Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
gembi gembi

gembi je offline (nepripojený) gembi

agentka2312 Pozri príspevok
a viete ze na najvyssom sude prehrali spor z NBS?zeby platilo kto sa smeje naposledy ..........

Ahoj, odkial mas info??? Kedze mam s poistovnou sud kde sa odvolavaju na rozhodnutie Ustavneho sudu, tak ma to zaujima. Mozes nieco blizsie uviest .
Dakujem
0 0
ketty3811 ketty3811

ketty3811 je offline (nepripojený) ketty3811

ahojte, môže mi niekto vysvetliť ako došli k tej sume 390 eur (trovy)?Veď keď tak počítam je to cez milión, zdá sa mi to priveía za tak krátku dobu.Prečo ignorujú zákon §4 ods.2pism.zak podľa ktorého sú v spotrebiteľských sporoch spotrebitelia oslobodený od sud.poplatkov, alebo tak nejak.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

ketty3811 Pozri príspevok
ahojte, môže mi niekto vysvetliť ako došli k tej sume 390 eur (trovy)?Veď keď tak počítam je to cez milión, zdá sa mi to priveía za tak krátku dobu.Prečo ignorujú zákon §4 ods.2pism.zak podľa ktorého sú v spotrebiteľských sporoch spotrebitelia oslobodený od sud.poplatkov, alebo tak nejak.
tam plati iny poriadok, 390 to uz je so spotrebitelskou zlavou.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

VYZYVAM UCASTNIKOV HROMADNEJ ZALOBY, KTORI DOSTALI PONUKU OD RAPID LIFE, NA ZAKLADE RADY od ich korenspondenta HYDALGO32, teda ponuku na zmier, aby tento svoj podpis zvazili a nenechali sa opat oklamat !

Podla mojho nazoru sa mozete dostad do problemov. Trovy budu akoze odpustene, podla VPP XVII 7b, vam ich poistovna odrata. Navyse sa vystavujete riziku, ze pristupite k opat k suhlasu k niecomu, co Vam moze uskodit. Prikladom moze byt uz publikovane pripady zamestnancov, ktori prostrednictvom podpisu vypovede pristupili k tomu, ze budu zadarmo pre poistovnu pracovat. (uz to tu niekto spominal)

Davajte si pozor a vyhnite sa tymto problemom a s diablom nevyjednavajte.

ako by radil vitaminko, podpis pod zmier prejednajte s pravnikom, obetujte 20-30 EUR alebo sa sa poradte vo veci s AUS.
-----------------------------------------------
Akékoľvek informácie z rôznych zdrojov o tomto procese sú nehodnoverné, nepravdivé, snažiace sa vzbudiť pochybnosti, obavy a znechutiť poškodených klientov, aby nepokračovali v tomto procese. Je tu opodstatnené podozrenie zo zastrašovania predvolávaním na výsluch na políciu.
Naposledy upravil pavol.za : 17.08.09 at 20:31
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

je viac ako iste, ze ten zmier neponukaju "zadarmo". Ponuknut zmier po vyhratom spore - to nedava logiku a pekne to smrdí. Urcite sleduju vlasne zaujmy. A uz vobec neverim tomu skrachovanemu uctovnickovi, co podpisal zmier s RL a teraz sa tu na nas odbavuje...
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

PRIDAVAM SA K PODPORE VYZVY PAVOL.ZA PRE UCASTNIKOV HROMADNEJ ZALOBY, KTORI DOSTALI PONUKU OD RAPID LIFE, NA ZAKLADE RADY OD ICH KOLABORANTA HYDALGO32, TEDA PONUKU NA ZMIER, ABY TENTO SVOJ PODPIS ZVAZILI A NENECHALI SA OPAT OKLAMAT !

JE SI POTREBNE DOBRE PRECITAT PONUKNUTE TLACIVA ZMIERU K COMU SA NIMI SVOJIM PODPISOM ZAVEZUJETE. CI TO BUDE V KONECNOM DOSLEDKU OZAJ PRE VAS VYHODNY ZMIER.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
niekedy sa ponuka zmier lebo je lacnejsi ako naklady na pravnikov...

kazdy kto odignoruje zmier len z cirej nenavisti voci poistovni sa podla mna pripravuje o realnu moznost ako znizit svoju stratu

dobre si zvazte moznosti. so zalobami s ASU bude tazke vyhrat hociktory spor. v KE sa podla vyjadrenia ASU budete zastupovat sami.
Myslim, ze toto uz komentar nepotrebuje.
Takze rapidko, ukazal si sa skor ako sa ocakavalo. Cakal som reakciu az rano.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
niekedy sa ponuka zmier lebo je lacnejsi ako naklady na pravnikov...

kazdy kto odignoruje zmier len z cirej nenavisti voci poistovni sa podla mna pripravuje o realnu moznost ako znizit svoju stratu

dobre si zvazte moznosti. so zalobami s ASU bude tazke vyhrat hociktory spor. v KE sa podla vyjadrenia ASU budete zastupovat sami.

ak si je poistovna ista svojim uspechom, sa predsa nemusi obavat o dalsie svoje naklady na pravnikov, ved AS vyhrali, teda mame platit trovy my im. Zmierom predsa odpustia (podla hydalga) podstatnu cast (alebo celu?) trov, teda prave zmierom budu v minuse (ak odpustia trovy). to nedava logiku. poriadne to smrdi
alebo poistovna zmenila svoju strategiu a ich navacsou starostou je momentalne nasa spokojnost.
tecie im do topanok, nadajme sa zase nachytat
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
niekedy sa ponuka zmier lebo je lacnejsi ako naklady na pravnikov...

kazdy kto odignoruje zmier len z cirej nenavisti voci poistovni sa podla mna pripravuje o realnu moznost ako znizit svoju stratu

dobre si zvazte moznosti. so zalobami s ASU bude tazke vyhrat hociktory spor. v KE sa podla vyjadrenia ASU budete zastupovat sami.
Čo sa stalo, vitamínko? kde je tá tvoja presvedčivosť o tom, že už sme to prehrali. No vidíš! Tak že už to teraz bude iba ťažké vyhrať. No to sa mi páči.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

HYDALGO32 Pozri príspevok
jasné, že nebude! lepšie sú ďaľšie trovy, aby si mal o čom písať však ty šišibus?
To je vsetko co nam k tomu povies?
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

pavol.za Pozri príspevok
To je vsetko co nam k tomu povies?
nestracaj cas nad vysinutymi prispevkami toho individua, uz som ho nahlasil adminovi, nech posudi sam vhodnost a uroven jeho prispevkov. dufam, ze ho admin cim skor posle do vecnosti za nasim drahým istvanom
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Ten konfident a kolaborant RL maly muzik s velkymi pismenami a jeho suputnik vitaminovy prostriedok typu r, ako vzacne sa zhoduje jeho krvna skupina s prvym pismenom nazvu jeho chlebodarcu RL, uz nemaju argumenty. Stale tu verklikuju to iste.

UPOZORNUJEM ESTE RAZ VSETKYCH VOCI KTORYM POUZILI ARBITRAZNY SUD ABY SI VELMI VAZNE A ZODPOVEDNE PRECITALI (PO PRIPADE SA PORADILI O NICH S PRAVNIKOM, KTOREMU DOVERUJU) PONUKNUTE PODMIENKY TAKZVANEHO ZMIERU A NEDOSTALI SA ICH PODPISOM DO ESTE VECSICH ZAVISLOSTI A PROBLEMOV OD INSTITUCIE ,, ZIVOT BEZ OBAV ,, , TENTO TAKZVANY ZMIER JE PODLA MNA ULTIMATUM
Naposledy upravil jarecko : 18.08.09 at 13:32
0 0
agentka2312 agentka2312

agentka2312 je offline (nepripojený) agentka2312

vitaminko, zaplatim si pravnika, ktory nestudoval v Ke aby nahodou neboli spoluziaci a konskolaci , pravo sa studuje aj inde nielen v Ke platia ta dobre?obetujem hoc aj posledne ale nezlomite ma
0 0
gembi gembi

gembi je offline (nepripojený) gembi

Ahojte, niekto tu v priebehu diskusie pisal ze Rapid neprehrala ziaden spor este. No len pre info nie je to pravda . Proti NBS mal uz viecej podani na najvyssi sud a aj na ustavny sud a vsetko bolo zamietnute takze az takych dobrych pravnikov nemaju. Nemajte strach pravo je na nasej strane. Zanedlho sa to pohne v nas prospech. Aj tak sa nemame kam ponahlat mame este cca 5 rokov az potom sa tie poistky koncia.

napriklad Ustavny sud spisova znacka II. ÚS 286/08
Najvyssi sud cislo rozhodnutia 3 Sž 77/2008-39
Naposledy upravil gembi : 18.08.09 at 16:55
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Rozhodnutie Ústavného súdu SR

Hlavná 110, Košice 04265

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

UZNESENIE

Ústavného súdu Slovenskej republiky

II. ÚS 286/08-28

Ústavný súd Slovenskej republiky na neverejnom zasadnutí senátu 4. septembra 2008 predbežne prerokoval sťažnosť spoločnosti P., a. s., so sídlom K., zastúpenej advokátom JUDr. D. B., K., vo veci namietaného porušenia základného práva na podnikanie podľa čl. 35 ods. 1 a 2 Ústavy Slovenskej republiky v spojení s čl. 51 ods. 1 a čl. 13 ods. 4 Ústavy Slovenskej republiky postupom Národnej banky Slovenska pri výkone dohľadu nad činnosťou sťažovateľky na základe poverenia č. k. ODO-3548/2008 zo 14. marca 2008 a č. k. ODO-4213/2008 z 31. marca 2008 a na podklade vyžiadania č. k. ODO-3548/2008-13 zo 4. júna 2008 a takto rozhodol:

Sťažnosť P., a. s., o dmieta pre nedostatok svojej právomoci.

Cely text rozhodnutia si mozete precitat na tomto linku:

http://www.concourt.sk/rozhod.do?url...d_spisu=254129


P.S. V rozhodnuti sa poistovna nazyva ,, stazovatelka,, aby niekto nebol v omyle, ze je to nejaka fyzicka osoba ako som si aj ja na zaciatku myslel kym som neprecital dalej.
Naposledy upravil jarecko : 18.08.09 at 18:39
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

gembi Pozri príspevok
Ahojte, niekto tu v priebehu diskusie pisal ze Rapid neprehrala ziaden spor este. No len pre info nie je to pravda . Proti NBS mal uz viecej podani na najvyssi sud a aj na ustavny sud a vsetko bolo zamietnute takze az takych dobrych pravnikov nemaju. Nemajte strach pravo je na nasej strane. Zanedlho sa to pohne v nas prospech. Aj tak sa nemame kam ponahlat mame este cca 5 rokov az potom sa tie poistky koncia.

napriklad Ustavny sud spisova znacka II. ÚS 286/08
Najvyssi sud cislo rozhodnutia 3 Sž 77/2008-39
Rapid uz udajne prehrala aj spor s NBS.
0 0
agentka2312 agentka2312

agentka2312 je offline (nepripojený) agentka2312

gembi pozri prispevok pavla. za 3372;
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Rozsudok NS 3 Sž 77/2008 si mozete precitat na tomto linku:

http://www.nssr.gov.sk/blox/cms/portal/sk/rozhodnutia

Staci napisat spisovu znacku a potom zobrazit a stiahnut text v pdf formate.

Skopiroval by som tu cely text rozsudku, ale potom mi niekdo napise, ze tu pisem 5 stranove klady, hoci ten rozsudok nie je az taky rozsiahly. Napisem aspon vyrok.

Najvyšší súd 3 Sž 77/2008
Slovenskej republiky
U Z N E S E N I E
Najvyšší súd S. republiky v Bratislave v právnej veci žalobcu: P. Č.-S. P. R., a.s., so
sídlom v G., IČO: X., právne zastúpeného JUDr. D. B., advokátom v K., proti žalovanému:
Národná banka Slovenska, so sídlom v Bratislave, Imricha Karvaša č. 1, v konaní
o preskúmanie zákonnosti rozhodnutia a postupu žalovaného č. GUV-588/2008-40 zo dňa
05.08.2008, takto
r o z h o d o l :
Najvyšší súd Slovenskej republiky konanie z a s t a v u j e .
Žalobcovi náhradu trov konania n e p r i z n á v a .
Naposledy upravil jarecko : 18.08.09 at 18:32
0 0
agentka2312 agentka2312

agentka2312 je offline (nepripojený) agentka2312

vitaminko-r, nerozculuj sa lebo ta porazi pravo sa studuje aj v inom meste ako v Ke My vsetci, co sme uzavreli poistenie ZIVOTNE v roku 1995,1996,1997 a riadne sme si platili a trebars sme prijali ponuku na znizenie o 40,-Sk, ze vraj sme podpisali ,,nic sa nemeni,, ponuka prisla zo strany poistovne MY sme ju o NIC neziadali,, nekale praktiky,, ziadame aby nase poistenie bolo posudzovane podla VPP,ktore sme podpisali spolu so zmluvou JASNE ? nemoze rada poistovne jednostranne zmenit nase produkty na INE nie?
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

agentka2312

3 Sž 77/2008 je jeden zo sporov na NS, ktory RL prehrala s NBS dna 30.10.2008
Naposledy upravil jarecko : 18.08.09 at 18:30
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať