Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

moje dve orchidky tiez len listy vyhanaju...uz som im zacala aj spievat a nic..nechcu kvitnut..a muz to iste ako u teba..
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
tak toto je tá moja vanda, ktorej som neodolala včera za tú cenu...........
Len teraz či zvládnem starostlivosť o ňu, keďže niekto preferuje pestovanie vo váze, niekto len tak zavesenú a niekto ju má zas v kôre a polystyréne zasadenú ......
Dajte mi nejaké tipy, rady k jej pestovaniu
Ďakujem
DSC01580.jpg  
DSC01581.jpg  
DSC01578.jpg  
1/1
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Peknučká a vyzerá zdravo. Nech Ti robí radosť
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
2009 -niektoré korene sa mi zdajú suché už, neviem či ich mam odstraniť, alebo zatiaľ nechať tak, kým sa u mňa "aklimatizuje", tú stonku suchú odstrihnem..... podľa všetkého kvitla z dvoch stoniek...
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

andersenka Pozri príspevok
2009 -niektoré korene sa mi zdajú suché už, neviem či ich mam odstraniť, alebo zatiaľ nechať tak, kým sa u mňa "aklimatizuje", tú stonku suchú odstrihnem..... podľa všetkého kvitla z dvoch stoniek...
Ak sú suché a chceš odstrániť zasyp ich trošku dreveným uhlím iba pre istotu. Inak mne priateľ raz posunul Vandy na priame slnko keď som nebola doma. Chúďatká už som myslela, že mi odídu. Zachránila som ich tak, že som dala do kýbľa s vodou kilo cukru. Krásne sa spamätali a dokonca aj kvitli. Inak majú radi aj pivo neviem prečo. Do rozprašovača dám v lete za náprstok piva a postriekam ich. Ale teraz je zima málo svetla a máš ju vo váze. Neexperimentovala by som
2 0
ivuska1212 ivuska1212

ivuska1212 je offline (nepripojený) ivuska1212

Ahojte, na obrazku je moja orchidejka s keikou, mam ju prvykrat :-). Myslite, ze pusti aj korienky? Ta druha fialova, to je moj posledny prirastok, dostala som ju na meniny, taku malicku, malilinku :-). A slubene dendrodium, kvitne mi nanovo. Ma sice len 3 pucky, ale dufam, ze ich bude ste viac.
P1060273.jpg  
P1060274.jpg  
P1060275.jpg  
P1060276.jpg  
P1060278.jpg  

1/1
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Ahojte. Moja orchidka stastne presadena.Teraz potrebujem radu k tejto orchidke od svokry ktora ju stale prepolievala.Jeden koren zostal ale ani ten nieje celkom ok. Mam ho nechat alebo nie??? a co dalej potom???? Teraz je postavena v pohari ktory je polozeny v zavaraninovej flasi a naspodku trocha vody pre vlhkost.Poradte teraz co s nou dalej ci do sacka alebo moze zostat takto? Dat ju do tepla k oknu?Dakujem.
Naposledy upravil jaja82 : 27.01.11 at 11:12
P5100923.jpg  
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

ahojte , vcera som od priatela dostala takuto orchidku, vedeli by ste mi poradit, ze o aky druh ide? takuto este nemam, a neviem, ci sa o nu mam starat tak isto ako o phaly... podoba sa na oncidium, len tie kvetu su mensie... zatial ju mam na parapete... prikladam fotky...
DSC02784.jpg  
DSC02785.jpg  
DSC02786.jpg  
DSC02787.jpg  
DSC02793.jpg  

1/1
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

andersenka Pozri príspevok
tak toto je tá moja vanda, ktorej som neodolala včera za tú cenu...........
Len teraz či zvládnem starostlivosť o ňu, keďže niekto preferuje pestovanie vo váze, niekto len tak zavesenú a niekto ju má zas v kôre a polystyréne zasadenú ......
Dajte mi nejaké tipy, rady k jej pestovaniu
Ďakujem
ja som mojej všetky dlhé a suché korene ostrihala, do vázy naspodok som dala kamene, tak aby korene nesiahali az na dno.
vodu tam mám stále (asi 1cm), aby boli tie kamene vlhké, raz za cca 10 dní dolejem vodu aby sa korene navlhčili, po pol hodine vodu vylievam, občas do vody pridám hnojivo, tak ako hnojím aj ostatné orchid.
mám ju na južnom okne, kde má viac/dlhšie slnko, v zime nerosím.
kúpila som ju vo výpredaji, odkvitla, odvtedy má už dosť nových korienkov aj 3 nové listy

svokra (kúpila som aj jej) do vázy nasypala dáky substrát (všetky korene boli zasypané) a nové korene jej vyliezli zo substrátu skôr ako ožili tie moje...
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
sisima Pozri príspevok
ja som mojej všetky dlhé a suché korene ostrihala, do vázy naspodok som dala kamene, tak aby korene nesiahali az na dno.
vodu tam mám stále (asi 1cm), aby boli tie kamene vlhké, raz za cca 10 dní dolejem vodu aby sa korene navlhčili, po pol hodine vodu vylievam, občas do vody pridám hnojivo, tak ako hnojím aj ostatné orchid.
mám ju na južnom okne, kde má viac/dlhšie slnko, v zime nerosím.
kúpila som ju vo výpredaji, odkvitla, odvtedy má už dosť nových korienkov aj 3 nové listy

svokra (kúpila som aj jej) do vázy nasypala dáky substrát (všetky korene boli zasypané) a nové korene jej vyliezli zo substrátu skôr ako ožili tie moje...
áno, niekto pestuje vandu zasadenu aj v kôre + polystyrén.
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

ahojte vedeli by ste mi poradiť substrát alebo kôru pre orchidee? Ja som mala kôru priamo z kokosov bola dosť drahá vraj priamo na orchidee kvetom sa darilo asi tak pol roka po presadení ale teraz sa mi voláko prestalo páčiť korienky od spodku začali kapať (len na tých čo majú túto kokosovú kôru) PORADTE MI PROSÍM DO AKÉHO SUBSTRÁTU ICH MÁM TEDA PRESADIŤ??
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Teším sa, že mi konečne aspoň niečo kvitne.Prvej rozkvitli dva kvety asi pred 2-3 týždňami a až teraz rozkvitla celá. Druhý pelorik včera. Tieto dve mi kvitnú vd'ačne, krátko po odkvitnutí už vyháňajú d'alšie stonky. Len škoda že ten pelorik mi vždy zakvitne len 3 kvetmi. Aj pri kúpe mal len tri kvety, ale aj tak mám z nej vel'kú radost'.
P9130381.jpg  
P9130382.jpg  
1/1
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

veľmi pekné
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

suesin Pozri príspevok
ahojte vedeli by ste mi poradiť substrát alebo kôru pre orchidee? Ja som mala kôru priamo z kokosov bola dosť drahá vraj priamo na orchidee kvetom sa darilo asi tak pol roka po presadení ale teraz sa mi voláko prestalo páčiť korienky od spodku začali kapať (len na tých čo majú túto kokosovú kôru) PORADTE MI PROSÍM DO AKÉHO SUBSTRÁTU ICH MÁM TEDA PRESADIŤ??
myslím, že každý už má ten svoj substrát ja si vyrábam:kôra, kokosové chripsy, keramzit, kôra s douglasky, drevené uhlie/veľkosť 1cm/
1 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Ja som dnes objavil na internete jednu krasnu orchidku - Dracula vampira ( čierna orchidea) . Poznate ju ? Mate s nou skusenosti ? Da sa u nas zaobstarat ?
jdv1183671371o.jpg  
Dracula vampira.jpg  
Dracula vampira 788p.jpg  
1/1
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Matasias Pozri príspevok
Ja som dnes objavil na internete jednu krasnu orchidku - Dracula vampira ( čierna orchidea) . Poznate ju ? Mate s nou skusenosti ? Da sa u nas zaobstarat ?
Wou !
To ani netreba komentovať. Parádna, exotická, neskutočne krásna, tajomná a zároveň okúzľujúca.


(jéj, ale som nejaká poetická, tak už treba asi s robotou nadnes skončiť )
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

evaj63 Pozri príspevok
Teším sa, že mi konečne aspoň niečo kvitne.Prvej rozkvitli dva kvety asi pred 2-3 týždňami a až teraz rozkvitla celá. Druhý pelorik včera. Tieto dve mi kvitnú vd'ačne, krátko po odkvitnutí už vyháňajú d'alšie stonky. Len škoda že ten pelorik mi vždy zakvitne len 3 kvetmi. Aj pri kúpe mal len tri kvety, ale aj tak mám z nej vel'kú radost'.
Ono to väčšinou tak funguje - ak má pri kúpe nasadených málo pukov, poprípade len jednu stonku, s najväčšou pravdepodobnosťou bude aj na ďalší raz kvitnuť podobne. AK je pri kúpe rozkonárená a košatá, aj neskôr taká asi bude. Ale výnimky potvrdzujú pravidlo. Takže nezúfaj. Veď ich máš zdravé a to je hlavné. A majú aj peknú, nie celkom tuctovú farbu. Ja si teraz už len také vyberám, aké farby ešte nemám, a tie sú aj menej časté v obchodoch. Takto aj ľahšie odolám kúpe. Vždy si uvedomím, ak nejakú už držím v rukách, že presne takú už doma mám, tak načo ďalšiu rovnakú... Takže pátram skôr po netradičným farbách. (Ale darovenej neodolám žiadnej )
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

suesin Pozri príspevok
ahojte vedeli by ste mi poradiť substrát alebo kôru pre orchidee? Ja som mala kôru priamo z kokosov bola dosť drahá vraj priamo na orchidee kvetom sa darilo asi tak pol roka po presadení ale teraz sa mi voláko prestalo páčiť korienky od spodku začali kapať (len na tých čo majú túto kokosovú kôru) PORADTE MI PROSÍM DO AKÉHO SUBSTRÁTU ICH MÁM TEDA PRESADIŤ??
Mas dost vzdusne kvetinace?Neviem ci by bolo dobre znova presadzat ked uz boli presadzane,zase Ti odide cast korenov.Ak rastu nove a celkovo je rastlina v poriadku,nemusis sa s presadzanim ponahlat.Ved kokochips je vhodny na orchidee,mam par v nom zasadenych a funguju normalne.Ak ale budes mat pochybnosti nadalej,odfot v akom su celkovom stave.
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Matasias Pozri príspevok
Ja som dnes objavil na internete jednu krasnu orchidku - Dracula vampira ( čierna orchidea) . Poznate ju ? Mate s nou skusenosti ? Da sa u nas zaobstarat ?
u nás som ju nikde nenašla, zatiaľ
tu ju ale majú v ponuke:
http://www.mountainorchids.com/index...&products_id=3

jeden zaujímavý obchod priamo z Thajska je tu
http://www.shop.orchidshome.com/
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

lusielaL Pozri príspevok
Mas dost vzdusne kvetinace?Neviem ci by bolo dobre znova presadzat ked uz boli presadzane,zase Ti odide cast korenov.Ak rastu nove a celkovo je rastlina v poriadku,nemusis sa s presadzanim ponahlat.Ved kokochips je vhodny na orchidee,mam par v nom zasadenych a funguju normalne.Ak ale budes mat pochybnosti nadalej,odfot v akom su celkovom stave.
No ale kokočipsy a kokosové vlákna nie je ti isté.
Na kokočipsoch by nemali mať problémy. To je dosť tvrdý materiál na to, aby vzduchu ku koreňom bol dostatok. Kokosové vlákna dokážu byť "zdusenejšie". Nech si to skontroluje. Kokčšipsy sú vlastne akoby škrupiny z orechov, niečo podobné, tvrdé, neohybné. kdežto tie kokosové vlákna sú poddajnejšie, mäkšie, ohybnejšie.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať