Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
pestuje tu niekto dendrobium nobile?
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Múdri ľudia hovoria , že d. nobile sa dá množiť rizkovaním , ale iba očká ktoré nekvitli , takto narizkované položiť na živý rašeliník, skús a uvidíš

takto mi zakvitlo d.stardust Chiomi má iba jeden kvet , ale aj tak som rada
dendro-stardust chiomi 003.jpg  
2 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

Milka,jeden kvietok, ale nádherný, gratulujem, nech ti robí dlho raosť
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
ďakujem , radosť mám a veľku
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

milka 60

krásny kvietok !!!
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
AVONBOY no tak niečo som ešte pre Teba našla:

Dendrobium nobile......může se letnit venku, naopak se mu to velice líbí...důležitý pro kvetení je ale v zimě chlazení a sušení....bez toho je malá pravděpodobnost kvetení, spíš bude keikovat.....takže po zmrzlých pokud to jde dát ven, hnoj...it jednou za 14 dní, koupat podle potřeby, až odkvete možná by bylo dobrý juknout na kořeny a substrát, jestli potřebuje přesadit. Pokud bude substrát dobrý, tak nepřesazovat, dendra mají rády těsné květináče na podzim dát domů do teplot 10-15 stupňů a prakticky vůbec nezalévat, třeba i dva měsíce, začnou se scvrkávat pahlízy a to donutí dendro znova na nových pahlízách vykvést.
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

avonboy Pozri príspevok
viem ze ju treba oddelit ale ked som chcel oddelit tak este bola slaba, zosilnela az ked isla do kvetu, ked odkvitne tak rozdelim

ozaj ma tu niekto skusenosti s mnozenim dendrobii nobile?
nedavno som pisala, pozri si v albume...
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

neletnila som, len ked stara odkvitla, narastli 2 mlade, presadila som ich, 1 krasne kvitne, 2.odisla, teraz som staru2 tyzdne nepolievala, uz je v teple a polievam ako ostatne, snad zakvitne, alebo vyzenie nove mladatka...
IMG_2695.jpg  
IMG_2704.jpg  
1/1
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

avonboy Pozri príspevok
a takto mi zakvitla aj materska a aj dcerska - keika, teraz maju o par kvetov viac :-)
velmi pekna farba...
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

saškáa3381 Pozri príspevok
Mám tiež orchidee, ale stonka mi vyrástla nízka. Má 4 kvety a jeden puk. Pôvodne kúpená bola vysoká. Vie mi niekto poradiť ako to zmeniť ? Dakujem
orchideu k nicomu neprinutis, robi to, co sama chce, tiez sa mi to stalo, jedine, ze by si zistila, co im davaju, aby tak narastli
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
DIEVČENCE KTORÁ STE SA CHCELI PRIDAŤ K OBJEDNÁVANIU ORCHIDIEK Z NEMECKA????? JA HLAVA DERAVá SOM ZABUDLA NAPÍŠTE MI SPRÁVU, ALEBO ODKAZ NA NÁSTENKU.............. !!!!!

Ďakujem........
0 0
ivkapeto ivkapeto

ivkapeto je offline (nepripojený) ivkapeto

trosku z mojej zbierky
Naposledy upravil ivkapeto : 05.03.12 at 17:07
crievicnikovec.jpg  
phala z botanickej zahrady.jpg  
vuylstekeara cambria.jpg  
hmmm.jpg  
novy vyhonok.jpg  

miltonia.jpg  
krizenec z tesca 2.jpg  
1/1
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
andersenka dakujem
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

dievčatá konečne sa mi jedna orchidka vzchopila, čo jej odhnilo srdiečko,vyhnala dve očká najskor to vyzeralo že bude kvitnúť ale su to mladé rastlinky tak snád niečo z nich vyrastie
P3044796.jpg  
P3044797.jpg  
P3044798.jpg  
1/1
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

beba13 Pozri príspevok
dievčatá konečne sa mi jedna orchidka vzchopila, čo jej odhnilo srdiečko,vyhnala dve očká najskor to vyzeralo že bude kvitnúť ale su to mladé rastlinky tak snád niečo z nich vyrastie
určite áno tie hnedé fľaky na listoch, ktoré zostali by som zasypala endiexom, pre istotu
1 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

ludisia discolor stále kvitne
P2144763.jpg  
P2144764.jpg  
P2144762.jpg  
1/1
3 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

lujza.j Pozri príspevok
určite áno tie hnedé fľaky na listoch, ktoré zostali by som zasypala endiexom, pre istotu
dakujem vyskúšam a myslíš že to pomôže?inak som nedufala že vobec prežije,lebo mám tých orchidejii ale 5 s takým stredom,no tie na rozdiel od tejto maju listy pekné
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

beba13 Pozri príspevok
dakujem vyskúšam a myslíš že to pomôže?inak som nedufala že vobec prežije,lebo mám tých orchidejii ale 5 s takým stredom,no tie na rozdiel od tejto maju listy pekné
ked sú korene OK, zvykne to dopadnúť takto, len to trochu trvá tiež mám tieto fľaky na niektorých...
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

už dlho som nič nepridávala,len som sa kochala Vašimi úspechmi, tak teraz aj ja prispejem troškou do mlýna.
Takto mi urobili radosť moje mini
IMG_1518.jpg  
IMG_1519.jpg  
IMG_1520.jpg  
IMG_1521.JPG  
1/1
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

A ešte jedna midi a rozbiehajúce sa dendro, uvidím čo z toho bude
IMG_1517.jpg  
IMG_1501.JPG  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať