Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

Toto sa mi tam nepodarilo vložiť na prvý krát, tak dopĺňam k dendru.
IMG_1502.JPG  
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

Lujza: áno, to sú už moje kvitnutia, takmer všetky mini mám v povodnom balení, len jednu mám presadenú a kvitnú tak na polovicu. A to som si myslela, že som tu už sama, čo menôže spávať
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
ked sú korene OK, zvykne to dopadnúť takto, len to trochu trvá tiež mám tieto fľaky na niektorých...
ked vyhana, uz by som s nou nic nerobila, nech ma pokoj
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lbebjak Pozri príspevok
Lujza: áno, to sú už moje kvitnutia, takmer všetky mini mám v povodnom balení, len jednu mám presadenú a kvitnú tak na polovicu. A to som si myslela, že som tu už sama, čo menôže spávať
šikulka mini sú mrchy
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
šikulka mini sú mrchy
je to tak, 1 mi kvitne, teda vlastne uz aj odkvita, skusala som aj presadit do vacsieho, a nic...
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ibebjak --to teda bude kvietkov , krááása
Naposledy upravil milka 60 : 06.03.12 at 20:54 Dôvod: Oprava
0 0
*ala* *ala*

*ala* je offline (nepripojený) *ala*

ALA
no a toto sú moje nové:bielo-fialová tak túto som chcela a našla vo výpredaji,má síce polámané listy ale korene sú ok a teším sa,že ju mám.....žltá: od tety len tak,že som prišla na návštevu
P3060253.jpg  
P3060251.jpg  
P3060249.jpg  
P3060254.jpg  
1/1
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lbebjak Pozri príspevok
Toto sa mi tam nepodarilo vložiť na prvý krát, tak dopĺňam k dendru.
kvitne ti uz doma? listy jej neopadali? Lebo nasa starka nema ziadne listy, asi to, co pojde, budu zase kejky...
0 0
silvinka77 silvinka77

silvinka77 je offline (nepripojený) silvinka77

ahojte, najnovsie info o orchii, ktora je v zachrannom stadiu, ma dva vzdusne korene a mlady list... uz je to na dobrej ceste
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ide mi kvitnúť mini phala. Tá čo ju mám v albume, taká do biela až smotanova, posledná, čo som v lete kúpila. Predtým mi vždz mini nekvitli alebo kapali. Túto som hned presadila. A ľúbi sa jej

Nové Rossioglossum Grande je úžasné, v plnom kvete, má 7 kvetov s priemerom cca 15 cm !!!
Na epidendre mi z jedného kvetného výhonu opadali 2 puky, zrejme zmena prostredia , ale na dalších 2 výhonoch je spolu ešte 5 pukov, tak snáď....
A klasicky kvitnú phaly....
Vo výpredaji som neodolalala zelenobieloružovému Zygu, klasickej drobnej dendrophale Berry Oda a nejakemu drobnokvetému žltému oncidku, čo vypadá ako Tiny Twinkle.
A papučáka lenivého som zavesila do kvetináča ROVNO PRED OKNO, Má TAM PODSTATNE VIAC SVETLA.
Dendrophala Anna Gereen smutne končí svoju životnú púť
Ale dobre zakoreňujú kejky z nobiliek a dalšie 3 sú nové na rastlinách.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

...a možno cymbo zakvitne, ešte je na schodisku, chladí sa, vetrá, sem tam ho už aj na slniečko cez deň na balkón vykladám, výhon je ale ešte malý, tak sa to môže ešte zvrtnúť.....uvidím neskôr
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

henrieta3 Pozri príspevok
kvitne ti uz doma? listy jej neopadali? Lebo nasa starka nema ziadne listy, asi to, co pojde, budu zase kejky...
na tom starom - teda materskej rastlinke opadali listy, ale tieto výhony vyrástli na jeseň, akurát sa spamatali dosť neskoro a nenarástli veľmi do výšky, cca do 2/3 pôvodnej rastlinky a po sušení so objavilo toto, mohli by to byť kvietky, odspodu budú nové rastlinky, tak aspom nejaký kvietok
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

Už ste videli takéhoto slepca? Túto orchišku som dostala cca v polovici decembra krásne nakvitnutú, tak som si ju nechala na stole, aby som sa kochala. Teraz už posledný kvietok uchol, tak som ju išla preložiť a aha, keby mi to nevypichlo oči, tak to snáď ani neuvidím
IMG_1523.JPG  
1 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Betina- D. Berry Oda je hybrid Den. kingianum, nie je to dendrophal , chce chladno , ale vďačne kvitne
Naposledy upravil milka 60 : 07.03.12 at 21:05 Dôvod: oprava
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Berry Oda a Rossioglossum Grande
2012_03_07_0377.jpg  
2012_03_07_0379.jpg  
2012_03_07_0414.jpg  
2012_03_07_0403.jpg  
1/1
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Berry Oda je krásne bohaté , hoci ani Rossioglossum nie je zlé, nemali aj červené Epidendrum?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Mám také červenooranžové alebo skôr oranžovohnedé. Presnejšie to pomenujem, ked rozkvitne
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
0 0
bersekr bersekr

bersekr je offline (nepripojený) bersekr

Ahoj. zdrevim odbornikov. Viete mi podla obrazkov povedat, o ake ide orchidei, uz dlhsiu dobu mi nekvitli, urcite viac ako rok, tak by som rad o nich nieco nastudoval, aby som im zabezpecil dobre podmienky, vhodne pre konkretny druh.
Naposledy upravil bersekr : 08.03.12 at 07:12
DSC01539.JPG  
DSC02560.JPG  
orch5.jpg  
orch7.jpg  
DSC01540.JPG  

orch8.jpg  
orch9.jpg  
orch10.jpg  
1/1
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Dievčence, nebudem otvárať novú tému, takže...
Všetko najlepšie si poprajme k MDŽ a nech nám tí naši mužíčkovia aj nejakú tú peknú orchišku darujú (alebo aspoň čokoládovú mlsku), a zajtra je piatok, tak to MDŽ treba aj patrične osláviť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať