Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
pavol neviem ci si si vsimol ale ten zakaz uz dnes v ObcZ je. poistovna si len nasla argument preco je napriek tomu platna a rozhodcu to presvedcilo. mozno to presvedci aj sud.

minika: dostane. mozno o rok, mozno o rok a pol.
Sám si písal, že rozhodca rozhoduje podľa toho či sa mu chce, alebo nie -
Možný prínos pre objasnenie sporu. Tak aký argument ?
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
nic take som nepisal. neviem ani kto bol vas rozhodca.

tvrdil som ze zakon umoznuje rozhodcovi rozhodnut ako chce a nie je voci tomu opravny prostriedok.
A toto je čo?
Pôvodca textu príspevku: vitamin_r
to je, inak povedane, "ak chce, moze, ak nechce, nemusi"

čo myslíš ? Chcel, alebo nechcel?
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
pavol neviem ci si si vsimol ale ten zakaz uz dnes v ObcZ je. poistovna si len nasla argument preco je napriek tomu platna a rozhodcu to presvedcilo. mozno to presvedci aj sud.

minika: dostane. mozno o rok, mozno o rok a pol.
coho je skratka ObcZ neviem, nepoznam vsetky skratky...

keby platilo, to co navrhuje AUS, tak by si poistovna taky argument nenasla.

Ja som sa ale nesiel sporit o to, ci to je alebo nieje kdesi. Ja len, ze ak spominas, ze je tu ktosi mocny a zaplati si armadu pravnikov (ako to ktosi vypisoval... ) a Ti budu mat dost casu a moznosti na hladanie obchadzania legislativy a dier v zakone, tak ja zase tvrdim, ze AUS ma vplyv na menenie tejto legislativy a zakonov. A to je pre nas dost podstatne a ak cosi chceme uspesne poriesit, tak je to jedna z ciest.
Podla mojho nazoru je AUS predlzena ruka MS SR. Viac veci o tom nasvedcuje.

vitamin_r Pozri príspevok
minika: dostane. mozno o rok, mozno o rok a pol.
co sa tyka toho roku a pol na presun, tak Ti pripomeniem, uz tu niekto aj pisal, ze mu to presuvaju. Podla toho, co mne povedali na OS, tak zrejme v najblizsich dnoch dostanem vyrozumenie. Na druhej strane, keby to bolo v nedohladne ako pises, tak si ten presun urobim sam. Veci sa daju urobit X sposobmi....
Neviem ako je to na OS, ale NS ma na toto rozhodnutie danu presnu lehotu. Tusim max. 30 dni.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Skratkou ObcZ vitamin_r myslel na ,,Občiansky zákonník,,
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamínko
všetky tieto veci sú len následok toho, že poisťovňa chce podvodným spôsobom obrať klientov o peniaze. Keby nebola táto príčina nemuseli by sme tu vôbec rozoberať či bolo niečo odfláknuté, či treba žalobu poslať tam, alebo tam. Naše kroky smerujú k odstráneniu príčiny, aby " ďalší tiež podnikavci v medziach zákona " si takéto praktiky už nikdy nemohli dovoliť.

Pretože aj podľa teba toto nie je v poriadku.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Trocha z ineho rozka ako to bezi na slovenskych sudoch, ked sa jedna o miliony a nie o vrece cementu:

http://www.topky.sk/cl/10/536682/Na-...-Majskeho-byty

TRENČÍN - Budúci mesiac bude Krajský súd v Trenčíne opäť rozhodovať o osude necelých siedmich stoviek bytov v Bánovciach nad Bebravou, ktoré v roku 1994 získala firma Tatra Sipox podnikateľa Jozefa Majského pri privatizácii bánovskej Tatry.


Trenčiansky súd pred dvoma rokmi rozhodol, že byty neboli súčasťou privatizácie a patria štátu. Pre obyvateľov a dlhoročných pracovníkov Tatry to znamenalo, že si mohli byty odkúpiť. Najvyšší súd však rozsudok zrušil a vec sa vracia na kraj.

“Dôvodom je nedostatočne zistený skutkový stav,” odôvodnil rozhodnutie z konca marca Peter Préti z NS SR. Rozsudok teda stále nie je právoplatný, no drvivú väčšinu bytov si ich obyvatelia už odkúpili. Ministerstvo hospodárstva, ktoré žalobu o určenie vlastníctva podávalo, nechcelo dopredu špekulovať, čo by robilo, ak by byty súd pridelil späť nástupcovi Tatra Sipoxu, spoločnosti Tatrabyt. Konateľka spoločnosti Zuzana Gregorová tiež nepovedala, čo budú žiadať v prípade úspešného sporu. Pojednávanie sa uskutoční 10. septembra.

Moj dovetok: A ludia sa uz radovali z pravoplatneho rozsudku a sam minister odovzdaval Listy vlastnictva na byty. Aj toto je slovenska realita.
0 0
anicka8030 anicka8030

anicka8030 je offline (nepripojený) anicka8030

Chcem sa opýtať.Nevie náhodou niekto, či už bola podaná hromadná žaloba na OS, zo strany ASU ? Na stránke ASU mi to nejde otvoriť. Vďaka !
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

anicka8030 Pozri príspevok
Chcem sa opýtať.Nevie náhodou niekto, či už bola podaná hromadná žaloba na OS, zo strany ASU ? Na stránke ASU mi to nejde otvoriť. Vďaka !
5.5.2009 na OS Trencin, spisova znacka 11C 91/2009
0 0
anicka8030 anicka8030

anicka8030 je offline (nepripojený) anicka8030

vďaka, tak že bolo to 5.5.2009. Je už nejaký výsledok ?
0 0
anicka8030 anicka8030

anicka8030 je offline (nepripojený) anicka8030

Nikto to nevie ?
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

anicka8030 Pozri príspevok
Nikto to nevie ?

pojednavanie zatial este nebolo
0 0
anicka8030 anicka8030

anicka8030 je offline (nepripojený) anicka8030

ďakujem harleydavidson !!!
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

[QUOTE=HYDALGO32;1125563]
pavol.za Pozri príspevok
To moze povedat len pravnik, ktory rad sluzi takymto zaujmom. Tak aspon vidis, kto nam tu radi a doniesol zdravy rozum.

Vies vitaminko, len aby sme sa poistovni nemuseli vsetci cez dane skladat na dotaciu, ked bude bedakat, ze nema na vyplacanie poistiek kvoli financnej krize!!!

mám pocit teľacia hlava, že tá finančná kríza sa nebezpečne priblížila k tebe a tvojim pobratimom (harlekýno)... určite nie ku jareckovi de skapinózovi
Ja viem, ze je nedela, ale neprehanaj to s tym alkoholom alebo tu nepis. Vyzeras potom "ako" idiot.
Naposledy upravil pavol.za : 16.08.09 at 18:04
0 0
daklen daklen

daklen je offline (nepripojený) daklen

vitamin_r Pozri príspevok
hydalgo uprav si cenu ubytovania. hilton hotel v kosiciach stoji len 262 EUR :-)
jaj jaj ako vždy vitamin-r táraš 2na3 ubytovanie v hoteli hilton Kosice 96 -136 + ranajky 12 eur ,ale neviem prečo by sa mal advokat zasupený poisťovnou ubytovať zrovna v tomto hoteli .Ved nebud "hlupak"a neznižuj sa na Hydalgovu úroveň....
0 0
daklen daklen

daklen je offline (nepripojený) daklen

http://www.liptour.sk/ubytovanie-v-n...kosiciach.html

No spravili sme reklamu Hotelu aj tak sa tam nik neubytuje tak si myslím že by sme mohli túto temu uzavrieť
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
ak si nevsimol - riadim sa heslom perly sa sviniam nehadzu a uz sem spravidla nepisem vecne argumenty. voci silnej bezmysliekovej opozicii pavol.za, jarecko, ali76, minika a harley nema zmysel pisat vecne argumenty.

ceny hotela doubletree hilton kosice:

http://www.kosice.info/doubletree-hilton/pricelist.php

suites 220 - 330 eur

tazko vraviet o vecnych argumentoch, ked si ich upravujes na svoju potrebu
0 0
Ali76 Ali76

Ali76 je offline (nepripojený) Ali76

iba jeden postreh na margo trov v prípade prehry na OS čo sa týka žaloby na rozsudok AS: keďže to bude s najvačšou pravdepodobnosťou všetko spojené do jedneho procesu v KE, trovy by sa aj rozdelili na počet úcastníkov. ! takže páni ten vzorec s Hiltonu doplňte o jednu neznámu. :-)
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
ktory argument som si upravil na svoju potrebu?

tu mas par otazok, daj mi na ne vecne odpovede:

1) kto vas bude zastupovat v konani pred OS KE?
2) ak vy sami, ake dovody chcete uviest aby sud zrusil RR?
3) ake trovy mozu vzniknut ak prehrate sud o zrusenie RR v KE?

cakam od teba vecne odpovede na tieto otazky.
Harly, Nenechaj sa vtiahmut do jeho "myslienkovych pochodov".
Vitaminko, precitaj si este raz zalobu a pochopis mozno odpoved na bod 1, tie ostatne uz z toho vyplynu.
Ako sa rataju trovy, co tam mozes a co nie zaratat, si zisti za domacu ulohu. Sluzba sa Ti pomaly konci, dobre sa vyspi a urob si volno .
0 0
Ali76 Ali76

Ali76 je offline (nepripojený) Ali76

vitamin_r Pozri príspevok
ktorych ucastnikov? vas zadubencov ktori ste poslali zaloby na miesto trvaleho bydliska?

precitaj si rozsudok ktory som tu zavesil. v nom sa pise ze trvalo ROK kym zalobu postupil sud OS BA I. na OS BA III.

myslis ze sud v KE bude cakat par rokov kym sa vsetky sudy na slovensku na ktore ste vy zadubenci poslali zaloby mu to uracia postupit aby to mohol spojit?
no už ako povieš (ja tomu vravím: nech na tvoje psi serú).
niektore súdy to už postúpili a tie čo to maju ešte u seba, určite kontaktujú KE keďže je tam aj ten bod 3. kde sa žiada jednania spojiť pre vačší počet očakávaných žalôb.

Apropo, odvtedy sa zmenil zákon o miestnej príslušnosti súdu a kde sa to môže podať..
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
nase sudy ktore riesia niektore pripady cele desatrocia sa kvoli vasej zle poslanej zalobe roztrhnu a budu volat na OS KE aby zistili ci treba urychlene spojit konanie. samozrejme.

citaj:

http://www.sme.sk/c/4927483/verejnos...it-na-sud.html

http://www.sme.sk/c/4952882/sud-rozh...-to-plati.html
Uz sa nechaj prestriedat.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať