Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

2009 Pozri príspevok
Ahojte. Viete mi poradiť ako sa volá táto orchidea a ako sa o ňu starať?


To je parada,vyzera ako ludisia,je to krasna rastlina.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Má krásne kvietky také krehučké...idem o nej niečo kuk na nete
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Nie to nie je ona :-(
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Už je mám je to Bardendrum idem študovať
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Moje dve cerstve.
kvety 002.jpg  
kvety 004.jpg  
1/1
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Krásne farbičky
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lusielaL Pozri príspevok
Moje dve cerstve.
aj ja mám takú, kvitne mi po roku
Snímka1461.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

milka 60 Pozri príspevok
a čo keby si zavesila priesvitný kvetináč za tie závesné háčky , ktoré predávajú aj samotné , perfektne to má jedna pani na českej - abecedazahrady
nepamätáš sa ako sa tá pani volá, ďakujem zatiaľ to tam prešmejdím
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Márne zháňam Lignohumát. Už som bola aj v Kauflande, aj v Baumaxe v BB a nič. V Baumaxe mi povedala, že iba ak v Čechách. Na Slovensku sa nedá zohnať ?
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Ahojte. Poradte mozem alebo podla vas mam presadit tuto orchidku korene v kochly sa mi zdaju ze su prazdne suche a kora je uz taka rozpadnuta.Na starej stonke nieco zenie neviete ci to bude stonka alebo mala rastlinka??? Problem je tiez co narastla nova stonka tak na nej su dva kvety ovednute - oslabnute a ostatne puky opadly a listy ma tiez take gumove slabe podla mna ma malo vody aj ked ju polejem tak sa nic nezmeni predpokladam ze nema v kochly zdrave korene a preto.Do teraz bola ok a len pred par dnami oslably listy potom kvety.Vzdusnych korenou ma dost.V pripade presadenia mam dat mensi kochel alebo moze byt ten povodny?Dakujem.
P5090910.jpg  
P5090911.jpg  
P5090917.jpg  
P5090919.jpg  
P5090918.jpg  

P5090923.jpg  
P5090924.jpg  
P5090925.jpg  
1/1
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
jess Pozri príspevok
Márne zháňam Lignohumát. Už som bola aj v Kauflande, aj v Baumaxe v BB a nič. V Baumaxe mi povedala, že iba ak v Čechách. Na Slovensku sa nedá zohnať ?
Skus sa pozriet skor do niejakeho mensieho zahradkarstva aj ja som ho tam kupila.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

jess Pozri príspevok
Márne zháňam Lignohumát. Už som bola aj v Kauflande, aj v Baumaxe v BB a nič. V Baumaxe mi povedala, že iba ak v Čechách. Na Slovensku sa nedá zohnať ?
Nedavno som bola v zahr. potrebach, v BA, kupovala som semena byliniek, mali ho, ponukala mi aj nieco podobne, ale som ho nekupila, skoda, mohla som ti poslat, nepojdem tadial uz tak skoro
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

lujza.j Pozri príspevok
dievčatá chcem Vás poprosiť, či nemáte pre mňa nejaký tip na závesný kochel, alebo ako ešte získať miesto pri okneďakujem

ako získať miesto pri okne... aj ja sa s tým morím... na ČT v "Deň D" raz bola baba, kt vymyslela taký akoby policový rám do okna.. videla som to uz aj v nejakých filmoch, dokonca aj na prime v "jak se staví..." posuvné police pred oknom... no všelijaké výmysly... aj ja sa pohrávam s takou myšlienkou, dokonca sa aj manžel pridal...
niekedy v lete by sme to chceli realizovať... ak to vyjde, pridám foto
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jaja82 Pozri príspevok
Ahojte. Poradte mozem alebo podla vas mam presadit tuto orchidku korene v kochly sa mi zdaju ze su prazdne suche a kora je uz taka rozpadnuta.Na starej stonke nieco zenie neviete ci to bude stonka alebo mala rastlinka??? Problem je tiez co narastla nova stonka tak na nej su dva kvety ovednute - oslabnute a ostatne puky opadly a listy ma tiez take gumove slabe podla mna ma malo vody aj ked ju polejem tak sa nic nezmeni predpokladam ze nema v kochly zdrave korene a preto.Do teraz bola ok a len pred par dnami oslably listy potom kvety.Vzdusnych korenou ma dost.V pripade presadenia mam dat mensi kochel alebo moze byt ten povodny?Dakujem.
korene sú pravdepodobne odhnitépreto sú listy gumené a kvety zvädnuté.
ja by som presadila, odstrihla celú časť hnilých koreňov a snažila by som sa použiť tie vzdušné. nezabudni dať menší kochel a dorobiť do neho diery. odstrihnutú časť zasyp niečim na dezinfekciu. stonku budeš musieť odstrániť, aj keď zo spiaceho očka tlačí na kvitnutienemala by silu, aby to dorástlo.
3 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

jaja82 Pozri príspevok
Ahojte. Poradte mozem alebo podla vas mam presadit tuto orchidku korene v kochly sa mi zdaju ze su prazdne suche a kora je uz taka rozpadnuta.Na starej stonke nieco zenie neviete ci to bude stonka alebo mala rastlinka??? Problem je tiez co narastla nova stonka tak na nej su dva kvety ovednute - oslabnute a ostatne puky opadly a listy ma tiez take gumove slabe podla mna ma malo vody aj ked ju polejem tak sa nic nezmeni predpokladam ze nema v kochly zdrave korene a preto.Do teraz bola ok a len pred par dnami oslably listy potom kvety.Vzdusnych korenou ma dost.V pripade presadenia mam dat mensi kochel alebo moze byt ten povodny?Dakujem.
a nepozrela si sa, co je vnutri? ja by som to hned presadila, naco ma tolko suchych korenov vzdusnych, pozri sa, co je vnutri a presad do cerstvej kory, nema asi silu, potrebuje ozivit
nedavam mensie kochliky, by sa ti prevratila, vyzera byt dost velka
3 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

co mi to tu vykuka? cica mi to zase zhodila a toto sa objavilo
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
co mi to tu vykuka? cica mi to zase zhodila a toto sa objavilo
tu je to
IMG_1848.jpg  
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
jess Pozri príspevok
Márne zháňam Lignohumát. Už som bola aj v Kauflande, aj v Baumaxe v BB a nič. V Baumaxe mi povedala, že iba ak v Čechách. Na Slovensku sa nedá zohnať ?
Dá sa zohnať, ja som ho bez problémov v jednom kvetinárstve aj záhradkárstve kúpila..
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

milka 60 Pozri príspevok
Majka ja si myslím , že prevažne sú botanické a že je málo hybridných medzi nimi , ak sa mýlim prosím oprav ma , ty si väčší odborník a nerada by som niekomu poradila niečo čo je blbosť
Napr. Paphiopedilum, Cattleye, všetky tie krásne Dendrobia nobile ako im hovoríme, a všetky tie krížence, ktoré dostaneme bežne v obchodoch sú hybridy tolerantnejšie k pestovateľským podmienkam a aj chybám pestovateľov. Napr. hybridy pod názvom Paphiopedilum USA - tie veľké papučky sú temperované tzn., že môžeme ich úspešne pestovať teplejšie cez deň a chladnejšie v noci, ale znesú napr. aj celý deň chladnejšie.
Ja som sa ešte nestretla s botanickými orchideami v obchodoch, ceny
botanických orchideí sú podstatne iné.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
tu je to
mne sa to na koreň javí...........
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať