Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
alemara Pozri príspevok
Ahojte,
rada by som sa spytala - živnostník (živnost od 08/08) mal za rok 08 prijmy len zo zavislej činnosti a z podnikania mal len vydavky - ma vyplňať DP typ B alebo može aj typ A. Asi si nemôže nič uplatniť na tie vydavky......poradte
Typ B, nakoľko vykazuje stratu z podnikania.
0 0
kassiopeia kassiopeia

kassiopeia je offline (nepripojený) kassiopeia

chcela by som sa opytat ako sa vypoci dan z danoveho priznania B.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kassiopeia Pozri príspevok
chcela by som sa opytat ako sa vypoci dan z danoveho priznania B.
Musíš sa dopracovať k základu dane. Tú znížiť o prípadné nezdaniteľné čiastky. A potom vypočítať daň.

Na tak všeobecne položenú otázku neviem presnejšie odpovedať.
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Poradáci banálna otázka ale predsa - robím DP typu B kde je aj príjem zo závislej činnosťi - potvrdenie je vystavené v eurách prepočítavam to konver. kurzom alebo kurzom NBS.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Monika C. Pozri príspevok
Poradáci banálna otázka ale predsa - robím DP typu B kde je aj príjem zo závislej činnosťi - potvrdenie je vystavené v eurách prepočítavam to konver. kurzom alebo kurzom NBS.
Ak robíš DP za rok 2008, tak potvrdenie musí byť v SKK. Treba si vypýtať potvrdenie v korunách.
0 0
kassiopeia kassiopeia

kassiopeia je offline (nepripojený) kassiopeia

dobry den.ako sa vypocita dan z dodatocneho danoveho priznania B a z akeho riadku.
dakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

kassiopeia Pozri príspevok
dobry den.ako sa vypocita dan z dodatocneho danoveho priznania B a z akeho riadku.
dakujem
tak isto ako z riadneho
0 0
kassiopeia kassiopeia

kassiopeia je offline (nepripojený) kassiopeia

danovy zaklad je 130 165sk a odpocet na danovnika je 98496.vyjde suma 31609sk z toho sa ako vypocita dan??dan je z tej sumu 19%????dakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

kassiopeia Pozri príspevok
danovy zaklad je 130 165sk a odpocet na danovnika je 98496.vyjde suma 31609 31669 sk z toho sa ako vypocita dan??dan je z tej sumu 19% áno 31669x0,19=6017 je daň????dakujem
odpoveď v texte
0 0
kassiopeia kassiopeia

kassiopeia je offline (nepripojený) kassiopeia

dakujem za pomoc pekny den
0 0
alfaekon alfaekon

alfaekon je offline (nepripojený) alfaekon

Zdaňuje sa aj dotácia od PPA pre samostatne hosp. roľníka??? A ako ju zaúčtovať (JÚ) ??
0 0
lynn lynn

lynn je offline (nepripojený) lynn

Prosím o radu, v spotrebiteľskej súťaži som vyhrala televízor v hodnote 19040 Sk. Poslali mi list, že ak im spätne pošlem podpísanú darovaciu zmluvu na výšku 19 % dane z tejto sumy, dan za mna uhradia, v opačnom prípade, ak darovaciu zmluvu nepošlem podpísanú, uvedený príjem si zdaním sama. Nie je mi jasné,ak som darovaciu zmluvu podpísala, či uvedený príjem mám uviesť v DP § 8 r.9-výhry a zaplatenú daň danou spoločnosťou uviesť napr.v r. 101 DP ako zaplatenú, alebo vôbec tento príjem neuvediem v DP, pretože daň za mňa vysporiadal niekto iný. Vďaka za radu.
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Mám osobu príjem z PP a prenájom ako FO robím jej B - len neviem dakde som tu čítala, že z príjmu, ktorý má dá sa odčítať 25650,- můžem odčítať a ostatné zdaniť - dá sa tu použiť na výdavky 40%. Musím to hned vypísať a neviem to nájsť - hľadala som ráno do švrtej ale som to nenašla. Pomôžete mi prosím, keby mi to nesúrilo nepíšem ale hľadám. Ešte jedna otázočka odčíta sa aj vtedy, keď podáva DP aj jej manžel. Pepáčte mi zle som to zaradila ale neviem to presunúť nenádje sa dobrá duša - presunúť do prenájmu.
Naposledy upravil Monika C. : 18.03.09 at 06:45
0 0
emarosl emarosl

emarosl je offline (nepripojený) emarosl

Monika C. Pozri príspevok
Poradáci pomôžete mi : mám dôchodkyňu, ktorá má dôchodok vyšší ako 98496,- a príjem s preddavkovou daňou vyšše 80 000,- robím jej DP - A keď vyjde platiť 52,- sk musí to doplatiť alebo do 100,- sk neplatí. Ďalšiu osobu príjem z PP a prenájom ako FO robím jej B - len neviem dakde som tu čítala, že z príjmu, ktorý má dá sa odčítať neviem presne sumu okolo 24 tisíc a ostatné zdaniť - dá sa tu použiť na výdavky 40%. Musím to hned vypísať a neviem to nájsť - hľadala som ráno do švrtej ale som to nenašla. Pomôžete mi prosím, keby mi to nesúrilo nepíšem ale hľadám.
Pozri si poučenie k vyplňaniu daňového priznania - tam je presný výpočet dane z príjmov z prenájmu nehnuteľností (vrátane uplatnenia osolobodenej sumy a vrátane povinnosti alikvótneho krátenia výdavkov). Ak by si to nenašla, daj vedieť, ja ti to tu prilepím.....

A môžeš si uplatniť aj paušálne výdavky (teda predpokladám, že sa jedná o FO, ktorá nie je platiteľom DPH - je to tak, však?).

A tiež sa domnievam, že je povinnosť uhradiť tých 52 Sk.
Naposledy upravil emarosl : 18.03.09 at 06:54
0 0
emarosl emarosl

emarosl je offline (nepripojený) emarosl

emarosl Pozri príspevok
Pozri si poučenie k vyplňaniu daňového priznania - tam je presný výpočet dane z príjmov z prenájmu (vrátane uplatnenia osolobodenej sumy a vrátane povinnosti alikvótneho krátenia výdavkov). Ak by si to nenašla, daj vedieť, ja ti to tu prilepím.....

A môžeš si uplatniť aj paušálne výdavky (teda predpokladám, že sa jedná o FO, ktorá nie je platiteľom DPH - je to tak, však?).

A tiež sa domnievam, že je povinnosť uhradiť tých 52 Sk.
Našla si to, prosím ťa? Je tam takýto príklad:

...."Upozornenie: pod tabuľkou č. 1 v odkaze 8 je uvedený príklad na správny výpočet príjmov z prenájmu nehnuteľnosti zahŕňajúcich do zdaniteľných príjmov. Tento príklad za rok 2008 znie: „daňovník v roku 2008 dosiahol príjmy z prenájmu nehnuteľnosti (§ 6 ods. 3 zákona) vo výške 300 000 Sk, výdavky percentom z príjmu podľa § 6 ods. 10 sú vo výške 120 000 Sk. Na riadku 10 stĺ. 1 sa uvedie suma 274 350 Sk [300 000 – 25 650 (v roku 2008 je suma päťnásobku sumy platného životného minima 25 650 Sk)]. Na riadku 10 stĺ. 2 sa uvedie suma výdavku 109 740 Sk [(274 350 : 300 000) x 120 000]."....

atď.

Toto je tvoj prípad? Má táto FO príjmy z prenájmu nehnuteľností?
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Medzičasom to vymazala - zistila som, že tých 52,- sk musí zaplatiť a poučenie si pozrem ďakujem pekne. F, ktorá nie je platiteľom DPH. Opravila som ten príspevok 474 pozrete mi nato. Ďakujem.
0 0
emarosl emarosl

emarosl je offline (nepripojený) emarosl

Monika C. Pozri príspevok
Ešte jedna otázočka odčíta sa aj vtedy, keď podáva DP aj jej manžel.
Prosím ťa, mohla by si upresniť túto otázku - ospravedlňujem sa, ale veľmi jej nerozumiem.
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
emarosl Pozri príspevok
Našla si to, prosím ťa? Je tam takýto príklad:

...."Upozornenie: pod tabuľkou č. 1 v odkaze 8 je uvedený príklad na správny výpočet príjmov z prenájmu nehnuteľnosti zahŕňajúcich do zdaniteľných príjmov. Tento príklad za rok 2008 znie: „daňovník v roku 2008 dosiahol príjmy z prenájmu nehnuteľnosti (§ 6 ods. 3 zákona) vo výške 300 000 Sk, výdavky percentom z príjmu podľa § 6 ods. 10 sú vo výške 120 000 Sk. Na riadku 10 stĺ. 1 sa uvedie suma 274 350 Sk [300 000 – 25 650 (v roku 2008 je suma päťnásobku sumy platného životného minima 25 650 Sk)]. Na riadku 10 stĺ. 2 sa uvedie suma výdavku 109 740 Sk [(274 350 : 300 000) x 120 000]."....

atď.

Toto je tvoj prípad? Má táto FO príjmy z prenájmu nehnuteľností?
Áno je to mj prípad ďakujem pekne len na bodík musíš počkať môžem udeliť len raz. Platí to aj keď aj manžel robí DP alebo môže tú sumu odčítať len jedna osoba. Veľké ďakujem. Manželia obidvaja mjaú prenájom delia si príjmy z prenájmu - môžem u nej použiť tých 40% a odčítať aj tých 25650.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Daňovník si môže z príjmu z nájmu odrátať sumu 5x živ. minimum 5130=25650, ktorá je od dane oslobodená. Skutočný príjem-25650=príjem, ktorý dáš do DP. Z toho si vypočítaš aj paušalne výdavky 40%.
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Renča a emarosl môže to odčitať aj manzel tých 25650,- . Utekám do firmy ale poobede sa Vám odvdačím . Ďakujem za pomoc.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať