Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

abel Pozri príspevok
Janko, presne toto sme riešili o pár riadkov vyššie http://www.porada.sk/976963-post396.html aj v tom Mihálovom príspevku sa spomína len sociálne poistenie, ale nie zdravotné, a tiež sme si lámali hlavy nad výrazom dobrovoľne poistený a samoplatiteľ...
Ano, to som prehliadol...
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Janko, presne toto sme riešili o pár riadkov vyššie Daňové priznanie typ B aj v tom Mihálovom príspevku sa spomína len sociálne poistenie, ale nie zdravotné, a tiež sme si lámali hlavy nad výrazom dobrovoľne poistený a samoplatiteľ...
janko - a ja čo? vosk
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte, prosím Vás, keď vyšli výdavky vyššie ako príjmy z podnikania za r.2008, kde sa to potom ďalej uvádza. (oddiel V.)
V oddieli IX. až na riadku 57?
Živnosť bola založená 3/2008 a ukončená 11/2008, išlo o poberateľa starobného dôchodku.Ďakujem.
0 0
JanaKop JanaKop

JanaKop je offline (nepripojený) JanaKop

V odieli V. DPFO B máš iba príjmy zo závislej činnosti. V oddieli VI. uvedieš v tabuľke č. 1 príjmy a výdaje podľa druhu podnikania. Dańovú stratu na r. 39 a 43. V oddieli IX na riadoku 57. Ďalej v riadku 63.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ahojte,chcela by som sa s Vami prosím poradiť:
mám živnostníka,ktorý bol celý rok zamestnaný,a zo živnosti nemal ani príjmy,ani výdavky.
ALe daňové priznanie typ B ideme podať,aj výkazy-budú nulové.

Keď si do daň.teda dohodím iba sumy z potvrdenia zo zamestnania,vychádza mi,že musí doplatiť ešte 6 sk štátu.
lenže do 100 sk by sa tieto nedoplatky a preplatky nemali doplácať,správne všakže?
keby mu robil ročné zúčtovanie zamestnávateľ-zúčtoval by mu to v ďalšej výplate.
Lenže nezúčtuje,pretože podávame daň.priznanie.

Ako to teda bude správne?
do r.104 mi výjde po výpočte 6 sk
mám to tam nechať?
a na potvrdení takisto-doplatiť 6 sk
ale nič nebudeme doplácať?takto?
alebo do r.104 dať 0??
pomôžete mi niekto prosím?
Ďakujem moc
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

erika_H Pozri príspevok
Ahojte,chcela by som sa s Vami prosím poradiť:
mám živnostníka,ktorý bol celý rok zamestnaný,a zo živnosti nemal ani príjmy,ani výdavky.
ALe daňové priznanie typ B ideme podať,aj výkazy-budú nulové.

Keď si do daň.teda dohodím iba sumy z potvrdenia zo zamestnania,vychádza mi,že musí doplatiť ešte 6 sk štátu.
lenže do 100 sk by sa tieto nedoplatky a preplatky nemali doplácať,správne všakže? nie, pri podávaní DP treba uhradiť aj 6 sk, prepočítané na eur.
keby mu robil ročné zúčtovanie zamestnávateľ-zúčtoval by mu to v ďalšej výplate. pri RZD nie je povinnosť uhradiť nedoplatok do 100 Sk, pokiaľ nechce darovať 2% z dane
Lenže nezúčtuje,pretože podávame daň.priznanie.

Ako to teda bude správne?
do r.104 mi výjde po výpočte 6 sk
mám to tam nechať áno?
a na potvrdení takisto-doplatiť 6 sk áno
ale nič nebudeme doplácať?takto? bude
alebo do r.104 dať 0?? 6
pomôžete mi niekto prosím?
Ďakujem moc
a v pomocných výpočtoch to prepočítaš na eur
6:30,1260=0,19€
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Ahojte. Potrebovala by som poradiť. Mám živnostníka a zároveň je aj zamestnanec. V roku 2008 mal zo živnosti príjmy len úrok na účte, výdavky iba poplatky na bežnom účte. Viacej nič. Zostatok na účte mal debetný. Až tento rok, keď rušil účet vyrovnal ten debet. V roku 2008 vôbec na živnosť nepracoval, pracoval ako zamestnanec. V októbri živnosť pozastavil. Priložil mi potvrdenia od zamestnávateľov. A ešte jedno potvrdenie, kde pracoval na základe amatérskej zmluvy. Predpokladám, že tento príjem zdanený nemal, tak si ho musí teraz priznať a daň odviesť. Ale mňa by zaujímalo čo s tou živnosťou, ako to tam uviesť? Doteraz viedol jednoduché účtovníctvo. Či mám mu tiež urobiť peňažný denník na základe bankových výpisov. Pokladňu neviedol. Prosím Vás poraďte mi.

Ďakujem
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

prosím neviete mi niekto poradiť k predchádzajúcemu príspevku?

Ďakujem.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

erika_H Pozri príspevok
:
mám živnostníka,ktorý bol celý rok zamestnaný,a zo živnosti nemal ani príjmy,ani výdavky.
ALe daňové priznanie typ B ideme podať,aj výkazy-budú nulové.

Keď si do daň.priznania teda dohodím iba sumy z potvrdenia zo zamestnania,vychádza mi,že musí doplatiť ešte 6 sk štátu.

do r.104 mi výjde po výpočte 6 sk
Takže zaplatí 6 sk (po prepočítaní na Euro
a zaplatí - teraz neviem na ktorý účet?
či na účet Daň z príjmov zo závislej činnosti? (pretože v r.2008 mal príjmy iba zo zamestnania..)
aj keď je teda živnostník
ale týchto 6 sk sa vyslovene týka zamestnania-takže bude správne,keď ich zaplatí na daň z príjmov zo závislej činosti,správne prosím?
Ďakujem moc
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

erika_H Pozri príspevok
Takže zaplatí 6 sk (po prepočítaní na Euro
a zaplatí - teraz neviem na ktorý účet?
či na účet Daň z príjmov zo závislej činnosti? (pretože v r.2008 mal príjmy iba zo zamestnania..)
aj keď je teda živnostník
ale týchto 6 sk sa vyslovene týka zamestnania-takže bude správne,keď ich zaplatí na daň z príjmov zo závislej činosti,správne prosím?
Ďakujem moc
zaplatí to na účet z podnikania a inej samostatne zárobkovej činnosti
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

mzdarka renca Pozri príspevok
zaplatí to na účet z podnikania a inej samostatne zárobkovej činnosti
a prečo renča?keď je to daň zo zamestnania?

prepáč,nechcem byť ako tupko,ale chcem tomu porozumieť..
platí to na daň z príjmov-účet z podnikania preto,že podáva daň.priznanie typ B a preto,že má živnostenské oprávnenie?
0 0
scorpions scorpions

scorpions je offline (nepripojený) scorpions

som aká som
Dobrý deň,
riadok 69 .....98875 z toho odpočítateľná položka 98496. Základ dane 379 a toho daň 72 Sk. Do riadku 91 sa píše 0 kedže to nepresahuje sumu 500 Sk? A potom v riadku 93 a 104 bude tiež 0 ?
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

scorpions Pozri príspevok
Dobrý deň,
riadok 69 .....98875 z toho odpočítateľná položka 98496. Základ dane 379 a toho daň 72 Sk. Do riadku 91 sa píše 0 kedže to nepresahuje sumu 500 Sk? A potom v riadku 93 a 104 bude tiež 0 ?
Do riadku 91 ............ 72,-
riadok 93 ............ 72,-
riadok 104 ............. 72,-
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

mzdarka renca Pozri príspevok

ak by podával DP typ A, tak vtedy by nedoplatok odviedol na účet pre príjmy zo závislej činnosti. na účet SZČO
oprava v texte

výňatok z www.drsr.sk
Zaplatenie dane z podaného daňového priznania k dani z príjmov FO

V prípade, ak daňovníkovi z podaného daňového priznania k dani z príjmov FO typ: A alebo typ: B vznikne povinnosť zaplatiť daň, uhradí túto daň na číslo účtu
-
Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti.
Platbu daňovník označí konštantnýcm symbolom 1744.
0 0
scorpions scorpions

scorpions je offline (nepripojený) scorpions

som aká som
Farks Pozri príspevok
Do riadku 91 ............ 72,-
riadok 93 ............ 72,-
riadok 104 ............. 72,-
ĎAKUJEM!!!!!!
takže zaplatiť musí 72 Sk ?
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Muška Pozri príspevok
oprava v texte

výňatok z www.drsr.sk
Zaplatenie dane z podaného daňového priznania k dani z príjmov FO

V prípade, ak daňovníkovi z podaného daňového priznania k dani z príjmov FO typ: A alebo typ: B vznikne povinnosť zaplatiť daň, uhradí túto daň na číslo účtu
-
Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti.
Platbu daňovník označí konštantnýcm symbolom 1744.
Súhlasím.
Práve som volala na DÚ, lebo ma predchádzajúci príspevok trocha zmiatol.
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

scorpions Pozri príspevok
ĎAKUJEM!!!!!!
takže zaplatiť musí 72 Sk ?
2,38€
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

scorpions Pozri príspevok
Dobrý deň,
riadok 69 .....98875 z toho odpočítateľná položka 98496. Základ dane 379 a toho daň 72 Sk. Do riadku 91 sa píše 0 kedže to nepresahuje sumu 500 Sk?A potom v riadku 93 a 104 bude tiež 0 ?
Áno, za predpokladu, že si neuplatňuje DB. Ak si ho uplatňuje, platí odpoveď od Farks.
Farks Pozri príspevok
Do riadku 91 ............ 72,-
riadok 93 ............ 72,-
riadok 104 ............. 72,-
__________________
Katija
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Muška Pozri príspevok
oprava v texte

výňatok z www.drsr.sk
Zaplatenie dane z podaného daňového priznania k dani z príjmov FO

V prípade, ak daňovníkovi z podaného daňového priznania k dani z príjmov FO typ: A alebo typ: B vznikne povinnosť zaplatiť daň, uhradí túto daň na číslo účtu
- Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti.
Platbu daňovník označí konštantnýcm symbolom 1744.
diky Muška, už som svoj príspevok vymazala
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

mzdarka renca Pozri príspevok
diky Muška, už som svoj príspevok vymazala
Reni,
nemusela si vymazať príspevok, lebo potom niekedy pre čítajúcich, strácajú ďalšie príspevky "pointu".
Stačí ak vstúpiš do svojho príspevku a prečiarkneš nesprávnu odpoveď a dopíšeš napr. červeným, "čítaj ďalej"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať