Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
vsetko co sa pytas tu uz bolo riesene. citaj co pisal dano27 o tych 1000 eurach a moje veci o exekutorovi. ono sa to tazko hlada ked na kazdu vecnu otazku pavol.za reagoval osocovanim a prekrucanim problemov.

AUS vam jasne napisalo vo svojom vyjadreni ze advokatku mate zadarmo LEN NA OS v TN. ako som uz pisal, na OS KE budete pred sudom sa zastupovat sami.
Pre upresnenie... ziada sa v nom okrem ineho aj zlucenie, t.z. bude hromadna a tiez, pozastavenie, do skoncenia konania na OS TN.
0 0
Ali76 Ali76

Ali76 je offline (nepripojený) Ali76

vitamin_r Pozri príspevok
precitaj si moju vymenu nazorov s pavol.za ohladom miestnej prislusnosti sudu. odborne nazory tu su vitane len ked vam davaju za pravdu, inak tu pride pavol s tou jeho obohratou pesnickou z AUS:

Akékoľvek informácie z rôznych zdrojov o tomto procese sú nehodnoverné, nepravdivé, snažiace sa vzbudiť pochybnosti, obavy a znechutiť poškodených klientov, aby nepokračovali v tomto procese. Je tu opodstatnené podozrenie zo zastrašovania predvolávaním na výsluch na políciu. AUS Vás bude na tejto adrese hodnoverne a zodpovedne informovať o priebehu tohto konania. Dôverujte len tomu čo bude na tejto adrese.


look, tá súdna príslušnosť. Ber to že ste si boli 1:1. Prislúcha to OS KE a podať sa to mohlo aj na OS v mieste bydliska žalobcu
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

Ali76 Pozri príspevok
1., Podať žalobu na OS, hoc aj poslať rovno na OS KE, to myslím doporučujú všetci právnici ktorých sme oslovili. Keď ale predsa sudca rozhodne že oslobodenie od poplatku sa nebude nato vzťahovať, čo ak nebudeme do toho chcieť a zaplatiť 331,5€.....
2., Trovy z AS - platiť/neplatiť... Vie nato vôbec niekto dať adekvátnu odpoveď ?!
3., V prípade neúspech na OS a nezaplatenia trov z AS, vie niekto potvrdiť čo nás čaká? (exekútor, koľko si prihodí...)

Aby bolo jasné, toto sa nepýtam, ja len že sa tu mláti slama a vlastne na tieto zásadné veci nik nepovedal odborný názor.
Pri všetkej úcte ku práciu ASU, K-u-r-v-a ( prepačte mi výraz), ale v prvom rade sme tieto informácie mali dostať od nich a nie len ich názor čo si myslia o VPP a podklad ktorý máme poslať na OS. Šak toto už nieje spoločný krok na OS TN, ale ťah každého z nás a prípadné rizika budeme musieť znášať každý sám.. Proste som nasraty a aj keď ma vitamin sere, v tomto mu dám za pravdu. (kámo, nie že ma zase zneužiješ vo svojich žvástoch!)
Aj keď viem že tí hajzli s tymi VPP spravili podvod ako hrom, optimistické uvažovanie v tejto republike veru nestačí nikomu z nás.
moj pohlad:

1. Ak nezaplatis, stopne sa konanie. Tak aspon pisali na stranke MSSR, kdesi som ju aj pridal do prispevku. AUS informovalo a zdoraznilo, ze je to bez poplatku. Myslis, ze to maju nepreverene?
2. AUS dalo jasne stanovisko - NEPLATIT
3. Odvolanie a riesi sa dalej

Ked budes lezat na operacnom stole, tiez otazka, co ak..., co ked.... Nikto Ti neodpovie ani nezaruci s rizikom sa musis zmierit, nie cakat 100% zaruky.

Zacali sme proces, o zastupovanie sme poziadali. AUS nas dal dokopy, robi okolo toho evidenciu, napisala nam hromadnu zalobu, poskytuje pravne rady, podla info zhromazduje podklady pre proces. Spekulacie si riesme na tomto fore, nehladajme obetneho baranka a uz vobec sa nedopujme vitaminmi :-).

Jednu vec si uvedom a uz to potvrdili aj iny pravnici, dokonca sudca. PRAVO JE NA NASEJ STRANE.

Tak ako nikdy nedostanes jednoznacnu odpoved na hocico v zivote, tak ju nedostanes ani teraz, preto zbytocne spekulacie co bude, ak prehrame toto, co, ak vsetko su zbytocne zatazujuce a nevedu k nicomu. Vychadzajme z toho, ze sme v prave a preto mame moznost, aj podla inych zdrojov, vyhrat.

Viem, ze Ty mi zato nevynadas... preto priama otazka: CO VLASTNE CHCES/CHCEME?
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
precitaj si moju vymenu nazorov s pavol.za ohladom miestnej prislusnosti sudu. odborne nazory tu su vitane len ked vam davaju za pravdu, inak tu pride pavol s tou jeho obohratou pesnickou z AUS:

Akékoľvek informácie z rôznych zdrojov o tomto procese sú nehodnoverné, nepravdivé, snažiace sa vzbudiť pochybnosti, obavy a znechutiť poškodených klientov, aby nepokračovali v tomto procese. Je tu opodstatnené podozrenie zo zastrašovania predvolávaním na výsluch na políciu. AUS Vás bude na tejto adrese hodnoverne a zodpovedne informovať o priebehu tohto konania. Dôverujte len tomu čo bude na tejto adrese.

Ta obohrata pesnicka asi ma nieco do seba. Kroky AUS spochybnujes od prvej chvile, ako sme ju vobec poziadali a splnomocnili. Tam padali take pripomienky ako "preco AUS ziada od Vas formalnu ziadost", "Preco nezverejni datum podania zaloby" a pod. Okolo tychto prispevkov najdete viac. Ten vecny tvoj openent bol jarecko http://www.porada.sk/1038583-post1808.html
0 0
Ali76 Ali76

Ali76 je offline (nepripojený) Ali76

pavol.za, určite sa nechcem dvakrát vzdať ale podať žalobu. Na druhej strane mám rád keď viem do čoho idem a vidím aj druhú stránku rizika. Umňa sú totiž dva žlté papieriky z pošty, takže preto ta opatrnosť a možno aj pesimizmus.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

Ali76 Pozri príspevok
pavol.za, určite sa nechcem dvakrát vzdať ale podať žalobu. Na druhej strane mám rád keď viem do čoho idem a vidím aj druhú stránku rizika.
Toto riziko asi nepoistis nikde, len ak by prisla s tym nejaka prva.... ale to je vlastne tiez riziko :-).

Prejem dobru noc.
0 0
asymetrix asymetrix

asymetrix je offline (nepripojený) asymetrix

pavol.za Pozri príspevok
Toto riziko asi nepoistis nikde, len ak by prisla s tym nejaka prva.... ale to je vlastne tiez riziko :-).
Trefná poznámka! :-)))
0 0
HYDALGO32 HYDALGO32

HYDALGO32 je offline (nepripojený) HYDALGO32

harleydavidson Pozri príspevok
Hydalgo tu steka ako besny pes a uraza, len zabudol, ze on bol v minulosti tiez v nasej pozicii. Aktualne ma prehraty spor na AS a uzavrety zmier so zlodejmi. jediny rozdiel je v tom, ze to vzdal... Len si neviem predstaviť ten zmier, ked spor prehral. Kto zaplati sudne trovy? Poisťona? Ale sa AS trov zriekol? Ale to sa tu nedozvieme...a tiez mi nejde do hlavy aky je to zmier, ked spor prehral, napriek tomu mu poistovna vysla ustrety. Coho sa poistovna obavala, ked boli ochotni sa dohodnut napriek vyhratemu sporu? Tolko moja konspiracna uvaha.

Dnes som konzultoval svoj/nas problem s pravnikom - znamym. Dal som ho trochu do obrazu a ked si precital, akym sposobom nas poistovna zaviazala k novym VPP, povedal, ze je to jasny chytak, nie v sulade s dobr. mravmy. vysypal par §.....zastava nazor, ze toto by poistovni nemalo prejst. Odporucil mi, aby som rozsudok AS urcite napadol. Ohladom malickych pismenok na navratke povedal, ze sice ziadny zakon neurcuje velkost pismen, ale dodal, ze tak koncipovany list sa da napadnut(vymenoval aj § ale nepametam si).
harlekýno, to čo sa pýtaš sa samozrejme ty odo mna nedozvies, aj pri tvojom IQ si to vydedukoval, čo je obdivuhodný pokrok...skoda však, že si nám ako obvykle nevysypal ten smetný kôš §§ od tvojho tzv právnika, ktorý ti z rychlíka stanovil, že výhra je istá, len tak dalej smelo vperiod, nech žije KSČ a vedúca úloha AUS!
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

HYDALGO32 Pozri príspevok
vecne, konkrétne, jasne a na základe hlbokej znalosti veci nám poradila zaslúžila teľacia hlava....všetky jeho rady majú tu štandardizovanú kvalitu
tak sa treba súdiť ako i klobásy robí!
HYDALGO32 Pozri príspevok
ahojte, dajte mi pár dní, nemám scanner. Ako sa tu pripájajú materiály ?
Treba vysvetlit?
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

HYDALGO32 Pozri príspevok
Ciao, teľacia hlava .... všetci, čo to chceli, už to majú... pre teba platí, čon napísal dano 27, cit. : "sviniam perly nehádž..."
To pisal vitamin_r. Od Teba mame ine postrehy:Optimista HYDALOG32
0 0
dragonka dragonka

dragonka je offline (nepripojený) dragonka

Tento problém sa začína tu zvrhavat na osočovanie a nadávky. Ak tu niekto nechce pridat nič k téme tak nech tu nepíše, ved je to problém tých, kt. ho musia riešit a to už záleží od každého ako?
0 0
Ali76 Ali76

Ali76 je offline (nepripojený) Ali76

hydalgo prosím Ťa, koľko máš rokov?
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

HYDALGO32 Pozri príspevok
harlekýno, to čo sa pýtaš sa samozrejme ty odo mna nedozvies, aj pri tvojom IQ si to vydedukoval, čo je obdivuhodný pokrok...skoda však, že si nám ako obvykle nevysypal ten smetný kôš §§ od tvojho tzv právnika, ktorý ti z rychlíka stanovil, že výhra je istá, len tak dalej smelo vperiod, nech žije KSČ a vedúca úloha AUS!
nic som sa ta nepytal, nauc sa citat. a nikto mi nepotvrdil, ze vyhra je ista, len, ze by to poistovni nemalo prejst. a ked uz posudzujes moje iq, zamysli sa najskor nad svojim....

a vobec, toto je posledna moja reakcia na tvoje capaciny. len to tu zbytocne spamujeme
Naposledy upravil harleydavidson : 12.08.09 at 13:18
0 0
pozlatka pozlatka

pozlatka je offline (nepripojený) pozlatka

Volala som do AUS, žalobu je treba poslať na súd príslušný miestu bydliska, ináč by sme museli na súdne konanie chodiť do Košíc všetci. Takto bude každé konanie na súde príslušnom miestu bydliska, alebo sa všetky zlúčia do jedného. Žalobu treba poslať v dvoch kopiách.
0 0
pozlatka pozlatka

pozlatka je offline (nepripojený) pozlatka

Volala som do AUS, žalobu je potrebné poslať v dvoch kopiách, na súd príslušný miestu bydliska, lebo ináč by sme všetci museli na súdne konanie cestovať do Košíc.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
toto uz nemoze byt normalne.
Kdesi si si sa asi opat pomylil
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

pozlatka Pozri príspevok
Volala som do AUS, žalobu je potrebné poslať v dvoch kopiách, na súd príslušný miestu bydliska, lebo ináč by sme všetci museli na súdne konanie cestovať do Košíc.
Volal som dnes na Okresny sud, v mojom bydlisku, nevedeli mi nic k tomu povedat, spis bol posunuty vyssiemu uradnikovi, mali by sme dostat vyrozumenie.
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

pozlatka Pozri príspevok
Volala som do AUS, žalobu je potrebné poslať v dvoch kopiách, na súd príslušný miestu bydliska, lebo ináč by sme všetci museli na súdne konanie cestovať do Košíc.
tak tomu nerozumiem ani ja
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
nie, ASU tu opat muti vodu. kazdemu normalnemu je jasne ze konanie bude v KE
Podla toho, co rozpravali na informacnom centre OS, o tom ma rozhodnut sudca, pripadne ten vyssi uradnik. Podla Uvedeneho zakona, co tu dal jarecko, to nebolo jednoznacne
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

nie je mi jasné ako chce žaloby AUS zlúčiť,keď každé pojednávanie bude v inom meste
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať