Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
paulinkaZH Pozri príspevok
Ahojte poznate niekto tuto stranku: http://www.shop.orchidshome.com/ nasla som tam peknu Paphiopedilum a posielaju aj na slovenko ale postovne je 13 eur
No ale postovne nie je posledny poplatok. Kedze sa jedna o rastlinu a posiela sa odkial sa posiela, su tam aj ine poplatky. Takze orchidka za 10 € bude mat nakoniec cenu aj cez 60€ ...

Ja som hladal, ci aj na Slovensku, alebo v Cesku nieco podobne neexistuje, ale nic som nenasiel ...

Edit :
Prave som nasiel toto - http://www.terrakoruna.eu
1 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

Najprv sa Vam pochvalim. Na prvej fotke sa mi pochlapila cambria dva tyzdne som ju nepoliala a uz cosi nove zacina tlacit. Na druhej sa mi je phala ktorej uz zacinali odkvitat kvietky a zrazu nahodila dalsie puky. Dalsia je poja prvotinka, ktoru som uspesne priviedla k prvemu kvitnutiu . Aj som zabudla ako kvitla. No a na poslednych dvoch fotkach je najnovsia dendrophala. S nou potrebujem poradit. Pred dvoma tyzdnami jej zozltol a opadol jeden spodny list. Myslela som si ze je to normalne. Ale tento tyzden som si vsimla dalsi zltnuci co mi uz pride divne. A najhorsie je, ze zltne aj list na tom malom vyhonku. Teda ja si myslim ze je to maly vyhonok. Poradte ci je to normalne alebo nieco robim zle
IMAG0387.jpg  
IMAG0388.jpg  
IMAG0390.jpg  
IMAG0392.jpg  
IMAG0393.jpg  

IMAG0394.jpg  
1/1
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
daira Pozri príspevok
No a na poslednych dvoch fotkach je najnovsia dendrophala. S nou potrebujem poradit. Pred dvoma tyzdnami jej zozltol a opadol jeden spodny list. Myslela som si ze je to normalne. Ale tento tyzden som si vsimla dalsi zltnuci co mi uz pride divne. A najhorsie je, ze zltne aj list na tom malom vyhonku. Teda ja si myslim ze je to maly vyhonok. Poradte ci je to normalne alebo nieco robim zle
No ja mam rovnaky problem.Po odkvitnuti zacali zltnut listy najprv na velkej a neskor aj na mensich rastlinkach. Teraz mam listy uz len na velkej (4 velke a jeden maly - vobec nerastie). Jedina zmena je, ze niekedy zaciatkom decembra sa zacala tlacit nova rastlinka. Ale aj ta je uz istu dobu rovnaka ... Pridaval som aj foto pred nejakym tym tyzdnom.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Matasias Pozri príspevok
No ale postovne nie je posledny poplatok. Kedze sa jedna o rastlinu a posiela sa odkial sa posiela, su tam aj ine poplatky. Takze orchidka za 10 € bude mat nakoniec cenu aj cez 60€ ...

Ja som hladal, ci aj na Slovensku, alebo v Cesku nieco podobne neexistuje, ale nic som nenasiel ...

Edit :
Prave som nasiel toto - http://www.terrakoruna.eu
no ja by som si aj niečo objednala, ale neviem sa dopátrať koľko je poštovné, alebo som slepá
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
lujza.j Pozri príspevok
no ja by som si aj niečo objednala, ale neviem sa dopátrať koľko je poštovné, alebo som slepá
Nie je to tam Ja som tiez hladal info ohladom dodania. Este dnes, alebo zajtra im napisem a spytam sa, ako je to s dodanim na Slovensko.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

potom daj vedieť, dík
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
No uz som im napisal. Hadam odpovedia
0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

Matasias Pozri príspevok
No ale postovne nie je posledny poplatok. Kedze sa jedna o rastlinu a posiela sa odkial sa posiela, su tam aj ine poplatky. Takze orchidka za 10 € bude mat nakoniec cenu aj cez 60€ ...

Ja som hladal, ci aj na Slovensku, alebo v Cesku nieco podobne neexistuje, ale nic som nenasiel ...

Edit :
Prave som nasiel toto - http://www.terrakoruna.eu
o tej stranke terrakoruna viem uz davno =o) ale este som s tade nic neobjednavala ale uvazujem nad tym =o) a ja som sa na tu stranku orchidshome registrovala a vyplnila som vsetko aj adresu a uz som to chcela ist zaplatit len potom som nejak zistila ze mi uz karta neplati xe a vobec nestala ta rastlina 60 eur..
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Tak v podmienkach predaja je napisne, aby sa pridao k cene aj 30 libier, nakolko je treba fytosanitarne a CITES dokumenty.

Ale nechcem zavádzať.
Naposledy upravil Matasias : 29.01.11 at 21:47
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

lusielaL Pozri príspevok
Pripajam sa k debate o mladych rastlinkach,mam jednu s chabym listom a celkom ujdu aj korene,tam vyrastla mlada,ale ked uz neboli listy,taku som minule veru vyhodila,celkom zoschla.Potom mam aj na starej s ostrihanymi listami mladu a tretiu,tu som nefotila,to je zdrava rastlina a uz ma mladu,aj teraz kvitne.
Tiež som jednej mojej musela podobne odstrihnúť listy, zostal jediný...ale oplatilo sa vydržať, už tlačí nový list, takže z nej predsa len niečo bude
0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

No tak ja som si vybrala jednu papucku za 15 eur a skoncila som na cene 50 eur zo vsetkym a potom som sa hrabala na stranke terrakoruna a nasla som ju aj tam tak si ju skor s tade objednam
0 0
Ryjanka Ryjanka

Ryjanka je offline (nepripojený) Ryjanka

Dobry den.
Chcela som poprosit o radu ako pestovat Cambriu Red. Som uplna zaciatocnicka. Vyzera ze ta moja odhnila, ked opadali kvety asi v auguste, zozltli listy. Dneska som ju vybrala z plastoveho crepnika, korenovy bal bol vlhky aj ked substrat na vrchu v crepniku bol suchy. Polievala som ju raz za tyzden. Ma velku siet tenkych belavejsich korenov, ale ziadne hrube. Podla toho co som vycitala z netu ma mat cibulku z ktorej rastie. Ta tam neni, len tam bola akasi hrca co sa rozpadla a dala sa z nej zmykat voda.Zeby to bol a odhnita hluza? Da sa este nejako zachranit? Mam ju skusit zasadit do noveho sucheho substratu, ci nehat v sacku a dufat ze vyzenie novy koren?
ma niekto ksusenosti touto variantou? Lebo vacsina vas pise o odrode Phalaenopsis. Dakujem.
0 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

Matasias Pozri príspevok
No ja mam rovnaky problem.Po odkvitnuti zacali zltnut listy najprv na velkej a neskor aj na mensich rastlinkach. Teraz mam listy uz len na velkej (4 velke a jeden maly - vobec nerastie). Jedina zmena je, ze niekedy zaciatkom decembra sa zacala tlacit nova rastlinka. Ale aj ta je uz istu dobu rovnaka ... Pridaval som aj foto pred nejakym tym tyzdnom.
A co si s nou urobil?
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Dnes mi rozkvitla táto - má zatiaľ iba jeden rozkvitnutý kvietok , ostatné sú ešte v pukoch
phalenopsis 019.jpg  
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
daira Pozri príspevok
A co si s nou urobil?
Nadalej sa o nu staram normalne a dufam, ze nova rastlinka sa rozrastie, pripadne zacnu rast dalsie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ryjanka Pozri príspevok
Dobry den.
Chcela som poprosit o radu ako pestovat Cambriu Red. Som uplna zaciatocnicka. Vyzera ze ta moja odhnila, ked opadali kvety asi v auguste, zozltli listy. Dneska som ju vybrala z plastoveho crepnika, korenovy bal bol vlhky aj ked substrat na vrchu v crepniku bol suchy. Polievala som ju raz za tyzden. Ma velku siet tenkych belavejsich korenov, ale ziadne hrube. Podla toho co som vycitala z netu ma mat cibulku z ktorej rastie. Ta tam neni, len tam bola akasi hrca co sa rozpadla a dala sa z nej zmykat voda.Zeby to bol a odhnita hluza? Da sa este nejako zachranit? Mam ju skusit zasadit do noveho sucheho substratu, ci nehat v sacku a dufat ze vyzenie novy koren?
ma niekto ksusenosti touto variantou? Lebo vacsina vas pise o odrode Phalaenopsis. Dakujem.
ja mám síce iba Phaly, ale pravdepodobne u teba nastala chyba pri zálievke, je možné, že si polievala skôr ako bolo treba a korene odhnili.myslím, že camria nemá hrubé korene že si tenke ako pri miltonii, ale to ti určite napíšu dievčatá, ktoré majú cambriu.viem,že dievčatá ako pomôcku pri polievaní používajú v kochly zapichnutú špajglu keď je suchá polejú keď nie tak počkajú.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

mne sa stalo cosi podobne s dvomi kvietkami-korene boli hnede,a celkom v strede pod rastlinkou bola akoby zhnita spongia a celkom sa rozpadla.bola to hluza?

jednu som nechala tak,je krasne zakvitnuta,vonkajsi substrat som omelila a upiekla v mikroske a ostatok som nechala len tak v kochliku a cakam,ze mi poradite co mam s nou robit.

ale druhu som uplne ostrihala,ostali len listky,tusim 2 a nema ani jediny koren,ani hluzu,skratka nic-dala som ju do sacku.
co mam teda robit?
poradte ,prosim.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Tiež mi jedna Cambria takto odišla. Tiež mala vo vnútri tú zhnitú hrču neviem čoho. Listy zožltli, hľuza sa scvrkla a už je tam ....

S Cambriami a Miltoniami je to ťažko .... phaly sú na pestovanie oveľa jednoduchšie.
Naposledy upravil jess : 30.01.11 at 14:57
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja mám teraz jednu takú, že tri listy a žiadny koreň, prečo korene odišli netuším.potrebovala presadiť tak som ju išla presadiť nakoniec išla do toho istého kochla pretože som zo stredu musela nejaké korene odstrániť, ale ďalej sa nič nedialo žiadne korene nerástli ani v kochly ani vonku, skôr odchádzali a tak odišli všetky keďže to v sáčku ani na keramzite neviem raz som odkukala tuším od Milky 60 totona spodku fľaše je voda
Snímka1478.jpg  
4 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

ahojky, tak po dlhsej dobe mozem konecne aj ja prispiet nejakymi fotockami....so vsetkych orchidiek co mam, mi kvitnu tri ale som najstastnejsia na svete, lebo mi akosi opadavaju puciky, tak som rada, ze na tychto drzia a aj kvitnu prva mi kvitne uz na tretej stonke po sebe, nestihla odkvitnut a uz hnala dalsiu stonku
druha je Italia, prvy kvietok a ocakavam aj dalsie puciky su uz na rozkvitnutie, ale nejdem do nich rypat, aby sa nenalakali..ved rozkvitnu aj same
a tretia je moj nadherny pelorik, mohol mi kvitnut na dvoch stonikach, ale ja teliatko som jej jednu stonku nechtiac zlomila....
CIMG0064.jpg  
CIMG0065 (2).jpg  
CIMG0067.jpg  
1/1
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať