Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

2009 - Je to nejaký hybrid Epicatleya. Mám tiež jednu stavbu kvetu má podobnú a pahľuzy tiež. Je teplomilná, nie priame slnko, polievať primerane tak ako všetky ostatné, ale zdá sa mi že má radšej vlhko ako sucho pretože nové výhony lepšie povedané ich špičky zaschýnajú. Po zakúpení som ju presadila - kôra, zeolit, bukové lístie, substrát dosť rýchlo vysychá a preto častejšie rosím vrchnú časť a korene, ktoré sú pri vrchu.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ma-Ba Pozri príspevok
2009 - Je to nejaký hybrid Epicatleya. Mám tiež jednu stavbu kvetu má podobnú a pahľuzy tiež. Je teplomilná, nie priame slnko, polievať primerane tak ako všetky ostatné, ale zdá sa mi že má radšej vlhko ako sucho pretože nové výhony lepšie povedané ich špičky zaschýnajú. Po zakúpení som ju presadila - kôra, zeolit, bukové lístie, substrát dosť rýchlo vysychá a preto častejšie rosím vrchnú časť a korene, ktoré sú pri vrchu.
Ďakujem. Páčia sa mi tie jemnunké kvietky. Pozrieš sa mi ešte na tú Katku? Vyzerá to na kvietok?
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Sorry veď Ty píšeš o nej. Viem, že to nie je čistá Catleya ale nejaký hybrid.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
mne sa to na koreň javí...........
aspon koren bude, ale preco tak zboku, asi sa potrebuje posilnit po tolkych padoch
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
možno sa ale mýlim......
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

http://www.porada.sk/1630840-post11641.html


Takto vyzerá celý kvet
1.jpg  
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009



Moja mini Phala. Mala som ju v práci a 2 roky ani ťuk. Vzala som ju domov na presadenie ale ona okamžite začala vyháňať kvet.
4 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
jaja82 Pozri príspevok
Ahojte. Poradte mozem alebo podla vas mam presadit tuto orchidku korene v kochly sa mi zdaju ze su prazdne suche a kora je uz taka rozpadnuta.Na starej stonke nieco zenie neviete ci to bude stonka alebo mala rastlinka??? Problem je tiez co narastla nova stonka tak na nej su dva kvety ovednute - oslabnute a ostatne puky opadly a listy ma tiez take gumove slabe podla mna ma malo vody aj ked ju polejem tak sa nic nezmeni predpokladam ze nema v kochly zdrave korene a preto.Do teraz bola ok a len pred par dnami oslably listy potom kvety.Vzdusnych korenou ma dost.V pripade presadenia mam dat mensi kochel alebo moze byt ten povodny?Dakujem.
Podľa mňa ju môžeš kľudne presadiť do pôvodného kvetináča, veď tých vzdušných koreňov má dosť a sú aj dostatočne veľké. Čo sa týka stonky ja by som ju nestrihala.....Mala som viac takých orchidiek, kde bola kvetná stonka a vôbec som ju neodstrihla. Orchidky sa vždy prijali a vôbec jej nevadila stonka s kvetmi.
Aj v nedeľu som presádzala jednu kvitnúcu /červenú/ mala tiež gumové listy a už som nemohla čakať.... Kvety na stonke boli v poriadku, tak som ich nechala tam. Uvidíme.....
2 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

2009 Pozri príspevok


Moja mini Phala. Mala som ju v práci a 2 roky ani ťuk. Vzala som ju domov na presadenie ale ona okamžite začala vyháňať kvet.
Asi sa jej nechce byť stále v práci
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

henrieta3 Pozri príspevok
tu je to
Je to koreň a môže vyrastať zo starého.
0 0
pwerka pwerka

pwerka je offline (nepripojený) pwerka

aj ja si myslim, ze to je koren
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

krásna aktívna špička koreňa
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
lujza.j Pozri príspevok
nepamätáš sa ako sa tá pani volá, ďakujem zatiaľ to tam prešmejdím
jakuku
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
jess Pozri príspevok
Márne zháňam Lignohumát. Už som bola aj v Kauflande, aj v Baumaxe v BB a nič. V Baumaxe mi povedala, že iba ak v Čechách. Na Slovensku sa nedá zohnať ?
Dnes som bola v Kauf. a mali pol litrový aj litrový
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ďakujem
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

rozborova Pozri príspevok
Je to koreň a môže vyrastať zo starého.
tak bude pekny koren namiesto kvetu
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

milka 60 Pozri príspevok
jakuku
som si to užilaúžasnééééé
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
milka 60 Pozri príspevok
Dnes som bola v Kauf. a mali pol litrový aj litrový
Ja som bola v nedeľu vo ZV a absolútne žiadny nebol, tak pôjdem pozrieť aj k nám. Ďakujem za tip.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

rozborova Pozri príspevok
Asi sa jej nechce byť stále v práci
Ale keď mne sa všetky orchidee domov už nezmestia vieš??
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ráno tak krásne snežilo, že keď som šla do práce otočila som sa vzala z domu 2 vedrá a naložila ich čerstvým snehom. Dobre som ho tam natlačila a hodila do vane... Tie vedrá. Som zvedavá koľko tam toho bude večer až sa sneh roztopí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať