Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
thelma thelma

thelma je offline (nepripojený) thelma

Aj mna tato situacia stve a uz z principu by som chcela bojovat, ale hlavou sa mur prerazit neda. Navyse, ked som si nie ista, ci v momentalnom pravnom stave je pravda na mojej strane.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
pavol, pavol. ani neviete podat zalobu na spravnom sude, ani neviete presne zistit aky je poplatok za podanie zaloby ale viete ze naisto vyhrate.

preco thelme nenapises ake mozu byt trovy a poplatky ked to cele skonci? preco stale zavadzas ostatnych ze to bude zadarmo? jedine co mate zadarmo je advokatka na konani pred OS TN, inak si vsetko hradite sami, tak ako budete hradit trovy konania a trovy exekucie.

ak thelma chce vystupit z vlaku skor ako sa vykolaji, je to len jej rozhodnutie. ak nie si ochotny za nu hradit trovy a poplatky tak ju nepresviedcaj na rocne sudy a tisicove trovy.
Dufam, ze sa rozhodne podla seba. Radit sa ma s kym. Skor by ma mrzelo, keby dala na tvoje ucelove tvrdenia a rozhodla by sa podla toho.

K tomu co viem, co neviem... Ja sa za to nehambim. Nikdy som to nerobil, nemal som s nikym konflikt. Teraz som sa dozvedel, co je to arbitrazny/rozhodcovsky sud, to ze kus papiera oznaceneho ako VPP alebo VOP, kdesi sa povalujuceho, sa meze len tak stat sucastou mojej zmluvy... V tomto si, ale necham poradit, kedze to sam neviem.

Skor to tvoje je na zamyslenie. Byt pravnikom a takto sa motat, ako si nam to tu uz ukazal, to je skutocne na zaplakanie.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

thelma Pozri príspevok
Aj mna tato situacia stve a uz z principu by som chcela bojovat, ale hlavou sa mur prerazit neda. Navyse, ked som si nie ista, ci v momentalnom pravnom stave je pravda na mojej strane.
Skus sa spojit telefonicky so Steffekovou. Hovorila si niekedy s nou? Skus to a uvidis, ze veci su trocha niekde inde, ako tu prezentuju iste nicky. Treba aj pohlad, ako sa veci daju riesit, nie len ako sa nedaju. Ked sadas do auta, tiez nespekulujes, ze co ak sa zrazis tu za rohom... a predsa sa to stava.
0 0
agentka2312 agentka2312

agentka2312 je offline (nepripojený) agentka2312

thelma , teraz to vzdas?nebud hlupa len na to cakaju zrus a nedostanes nic zrusili odkup ne budes mat 0 nulu
0 0
thelma thelma

thelma je offline (nepripojený) thelma

Skusala som zohnat jej cislo, ale nepodarilo sa mi to. Na webe som nasla nejaku pevnu linku v BA, ale ta nefungovala.
0 0
daklen daklen

daklen je offline (nepripojený) daklen

Hmm..toto je teda situacia....Možno by nebolo odveci keby že sa všetci 93 nejak dohodneme a najmeme si nejakeho právnika .Ja neviem nejake stretnutie cez víkend v nejakom meste....Alebo si myslíte že by to nebolo možné??Je to blbosť???
Normalne som zneistel ASU píše podajte žalobu na OS v mieste bydliska polatky neplatíte.
Agentka tvrdí poslať žalobu do košíc a vitamin sa pridava plus tvrdí že poplatky platiť budeme.
Ano viem že nas zastupuje ASU a mame sa riadiť ich pokynmi ale...
0 0
thelma thelma

thelma je offline (nepripojený) thelma

agentka2312 Pozri príspevok
thelma , teraz to vzdas?nebud hlupa len na to cakaju zrus a nedostanes nic zrusili odkup ne budes mat 0 nulu
Ja viem, ze dostanem 0. Ale obavam sa, ze to bude aj potom, len s dalsimi trovami, ktore budem musiet uhradit. RL si tento postup chystala velmi dlho, yslim, ze uz odvtedy ako zistili, ze ten vzorec maju zly a maju nam platit prilis vela. A to su uz myslim dva roky. Vsetko toto naplanovali a mam pocit, ze az do detailov.
0 0
thelma thelma

thelma je offline (nepripojený) thelma

daklen Pozri príspevok
Hmm..toto je teda situacia....Možno by nebolo odveci keby že sa všetci 93 nejak dohodneme a najmeme si nejakeho právnika .Ja neviem nejake stretnutie cez víkend v nejakom meste....Alebo si myslíte že by to nebolo možné??Je to blbosť???
Normalne som zneistel ASU píše podajte žalobu na OS v mieste bydliska polatky neplatíte.
Agentka tvrdí poslať žalobu do košíc a vitamin sa pridava plus tvrdí že poplatky platiť budeme.
Ano viem že nas zastupuje ASU a mame sa riadiť ich pokynmi ale...
A toto prave nastrbuje moju doveru v ASU.
0 0
lulejby lulejby

lulejby je offline (nepripojený) lulejby

Thelma, otazne je tiez, ze ak to zabalis a zrusis zmluvu (co je logicky dosledok), poistovna si vypyta naspat aj tie administrativne poplatky. V zmysle logiky - mali sme "naklady", ktore sa "neplaticom" odpocitaju od odkupnej hodnoty, ktora je v nasom pripade 0 eur...(napokon, v tom svojom rozhodcovskom balaste maju aj nieco ohladom “vymahania administrativnych poplatkov”). Takze nie ze prides po desiatich (u mna je to 10 rokov) o vsetko, ale este priplatis (!)...absurdne v kontexte standartov poistovnictva, standartne v kontexte nasej "poistovne"...viem, je to menej, ako suma o ktoru prideme, ak prehrame.
Chapem Tvoje pochybnosti, mame ich zrejem vsetci, pretoze vidime, aka je vymozitelnost prava a ako je zrejme cele pravo ohladom ochrany spotrebitela chabe v sloveneskej praxi...ale stale, neviem preco, u mna pretrvava ten stav prvotnej "nasratosti", ktory ma v podstate aj motivoval k tomu, do tohoto ist...skratka mi prislo neuveritelne, ze by nieco taketo podle a ulisne mohlo niekomu prejst!
0 0
agentka2312 agentka2312

agentka2312 je offline (nepripojený) agentka2312

nepanikarte, date na OS podla miesta bydliska ,oni Vam pisomne oznamia ze to patri na OS KE I, a odoslu kde to patri ked date prilohu ako je v pokynoch ,,ziaden poplatok hore uviest ako je vzor od ASU bude vsetko okej bojujme nevzdajme to aj ked vitazstvo nie je na dosah ruky
0 0
thelma thelma

thelma je offline (nepripojený) thelma

Ano, v takom pripade budem musiet este doplatit tie poplatky od 1.1.2009. Vies, ja som cim dalej viac "nasrata" aj na seba, pretoze som to proste podpisala. Naozaj som necakala taku ulisnost, ale ako "priemerny spotrebitel" som takto postupovat nemala. Takto podobne to napisal aj rozhodca v rozsudku z AS.
0 0
lulejby lulejby

lulejby je offline (nepripojený) lulejby

Judr. Steffekova: 0902 741 567
...nedal sa vlozit link na stranku, ale toto by mal byt telefonicky kontakt.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

thelma Pozri príspevok
Ano, v takom pripade budem musiet este doplatit tie poplatky od 1.1.2009. Vies, ja som cim dalej viac "nasrata" aj na seba, pretoze som to proste podpisala. Naozaj som necakala taku ulisnost, ale ako "priemerny spotrebitel" som takto postupovat nemala. Takto podobne to napisal aj rozhodca v rozsudku z AS.
Ty si urobila normalny krok.... Oklamat niekoho nie je az taky problem.

Poistovna si nesplnila povinnosti (pod touto podmienkou dostala aj licenciu), porusila zakon, uviedla do omylu.

Inac, my, poistenci nie sme jediny. Este horsie dopadli jej zamestnaci a poistovaci. Tam nejde o poistno-matematicky vzorec. Harabin hovoril o piramide ako Brno. To nebolo z dlhej chvile....
0 0
gelios gelios

gelios je offline (nepripojený) gelios

Thema , máš pravdu plánovali, prezident poisťovne a škapinec 2 roky, len sa zamiešalo do toho ASU , MS , a majú smolu. Tak ako piše Lubeyli niečo také podlé a ulisne neprejde!

Rapidu o to ide aby sme cúvli. V opačnom prípade budú musieť platiť nie len trovy, ale môžeme žiadať od nich aj morálnu ujmu .Vitamín škapinec o tom vie
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

agentka2312 Pozri príspevok
nepanikarte, date na OS podla miesta bydliska ,oni Vam pisomne oznamia ze to patri na OS KE I, a odoslu kde to patri ked date prilohu ako je v pokynoch ,,ziaden poplatok hore uviest ako je vzor od ASU bude vsetko okej bojujme nevzdajme to aj ked vitazstvo nie je na dosah ruky
Podľa pokynu AUS a podľa zákona (bola v ňom zmena) sa žaloba môže podávať aj na súde v mieste bydliska, Pod prílohou z AUS bola myslená samotná žaloba, teda nie je potrebné prikladať žiadnu prílohu.
0 0
daklen daklen

daklen je offline (nepripojený) daklen

to Thelma:
V každom prípade daj potom vedieť ako si sa rozhodla.Skús sa spojiť ešte s advokatkou porípade zavolaj do AUS alebo vyhladaj nejakého nestranného advokata povedať mu o probléme a spýtať sa ho na jeho názor (radu) taký hodinový pokec to by nemalo byť moc drahé okolo 20 EUR asi.Ja to tiež tak plánujem a podla toho sa zariadim
0 0
lulejby lulejby

lulejby je offline (nepripojený) lulejby

Thelma,
ved to...nemali sme...Ale(!) ja sa za naivnu osobu nepovazujem. Mam nieco za sebou. A pri tom navrhu na znizenie poistneho...skratka, podla seba sudim seba - v zivote by mi nenapadlo, ze niekto po tom, co 10 rokov "zil" z mojich penazi, vykonstruuje nieco take podpasove...Tak som brala aj tie dovetky v navratke, ako cistu formalitu...ved ide len o to, "odkedy mame ratat znizene poistne"...
Pre mna toto znamena precedens. Ak im toto prejde, tak skratka moje dovera v poistovnictvo ako take na Slovensku klesne na bod mrazu a rusim vsetky poistky, ktore mam...
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

macko555 Pozri príspevok
zdravim pavol.za

1. co si podal na sude, ked ako pises ti este rozsudok z AS neprisiel? to mi celkom nie je jasné.

2. ja som vo svojom prispevku pred tym na niekoho konkretneho neutocil, takze nechapem tvoj postoj ku mne. Ja som sa troch znamych pravnikov spytal, co na to hovoria....a budes sa cudovat, dost sa zhodli, aj ked boli traja.

3. zavolaj do ausu, ci to fakt myslia vazne s tym sudom v mieste bydliska, kym je este cas.......mne pravnici povedali uplne nieco iné (ale asi nedisponujú kvalitami aus-u).

4. Ked chces tak sa rád aus-u slepo pridržaj a uvidiš, ako ti krasne spalia lehotu. A to mozes aj odkopirovat, aby to tu zostalo.
1. Ani ty to nemôže byť jasné, pretože rozsudok som nedostal ja. Tak čo to tu splietaš? Načo mútiš vodu. Je logické, keďže som nič nedostal, nemal som čo riešiť.
2. Prečo nenapíšeš na čom sa zhodli tí tvoji právnici?
Aj ja môžem kľudne tvrdiť že iní právnici sa tiež zhodli. A akože čo?
0 0
lulejby lulejby

lulejby je offline (nepripojený) lulejby

Skratka, toto nie je nebankovy subjekt, ale POISTOVNA...mame tu zakon o poistovnictve, mame tu x poistovni, ktorych VPP sa podobaju ako vajce k vajcu, pretoze zakon vymedzuje pole ich posobnosti...a teraz toto. Kde mam istotu, ze aj dalsia poistovna si v pripade, ze sa dostane do srabu, niekde supne na net zmeny poplatkov, vystupi v tichosti z asociacie poistovni, "upravi" podmienky a uctivo poziada z nejakeho vymysleneho kamuflazneho dovodu a podpis (ved ide len o formalitu)...toto je PRECEDENS!
0 0
peterprvy peterprvy

peterprvy je offline (nepripojený) peterprvy

Aj ja vaham s protizalobou, hlavne z dovodu mozneho navysovania poplatkov.
A preto ma zaujala pasaz z rozhodnutia AS "o zmieri". V nej sa pise, ze ak spor vykazuje znaky, ze sa da ukoncit zmierom, ma byt ponuknuta moznost zmierenia. V rozhodnuti je popisane kedy to mozne je a kedy nie, je tam napisane, ze toto moze byt riesene zmierom a ze TO MALO BYT AKO PRVY KROK (ZMIER) PRED URCENIM ROZSUDKU. Mne ale ziadna ponuka na zmier od AS/resp. Rapid-u neprisla. Co si o tom myslite?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať