Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
lubocko, ty zadubenec, ako za to moze drgonec? advokat robi to co mu jeho klient povie.
No ako ktory !!!! Vsak najomny vrah kona tiez len na pokyn klienta a predsa..... ;-)
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

HYDALGO32 Pozri príspevok
jarecko jarecko, keby hlupost nadnasala, tak tu lietas ako holubica...
Teba uz tvoja hlupost nadniesla skor, lietas tu ako holubica zmieru.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
keby ste tolko casu co tu spolocne venujete pisaniu hluposti venovali premyslaniu nad vecou tak to mate davno vyhrane.
Pri to prehrabavani sa googlovym vysledkom na klucove slovo RAPID LIFE som nasiel aj toto:

Dobry den, ja mozem iba potvrdit pochybnosti o RAPID LIFE zivotnej poistovni. Moja matka tam ma uzavretu zmluvu EKP, ktorej platnost vyprsala pred dvoma mesiacmi dosiahnutim jej 70.roku zivota a doteraz jej nebola vyplatena poistka, nie je mozne sa dovolat preziaby podenta podpisal ukoncenie poistky, nikto sa s Vami nebude tam bavit, velmi zla skusenost, mama uz podala staznost na NBS a zvazuje aj zalobu na poistovnu, nakolko neopravnene poistovna podnika s jej peniazmi.


Takze rapid_v tu je vidiet, co nas dostihne, ked nechame zaloby plavat a podpiseme zmier !!!
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

vitamin_r Pozri príspevok
lubocko, ty zadubenec, ako za to moze drgonec? advokat robi to co mu jeho klient povie.
vitaminko,nešlo mi o pána Drgonca,ale o to,že nejak stíchol šum okolo tých výsluchov a neviem s akým koncom.(poprosím bez invektív).Páči sa mi tvoja starosť o vecnosť príspevkov,ale nezdá sa mi žeby si bol práve Ty kompetentný určovať čo je hlúposť a čo nie
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

thelma Pozri príspevok
Ja som sa rozhodla takto:
- zmier od RL neprijmem
- trovy z AS som zaplatila a zalobu na zrusenie toho rozhodnutia zrejme nepodam. Este to nie je iste na 100%, ale zrejme nie, jedine ak by som mala nejake dalsie info. Zatial to beriem ako prehratu jednu bitku.
- pockam na vysledok konania v TN a potom sa rozhodnem co dalej.
Chces teda pokracovat v hromadnej zalobe?

Vcera som pozeral v rozsudku, ako je to z tym zaplatenim. K platbe je tam jediny udaj a to cislo uctu Horaka. Ziadne platobne info k tomu, ako to teda bude parovat?
0 0
thelma thelma

thelma je offline (nepripojený) thelma

Ano, v hromadnej zalobe v TN budem pokracovat. Zatial som sa nerozhodla, ci podam zalobu na zrusenie rozhod. rozsudku.
Pri uhradeni trov som uviedla cislo spisu toho rozsudku a tusim aj cislo mojej zmluvy.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

thelma Pozri príspevok
Ano, v hromadnej zalobe v TN budem pokracovat. Zatial som sa nerozhodla, ci podam zalobu na zrusenie rozhod. rozsudku.
Pri uhradeni trov som uviedla cislo spisu toho rozsudku a tusim aj cislo mojej zmluvy.
Skus si ale preverit, ci budes moct pokracovat, ak rozsudok AS nadobudne pravoplatnost. vitaminko tu raz o tom cosi splietal, ze to nebude mozne, nechce sa mi to hladat.
0 0
thelma thelma

thelma je offline (nepripojený) thelma

Ok, dakujem za upozornenie.
0 0
danino danino

danino je offline (nepripojený) danino

Prosim zalobu na zrusenie rozsudku AS zasielam sem? dakujem

Okresný súd Košice I
Štúrova 29
041 51 Košice
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

vitamínko, taká drobnosť: My sme podali žalobu prroti nezákonnému rozsudku AS a konaniu RL, nie námietku proti exekúcii. Ináč zemiaky máš už vykopané?
0 0
Endžinka Endžinka

Endžinka je offline (nepripojený) Endžinka

Ja som si riešila niečo podobné s manželovou poistkou.
Zhodou okolností tiež som ju zakladala u Českej pois.,má kapitálovku platím ju 8 rokov zostávajú my ešte 2 roky platiť,ale som zistila,že po ukončení pois.zmluvy mu nevyplatia to čo tam som vložila napr.nasporila som tam čiastku 65.000sk a dostane 55.000 z toho dôvodu,že je tam krátenie pre poisťovňu,ale dotyčný poisťovák my to nepovedal nakoľko chcel len na mne zarobiť.
Takisto ak by som teraz zrušila poistku dostane o tých 10.000sk menej a pokrytie tam žiadne nemal.Tak som mu uzavrela novú s väčším krytím to jest ak by sa mu niečo stala tak ja nemám problém vyplatiť úver na byt a ešte my aj zostane-ROBíM s týmito vecmi ohľadom financií.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

(www.asu.sk)
Označené trovy vníma AUS predovšetkým ako zastrašovanie. Naviac ich podľa nášho názoru ani nevymôžu, pretože podľa § 45 ods. 1 písm. c), ods. 2 zákona 244/2002 Z. z. o rozhodcovskom konaní, exekučný súd aj bez návrhu zastaví exekúciu, ak sa žiada plnenie v rozpore s dobrými mravmi
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
"Ak účastník rozhodcovkého konania podá žalobu na príslušnom súde, napadnutý rozhodcovský rozsudok zostáva právoplatný. Nedochádza ani k suspenzii právoplatnosti, tak ako to bolo do prijatia novely (zákon č. 521/2005 Z.z.). Z toho vyplýva, ža taký rozhodcovký rozsudok je exekučným titulom.

Poistkou proti nútenému výkonu rozhodcovského rozsudku je to, že súd, ktorý rozhoduje o žalobe, môže na návrh účastníka konania odložiť vykonateľnosť rozhodcovského rozsudku.

Na odklad vykonateľnosti je potrebný vždy návrh a odôvodnenie, ktoré bude potrebné ako v prípadoch odkladu vykonateľnosti rozsudkov v súdnom konaní."

Mazák a kol.: Základy občianskeho procesného práva, IURA EDITION, 4. vydanie, 2009, s. 836

je pravdou, ze pri namietka resp. odklade exekucie moze exekutor blokovat ucet, mzdu, ale to by RR musel najprv nadobudnut vykonatelnost. Pokial RR nenadobudne vykonatelnost, vykon exekucie nie je mozny. citujem ta:poistkou proti nútenému výkonu rozhodcovského rozsudku je to, že súd, ktorý rozhoduje o žalobe, môže na návrh účastníka konania odložiť vykonateľnosť rozhodcovského rozsudku.

to hovori za vsetko, pokial sa poda zaloba proti RR, tak az do rozhodnutia sudu exekucia neprichadza do uvahy
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
http://www.asu.sk/exekucie.htm

AUS informuje

Exekúcie

V súčasnej dobe poskytovanie úverov nepozná hranice. Spotrebitelia si neuvedomujú, že:

[...]

• ak naivne veria, že sa to nejako vyrieši pochopiteľne v ich prospech

Mýlia sa!

• lebo problém sa končí v neprospech dlžníka
• strácajú hodnoty, ktoré pôžičkou získali
• strácajú časť splátok, ktoré splatili

lebo všetko im zoberie exekútor

to je o inom
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

Predbez opatrenie ohladom zakazu vyberania poplatkov a rusenia zmlu, kt RL napadol, plati nadalej, tak rozhodol o namietke poistovne Krajsky sud TN.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
harley, dalsie nepodlozene informacie? uverim az uvidim.
Ramsay Ti da spolahlivu informaciu, opytaj sa jeho, pripadne HYDALGO32, to je tiez dobry a vdacny informator, pripadne, ako sme sa dozvedeli aj mucko555 ten tam ma znamych.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
pavol hlavne ze ty tu pises najviac ale udajne len zastupujes svoju zenu.

detto jarecko, melie hubou non stop ale ma menej "problemov" s poistovnou ako ostatni.

no hanba.
Ty sa prekonavas. Moja zena pre mna nie je LEN a myslim, ze sa ma to tyka rovnako. To take asi Ty nepochopis.

Ty to koho vlastne zastupujes, ked si pisal, ze nie rapid?
Naposledy upravil pavol.za : 20.08.09 at 12:08
0 0
agentka2312 agentka2312

agentka2312 je offline (nepripojený) agentka2312

uz je verdikt KS TN na svete ?huraaaaaaaaaa
0 0
gelios gelios

gelios je offline (nepripojený) gelios

Lubocko !!! Ake informacie dostali kompetentní? Aku zvukovu nahravku dostal niekto? Daj nám vedeť o tom viac !!!
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
harley, dalsie nepodlozene informacie? uverim az uvidim.

ci uvidis netusim. tu je tel. cislo na OS TN 032/656111 zavolaj a "uvidis" 12.8.2009 bolo rozhodovane o namietke RL bez nariadenia pojednavania. Spis je uz opat na okrese, PO v casti vyberania poplatkov a rusenia zmluv je potvrdene.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať