Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

henrieta3 Pozri príspevok
Mam problem, stiahne mi fotky, ale neprida, chcela by som pridat do albumu, neviete poradit?
Základ je mať stiahnuté fotky v PC. Potom si otvor album, je možnosť pridať fotky, upraviť album...... Dám pridať, potom prehľadávať , trochu to trvá/ pri načítavaní/ a kliknem na súbor , kde sú uložené.. a už to pôjde...
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

zdenka, pri dierovaní je základ mať poriadne nahriaty klinec alebo ihlicu na štrikovanie, ja to normálne položím koncom na okraj zapnutého horáka na sporáku, na chvílu, aby sa to poriadne nahrialo a hned potom dierujem z vonkajšej strany, niektoré mi tiež praskli, ale práve preto, že to bolo málo nahriate a moc som to silila Podla mňa na phaly je ideálna 12, na midi 8 a na mini5-6 cm. Na väčšinu ostatných je ten priemer 12 tiež OK. Iba na staršie a rozrastené rastliny väčší priemer, ale 15 je už velký skok oproti 12. Je to ten priemer, že ked jeden kvetináč postavíš do druhého, tak pomedyi neby mal vojsť 1 prst po každej strane, čiže asi tak o 1 cm po celom obvode.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Zdenka175 Pozri príspevok
Základ je mať stiahnuté fotky v PC. Potom si otvor album, je možnosť pridať fotky, upraviť album...... Dám pridať, potom prehľadávať , trochu to trvá/ pri načítavaní/ a kliknem na súbor , kde sú uložené.. a už to pôjde...
Podstatu poznam, uz mam kopu fotiek v albume, ale teraz, ked uz su stiahnute, ulozene, stratia sa...
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Zdenka175 Pozri príspevok
Základ je mať stiahnuté fotky v PC. Potom si otvor album, je možnosť pridať fotky, upraviť album...... Dám pridať, potom prehľadávať , trochu to trvá/ pri načítavaní/ a kliknem na súbor , kde sú uložené.. a už to pôjde...
Podla coho su tie cisla? ja mam mensie v tych povodnych, co sa predavali, do tych presadzam mensie kusy,vacsie som presadila do farebnych, ciastocne priesvitnych a 1 bielu, ktoru som dostala, teraz zakvitla som musela presdit do najvacsieho, aky mali v baumaxe, nemala som iny a mala vel korenov, aj sa jej tam velmi paci.
IMG_2510.jpg  
IMG_0425.jpg  
IMG_2332.jpg  
IMG_2061.jpg  
rosa sa zlomila.jpg  

1/1
3 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Podla coho su tie cisla? ja mam mensie v tych povodnych, co sa predavali, do tych presadzam mensie kusy,vacsie som presadila do farebnych, ciastocne priesvitnych a 1 bielu, ktoru som dostala, teraz zakvitla som musela presdit do najvacsieho, aky mali v baumaxe, nemala som iny a mala vel korenov, aj sa jej tam velmi paci.
1.a 4. obrazok-ten najvacsi kvetinac, philad. je uz presadena priamo v takom ruzovom, ako na 3. a 5.obrazku, zlta je uz tiez presadena v tom obale, v ktorom je na foto
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Betina2 Pozri príspevok
zdenka, pri dierovaní je základ mať poriadne nahriaty klinec alebo ihlicu na štrikovanie, ja to normálne položím koncom na okraj zapnutého horáka na sporáku, na chvílu, aby sa to poriadne nahrialo a hned potom dierujem z vonkajšej strany, niektoré mi tiež praskli, ale práve preto, že to bolo málo nahriate a moc som to silila Podla mňa na phaly je ideálna 12, na midi 8 a na mini5-6 cm. Na väčšinu ostatných je ten priemer 12 tiež OK. Iba na staršie a rozrastené rastliny väčší priemer, ale 15 je už velký skok oproti 12. Je to ten priemer, že ked jeden kvetináč postavíš do druhého, tak pomedyi neby mal vojsť 1 prst po každej strane, čiže asi tak o 1 cm po celom obvode.
ak mas taku ihlu na raznici, tiez je dobre, ale fakt musi byt cervena, potom urobis aj viac dier, zase rozohriat a da sa ta hmota aj umyt, co na tom zostane
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Ja som na robenie dier použila veľký šrobovák, ktorý som nahrievala na plynovom horáku na šporáku a tak sa mi podarili diery také ako boli originál na črepníkoch. Len škoda, že tie orchidejky už akosi neviem udržiavať. Už som vyskúšala všeličo a znova som ich dala teraz do kôry, ktorú som podľa vašich rád preparila . Uvidím . Už to nie je také ako boli keď som s nimi začínala pred 4 rokmi. Čím som sa menej starala, tým boli krajšie.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

ela77 Pozri príspevok
Ja som na robenie dier použila veľký šrobovák, ktorý som nahrievala na plynovom horáku na šporáku a tak sa mi podarili diery také ako boli originál na črepníkoch. Len škoda, že tie orchidejky už akosi neviem udržiavať. Už som vyskúšala všeličo a znova som ich dala teraz do kôry, ktorú som podľa vašich rád preparila . Uvidím . Už to nie je také ako boli keď som s nimi začínala pred 4 rokmi. Čím som sa menej starala, tým boli krajšie.
Ked si ich teraz presadila, musis byt trpezliva, mne niektore zakvitli az po 2 rokoch, su to betarky, urobia si, co chcu, pokial maju korene, aj listy v poriadku, skus ich pohnojit, mozno sa na jar preberu k zivotu...
0 0
jozik-nozik jozik-nozik

jozik-nozik je offline (nepripojený) jozik-nozik

henrieta3 Pozri príspevok
1.a 4. obrazok-ten najvacsi kvetinac, philad. je uz presadena priamo v takom ruzovom, ako na 3. a 5.obrazku, zlta je uz tiez presadena v tom obale, v ktorom je na foto
a na tej poslednej fotke mas kvetnu stonku vo vode???......
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dnešný príchod domov


a sneh na dvore
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
dnešný príchod domov


a sneh na dvore
Krasna zima, ale uz sa tesim na jar...
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

jozik-nozik Pozri príspevok
a na tej poslednej fotke mas kvetnu stonku vo vode???......
ano, je to len spomienka na puky, lebo som ju zlomila, zostala len 1 haluzka, ale aj ta pekne kvitne...
na tejto sa mi to podarilo uz po 2.x
0 0
PLUMERIA PLUMERIA

PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

Volám sa Soňa :-)
Včerajší úlovok v Baumaxe :-)
Fotografie označené hviezdičkou.jpg  
DSCI1879.JPG  
DSCI1881.JPG  
DSCI1912.JPG  
1/1
3 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

pekné, tak tá posledná je aj u mňa doma, ale je to teda riadna lenivka, má rovnakú opatreu ako ostatné phaly a tie mi odvtedy kvitli už druhý krát a tejto jedinej sa nechce, ja jej vravím lenivka.
0 0
jozik-nozik jozik-nozik

jozik-nozik je offline (nepripojený) jozik-nozik

andersenka Pozri príspevok
dnešný príchod domov


a sneh na dvore
dennik nadejneho kysucana......
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Moja valentínka. mala som vybitý fot'ák, tak až teraz pridávam.
PA040158.jpg  
PA040157.jpg  
1/1
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

baby, pridala som si do albumu zopár domácich kvitnutí mojich výpredajových krások
0 0
kassiopeia kassiopeia

kassiopeia je offline (nepripojený) kassiopeia

chcela by som sa opytat.moje orchidei maju zvädnute listy a aj farba je velmi svetla.polievam ich raz za tyzden, su na svetle.rastu a pustaju nove stonky a aj novy list.ako im pomoct??dakujem
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

kassiopeia Pozri príspevok
chcela by som sa opytat.moje orchidei maju zvädnute listy a aj farba je velmi svetla.polievam ich raz za tyzden, su na svetle.rastu a pustaju nove stonky a aj novy list.ako im pomoct??dakujem
mozno hniju korene? ja by som sa pozrela, co je vnutri, pripadne presadila, je dobre ich aj podlozit, ked sa da vsetko do poriadku, listy sa niekedy vyliecia...
0 0
babicka1 babicka1

babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

žena
Ahoj aj mne začali teraz kvitnút druhý krát orchideje ale všimla som si na nich akési kvapôčky na stonkách pri kvetoch dotkla som sa toho a je to nejaké lepkavé čo to môže byt? Mám to s niečim postriekat?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať