVZD a odpísala by som pohľadávku voči ZP.
2.Interný doklad by bol na zaúčtovanie dane z preplatku do VNZD -Daň z príjmu - túto daň by som odpísala zo záväzkov t.j. znížila by som záväzok voči ZP/pri DP je možnosť túto daň považovať za preddavok /
3.Interný doklad by bol zápočet na zdravotné poistenie v rokou 2009 podľa mesiacov/to musíte určiť , ktoré mesiace/c tou platbou započítavate / a zároveň by som odpísala zo záväzkov účtovanú čiastku .Čiže by som záväzok voči ZP znížila .
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať