Zavrieť

Porady

Usporiadat
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Vivči Pozri príspevok
Ahojte, začala som učtovať šped.firmu. Potrebujem pomoc pri ako má byť správne daňová povinnosť pri vystavení faktúry. Prepravca z CZ nám vystavil faktúru dňa 20.01.2013, daň.pov.na faktúre 18.01.2013. Podľa CMR vykládka bola 18.01.2013. Faktúra došla 01.02.2013. Ako mám správne vystaviť faktúru? Moja daň. povinnosť voči objednávatelovi /firma SK IČ, DPH SK/ bude 18.01.2013 alebo 01.02.2013??? Došlú faktúru z CZ kedy mám samozdaniť /za január alebo za feburár/?
Ďakujem za pomoc!
Vivči, vráť sa v téme zhruba k príspevku +/- č. 14, tam sme to rozoberali, ako to je s dňom daňovej povinnosti.
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

Ahojte, môžete mi niekto potvrdiť či uvažujem správne? Ideme organizovať prepravu Ruskému zákazníkovi. Túto prepravu pre nás urobí externý prepravca. My budeme fakturovať len zabezpečenie prepravy. Naša Fa bude bez DPH v zmysle § 47, do daňového priznania k DPH to bude riadok 15 a 17, uvedené mi nebude vplývať na výšku koeficientu. A následne prepravca nám vyfakturuje prepravu do Ruska a tá bude tiež bez DPH a do daňového priznania k DPH mi vôbec nebude vstupovať. Správne?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

ibiza Pozri príspevok
Ahojte, môžete mi niekto potvrdiť či uvažujem správne? Ideme organizovať prepravu Ruskému zákazníkovi. Túto prepravu pre nás urobí externý prepravca. My budeme fakturovať len zabezpečenie prepravy. Naša Fa bude bez DPH v zmysle § 47, do daňového priznania k DPH to bude riadok 15 a 17, uvedené mi nebude vplývať na výšku koeficientu. A následne prepravca nám vyfakturuje prepravu do Ruska a tá bude tiež bez DPH a do daňového priznania k DPH mi vôbec nebude vstupovať. Správne?
Z pohľadu fakturácie uvažuješ správne za predpokladu, že budeš mať všetky doklady potvrdzujúce vývoz do 3. krajiny, taktiež dopravca, ktorý vykoná pre vás túto prepravu bude túto fakturovať ako oslobodenú od DPH. Pre svoje daňové účely si potrebuje spraviť kópie všetkých dokladov potvrdzujúce vývoz do 3. krajiny a vy žiadajte originály.

Z pohľadu DP k DPH neporadím, počkaj, kým sa vyjadrí niekto možno ešte.
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

Ďakujem ti krásne Ale nevadí teda, že SK dopravca bude fakturovať SK objednávateľovi? Určite aj toto bude bez DPH?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

ibiza Pozri príspevok
Ďakujem ti krásne Ale nevadí teda, že SK dopravca bude fakturovať SK objednávateľovi? Určite aj toto bude bez DPH?
Tovar alebo materiál je pod colným dohľadom...
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

áno, ale my zabezpečujeme iba prepravu..
0 0
franco24 franco24

franco24 je offline (nepripojený) franco24

dobry den Vam prajem, moze mi niekto poradit? Zhruba o 4 tyzdne ocakavam zasielku z ciny do Hamburgu o hmotnosti 180kg. Je toho asi 2m3. Potreboval by som niekoho na vyzdvihnutie tovaru a nasledne dodanie tovaru. Prosim ak ma niekto nejaku skusenosti pripadne aj cenove odhady prosim napiste ss. Vdaka.Preclenie bude na slovensku. Franco
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

Potrebovala by som súrne poradiť.

Platca DPH zo SR si objednal službu - prepravu vlastného materiálu na území SR.
Službu vykonala česká prepravná spoločnosť platca DPH .
? Český platca DPH vystaví slovesnkému odberateľovi služby faktúru za prepravu bez DPH ( miesto dodania §15 ods.1 SR )
? príjemca služby vykoná samozdanenie - odvedie DPH podľa §69 ods 3

..je to tak správne?
0 0
daja daja

daja je offline (nepripojený) daja

Chcem Vás poprosiť, marná jazda vykonaná na území členského štátu EU sa fakturuje špedícii so slovenským IČ DPH s DPH? Vrátili nám faktúru s tým, že marná jazda sa vždy fakturuje bez dph. Ak je to tak, podľa akého § sa riadim? Ďakujem pekne
0 0
zuzankah24 zuzankah24

zuzankah24 je offline (nepripojený) zuzankah24

daja - ja som ohľadom márnej jazdy písala na FRSR a dostala som odpoveď....
Dobrý deň,

Kompetenčné centrum finančných operácií Banská Bystrica Vám na základe Vašej žiadosti oznamuje nasledovné:
Pri posudzovaní prípadu uplatňovania alebo neuplatňovania dane z pridanej hodnoty pri fakturácii tzv. márneho nájazdu motorového vozidla na nakládku je potrebné vychádzať z konkrétnych dohodnutých zmluvných podmienok.
Ak by zo zmluvných podmienok vyplývalo, že takúto situáciu zmluvné strany chápu ako:
a) poskytnutie služby v zmysle § 9 zákona č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty v z.n.p., potom je predmetom dane podľa § 2 ods.1 písm.b) cit.zák. a prepravcovi v zmysle § 19 ods. 2 cit.zák. vzniká daňová povinnosť a daň sa k sume pri fakturácii uplatňuje,
b) náhradu škody v súlade s § 379 Obchodného zákonníka, ktorou sa nahrádza skutočná škoda (napr. náklady, ktoré prepravcovi vznikli, strata príjmu a zisku), potom v zmysle § 2 cit.zák. nie je takéto finančné plnenie (vrátane zmluvných pokút) predmetom dane a z tohto dôvodu prepravcovi daňová povinnosť nevzniká podľa § 19 ods.2 cit.zák. a daň sa k sume pri fakturácii neuplatňuje.

Ing. Libor Puhalla
Odbor podpory a služieb pre verejnosť
Finančné riaditeľstvo SR
Banská Bystrica
2 0
daja daja

daja je offline (nepripojený) daja

zuzankah24
daja - ja som ohľadom márnej jazdy písala na FRSR a dostala som odpoveď....
Dobrý deň,

Kompetenčné centrum finančných operácií Banská Bystrica Vám na základe Vašej žiadosti oznamuje nasledovné:
Pri posudzovaní prípadu uplatňovania alebo neuplatňovania dane z pridanej hodnoty pri fakturácii tzv. márneho nájazdu motorového vozidla na nakládku je potrebné vychádzať z konkrétnych dohodnutých zmluvných podmienok.
Ak by zo zmluvných podmienok vyplývalo, že takúto situáciu zmluvné strany chápu ako:
a) poskytnutie služby v zmysle § 9 zákona č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty v z.n.p., potom je predmetom dane podľa § 2 ods.1 písm.b) cit.zák. a prepravcovi v zmysle § 19 ods. 2 cit.zák. vzniká daňová povinnosť a daň sa k sume pri fakturácii uplatňuje,
b) náhradu škody v súlade s § 379 Obchodného zákonníka, ktorou sa nahrádza skutočná škoda (napr. náklady, ktoré prepravcovi vznikli, strata príjmu a zisku), potom v zmysle § 2 cit.zák. nie je takéto finančné plnenie (vrátane zmluvných pokút) predmetom dane a z tohto dôvodu prepravcovi daňová povinnosť nevzniká podľa § 19 ods.2 cit.zák. a daň sa k sume pri fakturácii neuplatňuje.

Ing. Libor Puhalla
Odbor podpory a služieb pre verejnosť
Finančné riaditeľstvo SR
Banská Bystrica

Ďakujem veľmi pekne
0 0
Leila Leila

Leila je offline (nepripojený) Leila

Začala som účtovať firmu, ktorá robí medzinárodnú prepravu. Budete taký dobrí a poradíte mi, či musím viesť analytiku PHM podľa vozidiel - kamióny, robiť knihy jázd, prípadne počítať nadspotreby. Ak nie, v ktorom paragrafe to nájdem???? Vopred veľmi ďakujem.
0 0
Katka22 Katka22

Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

teraz hlavne mama :-)
..
Naposledy upravil Katka22 : 23.07.13 at 08:19
0 0
Badko Badko

Badko je offline (nepripojený) Badko

Dobrý deň,
poradíte - prepravca tovru dostal objednávku od slovenkéj firmy plátcu dph na prepravu tovaru z ČR na Ukrajinu - prepravca faktúru vystavuje slovenskej firme bez dph podľa par. 47 ale ide mi o to či sa suma faktúry má dať aj do DPH a do akého riadku?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať