Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Omladenie rastlinky - dúfam,že budem úspešná a aspoň jedna časť to prežije...

http://www.porada.sk/album.php?albumid=1465
3 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

Vyzerá to dobre, tak držím palce, nech to vyjde, táto rastlinka ma vždy dostane.
0 0
*ala* *ala*

*ala* je offline (nepripojený) *ala*

ALA
Moje phaly sa konečne prebúdzajú,narástli nové stonky a prvá už zakvitla...
DSC00736.jpg  
DSC00737.jpg  
1/1
4 0
jozik-nozik jozik-nozik

jozik-nozik je offline (nepripojený) jozik-nozik

andersenka Pozri príspevok
Omladenie rastlinky - dúfam,že budem úspešná a aspoň jedna časť to prežije...

http://www.porada.sk/album.php?albumid=1465
raz aj toto skusim.......))))))
0 0
PLUMERIA PLUMERIA

PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

Volám sa Soňa :-)
Mini a maxi :-)
022.jpg  
015.jpg  
1/1
3 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

mám novú túžbu, rastie ako vanilka je monopodiálna až do 6 m, dá sa zrezávať aj ovíjať...
esmeralda clarkei resp. arachnanthe clarkei
Esmeralda (Arachnanthe) clarkei.jpg  
Esmeralda (Arachnanthe) clarkei 2.jpg  
Esmeralda (Arachnanthe) clarkei 3.jpg  
Esmeralda (Arachnanthe) clarkei 4.jpg  
1/1
2 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

Ahoj Betina 2, je skutočne krásna a už si si urobila pre ňu aj miesto? Donedávna sa ti nedalo pozrieť album, ale vidím že si zmenila avatar, tak som konečne vliezla aj do tvojho albumu a ostala som s otvorenými ústami. Nielen že máš krásne rastlinky, ale máš aj nádherné fotky. Ty si aj fotograf amatér? Ozajstná nádhera o oboch strán. Gratulujem.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Plumeria majú ju v Orchids and More a niekedy u schwertera....
http://www.orchideen.com/Shop/
do shop vyhladávača zadáš esmeralda
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

No chystám sa do Viedne 25.2. na výstavu, tak tajne dúfam, že ju tam uvidím naživo.....
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Moja "VALENTÍNKA" - aj keď len rezaná urobila radosť lebo som skôr očakávala nejakú mňamotu pod zub


1 0
*ala* *ala*

*ala* je offline (nepripojený) *ala*

ALA
Nepestuje niekto z vás Bieleho holuba (HABENARIA RADIATA)?Krásna záhradná orchidealáka ma ponuka zo Sieberz.Ak niekto má skúsenosť s pestovaním.....
14637_1.jpg  
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

andersenka Pozri príspevok
Moja "VALENTÍNKA" - aj keď len rezaná urobila radosť lebo som skôr očakávala nejakú mňamotu pod zub


nádherná, ja som dostala mňamku, ale mám si vybrať orchišku na výstave vo Viedni
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

*ala* Pozri príspevok
Nepestuje niekto z vás Bieleho holuba (HABENARIA RADIATA)?Krásna záhradná orchidealáka ma ponuka zo Sieberz.Ak niekto má skúsenosť s pestovaním.....
ja ju nepestujem, zatiaľ , ale chytám sa na habenaria medusa (miriotricha), tiež sú to hluzy, čo rašia na jar a koncom leta rastlina kvitne, potom sa hluzy zatiahnu a na cca 4 mesiace ich odložíš pod postel v normálnej miestnosti...ked na jar začnú rašiť, tak ich zase zasadíš a normálne sa o ne staráš......teda také mám ja teoretické info. A ešte mladé výhony su velmi krehké, takže je lepšie kúpiť hluzu skoro na jar ešte pred rašením a doma zasadiť a pekne čakať. Pestovanie bolo popísané aj na
http://forum.orchidej.net/viewtopic....enaria+radiata
obe by sa mali pestovať obdobne.
So siebersom nemám skúsenosti, ale cenu majú zaujímavú (neviem o kolko stúpne po poštovnom a balnom)
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
a ja mam zalusk na tento primarhybdrid okrem iných aj na túto http://www.shop.schwerter-orchideenz...deen-3875.html už len šetriť :-)

http://www.phals.net/schilleriana/BronzeMaiden_e.html
Naposledy upravil andersenka : 15.02.12 at 08:27
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

...no výber je parádny, zálusk by bol na kadečo mňa lákajú coryanthes a všetky stanhopea, strašne sa mi páči aj sophronitis a coelogyne cristata, ale tým dvom posledným by som asi nevedela zabezpečiť taký chlad a vlhko a súčasne svetlo.....takže o tých mi ostane len snívať, ale je kopec iných, čo by šli....
Adel, vidím, že phaly sú Tvoja parketa, nechceš skúsiť niektorú africkú epifitickú ? Napr. Aerangis albo Aeranthes či Angreaceum? Väčšinou sú biele, pomerne velké a v noci omamne voňavé s krásnou dlhou ostrohou na kvete, sú epifitické, s nárokmi ako phaly, dajú sa v kvetinačí aj na podložke vyviazané pestovať a nemajú obdobie pokoja, takže môžo kvitnúť dookola ako phaly...no mňa teda velmi líkajú a nie sú ani cenovo nedostupné...kuk napr. na Popowa http://www.popow-orchids.com/ ale aj schwerter ich máva aj lukscheiter....nie sú až tak nedostupné To tá esmeralda bude problém k zohnaniu
A nie su nejak moc obrovské....kludne aj do bytu
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

pre inšpiráciu

aerides nie sú ale africké, ale sú krásne to sú tie farebné
aerangis biloba.jpg  
aerangis citrata.jpg  
Aerangis kirkii.jpg  
Aerangis luteoalba var. rhodosticta.jpg  
aerangis mooreana.jpg  

Aerangis stylosa..jpg  
Aerides fieldingii.jpg  
Aerides houlletiana.jpg  
angaecum leonis.jpg  
angraecum didieri.jpg  

angraecum leonis 2.jpg  
1/1
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

ešte niečo na inširáciu
páčia sa mi tie bizardné tvary a aj rast stanhopeí smerom dolu, kým listy idú hore
Coryanthes verrucolinea.jpg  
coryanthes vasquezii.jpg  
coryanthes.jpg  
Košíky na stanhopeu.jpg  
Stanhopea graveolens.jpg  

St. hernandesii.JPG  
Stanhopea costaricensis-.jpg  
stanhopea dosoniana.jpg  
stanhopea ecornuta.jpg  
stanhopea hernandezii.jpg  

Stanhopea hernandezii-.jpg  
stanhopea maculosa.jpg  
Stanhopea nigroviolacea.jpg  
Stanhopea pozoi Dodson & D.E. Benn. 1989 SUBGENUS Stanhopea SECTION Wardii.jpg  
stanhopea radiosa.jpg  

stanhopea saccata.jpg  
stanhopea x horichiana.jpg  
1/1
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Adel, aký velký trs chceš z toho voňavého oncídka? Akú máš predstavu? začalo to hodne rašiť novými hluzkami, bolo to v 8 cm kvetináči a tlačí to na okraj, nechcem aby sa poškodili tým tlakom.....budem to musieť odsadiť....tak kolko starých a mladých hlúz chceš? Teda aby samozrejme bolo dostatočne silné, no dorastá to docela rýchlo, na celom trse čo je pôvodná rastlina, tak celkovo možno aj 10 nových rastie , ale zas nie sú také veľké ako na niektorých iných druhoch. A mám už aj kôru prichystanú nalámanú na drobnejšie, aj všetko potrebné, tie malé nové hluzky už aj viditeľne začínajú korienky rašiť, tak už bude správny čas na rozsadenie, oni sa určite uchytia, ked budú v obývaku a v marci/apríli vymeníme

Inak na Iwanagare jedno púzdro zaschlo, druhé vyzerá prázdne a z tretieho asi budú kvety, to pokračuje, ale musela som konček púzdra odštiknúť, tiež zaschol vrch, ale vnútro je zelené a rastie Možno aj z tej zaschnutej nakoniec niečo porastie, ale to prázdne už asi tak ostane....na budúce bude zimovať na chladnejšom mieste
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Mam problem, stiahne mi fotky, ale neprida, chcela by som pridat do albumu, neviete poradit?
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Do akých kvetináčov presádzate phaly? Keď kúpim nové phaly bývajú v kvetináči č. 12. Chcela som presadiť,už im rástli korene všade, zdola , z boku, zhora ale mali len č. 15. Zobrala som aj také. Ale vidím, že im to moc neprospieva,/ Náhodou som natrafila na č. 13, ale to boli také nekvalitné, že keď som ich dierovala, doslova praskali na kusy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať