Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
áčko áčko

áčko je offline (nepripojený) áčko

do výdavkov zo živnosti dáš sumu zaplateného poistného + 40% z príjmov:

napr.:
príjmy 10000,- výdavky 4000,-
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Aha, ja som myslela ze to je tych 40% z vydavkov (prijate faktury, blocky,....) a to sa kde potom uvadza
Ked prijmy boli 593,12 Eur
Vydavky (faktury, blocky, ..) bez poistneho lebo to neplatil: 2529,13 EUR...
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

zabka83 Pozri príspevok
Aha, ja som myslela ze to je tych 40% z vydavkov (prijate faktury, blocky,....) a to sa kde potom uvadza
Ked prijmy boli 593,12 Eur
Vydavky (faktury, blocky, ..) bez poistneho lebo to neplatil: 2529,13 EUR...
máš dve možnosti uplatnenia výdajov a to:
- skutočné výdaje v tvojom prípade 2529,13
alebo
- paušálne výdaje v tvojom prípade 40% z príjmov a to je 237,25

v prvom prípade ideš do straty
v druhom prípade budeš mať kladný základ dane

ak si uplatňuje napr. daňový bonus, potrebuje mať vykázaný kladný základ dane

zváž čo je pre teba výhodnejšie
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Dakujem velmi pekne....

Aj keby si chcel uplatnit prvy priklad tak musi viest nejake ucto alebo aspon evidenciu..... Lebo nerobi nic...
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

zabka83 Pozri príspevok
Dakujem velmi pekne....

Aj keby si chcel uplatnit prvy priklad tak musi viest nejake ucto alebo aspon evidenciu..... Lebo nerobi nic...
v prvom prípade vedieš normálne jednoduché účtovníctvo
v druhom prípade len evidenciu dokladov
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Dakujem pekny den...
0 0
Martina235 Martina235

Martina235 je offline (nepripojený) Martina235

Dobrý deň

Potrebujem poradiť s daňovým priznaním. Živnostník mal za rok 2009 príjem 1233€ a výdavky 4462 € vrátane poistného . Vychádza mi daňová strata vo výške 3229 € ... Ako to dať správne do účtovníctva ?
Ďakujem za odpoveď
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Martina235 Pozri príspevok
Dobrý deň

Potrebujem poradiť s daňovým priznaním. Živnostník mal za rok 2009 príjem 1233€ a výdavky 4462 € vrátane poistného . Vychádza mi daňová strata vo výške 3229 € ... Ako to dať správne do účtovníctva ?
Ďakujem za odpoveď
Mozno mi to uz pomalsie mysli, ale nerozumiem vete: Ako to dat správne do účtovníctva? Nemate zauctovane položky? Alebo ide len o danovu stratu? Ta sa do úctovníctva nedava, tu mate v danovom priznani v oddiele IX. Prehlad o vzniku danovej straty v r. 57.
0 0
Martina235 Martina235

Martina235 je offline (nepripojený) Martina235

To som sa zle vyjadrila ... Robím to prvý krát , vyplýva z toho , že základ dane bude tým pádom 0 ?
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Dobry den, este idem trochu otravovat lebo vyslo v tom danovom ze ma platit dan a to sa mi nezda...
takze uhrn od zamestnavatela je 7490,74, poistne 1000,68
zivotne poistenie je 398,33

dalej prijmy zo zivnosti 593,12 EUR
vydavky pausalne .... 237,25
ale vydavky bez pausalu (faktury, blocky...).. 2564,75.. odvody zo zivnosti sa neplatili...

ked som to nahodila do tlaciva na drsr... mi vyhodilo dan na uhradu...460....

Neviete mi poradit ci to moze tak byt alebo je kde si preklep??? Dakujeeeem
Naposledy upravil zabka83 : 30.03.10 at 10:15
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Chcem si overiť: Dôchodca začal živnosť v r. 2009, z podnikania je v strate. Ale okrem toho na dohodu upratuje priestory, cca 800 Eur ročne, kde mu predtým DU vracal zrazenú daň. Teraz vlastne ked to dá do jedného dan. priznania so živnosťou, tak mu ju asi nevrátia. Veľmi je nahnevaný, tak len to chcem overiť. Ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
zabka83 Pozri príspevok
Dobry den, este idem trochu otravovat lebo vyslo v tom danovom ze ma platit dan a to sa mi nezda...
takze uhrn od zamestnavatela je 7490,74, poistne 1000,68
zivotne poistenie je 398,33

dalej prijmy zo zivnosti 593,12 EUR
vydavky pausalne .... 237,25
ale vydavky bez pausalu (faktury, blocky...).. 2564,75.. odvody zo zivnosti sa neplatili...

ked som to nahodila do tlaciva na drsr... mi vyhodilo dan na uhradu...460....

Neviete mi poradit ci to moze tak byt alebo je kde si preklep??? Dakujeeeem
Na potvrdení od zamestnávateľa máš zrazenú daň?
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Ano tam bol ten hacik, uz som na to prisla... dakujeeeeem...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Martina235 Pozri príspevok
To som sa zle vyjadrila ... Robím to prvý krát , vyplýva z toho , že základ dane bude tým pádom 0 ?
Ano čiastkovy zaklad dane bude 0. Ak okrem prijmov z podnikania nemal ine prijmy, tak aj celkovy zaklad dane je 0

v r.45, 57,63 - vycislena strata

Vela stastia
0 0
AMM AMM

AMM je offline (nepripojený) AMM

Dobrý deň, chcem sa opýtať: Celý rok 2009 som poberala rodičovský príspevok, teda nemala som žiadny príjem z hľadiska daní. Môžem si nárokovať vrátenie dane z úrokov z účtu v banke?
Ďakujem!
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

AMM Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa opýtať: Celý rok 2009 som poberala rodičovský príspevok, teda nemala som žiadny príjem z hľadiska daní. Môžem si nárokovať vrátenie dane z úrokov z účtu v banke?
Ďakujem!
áno, môžeš, použiješ § 46, pričom v tomto prípade sa daň bude rovnať nule ak úroky sú do výšky 2012,85 € a tým pádom budeš mať preplatky dane

§ 46
Minimálna výška dane
Na začiatok

Daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 16, 60 eura alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35 alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44. Daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 7 daň neplatí, ak za zdaňovacie obdobie úhrn jeho zdaniteľných príjmov, okrem príjmov, z ktorých bola daň vybraná zrážkou a pri ktorých nepoužil postup podľa § 43 ods. 7, nepresiahne 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a).

alebo môžeš klasicjy podať DP typ B

kde si uplatniš NČ 4025,70 a tvoje príjmy z kapit. majetku budú len tie úroky, takže tiež daňová povinnosť nula a budeš mať preplatky dane
0 0
AMM AMM

AMM je offline (nepripojený) AMM

Ešte sa opýtam, synovi sme tiež zradili učet v banke a ja ako jeho zákonný zástupca, možem si aj jeho daň z úrokov zahrnúť do svojho DP?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

AMM Pozri príspevok
Ešte sa opýtam, synovi sme tiež zradili učet v banke a ja ako jeho zákonný zástupca, možem si aj jeho daň z úrokov zahrnúť do svojho DP?
do svojho DP nie, treba osobitne vypísať DP tiež B na jeho meno, má nárok na NČ 4025,70 a uviesť na druhej strane tlačiva zákonného zástupcu, ktorý aj podpisuje DP
0 0
MrPerfecto MrPerfecto

MrPerfecto je offline (nepripojený) MrPerfecto

zdravím "poraďakov" :-)

nakoniec som spravil JU , takze si chcem overit , z dotacie na SZCO som priznal len pouzitu cast t.j. odvody ZP , takze v DP a vykaze o prijmoch a vydavkoch sa mi objavi len tato ciastka a vo vykaze o majetku cela dotacia , mam to takto spravne ?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

MrPerfecto Pozri príspevok
zdravím "poraďakov" :-)

nakoniec som spravil JU , takze si chcem overit , z dotacie na SZCO som priznal len pouzitu cast t.j. odvody ZP , takze v DP a vykaze o prijmoch a vydavkoch sa mi objavi len tato ciastka a vo vykaze o majetku cela dotacia , mam to takto spravne ?
áno správne, pri jedn. účte len časť použitej dotácie vstupuje do príjmov a nevyčerpaná postáva v záväzkoch
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať