Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Zaujimave citanie, ktore som nasiel na inete. Kto chce si stiahnut komplet cele aj s grafmi co je 47 stran (dokument je pod nazvom material-sprava) tu je link:

http://www.rokovania.sk/appl/materia...8?OpenDocument

Teoretický princíp fungovania nebankovej inštitúcie je asi takýto: firma potrebuje získať prostriedky na realizáciu svojho vysoko výnosného investičného zámeru, a keďže prostriedky nemôže získať prostredníctvom úveru z banky, požičiava si ich od obyvateľstva. V praxi to však doteraz najčastejšie fungovalo skôr tak, že žiadny investičný zámer neexistoval, majitelia "skladovali" peniaze na bežných alebo termínovaných účtoch v bankách. Nebanková inštitúcia potom fungovala do momentu, pokiaľ priebežne prijímala viac vkladov ako musela spätne vyplácať. Toto sa bežne nazýva pyramídová (alebo Ponziho) schéma, pretože takáto štruktúra musí byť podporovaná stále väčším a väčším počtom nových investorov.
Naposledy upravil jarecko : 29.05.09 at 08:46
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

...až sa mi nechce veriť čo tu čítam. Toto je Kocúrkovo.... trestný čin neoprávneného prijatia mobilu a bonusu. Tak potom ja môžem podať na poisťovňu trestné oznámenie za navádzanie na trestný čin, nakoľko na ich podnet sa mobily a bonusy rozdávali.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
podla ktoreho § trestneho zakona vas vysetruju?
Neviem, okrem tejto strohej informacie, co som napisal nepovedal viac. Chcel len akekolvek dokumenty ohladom poistovne.

Termin stretnutia sme zrusili, vysetrovatelovi som oznamil, nech to poslu pisomne, uvedie cislo konania.
Ostatne kroky sa budu konzultovat s pravnikom a aj vysluch bude v pritomnosti pavnika.
0 0
asymetrix asymetrix

asymetrix je offline (nepripojený) asymetrix

Mám také neblahé tušenie, že celý tento prípad sa raz zapíše do dejín poisťovníctva a aj justície.
0 0
tokaiito tokaiito

tokaiito je offline (nepripojený) tokaiito

jarecko Pozri príspevok
Zaujimave citanie, ktore som nasiel na inete.

Prepáč - nestíhal som všetko čítať , len som zbežne mrkol...
Chcel si upozorniť na niečo konkrétne ?
O našej superpoisťovni "bez obáv" som tam nevidel nič...
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

tokaiito

O nasej poistovni tam nie je nic, zatial nie je v konkurze.

Ten dokument som pripol iba pre informaciu ako sa darilo roznym podvodnym pyramidovym firmam obabrat ludi takmer o 50 miliard korun a v najvecsej miere to boli companie (BMG a Horizont takmer 25 miliard korun) z Kosic.
Naposledy upravil jarecko : 29.05.09 at 05:03
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
podla ktoreho § trestneho zakona vas vysetruju?
Ide o účelový protiútok s cieľom zastrašiť ľudí a zvrátiť celý proces. Pán Drgonec sa činí. Tak ako na blogu hnonline.sk napadá špeciálny súd, tak aj brojí proti ľuďom v tejto veci.

Faktom je, že vo veci je vydané predbežné opatrenie, trestné oznámenie nemá reálny podklad, ibaže by šlo o niečo iné... preto je treba si vyžiadať od polície písomne predvolanie, žiadať aj číslo konania a zvážiť kroky. Nechoďte na výsluch na základe telefonického predvolania, žiadajte písomné predvolanie !!!

Polícia to naháňa, až to človeka zaráža prečo, ale z tel. rozhovoru sa mi zdalo, že vyšetrovateľ vidí nejaký rutinný prípad s mobilným telefónom, pripadne akéhosi krátenia poistného.... netuší zrejme, že za tým je Drgonec a toto je účelové obvinenie ľudí, ktorý zrejme ani nikdy nemali žiadny delikt s políciou...
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

pavol.za

Ja by som sa tiez na nejaku telefonicku predvolanku vybodol a ani z mne neznamou osobou nebudem po telefone nic o poisteni preberat, to sa moze vydavat za vysetrovatela v telefone aj sama suita z poistovne. Nech to poslu pisomne (myslim policiu) a uvedu vsetky nalezitosti.
Naposledy upravil jarecko : 29.05.09 at 05:10
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

... zrejme sa dockas aj Ty
0 0
jaanna jaanna

jaanna je offline (nepripojený) jaanna

...tak teda, čoho sa ešte dočkáme. Zvažujem doplatiť ten rozdiel na poistnom
oproti pôvodnej poistke a 40 Sk bonusu a začať platiť poistku v pôvodnej sume. Čo poviete, má to cenu?
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

pavol.za

Dockat sa da v tomto state vsetkeho. Ja len suhlasim z tebou, ze ja tiez na nejake telefonicke predvolanky reagovat nebudem. Pokial pride nieco pisomne a bude z listu jasne o co im ide potom sa podla toho zariadim.
0 0
Deyres Deyres

Deyres je offline (nepripojený) Deyres

minika Pozri príspevok
Neviem, čo sa deje, ale kontaktovala ma polícia. Dostal som predvolanie, mal som predložiť kópie dokladov - zmluvu, zmeny, spôsob pristúpenia k novým VPP. Máte niekto informácie? Nechceli mi veľmi povedať podrobnosti o čo vlastne ide.

ahojte
mimika pisal, ze DOSTAL PREDVOLANIE - predpokladam, ze pisomne - on by mohol uviest, ako ho presne furmulovali, ked sem pride...
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

jaanna

okrem vecsieho poctu individualnych zalob je podana aj hromadna zaloba a uz je vsetko len na rozhodnuti sudu ako to dopadne. Ci ma cenu v tvojom pripade to doplatit neviem, je to zlozite. Ja sam platim nadalej povodnu sumu bez prerusenia, hoci mam listom z poistovne oznamene, ze moja poistka je zrusena. Mozno to tiez nema cenu, ale pokial nebude znamy pravoplatny verdikt sudu, definitivne to neviem vo svojom pripade tak isto.
Naposledy upravil jarecko : 29.05.09 at 06:48
0 0
Deyres Deyres

Deyres je offline (nepripojený) Deyres

jaanna Pozri príspevok
...tak teda, čoho sa ešte dočkáme. Zvažujem doplatiť ten rozdiel na poistnom
oproti pôvodnej poistke a 40 Sk bonusu a začať platiť poistku v pôvodnej sume. Čo poviete, má to cenu?
jaanna
Takto by som to teraz neriesil - preco by si im chcela prihravat v tomto "stop stave" dalsie prachy - s akym zdovodnenim ?
Ked sud rozhodne, ze ideme podla povodnych podmienok, potom mozno budeme riesit, ci treba "bonusove" mesiace doplatit...
0 0
tokaiito tokaiito

tokaiito je offline (nepripojený) tokaiito

Možno by bolo zaujímavé zistenie , či to trestné oznámenie podala poisťovňa iba na tých 93 klientov čo ich dali na súd cez AUS, alebo na všetkých ktorí ten mobil vzali....
Lebo to nemusí byť nutne tá istá skupina ľudí !
Naposledy upravil tokaiito : 29.05.09 at 09:32
0 0
tokaiito tokaiito

tokaiito je offline (nepripojený) tokaiito

Ešte taká jedna špekulácia z mojej strany :

Trocha ľutujem že jeden môj známy to už zabalil. Totižto on je policajt a možno by bol mohol zistiť niečo viac v tejto veci....

Obidvaja aj s manželkou a deťmi mali uzavreté poistky UDP-K , ale ona si ju potom nechala dobrovoľne pretransformovať na Eurokapitál plus (vtedy to bolo pre ňu výhodné - mohla si to dať do odpisov) a on sa chytil na ten mobil.
A keď začala tá vec s poplatkami , rozhodli sa že im to za tie nervy nestojí a zrušili všetky svoje poistky u nich - samozrejme s odkupnou hodnotou 0 .
Takže by bolo zaujímavé mať info "zvnútra " polície že čo vlastne a na základe čoho vyšetrujú.
Nevadí , skúsim sa ho spýtať či o tom nemôže zistiť niečo viac. Ak zistím - hodím to sem.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Mozno na tych 93, lebo dostali oficialne zalobu na vyjadrenie sa k predbeznemu opatreniu tak tam mali osobne udaje klientov.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

tokaiito Pozri príspevok
Ešte taká jedna špekulácia z mojej strany :

Trocha ľutujem že jeden môj známy to už zabalil. Totižto on je policajt a možno by bol mohol zistiť niečo viac v tejto veci....

Obidvaja aj s manželkou a deťmi mali uzavreté poistky UDP-K , ale ona si ju potom nechala dobrovoľne pretransformovať na Eurokapitál plus (vtedy to bolo pre ňu výhodné - mohla si to dať do odpisov) a on sa chytil na ten mobil.
A keď začala tá vec s poplatkami , rozhodli sa že im to za tie nervy nestojí a zrušili všetky svoje poistky u nich - samozrejme s odkupnou hodnotou 0 .
Takže by bolo zaujímavé mať info "zvnútra " polície že čo vlastne a na základe čoho vyšetrujú.
Nevadí , skúsim sa ho spýtať či o tom nemôže zistiť niečo viac. Ak zistím - hodím to sem.
Skus aj zistit, ci je normalne, ze objednavaju telefonicky a odkial beru osobne udaju - teda telefon.
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

Polícia môže predvolávať aj telefonicky, čím umožní predvolanému dohodnúť sa na vhodnom termíne. Ak však predvolá polícia písomne a udá pevný termín, tak v prípade nedodržania hrozia sankcie. Telefonické predvolanie sa používa väčšinou v prípadoch, keď sa predvolávajú spoľahliví a zodpovední ľudia.
Predvolanie nemožno ignorovať !!!
Naposledy upravil Jano2009 : 29.05.09 at 11:16
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

Jano2009 Pozri príspevok
Polícia môže predvolávať aj telefonicky, čím umožní predvolanému dohodnúť sa na vhodnom termíne. Ak však predvolá polícia písomne a udá pevný termín, tak v prípade nedodržania hrozia sankcie. Telefonické predvolanie sa používa väčšinou v prípadoch, keď sa predvolávajú spoľahliví a zodpovední ľudia.
Predvolanie nemožno ignorovať !!!
Nie je to tak celkom s tymi sankciami.

Vyjadrenie advokáta:
"Aj keď stanoví termín bez odsúhlasenia termínu advokátom, tento nebudeme rešpektovať, nakoľko aj advokát má svoj pracovný režim a Vy určite tiež"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať